Kompany heeft smaakmaker Cercle helemaal beet

door
Kompany heeft smaakmaker Cercle helemaal beet

Vincent Kompany moet deze zomer bij Burnley aan een nieuw elftal bouwen na de degradatie uit de Premier League en shopt daarvoor graag in de Jupiler Pro League. Eerder haalde hij al Samuel Bastien weg bij Standard en loodste hij Josh Cullen mee van bij Anderlecht en nu heeft hij ook een derde 'Belgische' aanwinst weten te strikken.


Nu is Kompany ook bij Cercle Brugge gaan shoppen, want Burnley kondigt aan dat het Vitinho bij de Vereniging weggekaapt heeft. De 23-jarige rechtsachter wou zelf deze zomer een stap hogerop zetten en bij het ingaan van zijn laatste contractjaar konden de Bruggelingen weinig anders dan meewerken. Hij heeft nu een contract voor vier jaar in Engeland getekend.

Vitinho was in 2018 door Cercle voor 2,35 miljoen euro weggehaald bij Cruzeiro, nadat hij als 18-jarige al de Braziliaanse voorselectie voor het WK gehaald had. Hij had echter heel wat tijd nodig om zich aan te passen aan België en werd pas in de laatste twee seizoenen een echte titularis in het Jan Breydelstadion. Vincent Kompany zag hem een jaar geleden al graag naar Anderlecht komen en haalt Vitinho nu dus naar Burnley, waar hij de eerste Braziliaan in de clubgeschiedenis wordt.

MEERWAARDE
Kompany is uiteraard zeer tevreden met zijn nieuwe aanwinst. "We zijn heel blij dat we Vitinho aan ons team kunnen toevoegen. Hij is een snelle en sterke flankverdediger, die offensieve impulsen brengt en goed verdedigt", klinkt het op de website van Burnley. "Hij is technisch zeer sterk en zal een meerwaarde zijn voor onze kern. We kijken ernaar uit hem in de ploeg te verwelkomen."


LEES OOK: AA Gent incasseert zware klap: "Serieus over praten"

Goede aankoop voor Kompany?

Meest recent

Boeckx geeft Taravel goede raad: “Dan wint Anderlecht”

RSC Anderlecht moet dit weekend flink aan de bak. Er is maar één optie: winnen op het ...

18
18
AA Gent in zak en as: Lopes en Roef benoemen hét probleem

AA Gent blijft dit seizoen matig voor de dag komen. Rik De Mil krijgt de motor ook niet aan het ...

7
7
Schokgolf in Napels: De Bruyne na één seizoen weer weg?

Volgens Italiaanse bronnen zou Kevin De Bruyne dit weekend terugkeren naar Italië om de ...

36
36
Trainersplan Anderlecht op helling: "Anders riskeer je gezeik"

RSC Anderlecht dreigt zijn trainersplan alsnog te moeten omgooien. De recordkampioen had de intentie ...

84
84
Club Brugge bij Europese subtop? "Om er echt bij te horen ..."

Club Brugge maakte deze week opnieuw indruk in de Champions League. Ondanks een 0-2-achterstand aan ...

201
201
Nieuwe twist in Vinicius-rel: dít zegt Prestianni tegen UEFA

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid werd deze week overschaduwd door de ...

232
232
AA Gent incasseert zware klap: "Serieus over praten"

In de strijd om de Champions' Play-Offs heeft AA Gent vrijdagavond een bijzonder slechte zaak ...

163
163
TRANSFERUURTJE: 'Barça vol voor Duivel, bliksemexit bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

189
189
Stankovic wijst naar woorden Leko: “Mooiste compliment”

Bij Club Brugge is Aleksandar Stankovic compleet losgebarsten. De zoon van Inter-legende Dejan is ...

123
123
Turkse fans pakken Tedesco genadeloos aan: “Parasiet!”

Domenico Tedesco was in het verleden de bondscoach van de Rode Duivels, maar dat draaide uit op een ...

94
94
Engeland wild van Lammens: “In voetsporen van legende”

Senne Lammens speelde in het verleden bij Club Brugge en Royal Antwerp FC, maar de Belgische doelman ...

177
177
Antwerp pakt uit met glorieus nieuw shirt: 145 jaar

Royal Antwerp FC bestaat al sinds 1880 en voor het 145-jarige bestaan heeft de club uitgepakt met ...

64
64
Dejan Stankovic dropt grote hint over toekomst zoonlief

Aleksandar Stankovic is niet meer weg te denken uit de basisopstelling van Club Brugge. Op korte ...

348
348
Scherpe De Mil vreest voor Play-Off 1: “Op deze manier…”

KAA Gent kreeg een ferme mokerslag vrijdagavond. In eigen huis werd verloren van laagvlieger Cercle ...

109
109
Renard bijzonder scherp voor twee RSCA'ers: "Schokte me"

Olivier Renard gaf een zeer pittig interview aan La Capitale. Daar haalde hij heel hard uit naar het ...

375
375
Vanzeir neemt wraak: "Toon me dat ik blind ben, zei hij"

Rik De Mil blijft het moeilijk hebben om standvastige resultaten te boeken. Met een 13 op 27 zijn ...

162
162
Taravel zet RSCA-speler op zijn plaats: "Hij gaf mij gelijk"

Bij RSC Anderlecht hebben ze heel wat problemen. Sportief kent het een zeer matig seizoen. Alleen ...

261
261
Verschaeren verlaat Anderlecht: 'ideale nieuwe club' bekend

Yari Verschaeren kan dit weekend zijn 250ste match voor de hoofdmacht van RSC Anderlecht spelen. De ...

590
590
Vermeeren kopje onder: Franse pers haalt botte bijl boven

Habib Beye heeft zijn debuut als hoofdcoach van Olympique Marseille helemaal gemist. Vrijdagavond ...

206
206
‘Code rood Anderlecht: basisspeler stoomt naar uitgang’

Anderlecht is bereid mee te werken aan een vertrek van een basisspeler, als de juiste voorwaarden op ...

340
340
'Alarm Club Brugge: bliksemvertrek Tresoldi krijgt vorm'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders te verliezen. Daarbij jongens die al een ...

415
415
'Trainersdossier Anderlecht: grandioze wending in de maak'

Ondertussen is het alweer een drietal weken geleden dat Besnik Hasi ontslagen werd en van een nieuwe ...

875
875
'Simonis zeker niet Anderlecht: volgende club bekend'

Paul Simonis werd gelinkt aan RSC Anderlecht, maar de Nederlander zal zeker niet de nieuwe trainer ...

117
117
Presidentskandidaat FC Barcelona gaat voor megatransfer

Bij FC Barcelona gaat er weer een strijd losbarsten voor het presidentsschap van de club. Uiteraard ...

117
117
Uitgerekend Vanzeir deelt AA Gent gigantische mokerslag uit

In de Jupiler Pro League stond er met AA Gent tegen Cercle Brugge een heel belangrijk duel op het ...

153
153

Meer sportnieuws