Ook Anderlecht mag klagen: "100 procent penalty"

door
Ook Anderlecht mag klagen:

RSC Anderlecht is goed begonnen aan zijn campagne in de Conference League. Na de thuiszege tegen Silkeborg IF op de openingsspeeldag hielden de Brusselaars donderdagavond een puntje over aan het bezoek aan FCSB: 0-0. Al had er voor de recordkampioen ook meer ingezeten.


De ploeg van coach Felice Mazzu speelde in Roemenië zeker geen grootse wedstrijd en kwam bij bepaalde fases goed weg. In de eerste helft mocht Paars-Wit overigens van geluk spreken dat er geen VAR wordt gebruikt in de Conference League. Na een gemiste interventie trok doelman Hendrik Van Crombrugge vrij opzichtig zijn tegenstander neer in de zestien. Normaal gezien moest de bal altijd op de stip gaan, maar bij gebrek aan de videoref bleef de scheidsrechter bij zijn beslissing om door te spelen.

Maar na de pauze kreeg Anderlecht te maken met gelijkaardige situatie in zijn nadeel. Invaller Sebastiano Esposito werd neergehaald in de zestien, maar opnieuw besloot de Oostenrijkse ref om door te laten spelen. "Dit is 100 procent strafschop", liet co-commentator Geert De Vlieger verstaan bij Play 5. "Met een VAR gaat deze bal altijd op de stip", voegde commentator Bart Raes daar aan toe.

COMPENSATIE
En ook de analisten achteraf in de studio waren duidelijk: net als FCSB in de eerste helft, had ook Anderlecht een strafschop moeten krijgen. "Misschien heeft de ref tijdens de rust gezien dat het wel penalty was voor FCSB en compenseerde hij een beetje", klonk het bij Olivier Deschacht. "Cretu wordt eraf gelopen, gaat liggen en in zijn val neemt hij Esposito mee. Het is dus duidelijk: er hadden twee strafschoppen moeten komen vanavond."

LEES OOK: Overzicht: alle Europese kwartfinales op een rijtje

De UEFA moet een VAR invoeren in de Conference League ...

Meest recent

'Kompany schrikt op: Bayern laat grote naam beschikken'

Ook bij Bayern München maakt men handig gebruik van de interland-break om al plannen te smeden ...

0
0
Notoir klimaatactivist slaat weer toe: De Vlieger haalt fors uit

De beruchte klimaatactivist Wouter Mouton veroorzaakte eerder al de nodige ophef in de voetballerij. ...

31
31
Anderlecht gaat ver: De Cat-stunt die niemand zag aankomen

Nathan De Cat blijft verbazen bij Anderlecht, maar intussen draait het almaar vaker om zijn ...

274
274
Rode Duivels verliezen naast Bounida nog een talent

De voorbije dagen werd duidelijk dat de Rode Duivels opnieuw een groot talent verliezen. Nadat ons ...

44
44
Anderlecht en Genk aangepakt: "Daar ligt de fout"

Door het interlandvoetbal staan er komend weekend geen wedstrijden geprogrammeerd in de Jupiler Pro ...

109
109
Lokeren strikt bekende naam als sportief directeur

De titelstrijd in de Challenger Pro League is al beslist, maar voor de andere promotietickets kan ...

25
25
'Dilemma Lukaku: keuze voor het hart of de miljoenen?'

De Rode Duivels zijn woensdag naar de Verenigde Staten vertrokken zonder Romelu Lukaku. De ...

100
100
Gezien Anderlecht? Cvetkovic pakt uit met waanzinnige goal

Anderlecht sloot de reguliere competitie af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Cercle Brugge. ...

55
55
Antwerp tankt vertrouwen: extra troef voor play-offs

Antwerp sloot de reguliere competitie maar matig af en moet daardoor vrede nemen met deelname aan de ...

90
90
'Club Brugge mag kruis maken over peperduur target'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Verschillende smaakmakers zijn grof ...

229
229
'Bayern neemt belangrijke beslissing over transfer De Cat'

De Rode Duivels zijn woensdagnamiddag vertrokken naar de Verenigde Staten, waar bondscoach Rudi ...

234
234
'Standard heeft beet: JPL-smaakmaker tekent'

Standard hoopt in de komende weken komaf te kunnen maken met de vloek die de voorbije jaren op hen ...

105
105
Bornauw speelt open kaart: leegloop in Anderlecht?

RSC Anderlecht verzekerde zich op het nippertje van een plek in de Champions' Play-Offs. Nadien gaat ...

265
265
Pro League bibbert voor boete & Bouchez: "Blufpoker"

De voorbije maanden is er al veel inkt gevloeid over de voorziene wijziging van het ...

199
199
Coucke slaat alarm na onverwachte financiële dreun

De druk rond Marc Coucke neemt de laatste weken duidelijk toe. Wat begon als sportieve frustratie ...

230
230
Club Brugge laat concurrentie beven: "Bayern van België"

Op voorzet van de pers liet Bart Verhaeghe zich ooit ontvallen dat hij van Club Brugge maar al te ...

707
707
Vandenhaute haalt gram: "Mooie erfenis bij Anderlecht"

RSC Anderlecht heeft alweer een turbulente campagne achter de rug, waarin onder andere trainer ...

233
233
Toby Alderweireld doet fans dromen van grote comeback

Toby Alderweireld stopte ongeveer een jaar geleden als voetballer. De verdediger beleefde nog een ...

627
627
Duivels U17 zetten op valreep stap richting EK en WK

Er staan de komende dagen heel wat interlands op het programma en dat niet alleen bij de grote ...

110
110
Duranville onthult waarom hij voor Basel koos

De Jonge Duivels staan deze week voor een belangrijke EK-kwalificatiematch tegen Oostenrijk en ...

77
77
'Real Madrid wil uitpakken met Ronaldo-transferbom'

Wie Cristiano Ronaldo zegt, denkt bijna onvermijdelijk ook aan Real Madrid. Het was bij de ...

145
145
'Hoefkens in shock: Belgische collega zaagt aan stoelpoten'

Het zijn geen prettige tijden voor Carl Hoefkens. Onze landgenoot ligt dezer dagen zwaar onder vuur ...

69
69
'Liverpool verrast met vergeten Duivel als opvolger Salah'

Er viel dinsdag een stevige transferbom bij Liverpool, want de club kondigde aan dat ze op het einde ...

97
97
'Club Brugge aast op sensatie uit 1B'

Bij Club Brugge zullen ze al volop bezig zijn met de zomermercato, want maart en april zijn ...

468
468
'Anderlecht wil fraaie slag slaan bij Dortmund'

Bij Anderlecht hebben ze nog altijd geen nieuwe sportief directeur gevonden om de in februari ...

263
263

Meer sportnieuws