Toptransfer rond: Onana door grote poort naar PL

door
Toptransfer rond: Onana door grote poort naar PL

De Engelse Premier League zag in de voorbije jaren heel wat Belgische smaakmakers vertrekken. Maar een nieuwe generatie landgenoten krijgt dit seizoen de kans in de topcompetitie. Na onder meer Roméo Lavia en Orel Mangala, mag ook Amadou Onana zich gaan uitleven op de Engelse velden.


De 20-jarige Belg met Senegalese roots tekende een jaartje geleden bij Lille OSC. En daar liet hij tijdens zijn eerste seizoen heel wat veelbelovende dingen zien. Dat zag hij beloond worden met zijn officiële debuut bij de nationale ploeg. Bovendien versierde hij zo ook een plaatsje op de verlanglijstjes van verschillende Europese ploegen. Maar vooral West Ham United leek concreet voor zijn komst.

Volgens diverse bronnen vonden de Hammers ook een akkoord met Lille. De Engelsen zouden liefst 35 miljoen euro betalen, aangevuld met nog eens 5 miljoen euro aan bonussen en variabelen. Maar op het laatste moment werd die transfer nog gekaapt. Zo meldde Everton FC zich aan het front met quasi dezelfde voorwaarden. Voor Onana zelf was de keuze vervolgens snel gemaakt: hij wou absoluut naar Goodison Park verkassen.

DEAL ROND
En de Rode Duivel krijgt nu ook zijn zin. Via de officiële kanalen maakte Everton de transfer bekend. De speler vertoefde in de voorbije dagen al op Engelse bodem voor zijn medische proeven en het bespreken van de laatste details. En inmiddels heeft hij dus ook al zijn kribbel gezet onder een contract tot medio 2027. Komend weekend kan hij mogelijk debuteren tegen Aston Villa.

LEES OOK: Dit zijn de 10 meeste waardevolle Belgen van 2025

Van welke Belg verwacht u komend seizoen het meest?

Meest recent

'Antwerp all-in: Gheysens geeft Overmars groen licht'

Antwerp vreest om Gyrano Kerk, Vincent Janssen en Zeno Van den Bosch gratis te verliezen, maar zij ...

40
40
'Kink in de kabel: recorddeal Club Brugge valt in duigen'

Afgelopen zomer rinkelde de kassa als nooit tevoren bij Club Brugge, waar een aantal goudhaantjes ...

128
128
'Antwerp verrast en houdt speler wél aan boord'

Edit article ...

89
89
'STVV haalt opgelucht adem: smaakmaker niet weg'

STVV is zonder twijfel dé sensatie van de eerste helft van het seizoen in de Jupiler Pro ...

82
82
'Anderlecht onderhandelt: transfer Fredberg vertrekt'

Bij RSC Anderlecht willen ze heel wat spelers van de hand gaan doen deze mercato. Mogelijk gaat een ...

242
242
Zulte Waregem krijgt twee enorme dompers te verwerken

Zulte Waregem kent een goed seizoen in de Jupiler Pro League. Essevee verloor zijn laatste match van ...

56
56
'Na AA Gent volgende JPL-topclub in de markt voor Yow'

Griffin Yow is bezig aan zijn laatste weken/maanden in België. De Amerikaanse aanvallende ...

132
132
Anderlecht wil twee keer toeslaan in één pittig dossier

De tijd begint stilaan te dringen bij Anderlecht. Vanaf heden kunnen een aantal spelers zoals Yari ...

446
446
Cercle Brugge baalt: dan toch geen miljoenendeal?

Cercle Brugge is een vereniging die alle jaren voor meerdere miljoenen euro’s moet verkopen. ...

137
137
‘Anderlecht ruikt stunttransfer: ex-JPL-ster met megaloon'

Alsof er één ding is waar Anderlecht géén zin in heeft, dan is het nog ...

282
282
KRC Genk verrast compleet met terugkeer oude bekende

Verrassend nieuws uit Genk. Daar gaan de Limburgers twee wissels doorvoeren bij de A-ploeg en bij ...

478
478
Transfer Benteke: deze negen opties werden niets

Christian Benteke tekende bij Al-Wahda. Daar zal hij de laatste jaren van zijn loopbaan doorbrengen ...

182
182
Romano kondigt volgende 'stunttransfer' Union SG aan

Union SG gaat eerstdaags een volgende speler voorstellen. Volgens transfergoeroe Fabrizio Romano ...

97
97
Felle kritiek van Dedecker zet vrouwenvoetbal in brand

Traditiegetrouw blikt Het Nieuwsblad aan het einde van het jaar terug met een uitgebreid interview ...

165
165
'Alarmerende geluiden omtrent Victor Boniface'

Victor Boniface was een sensatie in de Jupiler Pro League. De aanvaller deed het zeer goed en ...

143
143
'AA Gent vergroot opties: verrassende aanwinst in zicht'

AA Gent is op zoek naar versterking, maar ze moeten ook spelers van de hand gaan doen. Er duikt een ...

401
401
'Westerlo schakelt door: sensatie trekt naar de Kempen'

KVC Westerlo schakelt een versnelling hoger op de transfermarkt. Ze halen weldra een speler weg bij ...

70
70
'Pech voor Anderlecht: Renard vist achter het net'

RSC Anderlecht gaat een drukke wintermercato tegemoet, zowel op uitgaand als inkomend vlak. ...

191
191
'Overmars draait overuren: Antwerp op zucht van topdeals'

Antwerp stevent af op een leegloop van jewelste, want op de Bosuil lopen volgende zomer een resem ...

736
736
'Club Brugge loopt blauwtje: knaltransfer van de baan?'

Mits een exit van Joel Ordonez lijkt vers bloed achterin evenmin een overbodige luxe voor Club ...

669
669
'Done deal: Westerlo bezorgt Anderlecht fikse kater'

Met de doorbraak van Nathan De Cat doet Neerpede zijn reputatie als kweekvijver van talent weer alle ...

365
365
'Grote kuis bij Antwerp: Overmars hakt knopen door'

Antwerp gaat tijdens de wintermercato op zoek naar vers bloed, maar Marc Overmars moet zich ook ...

610
610
Vanhaezebrouck steekt lofzang af over unieke wereldtopper

Na een rijkgevulde trainerscarrière heeft Hein Vanhaezebrouck zijn plek gevonden aan de ...

193
193
‘Stem Guardiola zindert: Anderlecht-samenwerking lonkt’

Pep Guardiola is nu al een legende bij Manchester City. De Spaanse oefenmeester zette de club ...

414
414
‘Update monsterdeal Ordonez: Club kruist vingers’

Joel Ordonez stond afgelopen zomer al dicht bij een knaltransfer naar Olympique Marseille, maar ...

643
643

Meer sportnieuws