TRANSFERUURTJE: 'Antwerp verliest smaakmaker, Barça blijft gaan'

door
TRANSFERUURTJE: 'Antwerp verliest smaakmaker, Barça blijft gaan'

Nu het nieuwe seizoen in de startblokken staat of zelfs al begonnen is, draait de transfercarrousel op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden volop deals afgesloten met oog op de komende jaargang, om nog maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
De transfer van Charles De Ketelaere naar AC Milan is nagenoeg rond. De bekende transferwatcher Gianluca Di Marzio beweert dat CDK zondag op het vliegtuig naar Milaan zou stappen om er maandag zijn medische proeven af te leggen. Eens die zonder problemen afgerond zijn, kan De Ketelaere eindelijk zijn handtekening onder zijn contract zetten. Het lijkt er dus op dat de 21-jarige op maandag officieel de duurste uitgaande transfer ooit van een Belgische club zal gaan worden. Club Brugge zou immers een transfersom van 35 miljoen euro vangen, al is dat bedrag wel inclusief bonussen.



De kans is groot dat Antwerp FC deze zomer dan toch moet afscheid nemen van Manuel Benson. Het Burnley FC van coach Vincent Kompany geeft namelijk niet op. Volgens journalist Sacha Tavolieri is inmiddels een nieuw bod in de maak. Zo zouden de Clarets dit keer liefst 4 miljoen euro, bonussen inclusief, bieden. Volgens onze bronnen zal Benson komende week voor Burnley tekenen.



Zulte Waregem heeft afscheid genomen van een ervaren kracht. Zo besloot Laurens De Bock om overstap te maken naar het Griekse Atromitos FC. Het is geen verrassing dat De Bock de Gaverbeek verlaat, ook al legde Essevee hem deze zomer nog definitief vast tot medio 2024. Onze redactie vernam immers dat coach Mbaye Leye al snel aangaf dat hij het niet zag zitten in de verdediger.



Union SG staat op het punt om de komst van Victor Boniface af te ronden, zo melden Noorse bronnen. De 20-jarige Nigeriaanse aanvaller speelt voor Bodo Glimt, waar hij aan een zeer goed seizoen bezig is met 13 goals en 3 assists in 21 wedstrijden. Hij genoot dan ook heel veel interesse, maar onder meer Oud-Heverlee Leuven en FC Groningen grijpen naast de aanvaller.

Racing Genk heeft zijn oog laten vallen op Ibrahim Kane. De flankspeler uit Mali verdedigde de kleuren van Vorskla Poltava, maar zocht een uitweg uit Oekraïne. De speler tekende daarom een contract bij het Chinese Qingdao Hainiu Football Club, nu wil hij echter dolgraag terugkeren naar Europa.

BUITENLAND
FC Barcelona lijkt dan toch nog niet klaar op de mercato. Zo zou coach Xavi er graag nog een linksback bij willen, iemand die de concurrentie met Jordi Alba kan aangaan. Volgens Mundo Deportivo heeft Barça al een alternatief gevonden. Zo zouden de Catalanen zich gemeld hebben voor Sergio Regulion. De ex-speler van Real Madrid komt momenteel uit voor Tottenham Hotspur, maar daar zou men een vertrek niet op voorhand uitsluiten.



Volgens Evening Standard heeft Real Madrid geïnformeerd bij Chelsea FC naar de beschikbaarheid van Armando Broja. De Spanjaarden willen verschillende aanvallers verkopen en die vervangen met jonge en veelbelovende alternatieven. En Broja behoort alvast tot die categorie, al heerst er nog meer interesse in de aanvaller.

LEES OOK: Leko doet boekje open over toptransfer Schjelderup

Welke ploeg heeft momenteel de sterkste selectie volgens u?

Meest recent

"Hoe dom, hoe lomp" - Vandenbempt maakt gehakt van RSCA'er

Indien het alsnog de bekerfinale wil halen, zal RSC Anderlecht volgende zwaar aan de bak moeten. Het ...

83
83
Anderlecht benadeeld? Still vloekt na uitsluiting Sardella

RSC Anderlecht heeft zijn heenmatch in de halve finales van de Croky Cup tegen Antwerp FC met 0-1 ...

67
67
3 op 10: Anderlecht-zondebok keihard uitgefloten

RSC Anderlecht raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. De Brusselaars verloren ...

156
156
De Ketelaere wint Coppa-clash, nieuwe klap Pocognoli

Ook elders in Europa stond donderdagavond bekervoetbal op het programma. Zo wisten Charles De ...

41
41
Bloedrode avond Anderlecht: Antwerp kan bekerfinale ruiken

Antwerp FC heeft donderdagavond een stevige optie op de finale van de Croky Cup genomen. Dankzij een ...

299
299
Kompany maakt Bayern wild: zwaargewicht houdt zich niet in

Vincent Kompany is bezig aan een uitmuntend tweede seizoen als hoofdcoach van Bayern München. ...

82
82
Dubbele opdoffer Union: Hubert geeft eerste verdict

De eerste partij in de halve finales van de Croky Cup zit erop, maar tussen Sporting Charleroi en ...

149
149
Anderlecht schreeuwt om penalty: Van der Elst reageert fors

In de Croky Cup stond donderdag weer een erg fraaie affiche op het programma. Zo werkten RSC ...

723
723
Anderlecht-Antwerp lokt opvallende gast naar Lotto Park

In de Croky Cup stond donderdagavond de tweede heenmatch van de halve finale op het programma. Zo ...

159
159
Saudische soap: superdebuut Benzema gooit olie op vuur

De Saudische competitie stond de voorbije dagen op zijn kop. Uiteraard door de staking van Cristiano ...

45
45
Job op het spel: Renard maakt 'grove fout' bij Anderlecht

RSC Anderlecht is momenteel druk op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. En mogelijk moet het vizier ...

279
279
Straffe stoot Club: Eredivisie-sterren massaal naar Brugge?

Club Brugge heeft zich wederom bij de 24 sterkste clubs van Europa geschaard. Voor het tweede ...

971
971
'De Bruyne zet Napoli op scherp met verbluffende reünie'

Nu de uitschakeling in de Champions League een feit is, zet SSC Napoli alles op de competitie en ...

168
168
Still verrast met eerste basisploeg, één wissel bij Antwerp

Donderdagavond staat de tweede heenmatch in de halve finales van de Croky Cup op het programma. En ...

187
187
Gigantische kaakslag voor Ruben Van Gucht: "Zo laag!"

Ruben Van Gucht trok gisteren bij de Mia's weer alle blikken naar zich toe. De journalist was zelf ...

111
111
Kompany krijgt groot nieuws, bizarre nieuwe club Dimata

De wintermercato is in de grootste voetbalnaties inmiddels gesloten, maar in bepaalde landen kunnen ...

44
44
'Bliksemvertrek bij Club Brugge: Engelse miljoenen in spel'

Club Brugge wist tijdens de afgelopen wintermercato zijn sterkhouders dan toch aan boord te ...

780
780
'Renard out: droomkandidaat laat Anderlecht koud staan'

Olivier Renard staat bij Anderlecht steeds meer geïsoleerd een een exit is geen taboe meer. ...

535
535
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 24 bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag 24 op de agenda. Om alles in goede banen te ...

70
70
Gheysens op matje geroepen: licentie Antwerp in gevaar?

De kritiek aan zijn adres raakt Paul Gheysens zijn koude kleren niet, terwijl ook de financiële ...

469
469
Anderlecht kookt over: Coucke roert zelf in de potten

Terwijl het bij Anderlecht rommelt, kraakt en sist langs alle kanten, duikt Marc Coucke plots ...

250
250
'Atlético valt aan: Simeone wil shoppen bij Club Brugge'

In de play-offs van de Champions League staat Club Brugge straks een dubbele confrontatie met ...

380
380
Antwerp-fans in alle staten: Gheysens breekt stilte

Na de deugddoende zege tegen Cercle Brugge hoopt Antwerp straks in Anderlecht een stap te zetten ...

259
259
Club Brugge betaalt zich blauw: monsterpremies JPL gelekt

Het lucratieve loon dat profvoetballers opstrijken biedt vaak voer tot discussie. Daarbij gaat het ...

479
479
'Anderlecht zoekt coach: Coucke verrast met wit konijn'

Besnik Hasi werd bedankt voor bewezen diensten, en dus zal Will Still straks voor het eerst in de ...

421
421

Meer sportnieuws