Hazard zonder twijfel: "Hij moet de Ballon d'Or krijgen"

door
Hazard zonder twijfel:

De voetbalwereld maakt zich op voor een onuitgegeven seizoen, zo heeft het winterse WK de hele kalender overhoop gegooid. En ook de bekendmaking van de Ballon d'Or krijgt een volledig andere datum. Zo komen we op 17 oktober te weten wie de opvolger van Lionel Messi wordt.


Jarenlang werd de Gouden Bal bepaald aan de hand van een volledig kalenderjaar. Maar na aanhoudende kritiek besloot organisator France Football om de trofee voor wereldvoetballer van het jaar dan toch uit te reiken over één seizoen. Dat zal vanaf 2023 het geval zijn. Om die overstap te maken wordt de eerstvolgende uitreiking uitzonderlijk al in oktober gehouden. Bijgevolg zal vooral de tweede helft van het voorbije seizoen doorwegen.

Volgens Eden Hazard bestaat er dan ook geen twijfel over wie de volgende Gouden Bal moet winnen: Karim Benzema. "Hij verdient het, daar bestaat geen twijfel over", vertelt Hazard bij ESPN over zijn Real Madrid-ploegmaat. "En hij verdient het niet alleen voor vorig seizoen, maar voor zijn hele carrière. Hij speelt nu al 15 jaar op het absolute topniveau."

MEER SCOREN
Benzema was in de voorbije jaargang in ieder geval outstanding. Zo leidde hij Real Madrid naar de Spaanse titel én eindzege in de Champions League. In totaal tikte hij af op 44 goals en 15 assists in 45 wedstrijden namens zijn club. "Nu scoort hij meer goals en daar willen mensen dat hij de Ballon d'Or wint. Maar volgens mij verdiende hij het al eerder, vijf jaar geleden al. Hij is onze kapitein en hij is gewoon een goed persoon. Op het veld spreekt hij misschien niet zoveel, maar doet hij wel wat hij wil", aldus Hazard.

LEES OOK: Eden Hazard verrast met Jupiler Pro League-bekentenis

Benzema moet de Gouden Bal krijgen ...

Meest recent

Jeugdproduct Anderlecht versiert zeer verrassende transfer

Neerpede heeft nog steeds een geweldige reputatie, al weten niet alle jeugdproducten van Anderlecht ...

27
27
Ngoy verovert plots Frankrijk: "Het is geen toeval"

Bondscoach Rudi Garcia zal zondag met veel plezier gekeken hebben naar de wedstrijd van Lille. Niet ...

34
34
Straf beeld: Club deelt schade bij Tzolis na aanslag

Club Brugge heeft zondagavond een uitstekende zaak gedaan door te gaan winnen in Charleroi. Het nam ...

161
161
Cercle laat gouden punten liggen: "We verdienden meer"

De 27ste speeldag in de Jupiler Pro League werd zondagavond afgesloten met een heuse kelderkraker. ...

24
24
Geen droomdebuut voor Ferrera: "Maar dit geeft vertrouwen"

Bij FCV Dender streek er deze week nog een nieuwe coach neer. Na een nul op twaalf werd Hayk Milkon ...

12
12
Leko stuurt Anderlecht nu al stevige waarschuwing

Club Brugge heeft zich zondagavond tot de winnaar van het weekend gekroond, maar daar heeft het wel ...

312
312
Charleroi schreeuwt moord en brand: "Schuld ligt bij ref"

Charleroi kwam zondag dicht bij een nieuwe stunt tegen Club Brugge, dat het in januari al in de ...

350
350
Doelhout houdt Cercle en Dender van drie gouden punten

De kelderkraker tussen Cercle Brugge en Dender is voor beide teams op een sof geëindigd. ...

39
39
Hubert legt uit wat er allemaal misliep bij Union SG

Union SG speelde een zeer zwakke partij op het veld van KVC Westerlo. De landskampioen speelde ruim ...

67
67
Pover Club Brugge pakt in 100ste minuut alsnog de zege

Club Brugge kon een uitstekende zaak doen door het puntenverlies van STVV en Union SG. Om 18u30 ...

275
275
'Anderlecht verrast: bizarre zet om topaanwinst te strikken'

Anderlecht speurt naar defensieve versterking en heeft een opvallend, duur dossier bovenaan liggen. ...

237
237
De Mil trekt héél pijnlijke conclusie over AA Gent

De komst van Rik De Mil naar AA Gent is vooralsnog geen succes. De trainer zal de komende drie ...

167
167
Arsenal blijft op titelkoers, Chelsea in de problemen

In de Premier League stond er om 17u30 een interessant duel op het programma. Arsenal moest in eigen ...

36
36
Club Brugge in de problemen: fans luiden alarmbel

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn partij op het veld van Sporting Charleroi. De eerste 45 ...

280
280
KRC Genk kent topweek: Hayen ziet 'cruciaal' momentum

KRC Genk staat weer onder de mensen. Een achtste finale in de Europa League én momenteel ...

132
132
Kums geeft RSCA tip: "Dat ze niet aan hem denken als TD..."

Bij RSC Anderlecht zijn ze op zoek naar een hoofdtrainer en een sportief directeur. De Brusselaars ...

350
350
'Fenerbahçe klopt aan bij KRC Genk: zéér verrassende deal'

KRC Genk heeft heel veel talent rondlopen. De Limburgers krijgen elke match heel wat scouts over de ...

244
244
Crisis bij AA Gent: "Zo kan het niet verder!"

AA Gent verloor kansloos met 3-0 van KRC Genk. Met nog drie speeldagen te gaan staan ze zo plots ...

283
283
Zwak Union SG verliest dure punten tegen tienkoppig Westerlo

Union SG kon door de nederlaag van STVV een zeer goede zaak doen in het klassement. Ze moesten ...

65
65
Charleroi - Club Brugge: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na uitschakeling in de Champions League richten op de Jupiler Pro League. Een ...

261
261
Anderlecht heeft vervanger Verschaeren nu al beet

RSC Anderlecht en Yari Verschaeren lijken na het seizoen uit elkaar te gaan. Een afscheid na een ...

401
401
Man United derde na comeback, code rood bij Tottenham

Manchester United blijft zijn opmars in de Premier League voortzetten. Ondanks een achterstand aan ...

68
68
Eén valse noot in 'perfecte week' Genk: "Dit is heel zuur"

KRC Genk heeft een erg mooie week achter de rug. Slechts enkele dagen na de kwalificatie in de ...

185
185
Kerk bejubelt Antwerp-ploegmaat: "Je ziet hem groeien"

Antwerp FC heeft zaterdagavond de knop omgedraaid na een reeks van vier opeenvolgende nederlagen. De ...

153
153
'Club nóg rijker: duizelingwekkende transfersom Tzolis'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders te verliezen. Ook een vertrek van ...

283
283

Meer sportnieuws