Toptransfer rond: Onana door grote poort naar PL

door
Toptransfer rond: Onana door grote poort naar PL

De Engelse Premier League zag in de voorbije jaren heel wat Belgische smaakmakers vertrekken. Maar een nieuwe generatie landgenoten krijgt dit seizoen de kans in de topcompetitie. Na onder meer Roméo Lavia en Orel Mangala, mag ook Amadou Onana zich gaan uitleven op de Engelse velden.


De 20-jarige Belg met Senegalese roots tekende een jaartje geleden bij Lille OSC. En daar liet hij tijdens zijn eerste seizoen heel wat veelbelovende dingen zien. Dat zag hij beloond worden met zijn officiële debuut bij de nationale ploeg. Bovendien versierde hij zo ook een plaatsje op de verlanglijstjes van verschillende Europese ploegen. Maar vooral West Ham United leek concreet voor zijn komst.

Volgens diverse bronnen vonden de Hammers ook een akkoord met Lille. De Engelsen zouden liefst 35 miljoen euro betalen, aangevuld met nog eens 5 miljoen euro aan bonussen en variabelen. Maar op het laatste moment werd die transfer nog gekaapt. Zo meldde Everton FC zich aan het front met quasi dezelfde voorwaarden. Voor Onana zelf was de keuze vervolgens snel gemaakt: hij wou absoluut naar Goodison Park verkassen.

DEAL ROND
En de Rode Duivel krijgt nu ook zijn zin. Via de officiële kanalen maakte Everton de transfer bekend. De speler vertoefde in de voorbije dagen al op Engelse bodem voor zijn medische proeven en het bespreken van de laatste details. En inmiddels heeft hij dus ook al zijn kribbel gezet onder een contract tot medio 2027. Komend weekend kan hij mogelijk debuteren tegen Aston Villa.

LEES OOK: Bizar verhaal: Onana zorgt voor paniek bij Rode Duivels

Van welke Belg verwacht u komend seizoen het meest?

Meest recent

'Club Brugge hakt knoop door over wintertransfer'

De kassa rinkelde afgelopen zomer als nooit tevoren bij Club Brugge. Mogelijk wordt dat record ...

22
22
Antwerp schakelt topadvocaat in voor klacht tegen Standard

Ruim een maand geleden ging Antwerp met 1-0 onderuit op het veld van Standard. In twee bedrijven ...

47
47
Gaat Jean-Marie Pfaff erotische wereld in?

Het was de laatste maanden behoorlijk stil rond de familie Pfaff, daar komt nu echter verandering ...

15
15
Nederland huivert: Ajax slachtoffer hallucinante oplichting

In Nederland lopen enkele steengoede onderzoeksjournalisten rond. De programma's, die onder meer ...

7
7
Ruben Van Gucht reageert fel op onverwacht vuil moment

Ruben Van Gucht blijft deze week dé verrassende factor in De Slimste Mens. Waar hij in het ...

60
60
OH Leuven krijgt geweldige financiële meevaller

OH Leuven ontving AS Roma in de Women Champions League. De dames van OHL deden het al goed op het ...

42
42
Standard weigerde ex-succescoach: "Bood mij in de zomer aan"

Standard is bezig aan een matig seizoen. De club hoopt de top zes te halen, maar voorlopig staat het ...

85
85
'Bondscoach-bom: België kiest voor opvallende naam'

Rudi Garcia ligt bij bepaalde Vlaamse media stevig onder vuur. Zij opperen zelfs om een nieuwe ...

603
603
Hoefkens lyrisch over ex-Bruggeling: "Zoals Maldini"

Bij Club Brugge hebben ze in hun geschieden héél veel topspelers gehad. Eén van ...

125
125
Maarten Breckx schokt: "Híj is de ideale bondscoach"

Rudi Garcia heeft de verwachtingen ingelost. Hij zorgde voor het behoud in de A-divisie in de ...

200
200
'Club niet tevreden over topaankoop: wintertransfer op til'

Club Brugge investeerde afgelopen zomer fors in nieuwe spelers. Blauw-Zwart ziet dat enkele jongens ...

468
468
Gigantisch JPL-project: "350 miljoen euro ligt klaar!"

De Jupiler Pro League moet moderniseren. Vooral inzake stadions lopen de Belgische profclubs ...

152
152
Fans in alle staten: Vermeeren pakt heel Marseille koud

Arthur Vermeeren heeft in een paar weken het hele verhaal rond zijn naam bij OM omgedraaid. Van ...

149
149
Ajax zet alles op alles met oude bekende van RSCA en Gent

Bij Ajax rommelt het langs alle kanten. De club moet echter naar de toekomst blijven kijken en deed ...

48
48
Explosieve Doku-twist: Duivels plots weer vol hoop

Eden Hazard is wellicht de beste voetballer die België ooit heeft gehad. Anno 2025 is het ...

87
87
Ex-publiekslieveling Anderlecht: "Of ik ook terugkeer?"

RSC Anderlecht haalde Michael Verschueren en Kenneth Bornauw terug nadat Wouter Vandenhaute ...

280
280
'KRC Genk pakt uit met gigantisch groot nieuws'

KRC Genk gaat een bijzonder grote slag slaan die hen op termijn wellicht héél veel ...

338
338
Garcia hakt wél knoop door: dit viertal begint in basis aan WK

Rudi Garcia krijgt veel kritiek. Deels terecht, maar ook vele overdreven kritiek. Zo is er het ...

250
250
Wit konijn in WK-selectie België: ophefmakende naam valt

De Rode Duivels hebben zich ook mathematisch verzekerd van hun deelname aan de WK-eindronde. Rudi ...

306
306
Droomaffiche tegen Duivels? Broos geeft onverwachte reactie

De Rode Duivels hebben zich officieel geplaatst voor de WK-eindronde van komende zomer. Maar zij ...

65
65
Code oranje bij Duivels: "Zo kunnen we níét naar WK"

De Rode Duivels hebben zich tijdens de voorbije interland-periode geplaatst voor het WK van komende ...

135
135
Champions League-sprookje duurt voort: OHL bedwingt AS Roma

OH Leuven mocht dit seizoen als eerste Belgische ploeg ooit deelnemen aan het hoofdtoernooi van de ...

61
61
'Anderlecht-duo in vergetelheid: vertrek staat al vast'

RSC Anderlecht sneuvelde afgelopen zomer tijdens de Europese voorrondes en dat had uiteraard grote ...

253
253
Seys mee naar WK? 'Pittig duel met andere Duivel'

De Rode Duivels hebben hun ticket voor het WK van komende zomer officieel op zak. Bondscoach Rudi ...

186
186
'De Ketelaere genoemd voor onvervalste droomtransfer'

Met zijn twee doelpunten tegen Liechtenstein onderstreepte Charles De Ketelaere dat hij momenteel de ...

285
285

Meer sportnieuws