Antwerp FC wil stunten met waanzinnige topdeal

door
Antwerp FC wil stunten met waanzinnige topdeal

Verrassing alom tijdens de live-uitzending van de wedstrijd tussen Antwerp FC en Zulte Waregem op Eleven Sports. Commentator Frank Raes verbaasde alle kijkers door te stellen dat niemand minder dan Adnan Januzaj de interesse geniet van The Great Old. Ondertussen werd dit gerucht ook al bevestigd door journalist Sacha Tavolieri, die de Antwerpse interesse als reëel omschrijft. De potentiële komst van Januzaj naar Antwerp zou in ieder geval een grotere stunttransfer zijn dan die van Radja Nainggolan, Vincent Janssen en Toby Alderweireld.


IN DE VORM VAN ZIJN LEVEN

Anderhalf jaar. Zolang onderhandelden Adnan Januzaj en Real Sociedad over een contractverlenging, maar uiteindelijk vonden beide partijen toch geen akkoord. De 27-jarige aanvaller was vorig seizoen één van de betere flankaanvallers in LaLiga, iets wat zich niet meteen vertaalde in indrukwekkende statistieken (3 goals in 32 competitiewedstrijden), maar des te meer door zijn sterke prestaties, vertaald in een enorme bijdrage en meerwaarde voor de ploeg van Imanol Alguacil.

Onder alle flankspelers van de Spaanse competitie was Adnan Januzaj namelijk de runner-up qua offensieve regelmatigheid, aantal dribbels én het aantal offensieve duels. Daarnaast toonde hij vorig seizoen ook veel meer solidariteit op het verdedigende vlak, een positieve evolutie die coach Imanol Alguacil vorig seizoen al nadrukkelijk en meermaals toejuichte in de pers. En ook de Spaanse media en analisten weten de sterke prestaties van Januzaj naar waarde te schatten.



“Januzaj is vandaag eindelijk de ster bij Sociedad”, schreef Marca bijvoorbeeld. “Zelfs boven Mikel Oyarzabal, Mikel Merino, David Silva of Alex Isak” De aanvaller met het engelengezicht demonstreerde bij Real Sociedad regelmatig zijn uitmuntende techniek en enorm voetballend vermogen. Volgens El Nacional is de entourage van Adnan Januzaj van mening dat hij zich in de beste vorm van zijn carrière bevindt, een stelling die wel een grote grond van waarheid bezit.

BEGEERDE MAAR KIESKEURIGE JANUZAJ

Het kamp-Januzaj vond het dus opportuun om andere horizonten te verkennen op het sportief vlak, maar uiteraard wil men dat unieke momentum ook financieel verzilveren. De stijlvolle aanvaller verdiende bij Real Sociedad 4,4 miljoen euro bruto per jaar en het is de bedoeling om dat jaarlijkse salaris gevoelig op te trekken bij zijn nieuwe werkgever - met een flinke tekenbonus als extra. Dat is alvast een realistische doelstelling van zijn entourage, want door zijn status als transfervrije speler in bloedvorm, gecombineerd met internationale ervaring en gezegend met een immens talent, is hij een echt koopje voor veel clubs.

Er kwam ondertussen al interesse vanuit Spanje (Sevilla FC en FC Barcelona), Italië (Napoli), Engeland (Everton en West Ham) en zelfs al een concreet aanbod vanuit Saoedi-Arabië. Al Nassr schotelde Adnan Januzaj immers een lucratieve aanbieding voor, maar de flankaanvaller bedankte vriendelijk omdat hij de voorkeur geeft aan een mooi sportief project. Dat is alvast een moedige keuze van Januzaj, wat een grote sportieve ambitie en honger verraadt. In het tussenseizoen werkte hij ook keihard om fit te blijven. Hij vertoefde bijvoorbeeld op vakantie aan de Costa del Sol, maar niet zonder dagelijks enkele uren te spenderen in in de gym of oefeningen te doen op het strand.



Adnan Januzaj zal in elk geval geen overhaaste keuze maken bij het kiezen van zijn nieuwe club, want zijn beslissing is georiënteerd op drie pijlers: het sportief plan, de financiële voorwaarden en het uitzicht op een WK-selectie voor de Rode Duivels. In de vorige interlandbreak kreeg Januzaj - net zoals Alexis Saelemaekers, Brandon Mechele en Matz Sels - geen enkele speelminuut van Roberto Martinez. “We houden van zijn talent. Maar je strijdt wel tegen Dries en Eden, hé. Kijk, die jongens moeten blijven werken. Blijven hun best doen, want ze maken wel degelijk deel uit van onze plannen”, gaf de bondscoach mee als belangrijke raad voor Januzaj.

MEGASTUNT OP DE BOSUIL

Tijdens de beginfase van de wedstrijd Antwerp FC tegen Zulte Waregem verraste Frank Raes de kijkers door aan te geven dat de naam van Adnan Januzaj de ronde doet op de Bosuil. Het nieuwtje werd vervolgens bevestigd door journalist Sacha Tavolieri, die eraan toevoegde dat de interesse van Antwerp weldegelijk reëel is. En dat is best wel groot nieuws. De potentiële komst van Janzuaj naar The Great Old zou zowaar zelfs een nóg grotere stunt betekenen dan die van Radja Nainggolan, Vincent Janssen en Toby Alderweireld.



Vooreerst is er het feit dat Adnan Januzaj vorig seizoen één van de beste flankaanvallers was van de Spaanse competitie, de interesse van clubs zoals FC Barcelona, Napoli, Everton en West Ham is/was niet zomaar uit de lucht gegrepen. Daarnaast bevindt Januzaj zich in de vorm van zijn leven, iets wat niet het geval was bij Radja Nainggolan, Vincent Janssen of Toby Alderweireld, en ambieert hij een WK-stek bij de Rode Duivels. Ook zijn stevig salarispakket, Januzaj verdiende vorig seizoen 4,4 miljoen euro bruto op jaarbasis bij Sociedad, wordt naar Belgische normen gecatalogeerd als een onvervalste stunttransfer.

LEES OOK: "Hoe dom, hoe lomp" - Vandenbempt maakt gehakt van RSCA'er

Speelt Antwerp kampioen met Januzaj in de ploeg?

Meest recent

"Hoe dom, hoe lomp" - Vandenbempt maakt gehakt van RSCA'er

Indien het alsnog de bekerfinale wil halen, zal RSC Anderlecht volgende zwaar aan de bak moeten. Het ...

83
83
Anderlecht benadeeld? Still vloekt na uitsluiting Sardella

RSC Anderlecht heeft zijn heenmatch in de halve finales van de Croky Cup tegen Antwerp FC met 0-1 ...

68
68
3 op 10: Anderlecht-zondebok keihard uitgefloten

RSC Anderlecht raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. De Brusselaars verloren ...

160
160
De Ketelaere wint Coppa-clash, nieuwe klap Pocognoli

Ook elders in Europa stond donderdagavond bekervoetbal op het programma. Zo wisten Charles De ...

43
43
Bloedrode avond Anderlecht: Antwerp kan bekerfinale ruiken

Antwerp FC heeft donderdagavond een stevige optie op de finale van de Croky Cup genomen. Dankzij een ...

301
301
Kompany maakt Bayern wild: zwaargewicht houdt zich niet in

Vincent Kompany is bezig aan een uitmuntend tweede seizoen als hoofdcoach van Bayern München. ...

84
84
Dubbele opdoffer Union: Hubert geeft eerste verdict

De eerste partij in de halve finales van de Croky Cup zit erop, maar tussen Sporting Charleroi en ...

150
150
Anderlecht schreeuwt om penalty: Van der Elst reageert fors

In de Croky Cup stond donderdag weer een erg fraaie affiche op het programma. Zo werkten RSC ...

729
729
Anderlecht-Antwerp lokt opvallende gast naar Lotto Park

In de Croky Cup stond donderdagavond de tweede heenmatch van de halve finale op het programma. Zo ...

160
160
Saudische soap: superdebuut Benzema gooit olie op vuur

De Saudische competitie stond de voorbije dagen op zijn kop. Uiteraard door de staking van Cristiano ...

45
45
Job op het spel: Renard maakt 'grove fout' bij Anderlecht

RSC Anderlecht is momenteel druk op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. En mogelijk moet het vizier ...

280
280
Straffe stoot Club: Eredivisie-sterren massaal naar Brugge?

Club Brugge heeft zich wederom bij de 24 sterkste clubs van Europa geschaard. Voor het tweede ...

975
975
'De Bruyne zet Napoli op scherp met verbluffende reünie'

Nu de uitschakeling in de Champions League een feit is, zet SSC Napoli alles op de competitie en ...

168
168
Still verrast met eerste basisploeg, één wissel bij Antwerp

Donderdagavond staat de tweede heenmatch in de halve finales van de Croky Cup op het programma. En ...

188
188
Gigantische kaakslag voor Ruben Van Gucht: "Zo laag!"

Ruben Van Gucht trok gisteren bij de Mia's weer alle blikken naar zich toe. De journalist was zelf ...

112
112
Kompany krijgt groot nieuws, bizarre nieuwe club Dimata

De wintermercato is in de grootste voetbalnaties inmiddels gesloten, maar in bepaalde landen kunnen ...

44
44
'Bliksemvertrek bij Club Brugge: Engelse miljoenen in spel'

Club Brugge wist tijdens de afgelopen wintermercato zijn sterkhouders dan toch aan boord te ...

781
781
'Renard out: droomkandidaat laat Anderlecht koud staan'

Olivier Renard staat bij Anderlecht steeds meer geïsoleerd een een exit is geen taboe meer. ...

538
538
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 24 bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag 24 op de agenda. Om alles in goede banen te ...

70
70
Gheysens op matje geroepen: licentie Antwerp in gevaar?

De kritiek aan zijn adres raakt Paul Gheysens zijn koude kleren niet, terwijl ook de financiële ...

469
469
Anderlecht kookt over: Coucke roert zelf in de potten

Terwijl het bij Anderlecht rommelt, kraakt en sist langs alle kanten, duikt Marc Coucke plots ...

250
250
'Atlético valt aan: Simeone wil shoppen bij Club Brugge'

In de play-offs van de Champions League staat Club Brugge straks een dubbele confrontatie met ...

381
381
Antwerp-fans in alle staten: Gheysens breekt stilte

Na de deugddoende zege tegen Cercle Brugge hoopt Antwerp straks in Anderlecht een stap te zetten ...

260
260
Club Brugge betaalt zich blauw: monsterpremies JPL gelekt

Het lucratieve loon dat profvoetballers opstrijken biedt vaak voer tot discussie. Daarbij gaat het ...

481
481
'Anderlecht zoekt coach: Coucke verrast met wit konijn'

Besnik Hasi werd bedankt voor bewezen diensten, en dus zal Will Still straks voor het eerst in de ...

423
423

Meer sportnieuws