Ook Anderlecht mag klagen: "100 procent penalty"

door
Ook Anderlecht mag klagen:

RSC Anderlecht is goed begonnen aan zijn campagne in de Conference League. Na de thuiszege tegen Silkeborg IF op de openingsspeeldag hielden de Brusselaars donderdagavond een puntje over aan het bezoek aan FCSB: 0-0. Al had er voor de recordkampioen ook meer ingezeten.


De ploeg van coach Felice Mazzu speelde in Roemenië zeker geen grootse wedstrijd en kwam bij bepaalde fases goed weg. In de eerste helft mocht Paars-Wit overigens van geluk spreken dat er geen VAR wordt gebruikt in de Conference League. Na een gemiste interventie trok doelman Hendrik Van Crombrugge vrij opzichtig zijn tegenstander neer in de zestien. Normaal gezien moest de bal altijd op de stip gaan, maar bij gebrek aan de videoref bleef de scheidsrechter bij zijn beslissing om door te spelen.

Maar na de pauze kreeg Anderlecht te maken met gelijkaardige situatie in zijn nadeel. Invaller Sebastiano Esposito werd neergehaald in de zestien, maar opnieuw besloot de Oostenrijkse ref om door te laten spelen. "Dit is 100 procent strafschop", liet co-commentator Geert De Vlieger verstaan bij Play 5. "Met een VAR gaat deze bal altijd op de stip", voegde commentator Bart Raes daar aan toe.

COMPENSATIE
En ook de analisten achteraf in de studio waren duidelijk: net als FCSB in de eerste helft, had ook Anderlecht een strafschop moeten krijgen. "Misschien heeft de ref tijdens de rust gezien dat het wel penalty was voor FCSB en compenseerde hij een beetje", klonk het bij Olivier Deschacht. "Cretu wordt eraf gelopen, gaat liggen en in zijn val neemt hij Esposito mee. Het is dus duidelijk: er hadden twee strafschoppen moeten komen vanavond."

LEES OOK: Opvolger Smets? ‘KRC Genk verrast met 29-jarige verdediger'

De UEFA moet een VAR invoeren in de Conference League ...

Meest recent

Dit is het verdere parcours van Genk in de Europa League

Om 13u werd na de Champions League in het hoofdkwartier van de UEFA in Nyon ook geloot voor de ...

31
31
Sebaoui onthult zéér straffe ambitie STVV

STVV blijft maar verbazen in de Jupiler Pro League. Van zijn laatste veertien competitiewedstrijden ...

13
13
TD Essevee duidelijk over mogelijk ontslag Vandenbroeck

Voor Zulte Waregem worden het nog spannende weken. De promovendus moet nog alles uit de kast halen ...

55
55
Loting CL: Real-City en PSG-Chelsea als grootste affiches

Vrijdagmiddag om 12u werd in het hoofdkwartier van de UEFA geloot voor de eindfase van de Champions ...

88
88
TRANSFERUURTJE: 'Club volgt oude bekende, toekomst Courtois bekend'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

123
123
De Condé scherp voor KRC Genk: “Dat moet er uit!”

KRC Genk heeft zich geplaatst voor de volgende rode van de Europa League. Na een thriller tegen ...

144
144
Van Gucht vs Olga Leyers: vonken vliegen in het rond

Dat Ruben Van Gucht niet vies is van wat vrouwelijk schoon, dat weten we ondertussen wel. De ...

98
98
Euvrard zet Standard weer met voetjes op de grond

Standard Luik verraste vorige speeldag door met 0-3 te winnen van KRC Genk. De Rouches doen nog ...

51
51
Neymar-circus: wereldgoals, vechtpartij en steun voor Vini

Neymar wil nog naar het WK 2026 en bij het Braziliaanse Santos hoopt de buitenspeler zich in de ...

35
35
KRC Genk roept straffe ambities na Dinamo Zagreb

KRC Genk won na verlengingen van Dinamo Zagreb. In de heenwedstrijd leek het tweeluik al gespeeld ...

150
150
Fan valt Messi aan: Argentijn neergemaaid op veld

Lionel Messi is één van de grootste supersterren op aarde. Inter Miami profiteert dan ...

64
64
Genkse kassa rinkelt: dit bedrag leverde Europa League al op

KRC Genk heeft donderdagavond een lastige avond beleefd tegen Dinamo Zagreb, maar heeft wel mentale ...

209
209
Club Brugge was bijna wéér trainerstalent kwijt

Club Brugge ontpopte zich de voorbije jaren tot een heuse opleidingsclub. Niet alleen vinden hun ...

154
154
Genk bidt voor Karetsas: Hayen brengt nieuws

KRC Genk heeft zich donderdagavond geplaatst voor de achtste finale van de Europa League, al kostte ...

236
236
Garcia krijgt raad: "Spelverdeler à la Modric"

Binnen enkele weken blazen de Rode Duivels opnieuw verzamelen. Eind maart trekken ze naar de ...

149
149
Overname Standard: François brengt update

Op vier speeldagen van het einde is Standard nog steeds in de running voor de Champions' Play-Off. ...

241
241
Bob Peeters met verstomming geslagen en diep geraakt

SK Beveren zorgde afgelopen weekend voor een huzarenstukje door al in februari de promotie naar de ...

156
156
Keeperskwestie bij Genk? Hayen en Smets reageren

KRC Genk blijft zeer wisselvallig presteren. Na de pandoering tegen Standard van vorig weekend ...

490
490
Ex-Anderlecht-talent droomt van comeback

Met Nathan De Cat wist dit seizoen weer een product van Neerpede helemaal door te breken in de ...

394
394
Red Bull New York pakt uit met verrassende Belg

De laatste jaren slaagt de MLS er alsmaar vaker in om spelers uit Europa te lokken. Ook ...

24
24
‘Alarm bij Club Brugge: Mignolet-bom op springen’

Simon Mignolet ligt opnieuw zwaar onder vuur bij Club Brugge. Na zijn pijnlijke fout tegen ...

880
880
Ito slaat mea culpa: "Had niet mogen gebeuren"

KRC Genk is donderdagavond met de schrik vrijgekomen in de Europa League. Bijna vergooide het tegen ...

74
74
Taravel tot einde seizoen T1? Broer reageert duidelijk

Het is intussen bijna vier weken geleden dat Besnik Hasi ontslagen werd als trainer van Anderlecht. ...

185
185
'Union verliest Khalaili aan topclub uit Premier League'

Union pakte vorig seizoen de titel en ligt dit seizoen zelfs nog op koers voor de dubbel, want het ...

160
160
Hayen ging tekeer tegen spelers: "Het was best heftig"

KRC Genk zet zijn knappe Europese parcours verder en plaatste zich voor de achtste finales van de ...

378
378

Meer sportnieuws