Toptransfer rond: Onana door grote poort naar PL

door
Toptransfer rond: Onana door grote poort naar PL

De Engelse Premier League zag in de voorbije jaren heel wat Belgische smaakmakers vertrekken. Maar een nieuwe generatie landgenoten krijgt dit seizoen de kans in de topcompetitie. Na onder meer Roméo Lavia en Orel Mangala, mag ook Amadou Onana zich gaan uitleven op de Engelse velden.


De 20-jarige Belg met Senegalese roots tekende een jaartje geleden bij Lille OSC. En daar liet hij tijdens zijn eerste seizoen heel wat veelbelovende dingen zien. Dat zag hij beloond worden met zijn officiële debuut bij de nationale ploeg. Bovendien versierde hij zo ook een plaatsje op de verlanglijstjes van verschillende Europese ploegen. Maar vooral West Ham United leek concreet voor zijn komst.

Volgens diverse bronnen vonden de Hammers ook een akkoord met Lille. De Engelsen zouden liefst 35 miljoen euro betalen, aangevuld met nog eens 5 miljoen euro aan bonussen en variabelen. Maar op het laatste moment werd die transfer nog gekaapt. Zo meldde Everton FC zich aan het front met quasi dezelfde voorwaarden. Voor Onana zelf was de keuze vervolgens snel gemaakt: hij wou absoluut naar Goodison Park verkassen.

DEAL ROND
En de Rode Duivel krijgt nu ook zijn zin. Via de officiële kanalen maakte Everton de transfer bekend. De speler vertoefde in de voorbije dagen al op Engelse bodem voor zijn medische proeven en het bespreken van de laatste details. En inmiddels heeft hij dus ook al zijn kribbel gezet onder een contract tot medio 2027. Komend weekend kan hij mogelijk debuteren tegen Aston Villa.

LEES OOK: 'Union perplex: absolute toptransfer voor Ross Sykes'

Van welke Belg verwacht u komend seizoen het meest?

Meest recent

Drama bij Ajax: einde seizoen voor winterse topaankoop

Ajax kent een zeer moeilijk seizoen en de club pakte in januari uit met een aantal stevige ...

3
3
Kritiek op keuze Anderlecht: "Laat hem daar!"

Bij RSC Anderlecht verloopt de zoektocht naar een opvolger voor de ontslagen Besnik Hasi bijzonder ...

71
71
'Atletico Madrid wil Club Brugge beroven van toptalent'

Atlético Madrid speelt woensdagavond op het veld van Club Brugge een belangrijk duel in de ...

97
97
Goots waarschuwt voor rampscenario bij Antwerp

Antwerp heeft zondag opnieuw een pijnlijke dag beleefd. In een ondergesneeuwde Bosuil ging het met ...

69
69
'Anderlecht zoekt TD: eerste naam doet de ronde'

RSC Anderlecht ontsloeg Olivier Renard en de Brusselaars zijn ondertussen op zoek naar een opvolger. ...

211
211
'Schreuder naar Anderlecht: nieuwe wending in dossier'

De voorbije dagen was er even euforie bij Anderlecht na de straffe kwalificatie voor de bekerfinale, ...

219
219
Probleempositie Club? "In vergelijking met die toppers..."

Club Brugge deed afgelopen weekend een uitstekende zaak in de titelstrijd. Het naderde tot op drie ...

130
130
Alarmbellen gaan af bij Union na dramatische reeks

De titelstrijd is afgelopen weekend weer wat spannender geworden. STVV en Club Brugge boekten zeges ...

56
56
Clash bij Anderlecht? "Schreuder zal er niet mee lachen"

Het blijft wachten op een nieuwe trainer bij Anderlecht. Paars-Wit richt nog altijd zijn pijlen op ...

284
284
STVV komt met opmerkelijke reactie na racisme-incident

Er viel heel wat na te kaarten over de slotwedstrijd van de 25ste speeldag in de Jupiler Pro League ...

97
97
'Deco geobsedeerd: op één jaar van JPL naar Barça'

De Jupiler Pro League bleek de voorbije jaren een uitstekende springplank voor jongere spelers om de ...

58
58
Anderlecht kijkt met open mond: Vazquez valt in de prijzen

Bij Anderlecht blijven ze met een scoringsprobleem zitten. Tegen La Louvière vond het al voor ...

213
213
Vandenbempt keihard na sneeuwfarces: "Niet reglementair"

De 25ste speeldag in de Jupiler Pro League heeft voor enkele zeer opmerkelijke taferelen gezorgd. ...

313
313
Ruben Van Gucht mikpunt van spot: ‘Taxi staat klaar’

Met een zorgvuldig opgebouwde reputatie als sportjournalist leek Ruben Van Gucht jarenlang ...

135
135
TRANSFERUURTJE: 'Deal Club en Barça, Anderlecht krijgt T1-nieuws'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

365
365
Taravel krijgt klappen: Anderlecht-pion springt in de bres

RSC Anderlecht speelde 0-0 gelijk in de competitie tegen La Louviere en de euforie na de ferme ...

295
295
Code rood bij Antwerp: rampscenario plots in zicht

Het is weer code rood bij Royal Antwerp FC. Joseph Oosting was goed begonnen op de Bosuil, maar de ...

342
342
Orban start rel na bizarre rode kaart: “Omdat ik zwart ben”

Gift Orban scoorde in het verleden doelpunten bij KAA Gent, maar inmiddels zit de aanvaller in ...

136
136
Vandenbempt scherp voor Club: "Niet normaal hoe zwak"

Club Brugge won al bij al onverdiend met 1-2 van Cercle Brugge. Via flitsen wist het de zege over de ...

384
384
Heynen verklaart ommekeer onder Hayen

KRC Genk komt steeds meer boven water. Ze staan op twee punten van de top zes en dat zorgt voor ...

220
220
'Anderlecht ontkent: deze coach nooit een piste'

In deze tijden delen voetbalinfluenceers heel veel nieuwtjes via hun sociale media. Zo ook over het ...

258
258
Bart De Wever treft Antwerp-fan Van Looy recht in het hart

Het is andermaal crisis op de Bosuil en het hart van veel Antwerp-fans bloedt momenteel. Zo ook bij ...

238
238
Albert luidt de alarmbel voor alweer matig Anderlecht

RSC Anderlecht heeft op papier een makkelijk programma, maar als je dan punten laat liggen tegen een ...

182
182
Zulte Waregem en STVV bundelen krachten na kwalijk incident

Zulte Waregem leek op weg naar een stunt op Stayen, maar de 0-2 werd alsnog omgezet in een 3-2 voor ...

115
115
Anderlecht met gigantisch probleem: noodoplossing in de maak

RSC Anderlecht zit zwaar in de problemen. De Brusselaars verdienden te winnen van La ...

556
556

Meer sportnieuws