TRANSFERUURTJE: 'Antwerp verliest smaakmaker, Barça blijft gaan'

door
TRANSFERUURTJE: 'Antwerp verliest smaakmaker, Barça blijft gaan'

Nu het nieuwe seizoen in de startblokken staat of zelfs al begonnen is, draait de transfercarrousel op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden volop deals afgesloten met oog op de komende jaargang, om nog maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
De transfer van Charles De Ketelaere naar AC Milan is nagenoeg rond. De bekende transferwatcher Gianluca Di Marzio beweert dat CDK zondag op het vliegtuig naar Milaan zou stappen om er maandag zijn medische proeven af te leggen. Eens die zonder problemen afgerond zijn, kan De Ketelaere eindelijk zijn handtekening onder zijn contract zetten. Het lijkt er dus op dat de 21-jarige op maandag officieel de duurste uitgaande transfer ooit van een Belgische club zal gaan worden. Club Brugge zou immers een transfersom van 35 miljoen euro vangen, al is dat bedrag wel inclusief bonussen.



De kans is groot dat Antwerp FC deze zomer dan toch moet afscheid nemen van Manuel Benson. Het Burnley FC van coach Vincent Kompany geeft namelijk niet op. Volgens journalist Sacha Tavolieri is inmiddels een nieuw bod in de maak. Zo zouden de Clarets dit keer liefst 4 miljoen euro, bonussen inclusief, bieden. Volgens onze bronnen zal Benson komende week voor Burnley tekenen.



Zulte Waregem heeft afscheid genomen van een ervaren kracht. Zo besloot Laurens De Bock om overstap te maken naar het Griekse Atromitos FC. Het is geen verrassing dat De Bock de Gaverbeek verlaat, ook al legde Essevee hem deze zomer nog definitief vast tot medio 2024. Onze redactie vernam immers dat coach Mbaye Leye al snel aangaf dat hij het niet zag zitten in de verdediger.



Union SG staat op het punt om de komst van Victor Boniface af te ronden, zo melden Noorse bronnen. De 20-jarige Nigeriaanse aanvaller speelt voor Bodo Glimt, waar hij aan een zeer goed seizoen bezig is met 13 goals en 3 assists in 21 wedstrijden. Hij genoot dan ook heel veel interesse, maar onder meer Oud-Heverlee Leuven en FC Groningen grijpen naast de aanvaller.

Racing Genk heeft zijn oog laten vallen op Ibrahim Kane. De flankspeler uit Mali verdedigde de kleuren van Vorskla Poltava, maar zocht een uitweg uit Oekraïne. De speler tekende daarom een contract bij het Chinese Qingdao Hainiu Football Club, nu wil hij echter dolgraag terugkeren naar Europa.

BUITENLAND
FC Barcelona lijkt dan toch nog niet klaar op de mercato. Zo zou coach Xavi er graag nog een linksback bij willen, iemand die de concurrentie met Jordi Alba kan aangaan. Volgens Mundo Deportivo heeft Barça al een alternatief gevonden. Zo zouden de Catalanen zich gemeld hebben voor Sergio Regulion. De ex-speler van Real Madrid komt momenteel uit voor Tottenham Hotspur, maar daar zou men een vertrek niet op voorhand uitsluiten.



Volgens Evening Standard heeft Real Madrid geïnformeerd bij Chelsea FC naar de beschikbaarheid van Armando Broja. De Spanjaarden willen verschillende aanvallers verkopen en die vervangen met jonge en veelbelovende alternatieven. En Broja behoort alvast tot die categorie, al heerst er nog meer interesse in de aanvaller.

LEES OOK: 'Bliksemtransfer Hazard: concurrentie op de loer'

Welke ploeg heeft momenteel de sterkste selectie volgens u?

Meest recent

Mannaert onthult: Genk-revelatie op radar Rode Duivels

Wie niet van de partij was tijdens het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde Staten, mag ...

39
39
'Bliksemtransfer Hazard: concurrentie op de loer'

Wie dacht dat Thorgan Hazard en RSC Anderlecht er wel zouden uitgeraken zonder zaakwaarnemer en ...

84
84
Degryse keihard voor Duivel: “Hij is zwakste van allemaal”

De Rode Duivels hadden een goed gevoel na de klinkende 2-5-zege tegen de Verenigde Staten, maar dat ...

85
85
'Real lacht in vuistje: miljoenenkorting op deal'

Real Madrid voerde de voorbije jaren al een stevige verjonging van zijn elftal door en de ...

33
33
'Bikkelharde strijd: 7 Duivels voor één WK-ticket'

De Rode Duivels speelden woensdag in de vroege ochtend 1-1 gelijk tegen Mexico en rondden daarmee ...

101
101
Straffe wending rond Lukaku? "Marc Coucke, bel nu!"

De komende dagen lijken bepalend te gaan worden voor de toekomst van Romelu Lukaku, zowel op korte ...

174
174
'Inter in actie: Chivu vraagt persoonlijk om Rode Duivel'

Zes Belgen droegen ooit het shirt van Inter, met Romelu Lukaku als laatste in het seizoen 2022/23. ...

43
43
Wereldtopper voor Duivels: "Hij wordt één van de besten"

De Rode Duivels sloten dinsdagnacht hun stage in de Verenigde Staten af met een gelijkspel tegen ...

90
90
Nieuw probleem voor competitieformat duikt op

De voorbije dagen barstte de discussie omtrent het competitieformat van de Jupiler Pro League en ...

153
153
'Beerschot bibbert: sterkhouder vertrekt alsnog'

Na een moeilijke periode lijkt de toekomst Beerschot weer toe te lachen. Na de overname door een ...

124
124
De Bruyne spreekt voor het eerst over Lukaku-rel

De Rode Duivels speelden in de nacht van dinsdag op woensdag 1-1 gelijk tegen Mexico en zetten ...

57
57
TRANSFERUURTJE: 'Union grijpt naast droom, Hazard out bij Anderlecht'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

235
235
Racismeschandaal in Spanje ontploft: Yamal in shock

Spanje nam het in een oefenwedstrijd op tegen Egypte in een oefenwedstrijd. Op het veld bleef het ...

115
115
Hubert en Pocognoli plots op bezoek bij… Kompany

Het is interlandperiode dus dan is er ook voor de coaches tijd om zaken op orde te stellen. Zo zijn ...

37
37
Duivelse zorgen voor WK: “Wisten daar geen raad mee”

De Rode Duivels hebben de oefenstage in de Verenigde Staten afgesloten met een 1-1 gelijkspel tegen ...

74
74
Emoties Messi gaan wereld rond, Thiago scoort bij Brazilië

Titelverdediger Argentinië heeft richting het WK een nieuw statement gemaakt met een erg ruime ...

73
73
Thorgan Hazard tast markt af: schoktransfer in JPL?

Hoewel hij ook dit seizoen van groot belang is, blijft een groot vraagteken staan achter de toekomst ...

273
273
Ruben Van Gucht zorgt voor ophef met nieuwe show

Ruben Van Gucht liet zijn volgers even geloven dat hij binnenkort de Vlaamse theaters zou veroveren. ...

30
30
Openbaring bij Belgen: afwezige Duivel plots in nesten

De oefenwedstrijd tegen Mexico (1-1) was niet bepaald hoogstaand, de eerste helft was zelfs van een ...

162
162
Nieuw goudklompje voor Club: Stankovic laaiend enthousiast

De U19 van Club Brugge maakte dit seizoen heel wat indruk in de Youth League, de jongeren-versie van ...

521
521
Achilleshiel Duivels blootgelegd: "Het blijft maar duren"

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

133
133
Tranen na Italiaans drama: "Overschatte, arrogante spelers"

Het wereldkampioenschap van komende zomer zal afgewerkt worden zonder een viervoudige winnaar. ...

225
225
Toby Alderweireld in zorgnood: stap roept veel vragen op

Er zijn voetballers die na hun actieve carrière in een zwart gat vallen, anderen lijken het ...

126
126
Alle tickets verdeeld: dit zijn de twee laatste WK-deelnemers

Eindelijk is het zover. Met nog exact 71 dagen te gaan tot de openingsmatch tussen Mexico en ...

106
106
De Winter geeft oorzaak voor uitbarstingen De Bruyne

De oefenwedstrijd tegen Mexico (1-1) heeft bij de Rode Duivels voor een flinke portie frustratie ...

224
224

Meer sportnieuws