Antwerp FC wil stunten met waanzinnige topdeal

door
Antwerp FC wil stunten met waanzinnige topdeal

Verrassing alom tijdens de live-uitzending van de wedstrijd tussen Antwerp FC en Zulte Waregem op Eleven Sports. Commentator Frank Raes verbaasde alle kijkers door te stellen dat niemand minder dan Adnan Januzaj de interesse geniet van The Great Old. Ondertussen werd dit gerucht ook al bevestigd door journalist Sacha Tavolieri, die de Antwerpse interesse als reëel omschrijft. De potentiële komst van Januzaj naar Antwerp zou in ieder geval een grotere stunttransfer zijn dan die van Radja Nainggolan, Vincent Janssen en Toby Alderweireld.


IN DE VORM VAN ZIJN LEVEN

Anderhalf jaar. Zolang onderhandelden Adnan Januzaj en Real Sociedad over een contractverlenging, maar uiteindelijk vonden beide partijen toch geen akkoord. De 27-jarige aanvaller was vorig seizoen één van de betere flankaanvallers in LaLiga, iets wat zich niet meteen vertaalde in indrukwekkende statistieken (3 goals in 32 competitiewedstrijden), maar des te meer door zijn sterke prestaties, vertaald in een enorme bijdrage en meerwaarde voor de ploeg van Imanol Alguacil.

Onder alle flankspelers van de Spaanse competitie was Adnan Januzaj namelijk de runner-up qua offensieve regelmatigheid, aantal dribbels én het aantal offensieve duels. Daarnaast toonde hij vorig seizoen ook veel meer solidariteit op het verdedigende vlak, een positieve evolutie die coach Imanol Alguacil vorig seizoen al nadrukkelijk en meermaals toejuichte in de pers. En ook de Spaanse media en analisten weten de sterke prestaties van Januzaj naar waarde te schatten.



“Januzaj is vandaag eindelijk de ster bij Sociedad”, schreef Marca bijvoorbeeld. “Zelfs boven Mikel Oyarzabal, Mikel Merino, David Silva of Alex Isak” De aanvaller met het engelengezicht demonstreerde bij Real Sociedad regelmatig zijn uitmuntende techniek en enorm voetballend vermogen. Volgens El Nacional is de entourage van Adnan Januzaj van mening dat hij zich in de beste vorm van zijn carrière bevindt, een stelling die wel een grote grond van waarheid bezit.

BEGEERDE MAAR KIESKEURIGE JANUZAJ

Het kamp-Januzaj vond het dus opportuun om andere horizonten te verkennen op het sportief vlak, maar uiteraard wil men dat unieke momentum ook financieel verzilveren. De stijlvolle aanvaller verdiende bij Real Sociedad 4,4 miljoen euro bruto per jaar en het is de bedoeling om dat jaarlijkse salaris gevoelig op te trekken bij zijn nieuwe werkgever - met een flinke tekenbonus als extra. Dat is alvast een realistische doelstelling van zijn entourage, want door zijn status als transfervrije speler in bloedvorm, gecombineerd met internationale ervaring en gezegend met een immens talent, is hij een echt koopje voor veel clubs.

Er kwam ondertussen al interesse vanuit Spanje (Sevilla FC en FC Barcelona), Italië (Napoli), Engeland (Everton en West Ham) en zelfs al een concreet aanbod vanuit Saoedi-Arabië. Al Nassr schotelde Adnan Januzaj immers een lucratieve aanbieding voor, maar de flankaanvaller bedankte vriendelijk omdat hij de voorkeur geeft aan een mooi sportief project. Dat is alvast een moedige keuze van Januzaj, wat een grote sportieve ambitie en honger verraadt. In het tussenseizoen werkte hij ook keihard om fit te blijven. Hij vertoefde bijvoorbeeld op vakantie aan de Costa del Sol, maar niet zonder dagelijks enkele uren te spenderen in in de gym of oefeningen te doen op het strand.



Adnan Januzaj zal in elk geval geen overhaaste keuze maken bij het kiezen van zijn nieuwe club, want zijn beslissing is georiënteerd op drie pijlers: het sportief plan, de financiële voorwaarden en het uitzicht op een WK-selectie voor de Rode Duivels. In de vorige interlandbreak kreeg Januzaj - net zoals Alexis Saelemaekers, Brandon Mechele en Matz Sels - geen enkele speelminuut van Roberto Martinez. “We houden van zijn talent. Maar je strijdt wel tegen Dries en Eden, hé. Kijk, die jongens moeten blijven werken. Blijven hun best doen, want ze maken wel degelijk deel uit van onze plannen”, gaf de bondscoach mee als belangrijke raad voor Januzaj.

MEGASTUNT OP DE BOSUIL

Tijdens de beginfase van de wedstrijd Antwerp FC tegen Zulte Waregem verraste Frank Raes de kijkers door aan te geven dat de naam van Adnan Januzaj de ronde doet op de Bosuil. Het nieuwtje werd vervolgens bevestigd door journalist Sacha Tavolieri, die eraan toevoegde dat de interesse van Antwerp weldegelijk reëel is. En dat is best wel groot nieuws. De potentiële komst van Janzuaj naar The Great Old zou zowaar zelfs een nóg grotere stunt betekenen dan die van Radja Nainggolan, Vincent Janssen en Toby Alderweireld.



Vooreerst is er het feit dat Adnan Januzaj vorig seizoen één van de beste flankaanvallers was van de Spaanse competitie, de interesse van clubs zoals FC Barcelona, Napoli, Everton en West Ham is/was niet zomaar uit de lucht gegrepen. Daarnaast bevindt Januzaj zich in de vorm van zijn leven, iets wat niet het geval was bij Radja Nainggolan, Vincent Janssen of Toby Alderweireld, en ambieert hij een WK-stek bij de Rode Duivels. Ook zijn stevig salarispakket, Januzaj verdiende vorig seizoen 4,4 miljoen euro bruto op jaarbasis bij Sociedad, wordt naar Belgische normen gecatalogeerd als een onvervalste stunttransfer.

LEES OOK: Totale leegloop: meer dan 10 (!) vertrekkers bij Antwerp?

Speelt Antwerp kampioen met Januzaj in de ploeg?

Meest recent

Renard moet fout herstellen: na jaar eindelijk vervanger?

Bij RSC Anderlecht heeft Olivier Renard héél veel werk in januari. De fouten van het ...

25
25
Ex-Rode Duivel over gemiste droomdeal: "Het grote Marseille"

Alvast een Gelukkig Nieuwjaar van de hele redactie van VoetbalNieuws. Ook in 2026 trakteren we ...

7
7
Talentenfabriek Genk: miljoenen rollen steeds vaker binnen

Bij KRC Genk hebben ze een uitstekende jeugdopleiding. Eentje die de club al héél veel ...

27
27
Solden bij JPL-topclubs: deze spelers staan in het uitstalraam

De transfermarkt is officieel weer open. Bij de Belgische topclubs zullen ze deze mercato wellicht ...

92
92
Neerpede in 20 jaar tijd: de goudmijn van Anderlecht

Op 1 juli 2006 verkocht RSC Anderlecht Vincent Kompany voor 10,5 miljoen euro aan Hamburger SV. Hij ...

45
45
JPL blijft cashen: 6 potentiële miljoenentransfers voor 2026

De Jupiler Pro League heeft te kampen met behoorlijk wat problemen, maar blijft desondanks een erg ...

289
289
WK-jaar barst los! Drie Duivels bij 100 grootste blikvangers

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

91
91
Trainer vh Jaar: opzienbarende opvolger voor Hayen?

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

221
221
Vanhaezebrouck steekt lofzang af over unieke wereldtopper

Na een rijkgevulde trainerscarrière heeft Hein Vanhaezebrouck zijn plek gevonden aan de ...

93
93
Strijd om Gouden Bal: nu al absolute topfavoriet voor 2026

Ousmane Dembélé wist een historisch goed 2025 bij Paris Saint-Germain te bekronen met ...

637
637
EINDEJAARSPOLL: wie verdient de Gouden Schoen 2025?

Het kalenderjaar zit er weer op en traditiegetrouw komt de uitreiking van de Gouden Schoen er dus ...

893
893
'Nederland wrijft ogen uit: Anderlecht dropt winterknaller'

In Eindhoven willen ze één ding: hun goudhaantje houden. Alleen duikt Anderlecht nu op ...

346
346
'Historisch slechte cijfers voor Anderlecht'

Bij Anderlecht bleven ze nog voor het nieuwjaarsfeest al achter met een kater. In hun laatste ...

199
199
'Chelsea schokt na onwaarschijnlijk zwakke reeks'

Zowat halfweg het seizoen lijkt het er in de Premier League op dat de titelstrijd een duel zal ...

73
73
Overname Anderlecht: Verschueren spreekt klare taal

Voor Anderlecht is 2025 alweer een woelig jaar geweest. Dat ging nog maar eens gepaard met de nodige ...

230
230
Union verrast iedereen met beslissing tijdens winterstop

Vorig weekend werd er nog gevoetbald in de Jupiler Pro League, maar nu genieten de eersteklassers ...

151
151
'Knaltransfer Ordoñez nadert: grootmacht legt contact'

Bij Club Brugge hebben ze in december hard ingegrepen met het ontslag van Nicky Hayen. Blauw-Zwart ...

431
431
Westerlo is aanvaller nu ook helemaal kwijt

Officieel gaat de transfermarkt pas op donderdag weer open, maar achter de schermen worden de eerste ...

31
31
'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

De geruchtenmolen draait momenteel op volle toeren. Onder meer de naam van Griffin Yow doet de ronde ...

192
192
Turkse en Amerikaanse figuren polsen bij Sporting Hasselt

Sporting Hasselt was enkele jaren geleden een club in verval. Een verouderd stadion, weinig volk... ...

237
237
'Westerlo wil stunten met ingaande miljoenentransfer'

KVC Westerlo zal in 2026 spelers moeten verkopen om de rekeningen te laten kloppen. De Turkse ...

78
78
Baouf (ex-Anderlecht) beslist over absolute toptransfer

RSC Anderlecht liet afgelopen zomer heel wat volk vertrekken. Daar zat onder meer Ismaël Baouf ...

126
126
Bayern-ster Davies lovend over RSCA-speler: "Maakt indruk"

De zomermercato van RSC Anderlecht was geen succes. Dat zien we aan de matige resultaten van dit ...

315
315
Dit zijn de 10 meeste waardevolle Belgen van 2025

Het jaar 2025 ligt zo goed als achter de rug. Het was het jaar waar Rudi Garcia de Rode Duivels weer ...

214
214
Guardiola komt met uitstekend nieuws over Doku

Manchester City is bezig aan een uitstekende reeks en heeft zijn laatste acht officiële ...

28
28

Meer sportnieuws