Genk stoomt naar leidersplaats: "Elke match vlammen"

door
Genk stoomt naar leidersplaats:

KRC Genk is op indrukwekkende wijze aan het nieuwe seizoen begonnen. Zaterdagavond boekten de Limburgers op eigen veld tegen Cercle Brugge zijn vierde overwinning op rij: 2-1. Hierdoor draait Racing vlot mee aan de top van het klassement en dat terwijl ook de statistieken gezien mogen worden.


Genk opende de competitie met een nederlaag op het veld van Club Brugge, maar liet toen al momenten uitstekend voetbal zien. En die veelbelovende prestatie werden in de weken nadien ook omgezet in resultaten. Zo pakte Racing vervolgens 12 op 12, waarmee het momenteel op een gedeelde leidersplaats staat. Bovendien wist de ploeg van coach Wouter Vrancken in 5 competitieduels al 15 keer te scoren. Als nu nog het aantal tegengoals (8 stuks) afneemt, kan dit Genk kampioenen-cijfers voorleggen.

Maar Vrancken wil voorlopig nog niets weten van een goed klassement, daar is het volgens hem nog veel te vroeg voor. "Ik ben totaal nog niet bezig met de leidersplaats", werd de Genkse trainer geciteerd bij Het Laatste Nieuws. "Ik wil dat we iedere match blijven vlammen. Binnen de groep merk ik ook dat niemand bezig is met hoe hoog we staan, wel met wat ze op het veld moeten doen."

OP ZOEK NAAR CLEAN-SHEET
Defensief gezien heeft Genk dus wel nog werk, zo werd dit seizoen nog geen clean-sheet geboekt. "Zolang we winnen, baart me dat niet al te veel zorgen. Dit was een wedstrijd waarin we het hadden kunnen doen, maar er kwam ook wat ongeluk bij de tegengoal kijken: McKenzie viel en kwam niet meer recht, je kwam tegen een overtal en Deman schiet hem goed binnen. Het was een serieuze uppercut, toch was de reactie goed", aldus Vrancken.

LEES OOK: Enorme verrassing in JPL: "Grote bos bloemen in zijn reet"

Dit Genk is een echte titelkandidaat ...

Meest recent

Malaise Anderlecht: ultimatum Hasi, sterkhouders op matje

RSC Anderlecht trekt komende zondag met het mes op de keel naar Standard. Loopt het in Luik opnieuw ...

14
14
Jackers of Mignolet: Leko hakt Club Brugge-knoop door

Ivan Leko maakt zich naar eigen zeggen weinig zorgen, maar de vele tegengoals zijn toch een thema ...

170
170
Anderlecht likt wonden: rampscenario voor Standard

Na het gelijkspel tegen Dender staan de zenuwen alweer strakgespannen bij RSC Anderlecht, waar ...

109
109
Lardot tikt VAR op vingers: Union door oog van de naald

De afgelopen weken stond de Belgische arbitrage weer in het oog van de storm, maar op speeldag 22 ...

67
67
Coucke onthult masterplan: Anderlecht polst Kompany

Ondanks het crisisoverleg na de recente twee op twaalf mag Besnik Hasi voorlopig in het zadel ...

531
531
'Stankovic out: Club Brugge krijgt belangrijke update'

Met vijf goals in zijn laatste zeven optredens is Aleksandar Stankovic tegenwoordig dé man in ...

576
576
Crisis Anderlecht: tweede groot ontslag in de maak?

Daags na de wanprestatie tegen hekkensluiter FCV Dender hangt er opnieuw een crisissfeer rond RSC ...

383
383
Zulte Waregem heeft beet: derde winteraanwinst binnen

Zulte Waregem speelde zaterdag een verdienstelijke wedstrijd, maar verloor uiteindelijk wel op Club ...

90
90
'Club Brugge schrikt op: cruciaal transfernieuws Onyedika'

Club Brugge bereidt zich momenteel voor op het cruciale Champions League-duel van aanstaande ...

385
385
'Hasi in vieze papieren: verbazende opvolger staat al klaar'

Besnik Hasi blijft vooralsnog aangesteld als hoofdcoach van RSC Anderlecht. Maandag werd het ...

706
706
"Pure science fiction" - De Ketelaere maakt Italianen gek

Nog minder dan vijf maanden te gaan en het wereldkampioenschap gaat van start. Bondscoach Rudi ...

135
135
'IJskoude douche voor Lammens: Man Utd dropt grote bom'

Manchester United heeft Senne Lammens vorige zomer binnengehaald als een dringende oplossing. ...

717
717
Van der Elst ziet groot manco Anderlecht: “Hebben ze niet”

RSC Anderlecht zit weer in de hoek waar de klappen vallen. Besnik Hasi keek even een ontslag in de ...

194
194
KAA Gent gaat Standard en Anderlecht achterna met boycot

De boycots van supporters komen dit seizoen vaker voor. Nu is het de beurt aan de fans van KAA Gent. ...

192
192
‘Antwerp met de handen in het haar: verdict Van Helden’

Rein Van Helden werd nog maar net voorgesteld als de nieuwe toptransfer van Royal Antwerp FC. De ...

414
414
‘Opvallende recordtransfer bij Anderlecht in de maak’

Een opvallende recordtransfer bij RSC Anderlecht is in de maak. Bij de dames is keepster Aude ...

206
206
Leko krijgt gouden raad: “Als ze willen overleven in Europa”

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Olympique Marseille in een allesbeslissende ...

361
361
Oordeel over Hasi: “Martens of Defour als opvolger?”

Besnik Hasi mag aanblijven bij RSC Anderlecht. De druk op de T1 wordt echter immens groot en de ...

445
445
WK-koorts neemt toe: uniek object op de markt

Het WK 2026 komt steeds dichterbij. Heel België hoopt uiteraard dat de Rode Duivels het daar ...

23
23
'Geen coach, wel transfer? Hoefkens klopt aan bij KRC Genk'

Bij Racing Genk staat er de komende dagen nog wel wat te gebeuren op de transfermarkt. Vooral ...

262
262
Westerlo hoopt op toptransfer: MLS of JPL?

Bij KVC Westerlo lieten ze al de nodige spelers vertrekken. Financieel is dat nodig, maar de club ...

59
59
Standard en Anderlecht zitten samen: Rouches doen oproep

Standard verloor met 0-4 van AA Gent en nadien was het hommeles in Luik. Plots stonden er leden van ...

369
369
KRC Genk droomt hardop: grote terugkeer 'lonkt'

Anno 2025 zit er héél veel geld in het voetbal. Spelers verkopen is voor heel veel ...

338
338
Beerschot verrast met nieuwe verdediger

Beerschot hoopt snel terug te keren in de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten hebben vandaag nog ...

88
88
Hasi blijft: zo reageren de fans van Anderlecht

Besnik Hasi mag nog aanblijven als coach van RSC Anderlecht. De trainer van de Brusselaars zal ...

382
382

Meer sportnieuws