Kompany heeft smaakmaker Cercle helemaal beet

door
Kompany heeft smaakmaker Cercle helemaal beet

Vincent Kompany moet deze zomer bij Burnley aan een nieuw elftal bouwen na de degradatie uit de Premier League en shopt daarvoor graag in de Jupiler Pro League. Eerder haalde hij al Samuel Bastien weg bij Standard en loodste hij Josh Cullen mee van bij Anderlecht en nu heeft hij ook een derde 'Belgische' aanwinst weten te strikken.


Nu is Kompany ook bij Cercle Brugge gaan shoppen, want Burnley kondigt aan dat het Vitinho bij de Vereniging weggekaapt heeft. De 23-jarige rechtsachter wou zelf deze zomer een stap hogerop zetten en bij het ingaan van zijn laatste contractjaar konden de Bruggelingen weinig anders dan meewerken. Hij heeft nu een contract voor vier jaar in Engeland getekend.

Vitinho was in 2018 door Cercle voor 2,35 miljoen euro weggehaald bij Cruzeiro, nadat hij als 18-jarige al de Braziliaanse voorselectie voor het WK gehaald had. Hij had echter heel wat tijd nodig om zich aan te passen aan België en werd pas in de laatste twee seizoenen een echte titularis in het Jan Breydelstadion. Vincent Kompany zag hem een jaar geleden al graag naar Anderlecht komen en haalt Vitinho nu dus naar Burnley, waar hij de eerste Braziliaan in de clubgeschiedenis wordt.

MEERWAARDE
Kompany is uiteraard zeer tevreden met zijn nieuwe aanwinst. "We zijn heel blij dat we Vitinho aan ons team kunnen toevoegen. Hij is een snelle en sterke flankverdediger, die offensieve impulsen brengt en goed verdedigt", klinkt het op de website van Burnley. "Hij is technisch zeer sterk en zal een meerwaarde zijn voor onze kern. We kijken ernaar uit hem in de ploeg te verwelkomen."


LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Schoktransfer Jashari, vuurwerk bij Club'

Goede aankoop voor Kompany?

Meest recent

Club Brugge heeft plots enorme Ruud Vormer-vibes

Club Brugge is met een 12 op 15 zeer goed bezig in de Play-Offs, al doet Union SG nog altijd beter. ...

58
58
Nood breekt wet: Taravel pakt uit met zeer goede zet

Thorgan Hazard en Anderlecht. Het is een aflopend verhaal. De voormalige Rode Duivel hoopt alsnog in ...

44
44
Blessure Karetsas: KRC Genk komt met officieel verdict

KRC Genk had altijd moeten winnen van Standard. Het werd 1-1, maar de Limburgers misten tal van ...

20
20
'Sardella krijgt stevige schorsing na rode kaart'

De Brusselse derby tussen Anderlecht en Union leverde zondagavond heel wat voer voor discussie op. ...

155
155
'Charleroi mag dromen van Engelse miljoenen'

Charleroi pakte vorig weekend in Leuven nog eens een overwinning. Daarmee gaven ze toch een beetje ...

6
6
De Busser reageert op interesse van Club Brugge

Het belooft een zeer drukke transferzomer te worden bij Club Brugge, waarin heel wat sterkhouders ...

79
79
'Persoonlijk akkoord: Club vangt 40 miljoen euro'

De komende weken gaat bij Club Brugge alle aandacht nog naar de titelstrijd, maar daarna zal er ...

385
385
'Imposant lijstje topclubs ziet Godts wondergoal maken'

De naam van Mika Godts ging de voorbije dagen weer gretig over de tongen. Dat had alles te maken met ...

49
49
'Genk krijgt uitsluitsel over blessure Karetsas'

KRC Genk liep vorig weekend alweer tegen een domper aan. Het kon ook zijn derde thuiswedstrijd in de ...

71
71
'Club plant pikante verrassing met Anderlecht-product'

Het is nog wachten op witte rook bij Club Brugge, maar achter de schermen zijn ze bij Blauw-Zwart al ...

214
214
Union vs Club: Gillet ziet één team in het voordeel

Halfweg de Champions' Play-Off is de titelstrijd nog steeds razend spannend. Union en Club Brugge ...

215
215
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe knaltransfer PSG, smaakmaker wil weg bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

198
198
Degryse velt oordeel over Sardella: harde woorden

RSC Anderlecht ging in eigen huis met 1-3 onderuit tegen Union SG. Paars-Wit kreeg nog voor rust een ...

160
160
Sam Kerkhofs verrast iedereen na waanzinnig titelduel

Wat een waanzinnige ontknoping kregen we gisterennamiddag in Eerste Nationale. Op het derde niveau ...

132
132
Boersma maakt KV Mechelen af na STVV: "Nooit meer!"

KV Mechelen kreeg al twee weken op rij een pandoering. Eerst ging het tegen Club Brugge met de ...

172
172
Club Brugge houdt hart vast: belangrijke update Mignolet

Simon Mignolet heeft aangekondigd aan het einde van het seizoen te zullen stoppen met voetballen. De ...

283
283
Vandenbempt looft titelkandidaat: "Onverstoord!"

De titelstrijd in de Jupiler Pro League blijft ongemeen spannend. Union SG en Club Brugge blijven ...

285
285
STVV droomt nog meer: blijft sterkhouder toch?

STVV is de mooist voetballende ploeg van België. Een team dat oververdiend op een derde plaats ...

80
80
Ophef rond Van Gucht krijgt opvallend nieuw hoofdstuk

Ruben Van Gucht ligt al een tijd onder een vergrootglas. De VRT stem en wielercommentator haalt niet ...

36
36
Standard ruikt bloed: KRC Genk krijgt fikse waarschuwing

Standard pakte een belangrijk punt op het veld van KRC Genk. Een heerlijke vrije trap van Casper ...

185
185
Anderlecht-fans verrassen: nieuwe coach niet op lijst

RSC Anderlecht moet nog énorm hard werken om een Europees ticket te bemachtigen. De vierde ...

455
455
Pikante titeluitspraak Verschaeren: "Zij overklassen Union"

RSC Anderlecht verloor met 1-3 van Union SG. Alweer een nederlaag in de Brusselse derby. Paars-Wit ...

358
358
Rood voor Sardella: Burgess met straf statement

RSC Anderlecht - Union SG was een leuke partij tot de rode kaart voor Killian Sardella. Nadien was ...

246
246
Oud-ref neemt twijfels weg: rode kaart Sardella terecht?

Union SG heeft zondagavond de generale repetitie op de bekerfinale naar zich toe getrokken en won ...

297
297
Vrancken grijpt krachtig in: "Hij zat niet in de wedstrijd"

Het Europese ticket komt steeds dichterbij voor STVV. De nummer drie in de Champions' Play-Offs kon ...

87
87

Meer sportnieuws