Overmars wéér in opspraak na aantijgingen Ajax-speelsters

545 stemmen
Overmars wéér in opspraak na aantijgingen Ajax-speelsters

Antwerp verbaasde eind maart met de aanstelling van Marc Overmars als nieuwe sportieve baas. Puur sportief gezien bleek dat een gouden zet, zo werd in de voorbije zomermercato meermaals duidelijk. Maar de beschuldigingen van grensoverschrijdend gedrag bij zijn vorige werkgever Ajax blijven hem achtervolgen, bij Het Parool komt men zelfs met nieuwe aantijgingen.


Met Overmars aan het roer als 'directeur voetbalzaken' beleefde de Amsterdamse club gouden tijden, zowel op sportief als financieel vlak. Toch werd begin februari abrupt een einde gemaakt aan de samenwerking. Verschillende vrouwelijke werknemers betichtten Overmars immers van grensoverschrijdend gedrag. Gaande van misplaatste opmerkingen en aanrakingen, tot ongevraagde seksueel getinte berichten. De voormalige international gaf zijn fout ook gedeeltelijk toe, al bleven de expliciete excuses beperkt.

Ondanks de hele affaire besloot Antwerp hem een nieuwe kans te geven. Maar ondertussen blijven er nieuwe elementen opduiken. Zo komt Het Parool naar buiten met de getuigenissen van drie oud-speelsters die beweren betast te zijn door Overmars. "Hij deed het af als grap, maar zo werd het niet beleefd", klinkt het onder meer. Volgens de anonieme getuigen dook hij ook regelmatig op in de fysioruimte. Nochtans is het niet de bedoeling dat daar andere personen komen buiten de speelsters en fysiotherapeuten, omdat de dames regelmatig halfnaakt behandeld werden.

MISPLAATSTE OPMERKINGEN
Bij Het Parool vroeg men ook ex-Ajacied Merel van Dongen achter de affaire. Zij ondervond persoonlijk geen hinder door Overmars, maar bevestigde dat dergelijke verhalen toen al de ronde deden. "Hij maakte weleens een opmerking waarvan je dacht: niet zo netjes, niet professioneel. Hij zag ons niet alleen als werknemer, maar ook als flirtmateriaal", aldus Van Dongen. Via Antwerp werd Overmars ook zelf gevraagd naar een reactie op de aantijgingen, die naar verluidt dateren van in zijn beginperiode als directeur voetbalzaken, maar hij besloot hier niet op in te gaan.

LEES OOK: 'Antwerp koud gepakt: goudhaantje blaast akkoord op'

Indien deze aantijgingen bewezen worden, moet Antwerp hem ontslaan ...

Meest recent

Belgische globetrotter houdt plots halt in Eredivisie

Belgische spelers, trainers en specialisten zijn al jaren steeds populairder geworden in het ...

11
11
'Volgende club haakt wellicht af voor De Cat'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Vertrekt hij bij RSC Anderlecht? Gaat hij ...

108
108
VS charmeert tegen Australië en is zeker van volgende ronde

De Verenigde Staten wilden net als Mexico zich al verzekeren van de volgende ronde. De Amerikanen ...

22
22
La Louvière pakt uit met stevige aanwinst

La Louvière heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Belgische eersteklasser ging ...

17
17
SK Beveren raast door: vier opvallende vertrekkers

SK Beveren zag Marink Reedijk de club verlaten en stelde met Tim Bakens een verrassende opvolger aan ...

44
44
‘AA Gent richt vizier op volgende ingaande transfer’

AA Gent was al heel aanwezig op de transfermarkt, maar uiteraard heeft de ploeg nog direct inzetbare ...

79
79
Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

168
168
'Anderlecht zet door: nieuwe coach bijna in Brussel'

RSC Anderlecht stelde vandaag Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. Maar waar blijft de ...

660
660
Yamal lyrisch: "Hij is de allerbeste speler ooit"

Lamine Yamal viel in tegen Kaapverdië, maar kon het verschil ook niet maken voor Spanje. ...

118
118
Anderlecht slaat toe: eerste zomertransfer een feit

RSC Anderlecht start maandag de veldtrainingen en dat zal met een nieuwe speler zijn. De Brusselaars ...

210
210
Courtois als doelman terug bij Genk? 'El Muro' héél duidelijk

Romelu Lukaku wil zijn carrière afsluiten bij RSC Anderlecht, Axel Witsel liet al weten dat ...

165
165
Garcia dreigt WK van De Bruyne zwaar te verknallen

Kevin De Bruyne blijft bij de Rode Duivels de grote naam, maar na de 1-1 tegen Egypte is de ...

151
151
Club Brugge deelt Anderlecht, Genk & co transfertikken uit

Club Brugge kende een rotseizoen met Club NXT. Ze eindigden troosteloos laatste in de Challenger Pro ...

263
263
Courtois blikt vooruit: stevige waarschuwing voor Duivels

België neemt het zondag op tegen Iran, een partij die ze moeten winnen. De Rode Duivels kunnen ...

40
40
'Vergeten ex-Genkie' wil zich snel tonen bij VS op WK

De Verenigde Staten lieten en zeer goede indruk achter tegen Paraguay. Ze wonnen met 4-1. Bij de VS ...

46
46
Garcia bibbert: loodzwaar parcours voor Rode Duivels?

In hun WK-opener tegen Egypte bleven de Rode Duivels steken op een teleurstellend gelijkspel, en dus ...

174
174
'Fredberg shopt bij Anderlecht: dubbelslag op til'

Om de sportieve lijn uit te stippelen legt RSC Anderlecht zijn eieren voortaan in het mandje van ...

510
510
Vanzeir in, Gerkens out: Gent & Cercle hakken knopen door

De grote kuis lijkt begonnen bij AA Gent, dat intussen al afscheid nam van Samuel Kotto en Daisuke ...

250
250
'Antwerp koud gepakt: goudhaantje blaast akkoord op'

Samen met Union is Antwerp zowat de meest bezige bij op de Belgische transfermarkt, want het ...

235
235
Anderlecht gestraft: derby tegen Union zonder fans

Antoine Sibierski moet voor een frisse wind zorgen bij RSC Anderlecht, dat nog maar eens met een ...

140
140
Van Gucht haalt hard uit na pijnlijke exit: "Blaas het op!"

Ruben Van Gucht heeft nooit een blad voor de mond genomen, ook niet wanneer het over zijn eigen ...

91
91
'Club Brugge tast in buidel: nieuw target op shortlist'

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de titel, want deze zomer ligt er heel wat werk ...

472
472
'Sibierski sluit deal: aanwinst gespot in Anderlecht'

Zo'n anderhalve maand na zijn voorstelling bij RSC Anderlecht staat Antoine Sibierski op het punt om ...

344
344
Martinez weer kop van jut: “Hij hielp België al om zeep…”

Het WK is nog maar net begonnen, maar de kritiek op enkele landen is al enorm. Bij Tunesië werd ...

152
152
Beerschot gaat hard op zomermercato: toptarget is binnen

Beerschot liep afgelopen seizoen promotie naar de Jupiler Pro League mis, maar de ambities zijn niet ...

143
143

Meer sportnieuws