Antwerp FC wil stunten met waanzinnige topdeal

door
Antwerp FC wil stunten met waanzinnige topdeal

Verrassing alom tijdens de live-uitzending van de wedstrijd tussen Antwerp FC en Zulte Waregem op Eleven Sports. Commentator Frank Raes verbaasde alle kijkers door te stellen dat niemand minder dan Adnan Januzaj de interesse geniet van The Great Old. Ondertussen werd dit gerucht ook al bevestigd door journalist Sacha Tavolieri, die de Antwerpse interesse als reëel omschrijft. De potentiële komst van Januzaj naar Antwerp zou in ieder geval een grotere stunttransfer zijn dan die van Radja Nainggolan, Vincent Janssen en Toby Alderweireld.


IN DE VORM VAN ZIJN LEVEN

Anderhalf jaar. Zolang onderhandelden Adnan Januzaj en Real Sociedad over een contractverlenging, maar uiteindelijk vonden beide partijen toch geen akkoord. De 27-jarige aanvaller was vorig seizoen één van de betere flankaanvallers in LaLiga, iets wat zich niet meteen vertaalde in indrukwekkende statistieken (3 goals in 32 competitiewedstrijden), maar des te meer door zijn sterke prestaties, vertaald in een enorme bijdrage en meerwaarde voor de ploeg van Imanol Alguacil.

Onder alle flankspelers van de Spaanse competitie was Adnan Januzaj namelijk de runner-up qua offensieve regelmatigheid, aantal dribbels én het aantal offensieve duels. Daarnaast toonde hij vorig seizoen ook veel meer solidariteit op het verdedigende vlak, een positieve evolutie die coach Imanol Alguacil vorig seizoen al nadrukkelijk en meermaals toejuichte in de pers. En ook de Spaanse media en analisten weten de sterke prestaties van Januzaj naar waarde te schatten.



“Januzaj is vandaag eindelijk de ster bij Sociedad”, schreef Marca bijvoorbeeld. “Zelfs boven Mikel Oyarzabal, Mikel Merino, David Silva of Alex Isak” De aanvaller met het engelengezicht demonstreerde bij Real Sociedad regelmatig zijn uitmuntende techniek en enorm voetballend vermogen. Volgens El Nacional is de entourage van Adnan Januzaj van mening dat hij zich in de beste vorm van zijn carrière bevindt, een stelling die wel een grote grond van waarheid bezit.

BEGEERDE MAAR KIESKEURIGE JANUZAJ

Het kamp-Januzaj vond het dus opportuun om andere horizonten te verkennen op het sportief vlak, maar uiteraard wil men dat unieke momentum ook financieel verzilveren. De stijlvolle aanvaller verdiende bij Real Sociedad 4,4 miljoen euro bruto per jaar en het is de bedoeling om dat jaarlijkse salaris gevoelig op te trekken bij zijn nieuwe werkgever - met een flinke tekenbonus als extra. Dat is alvast een realistische doelstelling van zijn entourage, want door zijn status als transfervrije speler in bloedvorm, gecombineerd met internationale ervaring en gezegend met een immens talent, is hij een echt koopje voor veel clubs.

Er kwam ondertussen al interesse vanuit Spanje (Sevilla FC en FC Barcelona), Italië (Napoli), Engeland (Everton en West Ham) en zelfs al een concreet aanbod vanuit Saoedi-Arabië. Al Nassr schotelde Adnan Januzaj immers een lucratieve aanbieding voor, maar de flankaanvaller bedankte vriendelijk omdat hij de voorkeur geeft aan een mooi sportief project. Dat is alvast een moedige keuze van Januzaj, wat een grote sportieve ambitie en honger verraadt. In het tussenseizoen werkte hij ook keihard om fit te blijven. Hij vertoefde bijvoorbeeld op vakantie aan de Costa del Sol, maar niet zonder dagelijks enkele uren te spenderen in in de gym of oefeningen te doen op het strand.



Adnan Januzaj zal in elk geval geen overhaaste keuze maken bij het kiezen van zijn nieuwe club, want zijn beslissing is georiënteerd op drie pijlers: het sportief plan, de financiële voorwaarden en het uitzicht op een WK-selectie voor de Rode Duivels. In de vorige interlandbreak kreeg Januzaj - net zoals Alexis Saelemaekers, Brandon Mechele en Matz Sels - geen enkele speelminuut van Roberto Martinez. “We houden van zijn talent. Maar je strijdt wel tegen Dries en Eden, hé. Kijk, die jongens moeten blijven werken. Blijven hun best doen, want ze maken wel degelijk deel uit van onze plannen”, gaf de bondscoach mee als belangrijke raad voor Januzaj.

MEGASTUNT OP DE BOSUIL

Tijdens de beginfase van de wedstrijd Antwerp FC tegen Zulte Waregem verraste Frank Raes de kijkers door aan te geven dat de naam van Adnan Januzaj de ronde doet op de Bosuil. Het nieuwtje werd vervolgens bevestigd door journalist Sacha Tavolieri, die eraan toevoegde dat de interesse van Antwerp weldegelijk reëel is. En dat is best wel groot nieuws. De potentiële komst van Janzuaj naar The Great Old zou zowaar zelfs een nóg grotere stunt betekenen dan die van Radja Nainggolan, Vincent Janssen en Toby Alderweireld.



Vooreerst is er het feit dat Adnan Januzaj vorig seizoen één van de beste flankaanvallers was van de Spaanse competitie, de interesse van clubs zoals FC Barcelona, Napoli, Everton en West Ham is/was niet zomaar uit de lucht gegrepen. Daarnaast bevindt Januzaj zich in de vorm van zijn leven, iets wat niet het geval was bij Radja Nainggolan, Vincent Janssen of Toby Alderweireld, en ambieert hij een WK-stek bij de Rode Duivels. Ook zijn stevig salarispakket, Januzaj verdiende vorig seizoen 4,4 miljoen euro bruto op jaarbasis bij Sociedad, wordt naar Belgische normen gecatalogeerd als een onvervalste stunttransfer.

LEES OOK: Antwerp tuimelt van roze wolk: Oosting trekt harde conclusie

Speelt Antwerp kampioen met Januzaj in de ploeg?

Meest recent

'Done deal: Anderlecht is overbodige pion kwijt'

Anderlecht liep zondag tegen een serieuze sportieve domper aan door te gaan verliezen op het veld ...

137
137
Barça onderuit na dol VAR-festijn, Saelemaekers beslissend

Er stonden zondagavond nog enkele interessante affiches op het programma in het buitenland. In de ...

33
33
AZ zet Maarten Martens op straat

Er is weer een Belgische trainer minder in een buitenlandse topcompetitie. Zondagavond heeft AZ ...

55
55
Senegal pakt Africa Cup na enorme farce in slotfase finale

De finale van de Africa Cup heeft zondagavond een waanzinnige ontknoping gekregen. Senegal dompelde ...

153
153
Cornelis doet Charleroi dromen: "Op weg naar Play-Off 1?"

Bij Charleroi zaten ze in december in zak en as na het plotse vertrek van Rik De Mil naar AA Gent, ...

29
29
'Club mag kruis maken over mogelijke opvolger Ordoñez'

Club Brugge lijkt in de nabije toekomst afscheid te zullen moeten nemen van Joel Ordoñez. De ...

77
77
Vrancken zet STVV meteen weer met voetjes op de grond

STVV blijft dit seizoen maar verbazen. De Kanaries gaan ook in 2026 verder op hun elan in de ...

137
137
'Atletico Madrid legt miljoenen klaar voor verrassende Belg'

Atletico Madrid lijkt nu al bijna een kruis te mogen maken over de titel, want het heeft al een ...

74
74
Kantelpunt voor AA Gent? Baro en De Mil reageren

AA Gent heeft zondag een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de top zes. Het nam immers revanche ...

139
139
Stayen ontploft: STVV wint opnieuw en wipt over Club

Stayen beleefde andermaal een prachtige avond. STVV rekende af met OH Leuven en profiteerde optimaal ...

84
84
'Lang verrast iedereen met knaltransfer naar topclub'

Afgelopen zomer versierde Noa Lang eindelijk zijn langverwachte transfer naar een Europese ...

158
158
Choc Wallon kleurt zwart-wit, Standard valt uit top zes

De Choc Wallon leverde vanavond voor de Zebra's nieuwe glorie op. Sporting Charleroi zette zijn ...

53
53
Hoe Anderlecht en Hasi énorm probleem hebben

RSC Anderlecht verloor met 4-2 van AA Gent. De tweede helft in de Planet Group arena was van een ...

330
330
‘Club Brugge verrast: topmove voor nieuwe spits’

Club Brugge zit niet stil in het wintermercato. Achter de schermen wordt gewerkt aan een verrassende ...

394
394
Zomeraanwinst spreekt zich uit over snel RSCA-vertrek

RSC Anderlecht verloor alweer. Deze keer met 4-2 van AA Gent. Paars-Wit zit toch in de problemen na ...

178
178
Belgische wonderboy staat op bij Nederlandse topclub

In Nederland is er dit jaar geen strijd voor de titel. PSV is oppermachtig en Ajax en Feyenoord ...

79
79
'Anderlecht waagt poging voor zeer straffe transfer'

RSC Anderlecht heeft een gebrek aan kwaliteit om mee te doen voor de landstitel. Dat is nu wel ...

368
368
Antwerp tuimelt van roze wolk: Oosting trekt harde conclusie

Antwerp FC weet opnieuw wat verliezen is. Sinds het ontslag van Stef Wils als hoofdcoach had de ...

269
269
Crisis Feyenoord compleet na megablunder en krankzinnig slot

Bij Feyenoord is de crisis stilaan compleet. De Rotterdammers leken zondag op weg naar een ...

43
43
Ook Hasi houdt zich niet in: Lardot krijgt tik op vingers

RSC Anderlecht heeft de tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League opgestart op dezelfde manier ...

420
420
De Roeck zwalpt bij Club NXT, Beerschot recht rug in CPL

In de Challenger Pro League gaat het stilaan van kwaad naar erger met Club NXT. Ook na de ...

114
114
Antwerp ziet droomreeks instorten tegen stuntend Dender

Antwerp kwam met vertrouwen en een sterke reeks op zak naar Denderleeuw, maar vertrok met een nieuwe ...

104
104
Coosemans haalt fors uit na penalty: "Gent mag Hein danken"

Net zoals na hun onderlinge bekerduel, leverde ook de competitiematch tussen AA Gent en RSC ...

573
573
'Ajax vol voor stunttransfer, Juve verkoopt Openda nieuwe klap'

De winterse transfermarkt is nog een tweetal weken open en verschillende Europese clubs willen zich ...

133
133
Anderlecht pakt door op mercato: laatste match gespeeld in Gent?

RSC Anderlecht blijft druk in de weer op de winterse transfermarkt. De Brusselaars hopen eerstdaags ...

569
569

Meer sportnieuws