Ook Anderlecht mag klagen: "100 procent penalty"

door
Ook Anderlecht mag klagen:

RSC Anderlecht is goed begonnen aan zijn campagne in de Conference League. Na de thuiszege tegen Silkeborg IF op de openingsspeeldag hielden de Brusselaars donderdagavond een puntje over aan het bezoek aan FCSB: 0-0. Al had er voor de recordkampioen ook meer ingezeten.


De ploeg van coach Felice Mazzu speelde in Roemenië zeker geen grootse wedstrijd en kwam bij bepaalde fases goed weg. In de eerste helft mocht Paars-Wit overigens van geluk spreken dat er geen VAR wordt gebruikt in de Conference League. Na een gemiste interventie trok doelman Hendrik Van Crombrugge vrij opzichtig zijn tegenstander neer in de zestien. Normaal gezien moest de bal altijd op de stip gaan, maar bij gebrek aan de videoref bleef de scheidsrechter bij zijn beslissing om door te spelen.

Maar na de pauze kreeg Anderlecht te maken met gelijkaardige situatie in zijn nadeel. Invaller Sebastiano Esposito werd neergehaald in de zestien, maar opnieuw besloot de Oostenrijkse ref om door te laten spelen. "Dit is 100 procent strafschop", liet co-commentator Geert De Vlieger verstaan bij Play 5. "Met een VAR gaat deze bal altijd op de stip", voegde commentator Bart Raes daar aan toe.

COMPENSATIE
En ook de analisten achteraf in de studio waren duidelijk: net als FCSB in de eerste helft, had ook Anderlecht een strafschop moeten krijgen. "Misschien heeft de ref tijdens de rust gezien dat het wel penalty was voor FCSB en compenseerde hij een beetje", klonk het bij Olivier Deschacht. "Cretu wordt eraf gelopen, gaat liggen en in zijn val neemt hij Esposito mee. Het is dus duidelijk: er hadden twee strafschoppen moeten komen vanavond."

LEES OOK: Club verovert Europa: "Als ze zo in competitie spelen ..."

De UEFA moet een VAR invoeren in de Conference League ...

Meest recent

Europees voetbal op TV: kijkers Atlético-Club opgelet

Deze week wordend de resterende tickets voor de 1/8ste finales in de Europerse competities ...

86
86
Peeters zorgt voor héérlijk beeld op viering Beveren

Het is eind februari en de eerste promovendus voor komend seizoen is al bekend. Het ongeslagen SK ...

34
34
'Club zonder Onyedika: Leko broedt op riskant plannetje'

Om de 1/8ste finales van de Champions League te halen, zal Club Brugge dinsdagavond moeten afrekenen ...

70
70
Lammens heerst bij United: Engelsen door het dolle heen

Senne Lammens is bezig aan een sterk eerste seizoen als doelman van Manchester United. En de Rode ...

150
150
‘Anderlecht davert: nieuw topduo met coach én nieuwe TD’

Anderlecht schudt de boel opnieuw door elkaar. Na het ontslag van Besnik Hasi en van Olivier Renard ...

304
304
Hoogspanning in Madrid: Prestianni-soap bereikt kookpunt

Woensdagavond wordt in de Champions League de return tussen Real Madrid en SL Benfica afgewerkt. ...

187
187
Atlético vs. Club: 'Opvallende naam in Brugse basiself'

Club Brugge staat dinsdagavond voor één van zijn belangrijkste wedstrijden van het ...

169
169
Anderlecht speelt met vuur: vertrek Hazard in de maak?

RSC Anderlecht boekte zondag een broodnodige overwinning op het veld van Zulte Waregem. Paars-Wit ...

181
181
United pakt vierde plek: 'briljante' Lammens grote held

Manchester United heeft maandagavond een uitstekende zaak gedaan. De Mancunians konden beslag leggen ...

117
117
'Leko velt hard verdict: Club Brugge dumpt dure flop'

Club Brugge hoopt dinsdag te stunten en Atlético Madrid uit de Champions League te knikkeren. ...

253
253
'Schreuder versus Taravel: Anderlecht hakt knoop door'

Ruim drie weken na het ontslag van Besnik Hasi heeft RSC Anderlecht nog steeds geen opvolger ...

202
202
'Leko verklapt volgende recordtransfer Club Brugge'

Na het 3-3 gelijkspel in de heenmatch hoopt Club Brugge dinsdag op het veld van Atlético ...

325
325
'Bommetje bij STVV: Vrancken richting Anderlecht?'

Na de 2-4 zege tegen Zulte Waregem ziet het er alsmaar meer naar uit dat Jérémy ...

598
598
'Dilemma bij Club Brugge: man-in-vorm op de bank?'

Club Brugge is geland in Madrid, waar het zich ten koste van Atlético bij de beste zestien ...

180
180
'Sprookjestransfer Luka Modric vlak na WK'

Na jaren trouwe dienst ruilde Luka Modric afgelopen zomer Real Madrid in voor AC Milan. Hoewel de ...

97
97
Eindelijk nieuw stadion? Club Brugge krijgt cruciale datum

Club Brugge scheerde ook dit seizoen hoge toppen in de Champions League, maar die prestaties staan ...

946
946
Anderlecht-directie met grond gelijk gemaakt: "Hallucinante fout"

Een tweetal weken geleden besloot RSC Anderlecht om technisch directeur OIivier Renard op straat te ...

394
394
Simeone en co zwaar onder indruk: straffe woorden voor Club

Club Brugge staat dinsdagavond opnieuw voor een afspraak met de voetbalgeschiedenis. Op het veld van ...

354
354
‘Anderlecht pakt door: nieuwe coachnaam ligt al klaar’

Anderlecht duwt door voor een nieuwe coach, maar het dossier-Schreuder zit muurvast. Al-Diriyah FC ...

901
901
Hayen moet puzzelen: Genk deelt uppercut uit ziekenboeg

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Niet alleen gingen de troepen van Nicky ...

154
154
'Leko kiest aanval: verrassende vervanger Onyedika?'

Club Brugge vertoeft momenteel in Madrid, waar het de gunstige uitgangpositie uit de heenwedstrijd ...

353
353
Warm gebaar na zege: Vanderbiest slaat fans met verstomming

KV Mechelen was samen met Anderlecht één van de grote winnaars van het afgelopen ...

126
126
'Anderlecht zoekt T1: plottwist omtrent Schreuder'

RSC Anderlecht boekte zondag een deugddoende zege tegen Zulte Waregem en zette zo een serieuze stap ...

232
232
'Club Brugge vindt opvolger Ordonez: toptarget gespot'

Club Brugge gaat dinsdag tegen Atlético Madrid op zoek naar een ticket voor de achtste finale ...

391
391
Politie grijpt hard in: Club De Busser met pikant statement

Go Ahead Eagles zorgde zondagmiddag niet alleen op het veld voor opschudding. De ploeg van onze ...

37
37

Meer sportnieuws