Toptransfer rond: Onana door grote poort naar PL

door
Toptransfer rond: Onana door grote poort naar PL

De Engelse Premier League zag in de voorbije jaren heel wat Belgische smaakmakers vertrekken. Maar een nieuwe generatie landgenoten krijgt dit seizoen de kans in de topcompetitie. Na onder meer Roméo Lavia en Orel Mangala, mag ook Amadou Onana zich gaan uitleven op de Engelse velden.


De 20-jarige Belg met Senegalese roots tekende een jaartje geleden bij Lille OSC. En daar liet hij tijdens zijn eerste seizoen heel wat veelbelovende dingen zien. Dat zag hij beloond worden met zijn officiële debuut bij de nationale ploeg. Bovendien versierde hij zo ook een plaatsje op de verlanglijstjes van verschillende Europese ploegen. Maar vooral West Ham United leek concreet voor zijn komst.

Volgens diverse bronnen vonden de Hammers ook een akkoord met Lille. De Engelsen zouden liefst 35 miljoen euro betalen, aangevuld met nog eens 5 miljoen euro aan bonussen en variabelen. Maar op het laatste moment werd die transfer nog gekaapt. Zo meldde Everton FC zich aan het front met quasi dezelfde voorwaarden. Voor Onana zelf was de keuze vervolgens snel gemaakt: hij wou absoluut naar Goodison Park verkassen.

DEAL ROND
En de Rode Duivel krijgt nu ook zijn zin. Via de officiële kanalen maakte Everton de transfer bekend. De speler vertoefde in de voorbije dagen al op Engelse bodem voor zijn medische proeven en het bespreken van de laatste details. En inmiddels heeft hij dus ook al zijn kribbel gezet onder een contract tot medio 2027. Komend weekend kan hij mogelijk debuteren tegen Aston Villa.

Van welke Belg verwacht u komend seizoen het meest?

Meest recent

Aston Villa toont zich met straffe recordzege titelkandidaat

Aston Villa lijkt zich stilaan helemaal in de titelstrijd te mengen in de Premier League. Het ...

9
9
KV Mechelen kan wonderjaar niet passend afsluiten

Voor KV Mechelen was 2025 een mooi jaar, zeker de tweede helft ervan. Het trekt de winterstop in als ...

41
41
Coucke velt oordeel over bewogen jaar bij Anderlecht

RSC Anderlecht kende geen goed 2025. Het was weer een veel te woelig jaar bij de Belgische ...

249
249
Saliba verrast na pijnlijke nederlaag tegen Charleroi

RSC Anderlecht speelde een zeer matige match tegen Sporting Charleroi. Een wanprestatie en de 1-2 ...

150
150
Buitenland greep mis: Union SG slaat toe

Bij Union SG trokken ze de afgelopen jaren veel onbekende spelers aan. Velen van hen groeiden nadien ...

45
45
AA Gent baalt: sterkhouder drie maanden out

AA Gent neemt het vanavond in eigen huis op tegen KVC Westerlo. Een partij die ze moeten winnen. De ...

88
88
Club Brugge geeft planning winterstage prijs

Club Brugge heeft het jaar goed afgesloten met een negen op negen. De Bruggelingen genieten nu even ...

257
257
KV Mechelen legt lat opvallend hoog

KV Mechelen wil zijn goede eerste deel van het seizoen afsluiten met een zege tegen FCV Dender. ...

53
53
Kelderkraker zonder punch: La Louvière en OHL met kopzorgen

La Louvière en OHL gaan met de nodige zorgen 2026 in. Na een bedroevend schouwspel bleven ...

27
27
Liverpool wint 'Jota-match', Arsenal blijft leider

In de Premier League stonden er om 16u een aantal duels op het programma. Onder meer Arsenal en ...

15
15
Antwerp schept duidelijkheid rond Nozawa

Royal Antwerp FC won gevleid met 2-1 van Zulte Waregem. De Great Old boekt zo een 10 op 12 en doet ...

149
149
Vandenbroeck zorgt voor transfersurprise

Zulte Waregem sloot 2025 af met een onverdiende 2-1-nederlaag op het veld van Royal Antwerp FC. Na ...

171
171
'Deze transfer zou KV Mechelen doen ontploffen'

KV Mechelen speurt rond naar jonge spelers die ze op termijn met flink wat winst kunnen verkopen. De ...

135
135
Club is Stankovic wellicht kwijt: "Trekt onze aandacht"

Club Brugge lijkt maar één jaar te kunnen genieten van Aleksander Stankovic. De ...

815
815
Magie van Oosting doet Antwerp plots dromen van PO1

Na een turbulent 2025, is Antwerp plots weer springlevend. The Great Old zwalpte vandaag ...

158
158
Manchester City zet Arsenal heel stevig onder druk

In de Premier League ging Manchester City om 13u30 op bezoek bij Nottingham Forest. The Citizens ...

45
45
'Union SG flikt het weer: Boca Juniors klopt aan voor topdeal'

Union SG ziet dat er weer de nodige interesse is in spelers van hun team. Vanuit Zuid-Amerika duiken ...

125
125
Topper weg, toptalent in bij KV Mechelen?

Bij KV Mechelen kennen ze een goed seizoen. De Maneblussers hopen vandaag 2025 af te sluiten met een ...

357
357
'Standard hoopt deze zes transfers af te ronden'

Standard staat in de top zes en dat is hét doel aan het einde van de reguliere competitie. De ...

252
252
Union SG haalt opgelucht adem: "Geen behoefte om te vertrekken"

Bij Union SG zagen ze de afgelopen jaren héél veel volk vertrekken. Op en naast het ...

38
38
Club Brugge bevoordeeld op Genk? Hayen klaar en duidelijk

Nicky Hayen is er bij zijn debuut als hoofdcoach bij KRC Genk niet in geslaagd om zijn ex-ploeg een ...

600
600
'Kompany bezorgt Bayern eigenhandig enorme transferslag'

Vincent Kompany heeft een uitstekende eerste seizoenshelft achter de rug als hoofdcoach bij Bayern ...

658
658
Nieuwe vrouw duikt op bij Van Gucht: ‘Dit blijft nazinderen’

Ruben Van Gucht pronkte de laatste jaren al met veel vrouwen aan zijn zijde. Privé is de ...

192
192
Anderlecht-Charleroi stilgelegd: Hasi reageert op incident

RSC Anderlecht heeft niet bepaald een goed gevoel overgehouden aan de kerstspeeldag. De Brusselaars ...

383
383
'Club opent wintermercato: eerste vertrekker staat klaar'

Binnen minder dan een week opent de winterse transfermarkt officieel zijn deuren. Maar zowat alle ...

819
819

Meer sportnieuws