Pletwals PSG doet heel Europa bibberen

door
Pletwals PSG doet heel Europa bibberen

In de Franse Ligue 1 lijkt na drie speeldagen al duidelijk welke club met de titel aan de haal zal gaan. Regerend kampioen Paris Saint-Germain is immers als een pletwals aan het seizoen begonnen. Zondagavond werd ook Lille OSC met huid en haar opgepeuzeld door de hoofdstedelingen: 1-7.


Het duurde welgeteld acht seconden dat Lille gelijke tred kon houden met de titelverdediger. Na een ingestudeerd nummer bij de aftrap was het Kylian Mbappé die de score meteen wist te openen. Dat het tactische kunststukje zo goed werkte, werd uitgebreid gevierd onder de spelersgroep. Van de interne strubbelingen in de voorbije dagen was amper nog iets te merken.

Mbappé zou uiteindelijk voor een hattrick tekenen, zijn eerste en ongetwijfeld niet de laatste van het seizoen. Maar ook Neymar Jr. was opnieuw goed voor twee goals. De vertrekgeruchten van in het tussenseizoen hebben de Braziliaan blijkbaar kunnen prikkelen. Zo is hij op fenomenale wijze aan de nieuwe jaargang begonnen: 7 goals en 6 assists in 4 officiële duels. Bovendien ziet Neymar er opvallend fit uit, hij heeft deze zomer duidelijk niet stilgezeten.

MEEST PRODUCTIEF
Tot slot begint ook de derde pijler van de gouden drietand zijn draai helemaal te vinden. Lionel Messi staat dan wel wat in de schaduw van zijn twee illustere co-sterren, met 4 goals en 2 assists in 4 duels is ook hij sterk aan het nieuwe seizoen begonnen. En dus begint PSG nu al indrukwekkende proporties aan te nemen. Zo zijn de Parijzenaars de eerste ploeg sinds 1953 die in 4 opeenvolgende Ligue 1-matchen minstens 5 keer scoort. En van alle ploegen in de Europese topcompetities heeft PSG met voorsprong het meest gescoord in deze fase van het seizoen. Qua doelsaldo blijft enkel Bayern München in de buurt.

LEES OOK: 'WK-selectie Duivels: verrassende naam plots in de running'

PSG wint de CL dit seizoen ...

Meest recent

'DAZN vs Pro League: minister eist meteen antwoord'

Het blijft hoogst onduidelijk hoe het nu verder moet met het Belgische voetbal, nadat DAZN dinsdag ...

28
28
KRC Genk mag hopen: van de top naar de krochten van Europa

KRC Genk ontvangt FC Basel in de Cegeka Arena. De Zwitsers waren in het verleden nog ...

33
33
'Masterplan Anderlecht met De Cat: dit ligt op tafel'

Er doen heel veel geruchten de ronde over Nathan De Cat. De 17-jarige middenvelder is dé ...

203
203
Kane verklapt: Bayern München of FC Barcelona?

De afgelopen weken was er heel veel te doen over de toekomst van Harry Kane. De Britse aanvaller ...

48
48
Seys scherp voor zichzelf en team: "Dramatisch!"

Net als heel Club Brugge speelde ook Joaquin Seys geen goede partij. De blonde linksachter was na de ...

57
57
'DAZN-crash: legt Club Brugge een bom onder de JPL?'

De DAZN-crash heeft het Belgische voetbal volledig in de war gestuurd: het tv-contract ligt aan ...

405
405
Ferdinand lyrisch over Rode Duivel: "Belachelijk goed"

Er spelen heel veel Rode Duivels in topcompetities. Eén van hen is Leandro Trossard. Die kent ...

71
71
Vanaken geeft dé reden voor mindere Champions League-reeks

Club Brugge bakte er niets van tegen Sporting CP. Een terechte 3-0 was een feit. Bij Blauw-Zwart ...

198
198
Club Brugge met de grond gelijk gemaakt: "Zoals in jaren '80"

Club Brugge speelde een povere partij op het veld van Sporting CP. Het ging terecht met 3-0 onderuit ...

239
239
‘Slimste clubs in Europa’: één JPL-topclub in top tien

Union SG is een waanzinnig goed geleide club. De Brusselaars verdienen niets dan lof voor hun ...

126
126
Hayen geeft update over blessure van Jackers

Club Brugge verloor kansloos met 3-0 van Sporting CP. Een verdiende nederlaag voor een matig ...

411
411
Club-ster valt zwáár door de mand: kranten geven 3 op 10

Na de vorige speeldag in de League Phase van de Champions League vertoefde Club Brugge nog in de ...

306
306
Extra drama voor Club: titularis afgevoerd op brancard

In de Champions League heeft Club Brugge woensdagavond een flinke opdoffer geslikt. Na een pover ...

290
290
UCL: Arsenal klopt Bayern, afgang Liverpool, CDK en Mbappé heersen

Het Bayern München van coach Vincent Kompany heeft zijn eerste nederlaag van het seizoen ...

77
77
Trieste aftocht: Sporting geeft zwak Club pak voor de broek

Club Brugge zal tijdens de drie resterende speeldagen nog vol aan de bak moeten om de League Phase ...

115
115
Domper op bloedvorm: misnoegde Trossard sjokt van veld

Leandro Trossard is de laatste weken uitstekend in vorm bij Arsenal FC. Woensdagavond startte de ...

54
54
Club krijgt klappen in Lissabon: "Hij is dé zwakke schakel"

In de Champions League dreigt Club Brugge een flinke kater te gaan oplopen. Op het veld van Sporting ...

355
355
Club Brugge van hemel naar hel: VAR kwelduivel van dienst

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdagavond op tegen Sporting CP. Even leek er een ...

261
261
Oorlogsverklaring aan DAZN: Pro League dropt fors statement

Het Belgische clubvoetbal rekent momenteel af met een heuse crisis. Rechtenhouder DAZN heeft het ...

314
314
Union verbluft Europa: "Heksenketel ongemakkelijk stil"

Union SG heeft dinsdagavond voor een zoveelste hoogtepunt gezorgd. In de Champions League gingen de ...

273
273
Uitslagen UCL: Pocognoli vloekt ondanks monumentale blunder

Het AS Monaco van coach Sébastien Pocognoli heeft woensdag twee dure punten verspeeld in de ...

40
40
Loting WK '26: Duivels moeten deze 'Poule des Doods' vrezen

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

214
214
Sporting-Club Brugge: grote favoriet nu al bekend

In de Champions League kruist Club Brugge woensdagavond de degens met Sporting CP. Een jaartje ...

347
347
Eén verrassing in basiself Club, Sporting met 3 nieuwe namen

Om 21u staat Club Brugge voor zijn vijfde opdracht in de Champions League. Het hoopt verder te gaan ...

155
155
'Anderlecht moet bliksemsnel toeslaan voor toptalent'

Het wordt uitkijken wat Anderlecht tijdens de wintermercato zal doen. Sportief directeur Olivier ...

308
308

Meer sportnieuws