‘Oetlul’ Lang slaat terug met 'droomtransfer'

947
‘Oetlul’ Lang slaat terug met 'droomtransfer'

Hij had er zelf niet op gerekend, maar tot op vandaag is Noa Lang nog steeds een speler van Club Brugge. De Nederlander had in de slotfase van de zomermercato nochtans de kans om naar Lille OSC te verhuizen, maar Lang mikt iets hoger dan de Franse topclub. AC Milan houdt zijn situatie nog steeds stevig in de gaten en in de voorbije maanden bleek alvast dat Lang ook de intentie heeft om te voetballen voor de Rossoneri. Bovendien is de interesse van Paolo Maldini & Co is nog steeds niet gaan liggen.


GROOTSPRAAK

In januari kondigde Noa Lang zijn grote afscheidstournee aan op de Belgische velden. “Ik ga heel eerlijk zijn: de kans is groot dat ik vertrek”, liet hij niets aan de verbeelding over op het gala van de Gouden Schoen. Enkele maanden later, in juni, volgde dan zijn veelbesproken afscheidsinterview. “Geloof mij nou maar: België gaat me missen als ik weg ben. … Volgend seizoen gaan jullie bidden dat er een Noa Lang rondloopt in België, die dan ook nog eens zo goed kan voetballen”, zei in Het Laatste Nieuws.



Tijdens de voorbije zomermercato toonde vooral AC Milan stevige interesse in Noa Lang, maar eind augustus was de Nederlander nog steeds een speler van Club Brugge. Tegen KV Kortrijk liep hij bovendien nog eens een enkelletsel op, waardoor hij enkele weken aan de kant staat, en waardoor zijn gedroomde transfer naar het buitenland uiteindelijk op de klippen liep. “Noa Lang is opeens de oetlul van de Belgische competitie”, stelde columnist Nico Dijkshoorn, na zoveel grootspraak van Lang, scherp in Het Nieuwsblad.

GEEN LILLE, DAN TOCH MILAN?

Club Brugge hield rekening met een vertrek van Noa Lang in de zomermercato en in extremis was het er ook bijna van gekomen. In de slotfase van de transferperiode bood Lille OSC prompt 18 miljoen euro voor de aanvaller, maar het was uiteindelijk Lang die besloot om te blijven. Het siert de Nederlander dat hij niet overstag ging voor eender welke transfer aanbieding want hij is uiteraard de verregaande interesse van AC Milan, sportief en financieel een categorie hoger dan Lille, niet vergeten.



En ook AC Milan is op zijn beurt Noa Lang niet vergeten. De Italiaanse interesse dateert al sinds januari dit jaar en volgens verschillende buitenlandse bronnen wil de Rossoneri in de volgende wintermercato een nieuwe poging wagen om hem naar het San Siro te halen. Calciomercato weet dat AC Milan overweegt om in januari opnieuw te komen aankloppen voor Lang, terwijl journalist Ekrem Konur onlangs meldde dat de Milanezen reeds de transfer van de Nederlander reeds aan het voorbereiden zijn.

UITSTEL IS GEEN AFSTEL

Paolo Maldini en Frederic Massara, de sportieve beleidsbepalers van AC Milan, probeerden in de voorbije maanden reeds een akkoord te vinden met Club Brugge over de transfer van Noa Lang. Maldini & co waren gecharmeerd door zijn polyvalent profiel, Lang kan zowel op de flanken als centraal spelen, en door zijn offensieve kwaliteiten. Maar door de het lange overnameproces van de club door RedBird was het echter moeilijk om transfers te regelen, waardoor Milan duidelijke financiële prioriteiten moest stellen. En dat was Charles De Ketelaere nog iets meer dan Lang.



Maar dat betekent dus niet dat een transfer van Noa Lang volledig van de baan is. Volgens Gazzetta dello Sport had de 23-jarige aanvaller in de voorbije maanden tevergeefs reeds een persoonlijk akkoord gevonden over een vijfjarig contract met AC Milan en had hij ook alle intentie om te verhuizen naar Italië. Dat Lang in de slotfase van de zomermercato een aanbieding van Lille OSC afsloeg, kan dus te maken hebben met zijn ambitie en aspiratie om in januari alsnog naar Milaan te trekken. In een ideaal scenario overtuigt hij de Rossoneri na enkele goede prestaties met Oranje op het WK 2022.

HET PLAN VAN MILAN

Dankzij de overname van RedBird heeft AC Milan meer liquide middelen en financiële duurzaamheid verkregen, wat alleen maar in het voordeel speelt voor een potentiële transfer van Noa Lang. Daarnaast is het rationele transferbeleid van Paolo Maldini eveneens een belangrijke factor, want de technisch directeur is heel kieskeurig en zeer bewust in zijn aankopen. Denk maar aan de maandenlange onderhandelingen over de transfer van Charles De Ketelaere, terwijl het verschil tussen vraag en aanbod met Club Brugge slechts luttele miljoenen betrof.



Paolo Maldini kiest resoluut voor spelers waarvan hij helemaal overtuigd is en gelet op de maandenlange interesse van AC Milan in Noa Lang, bovenop het eerdere persoonlijk akkoord tussen de club en de speler volgens Gazzetta dello Sport, is uitstel dus zeker geen afstel in dit transferdossier. Dat Lang eind augustus besloot om niet halsoverkop naar OSC Lille te trekken, toont bovendien ook aan dat de Nederlander zijn volgende carrièremove zorgvuldig voorbereidt.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Milan shopt wéér bij Club, Bakayoko moet weg'

Speelt Lang in februari nog voor Club Brugge?

Meest recent

Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

RSC Anderlecht heeft de eerste 45 minuten van zijn vierde groepsmatch in de Europa League afgewerkt. ...

19
19
Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

54
54
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

45
45
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

43
43
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

445
445
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

66
66
Databureau voorspelt stunt van Club Brugge in CL

Nadat het woensdag PSV over de knie legde verzamelde Club Brugge na vier speeldagen al negen punten ...

96
96
Anderlecht voert druk op: Bruno met één been buiten

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

61
61
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

27
27
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

302
302
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

344
344
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-0 zegde ...

201
201
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

311
311
Brandon Mechele schiet raak met heel bijzonder nieuws

Brandon Mechele beleeft bijzonder mooie dagen. De verdediger van Club Brugge knokte zich na een ...

285
285
'De Bruyne krijgt bekende naam als nieuwe trainer'

Voor Napoli werd het woensdag alweer een pijnlijke avond in de Champions League. Kevin De Bruyne en ...

72
72
Leko: "Hij speelt volgend seizoen niet meer bij ons"

Dat er met Club Brugge rekening gehouden moet worden op het Europese toneel, bleek woensdagavond nog ...

324
324
'Vermeeren bezorgt Antwerp enorme tegenslag'

Donderdag wordt er nog gevoetbald in de Europa League en Conference League, maar daarna gaat het ...

110
110
Anderlecht heeft 'nieuwe Doku': "Minstens even ver"

Het is voor Anderlecht tot dusver een wisselvallig seizoen. Nadat het een uitstekende zomer kende en ...

127
127
Vermant legt straffe ambitie voor WK U17 op tafel

In de loop van donderdag zal de selectie bekend gemaakt worden van de Belgische U17, die van 19 ...

43
43
Weer geen Tresoldi bij Duitsland: Klopp moet uitleg geven

Nicolo Tresoldi heeft zich woensdagavond nog maar eens laten zien in de Champions League. De spits ...

306
306
'Club gaat transferstrijd aan met Juve en Dortmund'

Club Brugge is alweer geweldig aan het seizoen begonnen, want het staat aan de leiding in de Jupiler ...

199
199
Ronaldo dropt bom en stopt bij Portugal

Portugal nam tijdens het vorige interlandluik een geweldige start in de Nations League, want het ...

125
125
TRANSFERUURTJE: 'Essevee shopt bij Club, Kane heeft beslist'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

60
60
Roef vreest bij KAA Gent: rampscenario in aantocht

KAA Gent is sterk aan het seizoen begonnen, maar vorige speeldag incasseerden de Buffalo’s een ...

198
198
Nederland woedend na stunt Club Brugge: “Amateuristisch”

Club Brugge ging woensdagavond met 1-2 winnen bij PSV. In Nederland is men daar allesbehalve blij ...

1184
1184

Meer sportnieuws