TRANSFERUURTJE: 'Antwerp verliest smaakmaker, Barça blijft gaan'

272
TRANSFERUURTJE: 'Antwerp verliest smaakmaker, Barça blijft gaan'

Nu het nieuwe seizoen in de startblokken staat of zelfs al begonnen is, draait de transfercarrousel op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden volop deals afgesloten met oog op de komende jaargang, om nog maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
De transfer van Charles De Ketelaere naar AC Milan is nagenoeg rond. De bekende transferwatcher Gianluca Di Marzio beweert dat CDK zondag op het vliegtuig naar Milaan zou stappen om er maandag zijn medische proeven af te leggen. Eens die zonder problemen afgerond zijn, kan De Ketelaere eindelijk zijn handtekening onder zijn contract zetten. Het lijkt er dus op dat de 21-jarige op maandag officieel de duurste uitgaande transfer ooit van een Belgische club zal gaan worden. Club Brugge zou immers een transfersom van 35 miljoen euro vangen, al is dat bedrag wel inclusief bonussen.



De kans is groot dat Antwerp FC deze zomer dan toch moet afscheid nemen van Manuel Benson. Het Burnley FC van coach Vincent Kompany geeft namelijk niet op. Volgens journalist Sacha Tavolieri is inmiddels een nieuw bod in de maak. Zo zouden de Clarets dit keer liefst 4 miljoen euro, bonussen inclusief, bieden. Volgens onze bronnen zal Benson komende week voor Burnley tekenen.



Zulte Waregem heeft afscheid genomen van een ervaren kracht. Zo besloot Laurens De Bock om overstap te maken naar het Griekse Atromitos FC. Het is geen verrassing dat De Bock de Gaverbeek verlaat, ook al legde Essevee hem deze zomer nog definitief vast tot medio 2024. Onze redactie vernam immers dat coach Mbaye Leye al snel aangaf dat hij het niet zag zitten in de verdediger.



Union SG staat op het punt om de komst van Victor Boniface af te ronden, zo melden Noorse bronnen. De 20-jarige Nigeriaanse aanvaller speelt voor Bodo Glimt, waar hij aan een zeer goed seizoen bezig is met 13 goals en 3 assists in 21 wedstrijden. Hij genoot dan ook heel veel interesse, maar onder meer Oud-Heverlee Leuven en FC Groningen grijpen naast de aanvaller.

Racing Genk heeft zijn oog laten vallen op Ibrahim Kane. De flankspeler uit Mali verdedigde de kleuren van Vorskla Poltava, maar zocht een uitweg uit Oekraïne. De speler tekende daarom een contract bij het Chinese Qingdao Hainiu Football Club, nu wil hij echter dolgraag terugkeren naar Europa.

BUITENLAND
FC Barcelona lijkt dan toch nog niet klaar op de mercato. Zo zou coach Xavi er graag nog een linksback bij willen, iemand die de concurrentie met Jordi Alba kan aangaan. Volgens Mundo Deportivo heeft Barça al een alternatief gevonden. Zo zouden de Catalanen zich gemeld hebben voor Sergio Regulion. De ex-speler van Real Madrid komt momenteel uit voor Tottenham Hotspur, maar daar zou men een vertrek niet op voorhand uitsluiten.



Volgens Evening Standard heeft Real Madrid geïnformeerd bij Chelsea FC naar de beschikbaarheid van Armando Broja. De Spanjaarden willen verschillende aanvallers verkopen en die vervangen met jonge en veelbelovende alternatieven. En Broja behoort alvast tot die categorie, al heerst er nog meer interesse in de aanvaller.

LEES OOK: Union SG stunt weer in Europa, STVV geeft zege nog weg

Welke ploeg heeft momenteel de sterkste selectie volgens u?

Meest recent

Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Met een 2-0 zege tegen RB Salzburg breidde RSC Anderlecht een vervolg aan de 4-1 overwinning tegen ...

54
54
Club imponeert in CL: alwéér Bruggeling in TOTW

Club Brugge blijft maar indruk maken in de Champions League, want na Inter en Lens ging nu ook PSV ...

59
59
Union SG stunt weer in Europa, STVV geeft zege nog weg

Union SG en STVV begonnen om 20u45 aan hun Europese duels. Beide ploegen waren goed aan hun League ...

78
78
WK U17: Anderlecht hakt knoop definitief door

RSC Anderlecht en de KBVB liggen op ramkoers. De Brusselaars en de Belgische voetbalbond ...

73
73
Blessurezorgen voor Anderlecht? Bruno geeft update

RSC Anderlecht won vlot met 2-0 van RB Salzburg. De Brusselaars speelden sterk, maar er was ook ...

144
144
Coosemans sneert naar media na zege van Anderlecht

RSC Anderlecht won knap met 2-0 van RB Salzburg. Paars-Wit was stevig baas en had altijd een keer of ...

199
199
Standard met dramatisch nieuws: "9 maanden out"

Standard is niet bepaald bezig aan een goed seizoen. De laatste weken zijn de resultaten ronduit ...

75
75
Euvrard haalt verschroeiend uit naar spelersgroep Standard

De crisis bij Standard blijft aanslepen. Het gelijkspel tegen KV Kortrijk heeft de onvrede bij de ...

103
103
Joos over afscheid Ronaldo: "Zelfs zijn grootste fans..."

Het nieuws dat Cristiano Ronaldo stopt bij de nationale ploeg van Portugal roept heel wat reacties ...

73
73
Anderlecht zet Salzburg knap opzij, halve blamage AA Gent

RSC Anderlecht en AA Gent begonnen om 18u45 aan hun Europees duel. De Brusselaars ontvingen RB ...

120
120
Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

Mika Godts beleeft bijzonder mooie tijden, zowel op als naast het voetbalveld. De Rode Duivel maakte ...

15
15
Messoudi krijgt mooie beloning en wordt compléét verrast

Mo Messoudi (42) is door de Pro League verkozen tot 'Manager van de Maand' oktober. De coach van ...

19
19
Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

RSC Anderlecht heeft de eerste 45 minuten van zijn vierde groepsmatch in de Europa League afgewerkt. ...

81
81
Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

216
216
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

121
121
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

104
104
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

968
968
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

74
74
Club Brugge stunt in CL: databureau voorspelt eindranking

Nadat het woensdag PSV over de knie legde, zit Club Brugge na vier speeldagen al aan negen punten in ...

164
164
Anderlecht voert druk op: Bruno met één been buiten

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

109
109
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

43
43
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

397
397
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

437
437
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-1 zege tegen ...

207
207
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

418
418

Meer sportnieuws