Hazard zonder twijfel: "Hij moet de Ballon d'Or krijgen"

door
Hazard zonder twijfel:

De voetbalwereld maakt zich op voor een onuitgegeven seizoen, zo heeft het winterse WK de hele kalender overhoop gegooid. En ook de bekendmaking van de Ballon d'Or krijgt een volledig andere datum. Zo komen we op 17 oktober te weten wie de opvolger van Lionel Messi wordt.


Jarenlang werd de Gouden Bal bepaald aan de hand van een volledig kalenderjaar. Maar na aanhoudende kritiek besloot organisator France Football om de trofee voor wereldvoetballer van het jaar dan toch uit te reiken over één seizoen. Dat zal vanaf 2023 het geval zijn. Om die overstap te maken wordt de eerstvolgende uitreiking uitzonderlijk al in oktober gehouden. Bijgevolg zal vooral de tweede helft van het voorbije seizoen doorwegen.

Volgens Eden Hazard bestaat er dan ook geen twijfel over wie de volgende Gouden Bal moet winnen: Karim Benzema. "Hij verdient het, daar bestaat geen twijfel over", vertelt Hazard bij ESPN over zijn Real Madrid-ploegmaat. "En hij verdient het niet alleen voor vorig seizoen, maar voor zijn hele carrière. Hij speelt nu al 15 jaar op het absolute topniveau."

MEER SCOREN
Benzema was in de voorbije jaargang in ieder geval outstanding. Zo leidde hij Real Madrid naar de Spaanse titel én eindzege in de Champions League. In totaal tikte hij af op 44 goals en 15 assists in 45 wedstrijden namens zijn club. "Nu scoort hij meer goals en daar willen mensen dat hij de Ballon d'Or wint. Maar volgens mij verdiende hij het al eerder, vijf jaar geleden al. Hij is onze kapitein en hij is gewoon een goed persoon. Op het veld spreekt hij misschien niet zoveel, maar doet hij wel wat hij wil", aldus Hazard.

LEES OOK: Karim Benzema flirt met spectaculaire comeback

Benzema moet de Gouden Bal krijgen ...

Meest recent

Dender-Club Brugge: Leko verrast met basisopstelling

Club Brugge gaat zondagnamiddag op bezoek bij FCV Dender, een wedstrijd waar behoorlijk wat druk op ...

27
27
Woede Anderlecht terecht? Boeckx helder over penaltyfase

RSC Anderlecht wist zich zaterdagavond op gepaste wijze te herpakken na de pandoering op Westerlo en ...

46
46
'Supertransfer Sadiki: nieuwe gegadigden onthuld'

De Jupiler Pro League zag afgelopen zomer weer verschillende smaakmakers vertrekken en een aantal ...

29
29
Ontslag Fink hangt in de lucht: Boskamp velt verdict

In de Jupiler Pro League krijgt KRC Genk zondagavond het bezoek van KVC Westerlo. Een wedstrijd waar ...

400
400
Gouden Schoen 2025: nieuwe topkandidaat staat plots op

Het einde van het kalenderjaar nadert en dus wordt weldra de tweede stemronde van de Gouden Schoen ...

421
421
Kandidatuur bij Garcia: Duivels met verrassing naar WK?

Nu de loting voor de groepsfase vastligt en de logistieke puzzel bijna gelegd is, kan bondscoach ...

100
100
'Alarm bij Club Brugge: transfer Tzolis terug op tafel'

Club Brugge maakt zich momenteel op voor een stevig einde van 2025, ondertussen is de sportieve ...

171
171
Eerste basiself De Mil bekend, Oosting houdt vertrouwen

Na alle commotie van de voorbije dagen, maakt Rik De Mil zondag zijn debuut als hoofdcoach van AA ...

40
40
Crisis bij Cercle: "Of we nog achter de coach staan?"

Cercle Brugge raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. De Vereniging verloor ...

304
304
TRANSFERUURTJE: 'Engelse miljoenen voor Club, Kompany verwend'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

190
190
Zorgt Hazard voor absolute knaltransfer Anderlecht?

RSC Anderlecht staat tweede in de Jupiler Pro League. Na de klap tegen Westerlo wonnen de ...

287
287
‘Jackpot: Cercle-goudhaantje verlaat zinkend schip’

Cercle Brugge zit dit seizoen weer in de hoek waar de klappen vallen. Na het verlies tegen KV ...

277
277
Twee verrassende Anderlecht-uitblinkers peuzelen STVV op

RSC Anderlecht ging vorige speeldag met 4-0 onderuit tegen Westerlo, maar de manschappen van Besnik ...

194
194
Bastien doet verhaal na beroerte: “Het scheelde weinig”

Samuel Bastien speelde in het verleden bij RSC Anderlecht en Standard Luik. Vincent Kompany haalde ...

28
28
‘Nieuw trainersontslag in JPL kwestie van tijd'

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League draait dit seizoen op volle toeren. Bij Club Brugge ...

371
371
Anderlecht krijgt boost: Bertaccini sprakeloos na STVV

Adriano Bertaccini maakte de overstap van Sint-Truiden VV naar RSC Anderlecht en bij Paars-Wit is de ...

402
402
Rudi Garcia vergeet uitblinker "Of ik nog droom van het WK?"

Bij de Rode Duivels is er géén weelde in de aanval. Achter Romelu Lukaku gaapt er een ...

80
80
Hans Vanaken ontroert fans diep met emotionele beelden

Het zijn niet de meest fijne weken geweest voor de trouwe blauw-zwarte fans. De club van Bart ...

220
220
‘Napoli shockeert: bizarre shortlist voor De Bruyne’

Napoli-sportdirecteur Giovanni Manna schuift een bizarre shortlist naar voren als opvolger van Kevin ...

50
50
Ruben Van Gucht in het nauw: Volgt dubbele mokerslag?

Er waait nog steeds een storm door het leven van Ruben Van Gucht. Het Sporza-gezicht verschijnt ...

98
98
Juiste keuze van Verhaeghe? "Club gaat JPL daarin domineren"

Club Brugge moet winnen op het veld van FCV Dender of de crisis is helemaal losgebarsten. Ivan Leko ...

376
376
Haalt De Mil vedette uit de vergeetput bij AA Gent?

Een nieuwe trainer biedt ook nieuwe kansen voor spelers die onder de vorige coach amper speelden. ...

840
840
Hasi komt met verrassende update over toekomst Hazard

RSC Anderlecht won met 2-1 van STVV. Een meer dan terechte overwinning voor de Brusselaars, die meer ...

364
364
‘Overmars geschokt: Gheyens beslissing slaat in als bom’

Op één avond draait Paul Gheysens de hele realiteit van Marc Overmars om. Maandenlang ...

1054
1054
Sebaoui scherp voor STVV: "Daardoor verlies je"

STVV speelde op het veld van RSC Anderlecht een matige match. De Truienaars speelden eigenlijk geen ...

103
103

Meer sportnieuws