Overmars wéér in opspraak na aantijgingen Ajax-speelsters

door
Overmars wéér in opspraak na aantijgingen Ajax-speelsters

Antwerp verbaasde eind maart met de aanstelling van Marc Overmars als nieuwe sportieve baas. Puur sportief gezien bleek dat een gouden zet, zo werd in de voorbije zomermercato meermaals duidelijk. Maar de beschuldigingen van grensoverschrijdend gedrag bij zijn vorige werkgever Ajax blijven hem achtervolgen, bij Het Parool komt men zelfs met nieuwe aantijgingen.


Met Overmars aan het roer als 'directeur voetbalzaken' beleefde de Amsterdamse club gouden tijden, zowel op sportief als financieel vlak. Toch werd begin februari abrupt een einde gemaakt aan de samenwerking. Verschillende vrouwelijke werknemers betichtten Overmars immers van grensoverschrijdend gedrag. Gaande van misplaatste opmerkingen en aanrakingen, tot ongevraagde seksueel getinte berichten. De voormalige international gaf zijn fout ook gedeeltelijk toe, al bleven de expliciete excuses beperkt.

Ondanks de hele affaire besloot Antwerp hem een nieuwe kans te geven. Maar ondertussen blijven er nieuwe elementen opduiken. Zo komt Het Parool naar buiten met de getuigenissen van drie oud-speelsters die beweren betast te zijn door Overmars. "Hij deed het af als grap, maar zo werd het niet beleefd", klinkt het onder meer. Volgens de anonieme getuigen dook hij ook regelmatig op in de fysioruimte. Nochtans is het niet de bedoeling dat daar andere personen komen buiten de speelsters en fysiotherapeuten, omdat de dames regelmatig halfnaakt behandeld werden.

MISPLAATSTE OPMERKINGEN
Bij Het Parool vroeg men ook ex-Ajacied Merel van Dongen achter de affaire. Zij ondervond persoonlijk geen hinder door Overmars, maar bevestigde dat dergelijke verhalen toen al de ronde deden. "Hij maakte weleens een opmerking waarvan je dacht: niet zo netjes, niet professioneel. Hij zag ons niet alleen als werknemer, maar ook als flirtmateriaal", aldus Van Dongen. Via Antwerp werd Overmars ook zelf gevraagd naar een reactie op de aantijgingen, die naar verluidt dateren van in zijn beginperiode als directeur voetbalzaken, maar hij besloot hier niet op in te gaan.

LEES OOK: 'Nieuwe klap Antwerp: 4 sterkhouders gratis weg'

Indien deze aantijgingen bewezen worden, moet Antwerp hem ontslaan ...

Meest recent

"Je brengt me in problemen bij Courtois" - Kompany dribbelt netelige vraag

In de Champions League heeft Bayern München dinsdagavond een eerste grote stap richting de ...

22
22
Taravel zakt weg: Anderlecht richt blik op opvolgers

De 4-2-nederlaag op Club Brugge heeft het debat rond Jérémy Taravel weer helemaal ...

55
55
Vertrek voor Vanaken? 'Club Brugge schiet in actie'

Met Simon Mignolet ziet Club Brugge na het seizoen één van zijn vaste steunpilaren ...

140
140
Stoel Taravel wankelt: "Op basis van wat is hij hoofdcoach?"

RSC Anderlecht kon de schade na rust nog ietwat beperken, maar werd afgelopen compleet overdonderd ...

52
52
'Nieuwe mokerslag voor Vermeeren'

Enkele jaren geleden werd Arthur Vermeeren nog gezien als dé toekomst van het Belgische ...

109
109
Goots heeft slecht nieuws voor ambitieus Mechelen

Vorig weekend werd de Champions' Play-Off op gang getrapt. Daarbij scheidden Union en Club Brugge ...

78
78
Neerpede-golf op komst: Borguet wrijft zich in handen

Anderlecht kreeg vorig weekend op Club Brugge nog eens een reality check, want de 4-2-nederlaag ...

100
100
Kompany verovert Bernabeu, Arsenal wint in slot nog

Dinsdagavond stonden de eerste heenwedstrijden op het programma in de kwartfinale van de Champions ...

95
95
'Congo wil alweer talent bij Rode Duivels weghouden'

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren al verschillende talenten afhaken. Konstantinos Karetsas ...

144
144
'Lommel wil vervolg breien aan voetbalsprookje'

De Challenger Pro League kent in de komende weken zijn ontknoping, waarin onder meer de strijd om de ...

44
44
Cornelis reageert na ontslag, opvolger bekend

Er viel dinsdag nog maar eens een trainerswissel te noteren in de Jupiler Pro League. Nu was het ...

108
108
'PSG komt aankloppen bij revelatie Club Brugge'

Club Brugge zal in de komende weken nog alles op alles zetten om de landstitel binnen te halen. Voor ...

328
328
Oude bekende van Genk en Charleroi zet punt achter carrière

Het einde van het seizoen nadert stilaan en dat betekent dat enkele bekende namen weer de Belgische ...

136
136
Vanhaezebrouck verschroeiend hard voor Anderlecht

Hein Vanhaezebrouck is een man met een uitgesproken mening. Soms zit hij er knal op, soms er ...

215
215
Voetbalwereld in rouw: Mircea Lucescu overleden

Bijzonder droevig nieuws vanuit Roemenië. Daar raakte zopas bekend dat Mircea Lucescu op ...

0
0
Zulte Waregem deelt OH Leuven stevige transferslag uit

Zulte Waregem heeft een transfer afgerond. Het is geen speler, maar wel een Head of Recruitment. Die ...

58
58
Anderlecht dreigt zichzelf op te blazen met Sibierski

Antoine Sibierski stond al langer op de lijst bij Anderlecht. Maar nu zijn vertrek bij Troyes eraan ...

206
206
Taravel in de fout: dure les tegen Club Brugge

RSC Anderlecht verloor oververdiend met 4-2 van Club Brugge. Na twee goede prestaties in de ...

98
98
Kompany met unieke cijfers: Real Madrid is gewaarschuwd

Bayern München speelt in de Champions League vanavond tegen Real Madrid. Een zeer mooi duel ...

32
32
Verhuurde JPL-spelers: Anderlecht lacht tanden bloot

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

144
144
Belgische voetbalbond bijt van zich af na uithaal Leko

Dé quote van het voorbije weekend kwam op naam van Ivan Leko, die na de zege van Club Brugge ...

97
97
Lardot scherp voor arbitrage: "Valse start play-offs"

Afgelopen weekend werden de play-offs op gang getrapt. Nu het om de knikkers gaat, komt uiteraard ...

365
365
'Zware erfenis Renard: miscasts weg bij Anderlecht?'

Even leek Jérémy Taravel de trein weer op de rails krijgen, maar dat schokeffect is ...

247
247
Opvallende afwezigen bij Club Brugge: reden bekend

De magere vertoning na de pauze biedt stof tot nadenken, maar met een 4-2 zege tegen Anderlecht kon ...

356
356
Taravel slaat bal mis: Anderlecht betaalt blunder cash

In de tweede helft werd een regelrechte blamage nog vermeden, maar voor de pauze zakte RSC ...

317
317

Meer sportnieuws