'Genk gaat los op mercato: drie aanwinsten onderweg'

door
'Genk gaat los op mercato: drie aanwinsten onderweg'

Terwijl coach Wouter Vrancken en zijn manschappen een meer dan behoorlijke competitiestart hebben genomen, maakt Head of Football Dimitri De Condé zich op voor een druk slot van de mercato bij KRC Genk. Zo liggen nog een aantal uitgaande dossiers op zijn bureau. Maar Racing wil zich vooral ook zelf verder versterken.


De transfer van Cyriel Dessers lijkt in een afrondende fase te zitten. Volgens de laatste berichten reist hij maandag door naar Italië om zijn medische proeven af te leggen bij US Cremonese. Hij zou Genk zo'n 6.5 miljoen euro opbrengen. Daarnaast wacht ook Theo Bongonda op zijn transfer. Vermits hij nu al weken in de B-kern verkommert, mag Racing de jackpot voor hem wel vergeten. Maar eerder deze zomer konden Junya Ito en Kristian Thorstvedt de clubkas al met een slordige 20 miljoen euro spijzen.

Aan inkomsten dus geen gebrek. Maar een deel daarvan zal in de komende weken meteen gespendeerd worden. Zo geraakte zondag bekend dat Genk op punt staat om de inkomende transfers van Rasmus Carstensen en Matias Galarza af te ronden---------. De Deense vleugelback en Argentijnse middenvelder komen over van respectievelijk Silkeborg IF en Argentinos Juniors. Zij zouden 3 en 6 miljoen euro kosten.

AANVALLENDE VERSTERKING
Maar daar blijft het niet bij, ook het aanvallende compartiment kan nog extra mankracht gebruiken. Naast het wegvallen van Dessers en Ito, moet Genk het immers ook maanden zonder de geblesseerde Luca Oyen doen. In afwachting van directe versterking, zou de club volgens Het Laatste Nieuws werk maken van een nieuwe spits die in eerste instantie met de beloften zal aantreden in de Challenger Pro League. Daarvoor zou Genk zijn vizier hebben gericht op de 19-jarige Nigeriaan Victory Beniangba (Young Boys Football Academy).

LEES OOK: Kerst in JPL: grote verrassing bij Genk, Vanaken steelt de show

Genk is op dit moment ...

Meest recent

Ballon d'Or 2026: absolute topfavoriet nu al bekend

Ousmane Dembélé wist een historisch goed 2025 bij Paris Saint-Germain te bekronen met ...

79
79
Julie Vanloo trekt van leer: "Hij verdient standbeeld bij Club"

Julie Vanloo is niet alleen een boegbeeld bij de nationale damesbasketbalploeg 'The Belgian Cats', ...

72
72
Kerst in JPL: grote verrassing bij Genk, Vanaken steelt de show

De bubbels zijn opengetrokken, de kalkoen is geserveerd en de pakjes mogen eindelijk geopend worden. ...

94
94
'Alarm Club Brugge: twee sterkhouders weg in één klap'

Club Brugge kan op financieel vlak opnieuw terugblikken op een geslaagd kalenderjaar. Zeker de ...

279
279
Eindejaarsschok bij Duivels? 'Nieuwe bondscoach vlak na WK'

De Rode Duivels staan voor een belangrijk kalenderjaar waarin ze willen scoren op het ...

376
376
Hasi neemt het op voor fel bekritiseerde schlemiel

Anderlecht hoopt vrijdagavond de eerste seizoenshelft af te sluiten met een opsteker tegen ...

151
151
Aankomst Vanaken en co zet social media in vuur en vlam

Terwijl de meeste Belgen zich op tweede kerstdag rond de feesttafel nestelen, maakt Club Brugge zich ...

131
131
‘Club Brugge in shock: transfer doet kleedkamer ontploffen’

Eén naam op de shortlist van Club Brugge kan genoeg zijn om ego’s te raken, plannen te ...

315
315
Africa Cup: Mahrez schittert, Burkinese sensatie in extra tijd

Door de kerstfeesten geen voetbal op de Europese velden, maar in de Africa Cup ging de bal woensdag ...

20
20
'Nog meer zorgen in 1B: volgende club krijgt transferverbod'

De periekelen met DAZN hebben ervoor gezorgd dat er grote zorgen zijn rond de toekomst van de ...

100
100
Enorme crisis bij club: WK in gevaar voor Rode Duivel?

Rudi Garcia zal in 2026 heel wat knopen moeten doorhakken. De bondscoach zal in de komende maanden ...

100
100
'Antwerp moet streep trekken door versterking'

Antwerp maakte de voorbije maand een serieuze remonte. Dankzij een tien op twaalf wipte het van de ...

236
236
Wéér ex-Kanarie voor Genk: De Condé geeft verklaring

KRC Genk trapt vrijdagmiddag de 20ste speeldag in de Jupiler Pro League af met een topper tegen Club ...

120
120
Afrika Cup zorgt voor rel: Belgische ingreep zindert na

In Marokko vindt momenteel met de Afrika Cup één groot voetbalfeest plaats. Daarbij ...

71
71
'Lyon draait Belgische clubs een stevige transferloer'

Er lijken tijdens deze wintermercato enkele zeer interessante opportuniteiten te wenken voor ...

91
91
Club Brugge zet trend: "Kopieergedrag bij andere clubs"

2025 is een bewogen jaar geweest voor het Belgische profvoetbal. Eén van de opmerkelijkste ...

199
199
Geweldig kerstcadeau Essevee: smaakmaker blijft langer

Voor Zulte Waregem was 2025 al bij al een mooi jaar. Het wist terug te keren in de Jupiler Pro ...

44
44
Hayen drukt Genk-spelers meteen met neus op de feiten

Bij KRC Genk hopen ze vrijdag tegen Club Brugge de kentering in te kunnen zetten, want ze hebben al ...

185
185
Miljoenendeal op til bij Union SG: Hubert velt oordeel

Binnen ruim een week opent de transfermarkt weer zijn deuren. Bij Union SG staat er wel wat te ...

35
35
Brusselmans ontredderd: eenzame kerst gaat door merg en been

Herman Brusselmans joeg recent een schok door televisieland door aan te kondigen dat hij stopt als ...

178
178
Hasi voert wissel door: "Start wellicht tegen Charleroi"

Bij RSC Anderlecht maakt zich klaar voor de laatste match tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars ...

272
272
Paul Put doet boekje open: "Kijk naar 'Propere Handen'..."

Paul Put is met Oegande actief op de Afrika Cup. De coach opende daar met een 3-1-nederlaag tegen ...

81
81
Broos aast op transferstunt: terugkeer naar JPL-topclub?

Hugo Broos is aan zijn laatste maanden bezig als coach. Hij opende de Afrika Cup met een zege met ...

373
373
Zulte Waregem duwt door: "Gesprekken zijn gaande"

Zulte Waregem kent een goed seizoen sinds ze weer promoveerden. Er zijn een aantal spelers die zich ...

256
256
Hasi geeft transferplannen prijs én looft drie jonkies

RSC Anderlecht gaan ze in januari de transfermarkt op, maar de Brusselaars hebben eerst nog ander ...

204
204

Meer sportnieuws