TRANSFERUURTJE: 'Antwerp verliest smaakmaker, Barça blijft gaan'

272 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Antwerp verliest smaakmaker, Barça blijft gaan'

Nu het nieuwe seizoen in de startblokken staat of zelfs al begonnen is, draait de transfercarrousel op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden volop deals afgesloten met oog op de komende jaargang, om nog maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
De transfer van Charles De Ketelaere naar AC Milan is nagenoeg rond. De bekende transferwatcher Gianluca Di Marzio beweert dat CDK zondag op het vliegtuig naar Milaan zou stappen om er maandag zijn medische proeven af te leggen. Eens die zonder problemen afgerond zijn, kan De Ketelaere eindelijk zijn handtekening onder zijn contract zetten. Het lijkt er dus op dat de 21-jarige op maandag officieel de duurste uitgaande transfer ooit van een Belgische club zal gaan worden. Club Brugge zou immers een transfersom van 35 miljoen euro vangen, al is dat bedrag wel inclusief bonussen.



De kans is groot dat Antwerp FC deze zomer dan toch moet afscheid nemen van Manuel Benson. Het Burnley FC van coach Vincent Kompany geeft namelijk niet op. Volgens journalist Sacha Tavolieri is inmiddels een nieuw bod in de maak. Zo zouden de Clarets dit keer liefst 4 miljoen euro, bonussen inclusief, bieden. Volgens onze bronnen zal Benson komende week voor Burnley tekenen.



Zulte Waregem heeft afscheid genomen van een ervaren kracht. Zo besloot Laurens De Bock om overstap te maken naar het Griekse Atromitos FC. Het is geen verrassing dat De Bock de Gaverbeek verlaat, ook al legde Essevee hem deze zomer nog definitief vast tot medio 2024. Onze redactie vernam immers dat coach Mbaye Leye al snel aangaf dat hij het niet zag zitten in de verdediger.



Union SG staat op het punt om de komst van Victor Boniface af te ronden, zo melden Noorse bronnen. De 20-jarige Nigeriaanse aanvaller speelt voor Bodo Glimt, waar hij aan een zeer goed seizoen bezig is met 13 goals en 3 assists in 21 wedstrijden. Hij genoot dan ook heel veel interesse, maar onder meer Oud-Heverlee Leuven en FC Groningen grijpen naast de aanvaller.

Racing Genk heeft zijn oog laten vallen op Ibrahim Kane. De flankspeler uit Mali verdedigde de kleuren van Vorskla Poltava, maar zocht een uitweg uit Oekraïne. De speler tekende daarom een contract bij het Chinese Qingdao Hainiu Football Club, nu wil hij echter dolgraag terugkeren naar Europa.

BUITENLAND
FC Barcelona lijkt dan toch nog niet klaar op de mercato. Zo zou coach Xavi er graag nog een linksback bij willen, iemand die de concurrentie met Jordi Alba kan aangaan. Volgens Mundo Deportivo heeft Barça al een alternatief gevonden. Zo zouden de Catalanen zich gemeld hebben voor Sergio Regulion. De ex-speler van Real Madrid komt momenteel uit voor Tottenham Hotspur, maar daar zou men een vertrek niet op voorhand uitsluiten.



Volgens Evening Standard heeft Real Madrid geïnformeerd bij Chelsea FC naar de beschikbaarheid van Armando Broja. De Spanjaarden willen verschillende aanvallers verkopen en die vervangen met jonge en veelbelovende alternatieven. En Broja behoort alvast tot die categorie, al heerst er nog meer interesse in de aanvaller.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht botsen, Union pakt uit’

Welke ploeg heeft momenteel de sterkste selectie volgens u?

Meest recent

'Knaltransfer Keita nadert: 2 clubs zijn concreet'

Doordat het WK nog volop aan de gang is, blijven vele toptransfers nog even in de koelkast zitten. ...

3
3
'Zeer verrassende transfer voor Vincent Janssen'

Bij Antwerp zijn ze aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen met alweer een stevig ...

59
59
Lukaku vreest Senegal: zes pionnen springen eruit

De Rode Duivels nemen het in de 1/16e finale op tegen Senegal. Geen hapklare brok want het ...

81
81
Filip Joos maakt Nederland compleet af: “Karma!”

Nederland is uitgeschakeld op het WK. In de 1/16e finales ging Oranje na penalty’s kopje onder ...

96
96
Straffe comeback Jordan Lukaku in de maak?

Jordan Lukaku (31) staat nu vooral bekend als het ‘broertje van Romelu’, maar de ...

229
229
Cercle Brugge rondt absolute knaltransfer af

Cercle Brugge kende een minder seizoen, maar Groen-Zwart is ook volgend seizoen nog in de Jupiler ...

60
60
Plan van Senegal bloot: gouden raad voor Garcia

Tom Saintfiet heeft heel wat ervaring met het Afrikaanse voetbal. De Belgische coach stond in de ...

163
163
Lukaku maakt korte metten met criticasters op WK

De groepsfase zit erop en de Rode Duivels kregen al heel wat kritiek. Na het gelijkspel tegen Egypte ...

63
63
TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht botsen, Union pakt uit’

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

337
337
Sporza-man de grond ingeboord: "Tenenkrullend schouwspel"

Hij moest voor wat luchtigheid zorgen tijdens de lange WK-avonden, maar intussen lijkt hij zelf het ...

150
150
Woedende Nagelsmann slaat keihard terug na uitschakeling

Duitsland ligt uit het WK. Na penalty’s ging het mis tegen Paraguay en uiteraard is er in de ...

147
147
Union stelt nieuw thuisshirt voor: unieke samenwerking

Union SG is de afgelopen jaren uitgegroeid tot een Belgische topclub. Na de promotie schoot de ...

69
69
‘KV Mechelen duwt Lierse in de put: buitenland afgetroefd’

KV Mechelen is druk in de weer op de zomermercato. Malinwa kijkt daarvoor vooral rond op de ...

233
233
‘Anderlecht gaat strijd aan: gewilde verdediger in vizier’

RSC Anderlecht is de transfermarkt aan het afspeuren. Antoine Sibierski en consorten willen ook de ...

280
280
Westerlo bevestigt miljoenentransfer: kassa ontploft

Westerlo is de afgelopen jaren aan een ferme opmars bezig. De Kemphanen wisten al enkele straffe ...

90
90
Nederland in diepe rouw: zondebok keihard neergesabeld

Het wereldkampioenschap is nog maar twee rondes ver, of het toernooi zit er alweer op voor ...

328
328
Harde keuze Garcia: ijskoude douche Vanaken op komst

Woensdagavond is het zover, dan kruisen de Rode Duivels de degens met Senegal in de 1/16de finales ...

944
944
'Anderlecht verbaast: miljoenenbod op 21-jarige aanvaller'

Nu hij een nieuwe trainer heeft gevonden, kan Antoine Sibierski zich volledig toeleggen op het ...

499
499
Transferplannen KRC Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

Ook bij KRC Genk is de kop eraf. De Limburgers begonnen maandag met trainen ter voorbereiding op het ...

397
397
Voorbereiding Club: afgeschreven tweetal krijgt unieke kans

Een dikke maand na het behalen van de landstitel, zijn de trainingen ook bij Club Brugge weer ...

591
591
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

179
179
Marokkaanse WK-viering loopt fout: waterkanon ingezet

Marokko heeft op het WK 2026 voor een erg knap resultaat gezorgd. Zo schakelde het Nederland uit in ...

185
185
Ngoy of Theate in basis? "Laat Brandon Mechele beslissen"

De Rode Duivels strijden woensdagavond voor een plekje in de 1/8ste finales van het WK. Het belooft ...

234
234
‘De Ketelaere versiert toptransfer na WK-masterclass’

Charles De Ketelaere heeft zijn WK plots een andere wending gegeven. Tegen Nieuw-Zeeland scoorde hij ...

510
510
Cijfers spreken: zóveel kans maakt België tegen Senegal

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn in de volgende ronde van het WK. Met Senegal kregen de ...

573
573

Meer sportnieuws