Ook Anderlecht mag klagen: "100 procent penalty"

door
Ook Anderlecht mag klagen:

RSC Anderlecht is goed begonnen aan zijn campagne in de Conference League. Na de thuiszege tegen Silkeborg IF op de openingsspeeldag hielden de Brusselaars donderdagavond een puntje over aan het bezoek aan FCSB: 0-0. Al had er voor de recordkampioen ook meer ingezeten.


De ploeg van coach Felice Mazzu speelde in Roemenië zeker geen grootse wedstrijd en kwam bij bepaalde fases goed weg. In de eerste helft mocht Paars-Wit overigens van geluk spreken dat er geen VAR wordt gebruikt in de Conference League. Na een gemiste interventie trok doelman Hendrik Van Crombrugge vrij opzichtig zijn tegenstander neer in de zestien. Normaal gezien moest de bal altijd op de stip gaan, maar bij gebrek aan de videoref bleef de scheidsrechter bij zijn beslissing om door te spelen.

Maar na de pauze kreeg Anderlecht te maken met gelijkaardige situatie in zijn nadeel. Invaller Sebastiano Esposito werd neergehaald in de zestien, maar opnieuw besloot de Oostenrijkse ref om door te laten spelen. "Dit is 100 procent strafschop", liet co-commentator Geert De Vlieger verstaan bij Play 5. "Met een VAR gaat deze bal altijd op de stip", voegde commentator Bart Raes daar aan toe.

COMPENSATIE
En ook de analisten achteraf in de studio waren duidelijk: net als FCSB in de eerste helft, had ook Anderlecht een strafschop moeten krijgen. "Misschien heeft de ref tijdens de rust gezien dat het wel penalty was voor FCSB en compenseerde hij een beetje", klonk het bij Olivier Deschacht. "Cretu wordt eraf gelopen, gaat liggen en in zijn val neemt hij Esposito mee. Het is dus duidelijk: er hadden twee strafschoppen moeten komen vanavond."

LEES OOK: DAZN dropt 'strategisch' bommetje: grote gevolgen voetbalkijker

De UEFA moet een VAR invoeren in de Conference League ...

Meest recent

Hoogspanning in Genk: "Dé kans tegen Standard"

Voor Nicky Hayen staat er toch wel wat druk op de ketel. Weer verliezen tegen Standard is absoluut ...

14
14
Westerlo kraait victorie: miljoenen in aantocht

KVC Westerlo is zeer sterk bezig in de Europe Play-Offs. Ze strijden volop mee voor winst en dat ...

10
10
Hubert ziet 'compleet ander' Anderlecht

Zondag trekt Union SG als grote favoriet naar het Lotto Park, waar ze RSC Anderlecht partij zullen ...

64
64
"Als ze toch zo stoer zijn ..." - Goto-'cinema' zindert na

RSC Anderlecht boekte afgelopen donderdag een peperdure nederlaag op het veld van directe concurrent ...

160
160
Basiself Club: onverwachte naam grijpt kans bij Leko

Club Brugge profiteerde tijdens de midweekspeeldag optimaal van de slipper bij leider Union SG. Maar ...

142
142
Staande ovatie De Bruyne: Italiaanse pers door dolle heen

In de strijd om de tweede plek in de Serie A heeft SSC Napoli vrijdag een uitstekende zaak gedaan ...

115
115
Vannieuwkerke zet puntjes op de i: "Geen cent betaald!"

Karl Vannieuwkerke is één van de toonaangevende stemmen/presentatoren in het ...

34
34
De Cat verrast Anderlecht: astronomisch bod lonkt

De naam van Nathan De Cat duikt overal op in de lijstjes van Europese topclubs, die zich stilaan ...

333
333
Terwijl De Bruyne schittert: Conte veegt vloer aan met Lukaku

Kevin De Bruyne heeft vrijdagavond nog eens ouderwets indruk gemaakt bij SSC Napoli. Met een ...

101
101
'Vuurwerk Club Brugge: víér toptransfers nu al op tafel'

Club Brugge is momenteel volop gefocust op het inhalen van Union SG in de ontknoping van de ...

467
467
Kompany spreekt zich uit over 'makkelijke' Bundesliga

Bayern München won de supercup en de Duitse landstitel al en staat in de bekerfinale. De ...

70
70
Lommel SK drukt door en geeft ambities én plannen prijs

Bij Lommel SK hebben ze heel veel ambitie én middelen. De club hoopt dit seizoen nog te ...

72
72
Goudklompje Zulte Waregem: Essevee droomt nu al

Zulte Waregem heeft een aantal zeer interessante spelers in huis. Eén speler krijgt voorlopig ...

200
200
De Bruyne schittert en loodst Napoli naar vlotte zege

In het buitenland stonden er een aantal matchen op het programma. Zo kwamen onder meer Napoli en ...

41
41
Cercle Brugge smeert Dender alwéér nederlaag aan

In de Relegation Play-Offs stonden Cercle Brugge en FCV Dender tegenover elkaar. Een match die geen ...

48
48
'Anderlecht haakt nu al af voor gewenste versterking'

RSC Anderlecht heeft financieel weer de nodige middelen. Olivier Renard mocht héél wat ...

200
200
Club Brugge en Anderlecht grijpen naast transfertarget

Club Brugge en RSC Anderlecht gaan een héél drukke zomermercato tegemoet. Beide ...

76
76
Cercle Brugge legt sterkhouder langer onder contract

Cercle Brugge heeft net voor de match tegen FCV Dender nog groot nieuws aangekondigd. De ...

40
40
Einde verhaal bij Antwerp? Oosting velt oordeel

Royal Antwerp FC leek een dood vogeltje te zijn in de Europe Play-Offs, maar na een zes op zes doen ...

253
253
Cercle Brugge laat zes spelers vertrekken

Bij Cercle Brugge zijn ze al zeker van het behoud en in de komende matchen zal Groen-Zwart ...

38
38
Sensatie op komst: Lukaku op weg naar grote comeback

Romelu Lukaku zit in een benarde situatie bij Napoli, en dat opent deuren voor een transfer die ...

671
671
Exit Ilic en Da Costa: wat met andere transfers van Renard?

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht is geen succes geweest. Dat Coba Da Costa en ...

278
278
Leko staat voor raadsel: "Ik weet het ook niet..."

Club Brugge tankte vertrouwen tegen KV Mechelen door met 6-1 te winnen. Maar kan Club eindelijk eens ...

234
234
KV Mechelen legt ex-speler Anderlecht langdurig vast

KV Mechelen maakt werk van de toekomst. De Maneblussers zijn bezig met het samenstellen van de ...

115
115
Standard droomt van 'Grote Terugkeer': "Zou het wel willen"

Standard hoopt alsnog op een ticket voor Europa, maar dat wordt héél moeilijk. De ...

124
124

Meer sportnieuws