Ook Anderlecht mag klagen: "100 procent penalty"

170 stemmen
Ook Anderlecht mag klagen:

RSC Anderlecht is goed begonnen aan zijn campagne in de Conference League. Na de thuiszege tegen Silkeborg IF op de openingsspeeldag hielden de Brusselaars donderdagavond een puntje over aan het bezoek aan FCSB: 0-0. Al had er voor de recordkampioen ook meer ingezeten.


De ploeg van coach Felice Mazzu speelde in Roemenië zeker geen grootse wedstrijd en kwam bij bepaalde fases goed weg. In de eerste helft mocht Paars-Wit overigens van geluk spreken dat er geen VAR wordt gebruikt in de Conference League. Na een gemiste interventie trok doelman Hendrik Van Crombrugge vrij opzichtig zijn tegenstander neer in de zestien. Normaal gezien moest de bal altijd op de stip gaan, maar bij gebrek aan de videoref bleef de scheidsrechter bij zijn beslissing om door te spelen.

Maar na de pauze kreeg Anderlecht te maken met gelijkaardige situatie in zijn nadeel. Invaller Sebastiano Esposito werd neergehaald in de zestien, maar opnieuw besloot de Oostenrijkse ref om door te laten spelen. "Dit is 100 procent strafschop", liet co-commentator Geert De Vlieger verstaan bij Play 5. "Met een VAR gaat deze bal altijd op de stip", voegde commentator Bart Raes daar aan toe.

COMPENSATIE
En ook de analisten achteraf in de studio waren duidelijk: net als FCSB in de eerste helft, had ook Anderlecht een strafschop moeten krijgen. "Misschien heeft de ref tijdens de rust gezien dat het wel penalty was voor FCSB en compenseerde hij een beetje", klonk het bij Olivier Deschacht. "Cretu wordt eraf gelopen, gaat liggen en in zijn val neemt hij Esposito mee. Het is dus duidelijk: er hadden twee strafschoppen moeten komen vanavond."

LEES OOK: 'Nieuw middenveld Anderlecht: Roemeen op lijstje SIbierski'

De UEFA moet een VAR invoeren in de Conference League ...

Meest recent

Oranje op WK: tussen hoop en vrees bij Van der Vaart & co

Nederland trekt met ambitie naar het WK, maar er zijn toch ook veel twijfels. Oranje heeft niet meer ...

15
15
'Topclub wil uitpakken met komst De Ketelaere'

Gaat Charles De Ketelaere komend seizoen van club veranderen? Het zou zomaar kunnen. De speler van ...

61
61
Advocaat haalt wéér zeer stevig uit naar Rigaux

Dévy Rigaux wordt stevig aangepakt in Nederland. Het ontslag van Robin van Persie bij ...

94
94
'Anderlecht heeft eerste wintertransfer nu al beet'

RSC Anderlecht gaat zich de komende weken en maanden flink roeren op de transfermarkt. De ...

154
154
Garcia hakt knoop door: wissel in de basisploeg

De Rode Duivels vertrekken vandaag naar de Verenigde Staten en één speler gaat met een ...

182
182
'Standard hoopt op buitenlands geld: vier dossiers hangende'

Standard zoekt geld, net zoals elke andere Belgische club. Dat moet komen via uitgaande transfers. ...

117
117
Hein voorspelt: "Hij gaat geweldig WK spelen bij Duivels"

De Rode Duivels reizen maandag af naar hun WK-basiskamp in Seattle. Aan motivatie om er een goed ...

121
121
Vandenbempt en Van der Elst onthullen: WK-verhaal zindert na

Peter Vandenbempt en Franky Van der Elst hebben in aanloop naar het WK in de Verenigde Staten een ...

55
55
'Club Brugge beeft: bliksemvertrek Tresoldi plots concreet'

Dat Club Brugge verschillende belangrijke krachten zal verliezen in het tussenseizoen staat buiten ...

461
461
Pérez herverkozen: Mourinho en dríé topaanwinsten naar Real

De voorzittersverkiezingen hebben dan toch geen verrassing opgeleverd bij Real Madrid. Zoals ...

102
102
Partner Ngoy gezocht: "Mechele of Theate? Kies voor hem"

Met zijn sterke voorbereidingscampagne lijkt Nathan Ngoy een basisplaats te hebben afgedwongen bij ...

311
311
Garcia maakt van Lukaku plots weer een probleem

De discussie rond Romelu Lukaku is plots veel groter dan nodig. Niet door zijn goal tegen ...

350
350
'Trainersbom Anderlecht: Sibierski praat met bekend gezicht'

Binnen een tweetal weken begint RSC Anderlecht al aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. ...

922
922
'Premier League davert: Arsenal haalt uit op mercato'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

133
133
'Vierde grote vertrekker Club Brugge: Tottenham meldt zich'

Terwijl het wachten is op de eerste grote zomeraanwinst, zag Club Brugge inmiddels wel al een ...

671
671
L'Equipe ziet X-factor bij Duivels: "Hij was monsterlijk"

De Rode Duivels reizen maandag met een gerust gemoed af richting het WK. In hun laatste ...

199
199
'Vrancken in de running voor buitenlandse topjob'

Wouter Vrancken werd dit seizoen verkozen tot Trainer van het Jaar in de Jupiler Pro League. Dat was ...

196
196
Vanhaezebrouck doet straffe voorspelling over Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag een serieus statement gemaakt in hun uitzwaaiwedstrijd voor het WK. ...

345
345
Nipte opsteker voor Kroatië, blessurezorgen bij Marokko

Binnen vier dagen gaat het WK van start en dus werken vele landen nog een laatste ...

101
101
Farce rond U23-teams in 1B krijgt weer nieuwe wending

Het voorbije jaar was er heel wat te doen rond het quotum voor U23-teams in de Challenger Pro ...

531
531
Belgische U17 bestolen? "Ik weet niet of het strafschop was"

De Jonge Duivels hebben zondag op tragische wijze naast de Europese titel bij de U17 gegrepen. Ze ...

215
215
'Rigaux haalt meteen Belgische coach naar Feyenoord'

Dévy Rigaux is nog maar net aan de slag gegaan als sportief directeur bij Feyenoord, maar ...

301
301
'Transferdroom Real Madrid meteen aan diggelen geslagen'

Zondagavond werd Florentino Perez herverkozen tot voorzitter van Real Madrid. Dat betekent dat we in ...

164
164
Deense dokter komt met update na nieuw Eriksen-drama

De voetbalwereld werd zondagavond flink opgeschrikt. De oefeninterland tussen Denemarken en ...

222
222
Belgische U17 geen Europees kampioen na penaltythriller

De U17 van België speelden vanavond de finale van het EK tegen Italië. Konden de jonge ...

120
120

Meer sportnieuws