Genomineerden Ballon d'Or: twee Belgen, géén Messi

door
Genomineerden Ballon d'Or: twee Belgen, géén Messi

De voetbalwereld is begonnen aan een onuitgegeven seizoen, zo heeft het winterse WK in Qatar de hele kalender overhoop gegooid. En ook de bekendmaking van de Ballon d'Or krijgt een volledig andere datum. Dit jaar komen we al op 17 oktober te weten wie de opvolger van Lionel Messi wordt.


Jarenlang werd de Gouden Bal bepaald aan de hand van een volledig kalenderjaar. Maar na aanhoudende kritiek besloot organisator France Football om de trofee voor wereldvoetballer van het jaar dan toch uit te reiken over één seizoen. Dat zal vanaf 2023 het geval zijn. Om die overstap te maken wordt de eerstvolgende uitreiking uitzonderlijk al in oktober gehouden. Bijgevolg zal vooral de tweede helft van het voorbije seizoen doorwegen.

Vrijdagavond maakte de organisatie alvast de 30 genomineerden bekend en daarbij ook twee Belgen: Thibaut Courtois (Real Madrid) en Kevin De Bruyne (Manchester City). Zij maken beiden een goede kans om de top 10 te halen in de einduitslag. De gedoodverfde winnaar is echter Karim Benzema (Real Madrid). Zijn uitdagers worden vooral de voormalige Liverpool-ploegmaats Sadio Mané en Mohamed Salah, Robert Lewandowski (ex-Bayern München, nu FC Barcelona) en Kylian Mbappé (PSG). Opvallend: titelverdediger Messi ontbreekt, net zoals zijn ploegmaat Neymar.

LEV YASHIN TROPHY
Door de suprematie van Benzema, zal een Belgische Ballon d'Or er wellicht niet inzitten dit jaar. Toch wordt er normaal gezien ook een landgenoot in de bloemetjes gezet tijdens het gala. Zo worden ook verschillende nevenprijzen uitgedeeld, waaronder de 'Lev Yashin Trophy' voor beste doelman. Bij de vorige editie eindigde Courtois verrassend genoeg slechts achtste, maar dit jaar is hij de absolute topfavoriet. Gezien het behalen van de Spaanse titel én de Champions League, lijkt niemand het sluitstuk van Real Madrid te kunnen kloppen.

LEES OOK: "Kan Ballon d'Or winnen"- Rode Duivel verbluft voetbalwereld

Wie moet de Gouden Bal krijgen?

Meest recent

Garcia zet verrassende naam op tribune tegen Liechtenstein

De Rode Duivels moeten om 20u45 hun ticket voor het WK helemaal veilig zien te stellen. Daarvoor is ...

24
24
Stijnen moet alwéér stevige schorsing vrezen

Rond Stijn Stijnen is het maar zelden stil. De trainer van Patro Eisden stond de voorbije jaren ...

16
16
Argentinië straks met Union-speler naar WK?

Union maakte de voorbije jaren een stevige opmars en zag zijn reputatie zo gevoelig stijgen. Die ...

10
10
Mannaert spreekt klare taal over thuishaven Rode Duivels

De Rode Duivels sluiten dinsdagavond hun kwalificatiecampagne voor het WK af met een thuiswedstrijd ...

95
95
'De rugzak zit vol'-Alderweireld slaat geheel nieuwe weg in

Toby Alderweireld ruilde sinds enige tijd het voetbalveld in voor de televisiestudio, waar hij nu ...

19
19
Clement maakt droom waar en heeft nieuwe club beet

Philippe Clement heeft weer een nieuwe werkgever gevonden. De Belgische trainer werd zopas ...

102
102
Kogel is door de kerk: Club speelt niét in Almaty

Het zat er al een tijdje aan te komen, maar nu is het ook officieel. Club Brugge zal niet in Almaty ...

113
113
Croonen speelt open kaart: grote plannen bij KRC Genk

Bij KRC Genk zijn ze volop aan het werken aan het nieuwe oefencomplex wat volgend jaar in gebruik ...

79
79
TRANSFERUURTJE: 'Monsterdeal voor Club, Clement tekent'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

128
128
'Done deal: Clement verrast iedereen met nieuwe club'

Philippe Clement heeft een nieuwe club gevonden, althans dat maken buitenlandse media bekend. De ...

161
161
Liefde voor Beerschot: "Antwerp toonde al interesse"

Royal Antwerp FC en Beerschot zijn kat en hond. Op en naast het veld. Ilias Sebaoui is een jongen ...

254
254
VRT-rel escaleert: Bracke draait Van Gucht door gehaktmolen

Het was een opvallende parallel: zowel Tom Waes als Ruben Van Gucht werden recent veroordeeld voor ...

183
183
Albert voorspelt basiself Duivels: "Hij is onaantastbaar"

De Rode Duivels spelen dinsdagavond op Sclessin tegen Liechtenstein met een direct WK-ticket als ...

299
299
'Relletje bij La Roja: ploegmaats keren zich tegen Yamal'

Europees kampioen Spanje verzekerde zich afgelopen met een 0-4-zege tegen Georgië van zijn ...

217
217
Nieuw 'Vanaken-verhaal' bij Duivels? "Hij verdient de kans"

Sinds Rudi Garcia het roer overnam als bondscoach, krijgt Hans Vanaken volop zijn kans bij de Rode ...

226
226
'Vidarsson verrast: topjob lonkt bij nieuwe Belgische club'

Arnar Vidarsson is momenteel weer aan de slag als televisie-analist bij onder meer Sporza. De ...

178
178
'Alonso maakt slachtoffer: Rodrygo naar absolute grootmacht'

De winterse transferperiode komt steeds dichterbij en ook aan de top van Europa worden alweer grote ...

146
146
Defour onthult: 'Dit vond De Bruyne van Duivels in Kazachstan'

De Rode Duivels hebben dinsdagavond iets recht te zetten in de laatste WK-kwalificatiematch tegen ...

329
329
'Stormachtige Lammens dwingt United tot drastische beslissing'

De kans dat hij dinsdag tegen Liechtenstein zijn grote debuut als Rode Duivel zal maken, is ...

193
193
Dag Allemaal: 'Advocaat Verheye snoert ex keihard de mond'

De breuk tussen Rik Verheye en Manon Fichefet leek aanvankelijk nog in de typische sfeer van ...

170
170
Rudi Garcia wankelt: nieuwe bondscoach nog vóór WK?

Als alles vlot verloopt, mogen de Rode Duivels dinsdagavond hun WK-ticket vieren. Maar zelfs mits ...

395
395
Vanaken ontploft: schokkend signaal zet García onder vuur

Terwijl de Rode Duivels punten lieten liggen in Kazachstan, is er één man die ...

695
695
WK-selectie Rode Duivels: Raes schrijft één naam al af

In theorie kan het dinsdagavond nog foutlopen tegen Liechtenstein, maar niemand die nog twijfelt aan ...

452
452
'Miljoenentransfer Ordoñez: Club krijgt cruciaal nieuws'

Hoewel hij zijn zinnen had gezet op een verhuis naar Olympique Marseille, slaagde Club Brugge er ...

268
268
België-Liechtenstein: Garcia grijpt stevig in met basiself

Behoudens een monumentale verrassing, verzekeren de Rode Duivels zich dinsdagavond van hun ...

389
389

Meer sportnieuws