Genk stoomt naar leidersplaats: "Elke match vlammen"

door
Genk stoomt naar leidersplaats:

KRC Genk is op indrukwekkende wijze aan het nieuwe seizoen begonnen. Zaterdagavond boekten de Limburgers op eigen veld tegen Cercle Brugge zijn vierde overwinning op rij: 2-1. Hierdoor draait Racing vlot mee aan de top van het klassement en dat terwijl ook de statistieken gezien mogen worden.


Genk opende de competitie met een nederlaag op het veld van Club Brugge, maar liet toen al momenten uitstekend voetbal zien. En die veelbelovende prestatie werden in de weken nadien ook omgezet in resultaten. Zo pakte Racing vervolgens 12 op 12, waarmee het momenteel op een gedeelde leidersplaats staat. Bovendien wist de ploeg van coach Wouter Vrancken in 5 competitieduels al 15 keer te scoren. Als nu nog het aantal tegengoals (8 stuks) afneemt, kan dit Genk kampioenen-cijfers voorleggen.

Maar Vrancken wil voorlopig nog niets weten van een goed klassement, daar is het volgens hem nog veel te vroeg voor. "Ik ben totaal nog niet bezig met de leidersplaats", werd de Genkse trainer geciteerd bij Het Laatste Nieuws. "Ik wil dat we iedere match blijven vlammen. Binnen de groep merk ik ook dat niemand bezig is met hoe hoog we staan, wel met wat ze op het veld moeten doen."

OP ZOEK NAAR CLEAN-SHEET
Defensief gezien heeft Genk dus wel nog werk, zo werd dit seizoen nog geen clean-sheet geboekt. "Zolang we winnen, baart me dat niet al te veel zorgen. Dit was een wedstrijd waarin we het hadden kunnen doen, maar er kwam ook wat ongeluk bij de tegengoal kijken: McKenzie viel en kwam niet meer recht, je kwam tegen een overtal en Deman schiet hem goed binnen. Het was een serieuze uppercut, toch was de reactie goed", aldus Vrancken.

LEES OOK: Opvallende move Vrancken: vertrek bij STVV in de maak?

Dit Genk is een echte titelkandidaat ...

Meest recent

Catastrofe bij Club Brugge: opvallende ingreep Leko?

Club Brugge hoopte zondag haasje-over te doen met Union, maar Ivan Leko en co. kwamen van een kale ...

55
55
Essevee hakt trainersknoop door: Coen versus Colpaert

Dankzij de 0-2 zege tegen La Louvière is Zulte Waregem nog steeds ongeslagen in de Relegation ...

19
19
Lardot laat licht schijnen op speeldag 3 play-offs

De play-offs draaien op volle toeren, want de komende dagen staat speeldag vier al op het programma. ...

33
33
Leko likt wonden: steunpilaar Club Brugge valt uit

Door de nederlaag tegen Union lijkt de titel ineens ver weg voor Club Brugge. Tot overmaat van ramp ...

145
145
Amy Sonck mikpunt van spot: vader Wesley grijpt hard in

Zowel Wesley als Amy Sonck hebben de laatste jaren hun sporen verdiend in het medialandschap. Amy ...

199
199
Mooie woorden: Courtois zwaait met lof naar Club Brugge

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd om de prestigieuze Youth League te winnen. In ...

172
172
Nieuwe opdoffer Anderlecht: Proto heeft inside informatie

RSC Anderlecht is volop aan het strijden voor een Europees ticket in de Champions' Play-Offs en ...

265
265
Onheilspellend nieuws: Boskamp geeft gezondheidsupdate

Als speler, trainer en zelfs televisie-analist heeft Jan Boskamp een serieuze stempel gedrukt op het ...

79
79
Net niet: Club verliest finale Youth League na penalty's tegen Real

Club Nxt is er maandagavond niet in geslaagd om opnieuw een stukje Belgische voetbalgeschiedenis te ...

173
173
Vanhaezebrouck breekt lans: daverende verrassing in WK-selectie

Nog 52 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Bondscoach Rudi ...

178
178
Bom onder stoel Leko: Club Brugge staat perplex

Bij Club Brugge blijft niet alleen de nederlaag op Union hangen, maar vooral het gevoel dat de titel ...

965
965
Titelstrijd beslecht? “Club Brugge kampt met stress”

Club Brugge verloor afgelopen speeldag met 2-1 van Union SG. De leider deelt zo een eerste ferme ...

81
81
Union schokt België én wereld: “Sterkste prestatie ooit"

Union SG is sinds de promotie naar eerste klasse zéér snel opgeklommen naar de status ...

115
115
Ementa spreekt over transfer: Zulte vreest vertrek

Zulte Waregem is zeker van het behoud, maar toch wil Essevee al een goede basis leggen voor volgend ...

344
344
Grote fout bij Club Brugge: "Geen schande, maar ..."

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Champions Play-Offs een gigantische mokerslag. Op het ...

145
145
Ambras bij KV Mechelen? “Hij zal niet meer spelen”

KV Mechelen zit in de hoek waar de klappen vallen. Malinwa was al in de wolken dat het mocht meedoen ...

487
487
BV's smullen: Amateurvoetbal ontploft op laatste speeldag

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

49
49
Vermant voert de druk stevig op bij Club Brugge

Club Brugge verloor met 2-1 van Union SG, waardoor Blauw-Zwart op zeven speeldagen van het einde ...

201
201
Buitenkans voor Standard: "Zou geen 'neen' zeggen"

Standard is achter de schermen uiteraard bezig met het scouten van spelers. De Luikenaars hebben wel ...

173
173
Anderlecht krijgt waarschuwing: "Belangrijkste match van seizoen"

STVV pakte zijn eerst punt in deze Play-Offs. Het werd 0-0 tegen AA Gent. De Truienaars maken zich ...

240
240
Zaakwaarnemer verklapt: "Sprak met Anderlecht"

RSC Anderlecht is achter de schermen al druk spelers in kaart aan het brengen voor de komende ...

271
271
Leko ziet énorm pijnpunt: "Gebeurt te makkelijk"

Club Brugge zit in de penarie. Blauw-Zwart kan voorlopig niet overtuigen in de Play-Offs en verloor ...

172
172
Zorgen voor Taravel: Anderlecht met gigantisch probleem

RSC Anderlecht pakte een 6 op 9 in de Play-Offs en doet weer volop mee voor de derde plaats. Dat is ...

208
208
Hoeneß looft Kompany: "Gebeurde nog nooit bij Bayern"

Vincent Kompany krijgt enorm veel lof na zijn volgende prijs bij Bayern München. Binnen Bayern ...

434
434
KRC Genk kan RWDM financiële hulplijn bieden

KRC Genk gaat in de zomer uiteraard weer de nodige spelers verkopen. Dat is het lot van elke ...

716
716

Meer sportnieuws