Overmars wéér in opspraak na aantijgingen Ajax-speelsters

545 stemmen
Overmars wéér in opspraak na aantijgingen Ajax-speelsters

Antwerp verbaasde eind maart met de aanstelling van Marc Overmars als nieuwe sportieve baas. Puur sportief gezien bleek dat een gouden zet, zo werd in de voorbije zomermercato meermaals duidelijk. Maar de beschuldigingen van grensoverschrijdend gedrag bij zijn vorige werkgever Ajax blijven hem achtervolgen, bij Het Parool komt men zelfs met nieuwe aantijgingen.


Met Overmars aan het roer als 'directeur voetbalzaken' beleefde de Amsterdamse club gouden tijden, zowel op sportief als financieel vlak. Toch werd begin februari abrupt een einde gemaakt aan de samenwerking. Verschillende vrouwelijke werknemers betichtten Overmars immers van grensoverschrijdend gedrag. Gaande van misplaatste opmerkingen en aanrakingen, tot ongevraagde seksueel getinte berichten. De voormalige international gaf zijn fout ook gedeeltelijk toe, al bleven de expliciete excuses beperkt.

Ondanks de hele affaire besloot Antwerp hem een nieuwe kans te geven. Maar ondertussen blijven er nieuwe elementen opduiken. Zo komt Het Parool naar buiten met de getuigenissen van drie oud-speelsters die beweren betast te zijn door Overmars. "Hij deed het af als grap, maar zo werd het niet beleefd", klinkt het onder meer. Volgens de anonieme getuigen dook hij ook regelmatig op in de fysioruimte. Nochtans is het niet de bedoeling dat daar andere personen komen buiten de speelsters en fysiotherapeuten, omdat de dames regelmatig halfnaakt behandeld werden.

MISPLAATSTE OPMERKINGEN
Bij Het Parool vroeg men ook ex-Ajacied Merel van Dongen achter de affaire. Zij ondervond persoonlijk geen hinder door Overmars, maar bevestigde dat dergelijke verhalen toen al de ronde deden. "Hij maakte weleens een opmerking waarvan je dacht: niet zo netjes, niet professioneel. Hij zag ons niet alleen als werknemer, maar ook als flirtmateriaal", aldus Van Dongen. Via Antwerp werd Overmars ook zelf gevraagd naar een reactie op de aantijgingen, die naar verluidt dateren van in zijn beginperiode als directeur voetbalzaken, maar hij besloot hier niet op in te gaan.

LEES OOK: 'Solden bij Antwerp: trio goudhaantjes richting exit'

Indien deze aantijgingen bewezen worden, moet Antwerp hem ontslaan ...

Meest recent

Club Brugge pakt uit: groot talent tekent bij

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot een talentenfabriek, wat dit seizoen nog eens ...

21
21
STVV pakt uit met opvolger voor Wouter Vrancken

STVV verbaasde dit seizoen de Belgische voetbalwereld met een derde plaats in de Jupiler Pro League, ...

54
54
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

80
80
Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

16
16
'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

64
64
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

85
85
'Beerschot vindt versterking bij KRC Genk'

Beerschot wil volgend seizoen promoveren naar de Jupiler Pro League. Het is duidelijk dat er nog ...

73
73
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

110
110
Van der Vaart maakt Rigaux met de grond gelijk

Dévy Rigaux versierde onlangs een opmerkelijke overgang. De Director of Football van Club ...

174
174
Keita spreekt duidelijke taal over transfergeruchten

Hij werd uiteindelijk niet door Rudi Garcia opgenomen in de selectie voor het WK, maar Mandela Keita ...

32
32
"Het is zuur dat ik weg moet bij Beerschot"

Beerschot greep uiteindelijk op het nippertje naast een terugkeer naar de Jupiler Pro League. Ze ...

135
135
Club Brugge en Union kennen hun straffen

Het seizoen in de Jupiler Pro League zit er intussen al enkele weken op, maar enkele clubs moesten ...

284
284
'Iran dreigt: match tegen Rode Duivels stilgelegd?'

Er zullen straks op het WK heel wat ogen gericht zijn op groep G en dat zal niet noodzakelijk zo ...

341
341
'Club wrijft zich in handen: tweede grootmacht wil Ordoñez'

Bij Club Brugge lijken ze deze zomer het vertrek van heel wat smaakmakers te moeten vrezen. Na ...

328
328
KV Kortrijk zwaait clubicoon na decennia uit

KV Kortrijk keert straks na een jaartje afwezigheid weer terug in de Jupiler Pro League, nadat het ...

61
61
'Westerlo krijgt eerste miljoenenbid binnen'

Westerlo wist de voorbije jaren al de nodige zeer winstgevende transfers te doen. De Kemphanen ...

62
62
Boeckx slachtoffert Theate tegen Egypte: opvallende reden

Donderdag is het zover: dan gaat het WK 2026 eindelijk van start. De Rode Duivels moeten wel nog wat ...

307
307
TRANSFERUURTJE: 'Strijd om Khalaili en Tzolis barst los'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

191
191
'Khalaili geeft jawoord: Union neemt standpunt in'

Union staat alweer voor een drukke transferzomer. Na opnieuw een sterk seizoen met bekerwinst, een ...

110
110
'Opmerkelijke naam sluit aan bij Rode Duivels'

De Rode Duivels zijn intussen goed aangekomen in de Verenigde Staten en zijn er volop begonnen aan ...

123
123
'Keita met toptransfer ploegmaat van Rode Duivel'

Rudi Garcia mocht slechts 26 Rode Duivels meenemen naar het WK en dus moest hij heel wat spelers ...

90
90
Maccabi Tel Aviv verrast met Belgische TD

Toch wel opvallend Belgische transfernieuws. Maccabi Tel Aviv uit Israël heeft een Belgische ...

52
52
Conceição onthult: “Ik kreeg aanbieding uit België”

Sergio Conceição is momenteel een clubloze trainer. De Portugees hoopt weldra ergens ...

192
192
'Niet Genk, maar Union strikt ervaren international'

Union SG is momenteel de meest actieve Belgische club op de transfermarkt. Ze gaan de komende ...

307
307
Openen JPL-topclubs weldra gesprekken met Jorge Mendes?

Gaan de Belgische topclubs een poging wagen om een voormalige smaakmaker uit de Jupiler Pro League ...

120
120

Meer sportnieuws