Genomineerden Ballon d'Or: twee Belgen, géén Messi

door
Genomineerden Ballon d'Or: twee Belgen, géén Messi

De voetbalwereld is begonnen aan een onuitgegeven seizoen, zo heeft het winterse WK in Qatar de hele kalender overhoop gegooid. En ook de bekendmaking van de Ballon d'Or krijgt een volledig andere datum. Dit jaar komen we al op 17 oktober te weten wie de opvolger van Lionel Messi wordt.


Jarenlang werd de Gouden Bal bepaald aan de hand van een volledig kalenderjaar. Maar na aanhoudende kritiek besloot organisator France Football om de trofee voor wereldvoetballer van het jaar dan toch uit te reiken over één seizoen. Dat zal vanaf 2023 het geval zijn. Om die overstap te maken wordt de eerstvolgende uitreiking uitzonderlijk al in oktober gehouden. Bijgevolg zal vooral de tweede helft van het voorbije seizoen doorwegen.

Vrijdagavond maakte de organisatie alvast de 30 genomineerden bekend en daarbij ook twee Belgen: Thibaut Courtois (Real Madrid) en Kevin De Bruyne (Manchester City). Zij maken beiden een goede kans om de top 10 te halen in de einduitslag. De gedoodverfde winnaar is echter Karim Benzema (Real Madrid). Zijn uitdagers worden vooral de voormalige Liverpool-ploegmaats Sadio Mané en Mohamed Salah, Robert Lewandowski (ex-Bayern München, nu FC Barcelona) en Kylian Mbappé (PSG). Opvallend: titelverdediger Messi ontbreekt, net zoals zijn ploegmaat Neymar.

LEV YASHIN TROPHY
Door de suprematie van Benzema, zal een Belgische Ballon d'Or er wellicht niet inzitten dit jaar. Toch wordt er normaal gezien ook een landgenoot in de bloemetjes gezet tijdens het gala. Zo worden ook verschillende nevenprijzen uitgedeeld, waaronder de 'Lev Yashin Trophy' voor beste doelman. Bij de vorige editie eindigde Courtois verrassend genoeg slechts achtste, maar dit jaar is hij de absolute topfavoriet. Gezien het behalen van de Spaanse titel én de Champions League, lijkt niemand het sluitstuk van Real Madrid te kunnen kloppen.

LEES OOK: Toekomst Sporting Hasselt onzeker: “Dat is niet houdbaar”

Wie moet de Gouden Bal krijgen?

Meest recent

Taravel grijpt in: vier wijzigingen bij Anderlecht?

RSC Anderlecht ging afgelopen weekend in eigen huis met de billen bloot tegen Club Brugge. Zondag ...

64
64
Leko houdt adem in: comeback Mignolet uitgesteld?

Club Brugge nam afgelopen weekend de koppositie over van Union, maar zag wel Nordin Jackers ...

82
82
Schorsingen in Play-Offs: wie staat er nog op scherp?

Onderin is Dender veroordeeld tot de barrages, maar zowel in de Champions' als de Europe Play-Offs ...

95
95
Genk glundert: El Ouahdi pronkt met Ebbenhouten Schoen

Door de nederlaag tegen Charleroi is KRC Genk niet langer de leider in de Europe PO's. Ondanks het ...

40
40
Union houdt adem in: Burgess geschorst in bekerfinale?

Union is leider af na de nederlaag tegen STVV, waar de Brusselaars zich benadeeeld voelden door de ...

254
254
Sleutelmoment in titelstrijd: Doku breekt de ban met pareltje

De titelstrijd in de Premier League is bezig aan een zinderende climax. Nadat leider Arsenal FC ...

137
137
'Pittig transfergevecht: Club slaat toe bij Anderlecht'

De transfermarkt opent pas binnen enkele weken zijn deuren, maar jeugdspelers zonder ...

446
446
Burgess-relletje zindert na: ook Vrancken op plaats gezet

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor een heuse relletje. De aanvoerder van Union SG ...

168
168
'Schokkend gerucht Lammens: United maakt fors statement'

Senne Lammens maakte zondag zijn eerste grote fout als doelman van Manchester United, maar droeg met ...

224
224
DAZN-soap in stroomversnelling: volgende grote deal nabij?

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft andermaal een U-bocht genomen. Na ...

457
457
'Club droomt van stunt: WK-held op weg naar Jan Breydel'

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op een grote naam. Blauw-zwart werkt aan een dossier dat de ...

698
698
'Sibierski velt hard verdict: dagen Taravel geteld?'

RSC Anderlecht ging zondag kansloos met 1-3 onderuit tegen Club Brugge. Vooral door de ...

318
318
'Bommetje bij Club Brugge: redder in nood gratis weg'

Momenteel ligt de focus uiteraard op de titelrace, maar nadien wenkt een heuse leegloop bij Club ...

691
691
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

124
124
Under Review: Lardot dient Burgess & Union van antwoord

Club Brugge profiteerde zondag optimaal van het puntenverlies van Union, dat collectief moord en ...

382
382
'Grote kuis in Anderlecht: eerste slachtoffer Sibierski'

RSC Anderlecht maakte zopas officieel de komst van Antoine Sibierski wereldkundig. De nieuwe ...

596
596
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

46
46
'Megatransfer Ordonez: één van deze vijf clubs'

Joel Ordonez is aan zijn laatste weken bezig bij Club Brugge. De 22-jarige centrale verdediger gaat ...

544
544
Beveren legt weer sterkhouder langer onder contract

Bij SK Beveren is Bob Peeters druk bezig met het samenstellen van de kern van komend seizoen in de ...

64
64
Anderlecht maakt komst sportief directeur wereldkundig

RSC Anderlecht ontsloeg enkele maanden geleden Olivier Renard. Dat was een logische beslissing na ...

261
261
KRC Genk onder druk: clubleiding moet knoop doorhakken

KRC Genk zit in een sportieve crisis. De Limburgers gaan de komende matchen stevig moeten toeslaan. ...

438
438
'Anderlecht incasseert miljoenen voor overbodige pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze de komende weken de nodige miljoenen binnen te rijven. De Brusselaars ...

583
583
SK Beveren haalt slag thuis voor Jupiler Pro League

SK Beveren werd op heel overtuigende kampioen in de Jupiler Pro League. Ze promoveerden zo terug ...

155
155
Verrassend oordeel Sonck over Vrancken en Burgess

Op papier was de klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge dé affiche van het weekend, maar ...

332
332
Revanche na nederlaag: Anderlecht slaat slag bij Club

Voor Anderlecht dreigen de play-offs alweer een ontgoocheling te worden. Zondag werd het door Club ...

336
336

Meer sportnieuws