TRANSFERUURTJE: 'Antwerp verliest smaakmaker, Barça blijft gaan'

272 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Antwerp verliest smaakmaker, Barça blijft gaan'

Nu het nieuwe seizoen in de startblokken staat of zelfs al begonnen is, draait de transfercarrousel op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden volop deals afgesloten met oog op de komende jaargang, om nog maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
De transfer van Charles De Ketelaere naar AC Milan is nagenoeg rond. De bekende transferwatcher Gianluca Di Marzio beweert dat CDK zondag op het vliegtuig naar Milaan zou stappen om er maandag zijn medische proeven af te leggen. Eens die zonder problemen afgerond zijn, kan De Ketelaere eindelijk zijn handtekening onder zijn contract zetten. Het lijkt er dus op dat de 21-jarige op maandag officieel de duurste uitgaande transfer ooit van een Belgische club zal gaan worden. Club Brugge zou immers een transfersom van 35 miljoen euro vangen, al is dat bedrag wel inclusief bonussen.



De kans is groot dat Antwerp FC deze zomer dan toch moet afscheid nemen van Manuel Benson. Het Burnley FC van coach Vincent Kompany geeft namelijk niet op. Volgens journalist Sacha Tavolieri is inmiddels een nieuw bod in de maak. Zo zouden de Clarets dit keer liefst 4 miljoen euro, bonussen inclusief, bieden. Volgens onze bronnen zal Benson komende week voor Burnley tekenen.



Zulte Waregem heeft afscheid genomen van een ervaren kracht. Zo besloot Laurens De Bock om overstap te maken naar het Griekse Atromitos FC. Het is geen verrassing dat De Bock de Gaverbeek verlaat, ook al legde Essevee hem deze zomer nog definitief vast tot medio 2024. Onze redactie vernam immers dat coach Mbaye Leye al snel aangaf dat hij het niet zag zitten in de verdediger.



Union SG staat op het punt om de komst van Victor Boniface af te ronden, zo melden Noorse bronnen. De 20-jarige Nigeriaanse aanvaller speelt voor Bodo Glimt, waar hij aan een zeer goed seizoen bezig is met 13 goals en 3 assists in 21 wedstrijden. Hij genoot dan ook heel veel interesse, maar onder meer Oud-Heverlee Leuven en FC Groningen grijpen naast de aanvaller.

Racing Genk heeft zijn oog laten vallen op Ibrahim Kane. De flankspeler uit Mali verdedigde de kleuren van Vorskla Poltava, maar zocht een uitweg uit Oekraïne. De speler tekende daarom een contract bij het Chinese Qingdao Hainiu Football Club, nu wil hij echter dolgraag terugkeren naar Europa.

BUITENLAND
FC Barcelona lijkt dan toch nog niet klaar op de mercato. Zo zou coach Xavi er graag nog een linksback bij willen, iemand die de concurrentie met Jordi Alba kan aangaan. Volgens Mundo Deportivo heeft Barça al een alternatief gevonden. Zo zouden de Catalanen zich gemeld hebben voor Sergio Regulion. De ex-speler van Real Madrid komt momenteel uit voor Tottenham Hotspur, maar daar zou men een vertrek niet op voorhand uitsluiten.



Volgens Evening Standard heeft Real Madrid geïnformeerd bij Chelsea FC naar de beschikbaarheid van Armando Broja. De Spanjaarden willen verschillende aanvallers verkopen en die vervangen met jonge en veelbelovende alternatieven. En Broja behoort alvast tot die categorie, al heerst er nog meer interesse in de aanvaller.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Recorddeal Club Brugge, Union incasseert’

Welke ploeg heeft momenteel de sterkste selectie volgens u?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

52
52
TRANSFERUURTJE: 'Rigaux troeft Club af, Ajax heeft nieuwe coach'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

15
15
TRANSFERUURTJE: ‘Club ziet strijd losbarsten, KAA Gent wil uitpakken’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

76
76
'Dortmund stelt voorwaarde voor transfer Duranville'

Heel wat potentiële Rode Duivels moeten het WK straks vanuit hun zetel volgen. Zo is er ...

29
29
Transferupdate The Athletic: nieuws over Club, Lavia, Godts

De transferzomer gaat stilaan van start. Ook de Europese topclubs beginnen in actie te schieten. Het ...

65
65
'Westerlo aast op tweede transferdeal met Inter'

Bij Westerlo bestaat de transferstrategie er de laatste jaren uit om piepjonge spelers op te pikken ...

31
31
RSCA keert terug naar de roots: grote terugkeer een feit

Het zat er vele weken aan te komen en het is nu ook officieel. Nadat RSC Anderlecht afscheid nam van ...

194
194
Royal Antwerp FC shopt in de Challenger Pro League

Geld voor grote versterkingen is er nog steeds niet, dus moet Royal Antwerp FC op zoek gaan naar ...

110
110
'Anderlecht hakt opvallende knoop door over Hatenboer'

RSC Anderlecht heeft al van een resem spelers afscheid genomen. De vraag is ook wat de toekomst van ...

327
327
Boeckx aangenaam verrast: Garcia krijgt extra wapen

De Rode Duivels speelden een meer dan degelijke partij tegen Kroatië. Ze wonnen verdiend met ...

89
89
Van Gucht onthult wat er écht gebeurde met Jacques Vermeire

Toen Jacques Vermeire eind 2024 plots bij hem thuis over de vloer kwam, had Ruben Van Gucht ...

62
62
'Kompany bezorgt KRC Genk miljoenenklapper'

KRC Genk gaat deze zomer flink moeten verkopen, want er moet een jaarlijks tekort worden weggewerkt. ...

265
265
Rudi Garcia zet criticasters meteen stevig op hun plaats

Rudi Garcia doet het voorlopig goed als bondscoach van België. Niet te gek doen zoals zijn ...

119
119
Modric duikt kleedkamer Belgen in: shirtwissel met onverwachte Duivel

Luka Modric slaagde er dinsdagavond niet in om zijn Kroatië voorbij de Rode Duivels te loodsen. ...

677
677
Vandenbempt doet 'ongelooflijke' vaststelling bij De Bruyne

De korte trip naar Kroatië is goed uitgedraaid voor de Rode Duivels. Dinsdagavond wonnen ze er ...

192
192
'Liverpool heeft nieuwe coach, stunttransfer Ajax bij Real'

Terwijl het WK met rasse schreden nadert, begint ook de transfercarrousel op toerental te raken. Zo ...

113
113
"Grootste slachtoffer experiment Garcia" - Degryse duidelijk

Rudi Garcia heeft dinsdag een goede beurt gemaakt als Belgisch bondscoach. Zijn experiment om met ...

193
193
Courtois verklapt: zó reageerde Modric na supersave

Thibaut Courtois heeft een goede beurt gemaakt bij zijn eerste minuten namens de nationale ploeg ...

229
229
Vanaken zet Garcia met rug tegen muur: "Was echt frappant"

Verschillende Rode Duivels hebben dinsdagavond een goede beurt gemaakt in de oefenwedstrijd tegen ...

1428
1428
Eén Duivel valt hard door de mand: kranten geven 4 op 10

Met een 0-2-oefenzege op het veld van Kroatië hebben de Rode Duivels dinsdagavond extra ...

715
715
‘Complete chaos: sleutelspeler splijt Rode Duivels’

Rudi Garcia heeft er een groot probleem bij in aanloop naar het WK. Niet op papier, maar wel zodra ...

249
249
Europese pers onder indruk: drie Duivels op voetstuk gezet

De Rode Duivels hebben indruk gemaakt in hun voorlaatste oefenmatch richting het WK. Zo werd ...

848
848
'Engelse miljoenen lonken voor Charleroi'

Charleroi beleefde een seizoen met twee gezichten, maar één speler werkte wel een ...

50
50
Garcia spreekt duidelijke taal over plan-Lukaku

Niets dan blije gezichten bij de Rode Duivels op dinsdagavond, want met een 0-2-zege in Kroatië ...

99
99
'AA Gent en Westerlo kloppen aan bij grootmacht'

Nu het seizoen er helemaal opzit, kunnen de Belgische clubs zich volop gaan storten op de ...

150
150
Experiment straks ook op WK? Garcia en De Bruyne oordelen

Minder dan twee weken voor hun openingswedstrijd op het WK leek het voor de Rode Duivels in ...

140
140

Meer sportnieuws