Genk stoomt naar leidersplaats: "Elke match vlammen"

door
Genk stoomt naar leidersplaats:

KRC Genk is op indrukwekkende wijze aan het nieuwe seizoen begonnen. Zaterdagavond boekten de Limburgers op eigen veld tegen Cercle Brugge zijn vierde overwinning op rij: 2-1. Hierdoor draait Racing vlot mee aan de top van het klassement en dat terwijl ook de statistieken gezien mogen worden.


Genk opende de competitie met een nederlaag op het veld van Club Brugge, maar liet toen al momenten uitstekend voetbal zien. En die veelbelovende prestatie werden in de weken nadien ook omgezet in resultaten. Zo pakte Racing vervolgens 12 op 12, waarmee het momenteel op een gedeelde leidersplaats staat. Bovendien wist de ploeg van coach Wouter Vrancken in 5 competitieduels al 15 keer te scoren. Als nu nog het aantal tegengoals (8 stuks) afneemt, kan dit Genk kampioenen-cijfers voorleggen.

Maar Vrancken wil voorlopig nog niets weten van een goed klassement, daar is het volgens hem nog veel te vroeg voor. "Ik ben totaal nog niet bezig met de leidersplaats", werd de Genkse trainer geciteerd bij Het Laatste Nieuws. "Ik wil dat we iedere match blijven vlammen. Binnen de groep merk ik ook dat niemand bezig is met hoe hoog we staan, wel met wat ze op het veld moeten doen."

OP ZOEK NAAR CLEAN-SHEET
Defensief gezien heeft Genk dus wel nog werk, zo werd dit seizoen nog geen clean-sheet geboekt. "Zolang we winnen, baart me dat niet al te veel zorgen. Dit was een wedstrijd waarin we het hadden kunnen doen, maar er kwam ook wat ongeluk bij de tegengoal kijken: McKenzie viel en kwam niet meer recht, je kwam tegen een overtal en Deman schiet hem goed binnen. Het was een serieuze uppercut, toch was de reactie goed", aldus Vrancken.

LEES OOK: Penalty of niet? Zo reageren Mac Allister en STVV

Dit Genk is een echte titelkandidaat ...

Meest recent

TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht slaat al toe, KV Mechelen jubelt’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

62
62
BAS hakt knoop door: forfaitzege in Challenger Pro League

KV Kortrijk kreeg eerder een forfaitzege tegen RFC Seraing nadat die wedstrijd werd afgelast. ...

56
56
Leko verklaart oorlog aan Garcia en Mannaert: "Géén vrienden"

Ivan Leko deed na de winst tegen RSC Anderlecht enkele opvallende uitspraken. De Kroaat zag een ...

55
55
Anderlecht heeft goud in handen: nieuw toptalent verbaast

RSC Anderlecht legt veel vertrouwen in de jeugdopleiding en elk jaar komen er weer nieuwe talenten ...

104
104
Hans Vanaken zorgt voor diep vertederende beelden na topper

De topper tussen Club Brugge en Anderlecht kende gisteren een bijzonder verloop. Blauw Zwart walste ...

31
31
Napoli-ploegmakkers vellen oordeel over Lukaku

De situatie van Romelu Lukaku is penibel aan het worden bij Napoli. De aanvaller ligt in de clinch ...

95
95
Ivan Leko met de handen in het haar: “Een raadsel”

Club Brugge won afgelopen speeldag met 4-2 van RSC Anderlecht. Blauw-Zwart speelde een ...

94
94
De Cat uitgefloten op Jan Breydel: pittige discussie barst los

RSC Anderlecht incasseerde maandagmiddag een pijnlijke 4-2-nederlaag op het veld van Club Brugge en ...

524
524
'Dortmund wil Rode Duivel: transfer van 30 à 40 miljoen'

Komende zomer komen weer verschillende (kandidaat-)Rode Duivels in aanmerking voor een mooie ...

72
72
'Leko haalt verschroeiend uit: drie spelers geviseerd'

Club Brugge heeft zijn campagne in de Champions' Play-Offs op gang getrapt met een 4-2-zege tegen ...

177
177
Gentse uitblinker baalt als stekker: "Zéér pijnlijk"

AA Gent heeft het nagelaten om een gouden zaak te doen tijdens de openingsspeeldag van de Champions' ...

69
69
Real vs. Bayern: Kompany doet straffe Courtois-uitspraak

Dinsdagavond is het zover, dan trekken de kwartfinales van de Champions League zich op gang. Met ...

106
106
'Brugse afgang maakt eerste slachtoffer bij Anderlecht'

Na een betere tweede helft werd de schade nog ietwat beperkt. Maar de dramatische prestatie in de ...

660
660
Europe Play-Offs: droomscenario KRC Genk ligt klaar

Ook in de Europe Play-Offs zit de eerste speeldag er alweer op. De eerste drie matchen deelden het ...

162
162
'Club slaat de bal mis: opschudding om Mignolet-opvolger'

Club Brugge moet deze zomer niet zomaar een doelman vervangen. Het moet vooral de leegte opvangen ...

266
266
Consequenties voor Lukaku: Napoli drijft conflict op de spits

Het zit momenteel serieus scheef tussen Romelu Lukaku en zijn werkgever SSC Napoli. De Rode Duivel ...

124
124
VAR-fiasco Union zindert na: "Beslissing van 40, 50 miljoen"

De eerste speeldag van de Play-Offs zit erop en heeft meteen al voor de nodige commotie gezorgd. ...

686
686
"Zoutpilaar", "Miniem" - Catastrofe in basiself Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een tegenvallende start van de Champions' Play-Offs genomen. Het verloor ...

262
262
Napoli klopt Milan: actie De Bruyne bij Modric gaat viraal

In de Italiaanse Serie A heeft titelverdediger SSC Napoli op paasmaandag een gouden zaak gedaan. Het ...

171
171
Crisis wenkt in Anderlecht: stoel Taravel wankelt al

Van een valse start gesproken. RSC Anderlecht herpakte zich wel in de tweede helft tegen Club ...

204
204
Controverse bij Club Brugge: Leko op vingers getikt

Club Brugge won maandag in eigen huis met 4-2 van aartsrivaal RSC Anderlecht. Toch kon Ivan Leko ...

302
302
Lichtpunt bij Anderlecht: keert Taravel zijn kar?

RSC Anderlecht ging maandag met 4-2 onderuit op het veld van Club Brugge. Naar eigen zeggen zag ...

238
238
Trio titularissen valt door de mand bij Club Brugge

Na de pauze was het nog even bibberen geblazen, maar halfweg had Club Brugge eigenlijk reeds komaf ...

407
407
Anderlecht rekent zich rijk: Real Madrid & co zien sterretjes

RSC Anderlecht nam de afgelopen dagen deel aan het bekende toernooi in Amsterdam: de Future Cup. ...

272
272
De Cat verbaast Vanhaezebrouck: "Zag het al in opwarming"

Met een betere tweede periode werd de schade nog ietwat beperkt. Maar RSC Anderlecht werd ...

545
545

Meer sportnieuws