Overmars wéér in opspraak na aantijgingen Ajax-speelsters

door
Overmars wéér in opspraak na aantijgingen Ajax-speelsters

Antwerp verbaasde eind maart met de aanstelling van Marc Overmars als nieuwe sportieve baas. Puur sportief gezien bleek dat een gouden zet, zo werd in de voorbije zomermercato meermaals duidelijk. Maar de beschuldigingen van grensoverschrijdend gedrag bij zijn vorige werkgever Ajax blijven hem achtervolgen, bij Het Parool komt men zelfs met nieuwe aantijgingen.


Met Overmars aan het roer als 'directeur voetbalzaken' beleefde de Amsterdamse club gouden tijden, zowel op sportief als financieel vlak. Toch werd begin februari abrupt een einde gemaakt aan de samenwerking. Verschillende vrouwelijke werknemers betichtten Overmars immers van grensoverschrijdend gedrag. Gaande van misplaatste opmerkingen en aanrakingen, tot ongevraagde seksueel getinte berichten. De voormalige international gaf zijn fout ook gedeeltelijk toe, al bleven de expliciete excuses beperkt.

Ondanks de hele affaire besloot Antwerp hem een nieuwe kans te geven. Maar ondertussen blijven er nieuwe elementen opduiken. Zo komt Het Parool naar buiten met de getuigenissen van drie oud-speelsters die beweren betast te zijn door Overmars. "Hij deed het af als grap, maar zo werd het niet beleefd", klinkt het onder meer. Volgens de anonieme getuigen dook hij ook regelmatig op in de fysioruimte. Nochtans is het niet de bedoeling dat daar andere personen komen buiten de speelsters en fysiotherapeuten, omdat de dames regelmatig halfnaakt behandeld werden.

MISPLAATSTE OPMERKINGEN
Bij Het Parool vroeg men ook ex-Ajacied Merel van Dongen achter de affaire. Zij ondervond persoonlijk geen hinder door Overmars, maar bevestigde dat dergelijke verhalen toen al de ronde deden. "Hij maakte weleens een opmerking waarvan je dacht: niet zo netjes, niet professioneel. Hij zag ons niet alleen als werknemer, maar ook als flirtmateriaal", aldus Van Dongen. Via Antwerp werd Overmars ook zelf gevraagd naar een reactie op de aantijgingen, die naar verluidt dateren van in zijn beginperiode als directeur voetbalzaken, maar hij besloot hier niet op in te gaan.

LEES OOK: 'Overmars bezwijkt: Antwerp casht al op goudhaantje'

Indien deze aantijgingen bewezen worden, moet Antwerp hem ontslaan ...

Meest recent

Belgisch talent debuteert bij PSV en mag hopen op meer kansen

PSV heeft zijn koppositie in de Eredivisie zaterdagavond nog wat verstevigd. Het boekte een ruime ...

21
21
Hasi baalt: "Daar veel interessante spelers voor Anderlecht"

Anderlecht hoopt klaar te zijn voor de tweede helft van het seizoen na een weekje onder de Spaanse ...

90
90
'Mokerslag Antwerp: volgende sterkhouder vertrekt'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

139
139
De Ketelaere kroont zich tot matchwinnaar bij Atalanta

Charles De Ketelaere is uitstekend begonnen aan 2026. De Rode Duivel was eerder deze week al ...

32
32
'Verrassende transferwending rond Joel Ordoñez'

Club Brugge staat nog voor een drukke wintermercato. Niet alleen zoekt het zelf naar versterking ...

178
178
Egypte maakt indruk en kegelt titelhouder uit Africa Cup

De Rode Duivels zouden volgende zomer weleens hun handen vol kunnen hebben met Egypte op het WK. De ...

93
93
'Standard met handen in haar: bizarre transfer verklaard'

Standard hoopt na de winterstop zijn zesde plaats vast te kunnen houden, maar evident zal dat niet ...

100
100
Goots vreest ramp voor Antwerp: "Als zij opnieuw uitvallen..."

Volgend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. In de laatste tien speeldagen van ...

75
75
Waanzinnige beelden: massale knokpartij na Algerije-Nigeria

Zaterdag worden op de Africa Cup de laatste twee kwartfinales afgewerkt. In de eerste van die ...

183
183
'Dwomoh grijpt naast verhoopte transfer'

Enkele jaren geleden stond Pierre Dwomoh nog te boek als één van de grootste talenten ...

74
74
'Standard haakt af voor sensatie op Belgische velden'

De wintermercato begint in ons land alsmaar meer op gang te komen. Daarbij lijken verschillende ...

135
135
Club Brugge bedrogen: Furo-deal blijkt zware misrekening

Het voelde als slim verkopen, maar dat knaagt nu al. Club Brugge laat Kaye Furo vertrekken en dacht ...

1188
1188
'Zirkzee baalt en ziet mooie transfer definitief afketsen'

Joshua Zirkzee wist zich nog niet door te zetten bij Manchester United. De Nederlandse aanvaller ...

65
65
Westerlo aan zet: derde sterkhouder weg?

Bij KVC Westerlo moeten ze deze mercato verkopen. De Kemphanen hebben alle seizoenen rode cijfers en ...

76
76
'AA Gent ruikt volgende jackpot na vertrek Gandelman'

AA Gent heeft al wat spelers van de hand kunnen doen. De kans is bestaande dat de Buffalo's nog een ...

519
519
'Simic verrast iedereen compleet met nieuwe transfer'

RSC Anderlecht wist Jan-Carlo Simic afgelopen zomer te verkopen aan Al-Ittihad. Dat vulde de kassa ...

236
236
'Gerucht ontkracht: géén prioriteit voor Anderlecht'

De tweede seizoenshelft staat voor de deur bij RSC Anderlecht, aanstaande donderdag begint RSCA ...

122
122
Tessa Wullaert open over relatie: "We hebben het echt gehad"

Tessa Wullaert is al jaren het gezicht en het geweten van het Belgische vrouwenvoetbal. Als ...

154
154
Hasi ziet druk stijgen: "Dat is onze doelstelling"

RSC Anderlecht moet volgende week aan de bak tegen AA Gent. Een uitschakeling in de Beker van ...

138
138
Manchester City stoot met monsterzege door in FA Cup

In Duitsland en Engeland stonden er namiddag wedstrijden op het programma. De Bundesliga opende het ...

32
32
Megatransfers Club Brugge en Genk: "Hij moét vertrekken"

Club Brugge en KRC Genk zijn twee Belgische clubs die al vele jaren op rij jaarlijks zeer goed ...

1060
1060
'STVV raast door en wil toeslaan met knaltransfer'

STVV is bezig met heel wat transferdossiers. De Kanaries willen zich duidelijk versterken en ...

131
131
'Charleroi wil uitpakken met straffe Belgische transfer'

Sporting Charleroi wil een grote slag slaan op de transfermarkt. De Carolo's willen een Belgische ...

63
63
Hayen onder de indruk: "De Vanaken van Racing Genk"

Nicky Hayen heeft veel werk bij KRC Genk. De defensieve stabiliteit terugvinden is daarbij het ...

397
397
Hazard wil niet wachten: witte rook op komst bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht dringt de tijd. Marco Kana, Yari Verschaeren en Thorgan Hazard zijn einde ...

889
889

Meer sportnieuws