Genomineerden Ballon d'Or: twee Belgen, géén Messi

door
Genomineerden Ballon d'Or: twee Belgen, géén Messi

De voetbalwereld is begonnen aan een onuitgegeven seizoen, zo heeft het winterse WK in Qatar de hele kalender overhoop gegooid. En ook de bekendmaking van de Ballon d'Or krijgt een volledig andere datum. Dit jaar komen we al op 17 oktober te weten wie de opvolger van Lionel Messi wordt.


Jarenlang werd de Gouden Bal bepaald aan de hand van een volledig kalenderjaar. Maar na aanhoudende kritiek besloot organisator France Football om de trofee voor wereldvoetballer van het jaar dan toch uit te reiken over één seizoen. Dat zal vanaf 2023 het geval zijn. Om die overstap te maken wordt de eerstvolgende uitreiking uitzonderlijk al in oktober gehouden. Bijgevolg zal vooral de tweede helft van het voorbije seizoen doorwegen.

Vrijdagavond maakte de organisatie alvast de 30 genomineerden bekend en daarbij ook twee Belgen: Thibaut Courtois (Real Madrid) en Kevin De Bruyne (Manchester City). Zij maken beiden een goede kans om de top 10 te halen in de einduitslag. De gedoodverfde winnaar is echter Karim Benzema (Real Madrid). Zijn uitdagers worden vooral de voormalige Liverpool-ploegmaats Sadio Mané en Mohamed Salah, Robert Lewandowski (ex-Bayern München, nu FC Barcelona) en Kylian Mbappé (PSG). Opvallend: titelverdediger Messi ontbreekt, net zoals zijn ploegmaat Neymar.

LEV YASHIN TROPHY
Door de suprematie van Benzema, zal een Belgische Ballon d'Or er wellicht niet inzitten dit jaar. Toch wordt er normaal gezien ook een landgenoot in de bloemetjes gezet tijdens het gala. Zo worden ook verschillende nevenprijzen uitgedeeld, waaronder de 'Lev Yashin Trophy' voor beste doelman. Bij de vorige editie eindigde Courtois verrassend genoeg slechts achtste, maar dit jaar is hij de absolute topfavoriet. Gezien het behalen van de Spaanse titel én de Champions League, lijkt niemand het sluitstuk van Real Madrid te kunnen kloppen.

LEES OOK: Mbappé haalt snoeihard uit naar Real-ploegmakkers

Wie moet de Gouden Bal krijgen?

Meest recent

'Club Brugge in shock: alsnog vertrek Onyedika?'

Voor Club Brugge belooft het slot van de wintermercato nog zeer druk te worden. Niet alleen hopen ze ...

39
39
Chelsea wint op de valreep, Bayern verliest weer punten

Bayern München en Vincent Kompany lijken plots in een dipje te zitten. Ze blijven achter met ...

15
15
Slotoffensief komt te laat: Essevee onderuit tegen Westerlo

Zulte Waregem heeft zaterdag een zeer slechte zaak gedaan. Het moet weer bang achterom kijken nadat ...

17
17
‘Real verraadt eigen coach: droomtrainer staat al klaar’

Real Madrid heeft z’n nieuwe T1 nog maar net aangesteld, maar het Bernabéu gelooft er ...

76
76
Vrancken geeft het 'geheim' van STVV-succes prijs

STVV is bijzonder sterk bezig en staat knap tweede in de Jupiler Pro League. Vanavond nemen ze het ...

15
15
'AA Gent deelt KRC Genk twee transfertikken uit'

In België is er al jaren een strijd om de beste talenten. AA Gent probeert ook steeds meer in ...

138
138
'Club Brugge baalt: parel trekt naar Europese top'

Club Brugge leeft momenteel op een wolk na de kwalificatie in de Champions League, maar ze gaan toch ...

482
482
Druk op Renard neemt toe: "Er werd toch flink gespendeerd"

Besnik Hasi krijgt voorlopig de volle laag, maar daarachter zal Olivier Renard toch stilaan ...

237
237
Vannieuwkerke verrast vriend en vijand met opvallende zet

Karl Vannieuwkerke is dit weekend te horen en te zien op het WK Veldrijden in het Nederlandse Hulst. ...

66
66
KRC Genk maakt transferdeal met FC Barcelona bekend

Een zeer opvallende transfer bij Racing Genk. Daar hebben ze vandaag een deal gesloten met FC ...

129
129
Clement komt met bijzonder straffe Premier League-uitspraak

Philippe Clement kende wisselend succes bij AS Monaco en Rangers FC. Hij trok nadien naar Norwich ...

75
75
Arsenal recht de rug, Leipzig haakt helemaal af

In de Bundesliga en Premier League stonden er namiddag een aantal matche op het programma. Kregen we ...

19
19
Antwerp houdt gezondheidswandeling bij Cercle Brugge

Royal Antwerp FC stond om 16u voor een aantal moeilijke verplaatsing naar Cercle Brugge. Al werd het ...

64
64
Kompany looft oude JPL-bekende: "Groot talent"

Bayern München hoopt vandaag weer de zege te pakken tegen Hamburger SV. Vincent Kompany kreeg ...

41
41
Vanhaezebrouck scherp voor De Mil: "Stel je je vragen bij"

Rik De Mil trok enkele weken geleden van Sporting Charleroi naar AA Gent. Bij de Carolo's doet Hans ...

222
222
Hasi trekt van leer: "Dàt vroeg de club aan mij"

Bij RSC Anderlecht staat er na de 5 op 18 veel druk op de ketel. Winnen bij Standard is nodig voor ...

224
224
Belgische coach verrast: "Sprak met Antwerp"

Royal Antwerp FC is zwaar teruggevallen. Voorzitter Paul Gheysens voerde allerminst een duurzaam ...

293
293
Onmisbaar bij Anderlecht: tijd dringt voor Renard

Thorgan Hazard krijgt vreemd genoeg kritiek de laatste weken. Zelfs Besnik Hasi was kritisch voor ...

321
321
STVV houdt hart vast: weldra witte rook over Vrancken

STVV kent een droomseizoen in de Jupiler Pro League. De club hoopt dat ze Wouter Vrancken nog langer ...

207
207
Snoop Dogg zorgt voor stevig bommetje in Engels voetbal

Iedereen kent Snoop Dogg vooral als rapper. Hij was vele jaren een van de beste rappers en hij ...

58
58
Sterk tegen Man Utd en Liverpool: weldra Rode Duivel?

Rudi Garcia heeft zijn WK-selectie wellicht al zo goed als in zijn hoofd voor het WK van komende ...

143
143
'Anderlecht rondt verrassende deal af in Serie A'

Bij RSC Anderlecht gaat er de komende dagen ingaand wellicht nog weinig gebeuren. Bij RSCA Futures ...

444
444
'Cercle Brugge verwent fans met twee toptransfers'

Cercle Brugge gaat de komende dagen nog een aantal stevige transfers afronden. De Bruggelingen gaan ...

152
152
Lierse SK en Lokeren trakteren fans op aanwinsten

In de Challenger Pro League hebben Sporting Lokeren en Lierse SK nog twee nieuwe spelers ...

113
113
'Club Brugge slikt: in extremis transferbom bij Atlético'

Club Brugge weet waar het aan toe is in de tussenronde van de Champions League. Om de 1/8ste ...

685
685

Meer sportnieuws