Genk stoomt naar leidersplaats: "Elke match vlammen"

door
Genk stoomt naar leidersplaats:

KRC Genk is op indrukwekkende wijze aan het nieuwe seizoen begonnen. Zaterdagavond boekten de Limburgers op eigen veld tegen Cercle Brugge zijn vierde overwinning op rij: 2-1. Hierdoor draait Racing vlot mee aan de top van het klassement en dat terwijl ook de statistieken gezien mogen worden.


Genk opende de competitie met een nederlaag op het veld van Club Brugge, maar liet toen al momenten uitstekend voetbal zien. En die veelbelovende prestatie werden in de weken nadien ook omgezet in resultaten. Zo pakte Racing vervolgens 12 op 12, waarmee het momenteel op een gedeelde leidersplaats staat. Bovendien wist de ploeg van coach Wouter Vrancken in 5 competitieduels al 15 keer te scoren. Als nu nog het aantal tegengoals (8 stuks) afneemt, kan dit Genk kampioenen-cijfers voorleggen.

Maar Vrancken wil voorlopig nog niets weten van een goed klassement, daar is het volgens hem nog veel te vroeg voor. "Ik ben totaal nog niet bezig met de leidersplaats", werd de Genkse trainer geciteerd bij Het Laatste Nieuws. "Ik wil dat we iedere match blijven vlammen. Binnen de groep merk ik ook dat niemand bezig is met hoe hoog we staan, wel met wat ze op het veld moeten doen."

OP ZOEK NAAR CLEAN-SHEET
Defensief gezien heeft Genk dus wel nog werk, zo werd dit seizoen nog geen clean-sheet geboekt. "Zolang we winnen, baart me dat niet al te veel zorgen. Dit was een wedstrijd waarin we het hadden kunnen doen, maar er kwam ook wat ongeluk bij de tegengoal kijken: McKenzie viel en kwam niet meer recht, je kwam tegen een overtal en Deman schiet hem goed binnen. Het was een serieuze uppercut, toch was de reactie goed", aldus Vrancken.

LEES OOK: Vrancken gaat voor stunt: "Historische mijlpaal"

Dit Genk is een echte titelkandidaat ...

Meest recent

Verrassend puntenverlies Union: Hubert viseert refs

Union plaatste zich deze week nog in stijl voor de bekerfinale, maar liet zaterdagavond verrassend ...

69
69
Genk zorgt voor grote ophef: "Dit is schandalig!"

KRC Genk kwam vrijdagavond al in actie en ging toen met 2-3 winnen in Mechelen. Dat stelde de ...

257
257
Godts spreekt na nieuwe knalprestatie helder over transfer

Mika Godts heeft dit seizoen enorme stappen gezet in zijn ontwikkeling. De 20-jarige linksbuiten ...

41
41
Penaltyfestijn bij Real, Inter wint sensationele kraker

Er stonden in Spanje en Italië enkele interessante affiches op het programma. Real Madrid kreeg ...

22
22
OHL gered? Mazzu velt zijn oordeel

OH Leuven heeft zaterdag een levensbelangrijke zege gepakt in de strijd om het behoud. Het rekende ...

49
49
Fel Standard maakt kampioen Union het leven meer dan zuur

Standard thuis en uit lijkt wel een andere ploeg. De Rouches leken vanavond lange tijd Union met een ...

81
81
"Rode Duivels? Zeker geen onoverkomelijke uitdaging"

Komende zomer staat er een WK voor de deur en dat doet heel wat spelers dromen. Bij de Rode Duivels ...

22
22
"Ik zit er in"-Ruben Van Gucht pakt spetterend uit

Ruben Van Gucht is dezer dagen weer niet uit de media weg te slaan. Gisteren was er de hele soap ...

65
65
Ajax dankt zijn Belgen voor klinkende zege

Ajax heeft zich zaterdagavond voorlopig naast Feyenoord op de tweede plaats in de Eredivisie ...

46
46
KV Kortrijk doet na zinderend slot gouden zaak in CPL

KV Kortrijk heeft vanavond een gouden zaak gedaan in de promotiestrijd van de Challenger Pro League. ...

46
46
De Mil waarschuwt AA Gent in strijd voor top zes

AA Gent heeft zaterdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de Champions' Play-Off. Het ...

94
94
"Zorgwekkend" - Cornelis ziet groot probleem bij Charleroi

Charleroi was de voorbije anderhalve maand dé sensatie van het land, maar op een week tijd is ...

45
45
'Vermant en Tresoldi strijden met elkaar om knaltransfer'

Club Brugge wist tijdens de wintermercato nog zijn kern samen te houden, maar in de zomer lijkt het ...

190
190
Thorsten Fink verrast alles en iedereen met nieuwe job

Midden december werd Thorsten Fink op straat gezet door KRC Genk als gevolg van de tegenvallende ...

128
128
Martinez geeft zijn grootste spijt bij Rode Duivels aan

Komende zomer hopen de Rode Duivels een mooi parcours af te leggen op het WK in de Verenigde Staten, ...

120
120
Rik De Mil dient ex-club mokerslag toe in strijd om PO1

In de strijd om een plek bij de beste zes ploegen, heeft Rik De Mil met AA Gent een gouden zaak ...

49
49
‘Club Brugge is klaar met hem: exit na maanden twijfel’

Maandenlang hing het dossier te zweven, maar nu lijkt Club Brugge de knoop te willen doorhakken: ...

714
714
Mazzu tempert na explosie van vreugde bij OH Leuven

OH Leuven kent heel leuke weken. Na de zege tegen AA Gent volgde er vandaag een héél ...

26
26
Vrancken gaat voor stunt: "Historische mijlpaal"

STVV neemt het zondagavond op tegen Zulte Waregem. De Limburgers kunnen daar zekerheid verschaffen ...

73
73
Milkon snoeihard voor spelleiding: "Machtsmisbruik!"

FCV Dender leek op weg naar een punt bij OH Leuven, maar in de slotfase ging het alsnog mis. OHL ...

94
94
JPL-smaakmaker naar Anderlecht? "Nu niet aan de orde"

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer het een en ander gaan gebeuren in de spelerskern. Daar maakten ...

212
212
Hubert kijkt nu al uit naar dé match: "Historisch"

Midden mei maakt Brussel zich klaar voor de bekerfinale tussen Union SG en RSC Anderlecht. Een ...

115
115
Lommel ruikt Play-Offs na klinische prestatie in CPL

In de Challenger Pro League heeft Lommel deze namiddag een prima zaak gedaan bovenin. De Limburgers ...

50
50
Hoefkens weigerde héél straffe aanbiedingen

Carl Hoefkens kende al een woelige trainerscarrière. Momenteel moet hij vrezen voor een derde ...

73
73
OHL viert Valentijn met nieuwe zege na laat penaltydrama

OHL lijkt op weg naar een knap slot van de reguliere competitie. De Leuvenaren lieten zich in het ...

34
34

Meer sportnieuws