Overmars wéér in opspraak na aantijgingen Ajax-speelsters

545 stemmen
Overmars wéér in opspraak na aantijgingen Ajax-speelsters

Antwerp verbaasde eind maart met de aanstelling van Marc Overmars als nieuwe sportieve baas. Puur sportief gezien bleek dat een gouden zet, zo werd in de voorbije zomermercato meermaals duidelijk. Maar de beschuldigingen van grensoverschrijdend gedrag bij zijn vorige werkgever Ajax blijven hem achtervolgen, bij Het Parool komt men zelfs met nieuwe aantijgingen.


Met Overmars aan het roer als 'directeur voetbalzaken' beleefde de Amsterdamse club gouden tijden, zowel op sportief als financieel vlak. Toch werd begin februari abrupt een einde gemaakt aan de samenwerking. Verschillende vrouwelijke werknemers betichtten Overmars immers van grensoverschrijdend gedrag. Gaande van misplaatste opmerkingen en aanrakingen, tot ongevraagde seksueel getinte berichten. De voormalige international gaf zijn fout ook gedeeltelijk toe, al bleven de expliciete excuses beperkt.

Ondanks de hele affaire besloot Antwerp hem een nieuwe kans te geven. Maar ondertussen blijven er nieuwe elementen opduiken. Zo komt Het Parool naar buiten met de getuigenissen van drie oud-speelsters die beweren betast te zijn door Overmars. "Hij deed het af als grap, maar zo werd het niet beleefd", klinkt het onder meer. Volgens de anonieme getuigen dook hij ook regelmatig op in de fysioruimte. Nochtans is het niet de bedoeling dat daar andere personen komen buiten de speelsters en fysiotherapeuten, omdat de dames regelmatig halfnaakt behandeld werden.

MISPLAATSTE OPMERKINGEN
Bij Het Parool vroeg men ook ex-Ajacied Merel van Dongen achter de affaire. Zij ondervond persoonlijk geen hinder door Overmars, maar bevestigde dat dergelijke verhalen toen al de ronde deden. "Hij maakte weleens een opmerking waarvan je dacht: niet zo netjes, niet professioneel. Hij zag ons niet alleen als werknemer, maar ook als flirtmateriaal", aldus Van Dongen. Via Antwerp werd Overmars ook zelf gevraagd naar een reactie op de aantijgingen, die naar verluidt dateren van in zijn beginperiode als directeur voetbalzaken, maar hij besloot hier niet op in te gaan.

LEES OOK: 'Transferstunt na overname: Antwerp wil 75-voudig international'

Indien deze aantijgingen bewezen worden, moet Antwerp hem ontslaan ...

Meest recent

Vanaken staat perplex: Verrassing treft recht in het hart

Hans Vanaken kende andermaal een prachtig seizoen. Als één van de sterkhouders van ...

1
1
STVV hield interesse af: "Er waren aanbiedingen"

STVV staat dit seizoen voor een zeer stevige uitdaging. Het speelt immers al minstens tot Nieuwjaar ...

5
5
'Lens wil wéér uitpakken met JPL-smaakmaker'

RC Lens beleefde een sensationeel seizoen, waarin het pas op de voorlaatste speeldag de duimen moest ...

18
18
'KV Mechelen heeft transferplannetje met Lenaerts'

Bij KV Mechelen zetten ze de laatste jaren zwaar in op jonge Belgen. Daarvoor gaan ze regelmatig ...

42
42
'Club Brugge grijpt naast Australische WK-sensatie'

Bij Club Brugge lijken ze met verdediger Han-beom Lee snel hun vierde zomeraanwinst te kunnen ...

133
133
'Standard loost eindelijk flop, lachwekkend bod geweigerd'

Bij Standard is het al een drukke zomer geweest, maar er valt nog steeds het nodige nieuws te rapen ...

111
111
'Zorgwekkende trend: Club rekent op deze talenten'

Club Brugge kreeg de voorbije jaren al heel wat lof voor zijn jeugdopleiding en zette die afgelopen ...

238
238
'Union verrast compleet met WK-ganger als nieuwe doelman'

Bij Union kregen ze deze week te maken met hetzelfde scenario als een jaar geleden, want opnieuw ...

163
163
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht gaat voot dubbelslag, vierde aanwinst Club'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

252
252
‘Anderlecht laat toptarget plots uit de vingers glippen’

RSC Anderlecht is druk in de weer om de selectie voor volgend seizoen te versterken. Paars-Wit wil ...

396
396
Code rood: Infantino compleet afgemaakt na FIFA-bom

Gianni Infantino wil aandelen van het WK voetbal te verkopen. Dat nieuws kwam als een bom binnen in ...

204
204
‘KV Mechelen gaat vol voor stunt en praat met Chelsea’

KV Mechelen wil ferm uitpakken op de zomermercato. Malinwa hoopt komend seizoen weer hoge ogen te ...

182
182
'Geen kans bij Anderlecht, nu op weg naar Chelsea of City'

Anderlecht probeert het deze zomer nog maar eens over een nieuwe boeg te gooien met sportief ...

454
454
Antwerp heeft oude bekende helemaal beet

Bij Antwerp moesten ze deze zomer veel geduld tonen door de onzekere situatie op bestuursniveau. Met ...

260
260
'Club Brugge heeft volgende Braziliaanse parel op het oog'

Bij Club Brugge staat de teller tot dusver op drie nieuwe spelers deze zomer, al lijkt er met ...

307
307
'PSG heeft eerste topaanwinst van de zomer beet'

Afgelopen seizoen wist Paris Saint-Germain voor de tweede keer op rij de Champions League in de ...

54
54
Ronald Koeman brengt boodschap die iedereen diep raakt

Ronald Koeman heeft op Instagram een opvallend en emotioneel bericht gedeeld dat veel verder gaat ...

121
121
'Cercle krijgt toptalent ter beschikking van Monaco'

Een dikke week voor de start van de competitie is Cercle Brugge nog zeer druk in de weer op de ...

214
214
'Leegloop bij Union SG: vier sterkhouders vertrekken'

Union SG nam al afscheid van Christian Burgess en Kjell Scherpen, maar daar zal het niet stoppen. ...

271
271
'Sibierski rondt zeer bizarre transfer af'

Antoine Sibierski lijkt eindelijk een tandje bij te zetten op de transfermarkt. Oliver Antman werd ...

348
348
'Club Brugge haalt slag thuis: topclub haakt af na geweigerd bod'

Bij Club Brugge vertrekt er een halve basisploeg, waardoor de andere jongens wellicht geen transfer ...

459
459
KRC Genk in spoor van Club Brugge: héél straffe cijfers

KRC Genk is een club die al vele jaren enorme stappen voorwaarts zet. De transfer van Konstantinos ...

653
653
De Cat krijgt mokerslag: recordtransfer wordt gevangenis

Nathan De Cat is nog maar pas bij Hoffenheim, maar hij wordt meteen stevig aan banden gelegd. Zelfs ...

532
532
'Union SG verrast met komst ex-smaakmaker uit de JPL'

Union SG verkocht Kjell Scherpen aan Ipswich Town, dus er moet een nieuwe keeper naar het Dudenpark ...

201
201
Hoe Karetsas KRC Genk toch laat dromen van 40 miljoen euro

Konstantinos Karetsas zal weldra zijn transfer naar Borussia Dortmund afronden. KRC Genk passeert ...

151
151

Meer sportnieuws