IJzersterke Mignolet en VAR verpesten Genks debuut Vrancken

434 stemmen
IJzersterke Mignolet en VAR verpesten Genks debuut Vrancken

Na een straffe prestatie hebben Wouter Vrancken en Racing Genk uiteindelijk geen punten overgehouden aan hun bezoek op Jan Breydel. De bezoekers waren duidelijk de betere ploeg maar een gebrek aan efficiëntie en een ijzersterke Mignolet braken hen zuur op. In de blessuretijd pakte Blauw-Zwart zowaar nog de zege na een VAR-interventie.


Club Brugge en Racing Genk kruisten vandaag de degens op Jan Breydel. Beide ploegen deden dat met een nieuwe T1: Hoefkens kreeg een kans bij de landskampioen en Vrancken wou het succes van bij KV Mechelen maar al te graag herhalen in Limburg. Blauw-Zwart moest het doen zonder De Ketelaere (transferitis) en bij de bezoekers kreeg Dessers zijn kans door de blessure van Onuachu.

Nieuwbakken aanwinst Nielsen begon nog op de bank bij Club Brugge.

Straf Genk botst op geweldige Mignolet
We zagen een rustige openingsfase met Club dat het initiatief nam maar voorlopig niet tot kansen kwam. Na goed tien minuten spelen was een flauwe kopbal van Skov Olsen het eerste wapenfeit. Racing Genk reageerde quasi meteen met een dot van een kans aan de overzijde: Ito werd afgezonderd voor Mignolet maar de Brugse doelman zette de prima vorm van vorig seizoen gewoon door en pakte uitstekend. De Limburgers waren plots klaarwakker maar dat was ook Mignolet: zowel Hrosovsky, Dessers als Oyen vonden een geweldige thuisdoelman op hun weg. De thuisploeg zwalpte maar slikte voorlopig geen treffer.

Racing Genk beklaagde zich de gemiste kansen, aan de overzijde krulde Skov Olsen halfweg de eerste helft de bal heerlijk in de verste hoek: 1-0 voor de landskampioen. Het team van Hoefkens had duidelijk vertrouwen getankt maar slikte op het halfuur toch weer de gelijkmaker: centraal troefde Dessers een onoplettende Mechele af en hij werkte een flankvoorzet fraai tegen de touwen, de 1-1 was een feit. De ploeg van Wouter Vrancken bleef de kansen opstapelen nadien, op vijf minuten van de rust sneed Ito goed naar binnen, zijn trap in de korte hoek werd andermaal gepakt door een dekselse Mignolet. Toen ook Dessers nog eens een dot van een kans liet liggen, speelde Genk halfweg echt met zijn geluk op Jan Breydel.

Tegen de gang van het spel in komt Club voor, Dessers herstelt al snel het evenwicht voor een prima Genk.

Kanonstart Genk uitgevlakt door Vanaken en late VAR-interventie
Geen efficiëntie voor de pauze maar dat zette Racing Genk na de pauze meteen recht: Ito vond de vrijstaande Trésor en die schoot onhoudbaar voorbij Mignolet, de verdiende 1-2 voorsprong was een feit. Club hapte naar adem maar toonde veerkracht. Op het uur gooide Mata de bal voor doel, daar kon Jutgla kapitein Vanaken vinden en die hing de bordjes opnieuw gelijk: 2-2. Beide ploegen deden nadien nog een gooi naar de zege, vooral een actie van Jutgla (die overigens heel wat aardige dingen liet zien), gevolgd door een schot op de paal verdiende een beter lot.

Het venijn zat echter in de absolute staart, Paintsil duwde domweg Mata onderuit in de zestien meter en na tussenkomst van de VAR kreeg Club nog een strafschop. Die werd aanvankelijk gemist door Larin maar in de rebound maakte Skov Olsen het wel knap af: 3-2. Zo werd het een duur bevochten overwinning voor Hoefkens en co, na een wedstrijd die Genk eigenlijk verdiende te winnen.

Scoreverloop:

1-0 (22') Skov Olsen, 1-1 (30') Dessers, 1-2 (47') Trésor, 2-2 (60') Vanaken, 3-2 (90+2') Skov Olsen

LEES OOK: Nicky Hayen krijgt plots bijzonder signaal uit Limburg

Verdiende Racing Genk de overwinning?

Meest recent

'Standard loost eindelijk flop, lachwekkend bod geweigerd'

Bij Standard is het al een drukke zomer geweest, maar er valt nog steeds het nodige nieuws te rapen ...

27
27
'Zorgwekkende trend: Club rekent op deze talenten'

Club Brugge kreeg de voorbije jaren al heel wat lof voor zijn jeugdopleiding en zette die afgelopen ...

118
118
'Union verrast compleet met WK-ganger als nieuwe doelman'

Bij Union kregen ze deze week te maken met hetzelfde scenario als een jaar geleden, want opnieuw ...

97
97
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht gaat voot dubbelslag, vierde aanwinst Club'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

170
170
‘Anderlecht laat toptarget plots uit de vingers glippen’

RSC Anderlecht is druk in de weer om de selectie voor volgend seizoen te versterken. Paars-Wit wil ...

275
275
Code rood: Infantino compleet afgemaakt na FIFA-bom

Gianni Infantino wil aandelen van het WK voetbal te verkopen. Dat nieuws kwam als een bom binnen in ...

157
157
‘KV Mechelen gaat vol voor stunt en praat met Chelsea’

KV Mechelen wil ferm uitpakken op de zomermercato. Malinwa hoopt komend seizoen weer hoge ogen te ...

138
138
'Geen kans bij Anderlecht, nu op weg naar Chelsea of City'

Anderlecht probeert het deze zomer nog maar eens over een nieuwe boeg te gooien met sportief ...

377
377
Antwerp heeft oude bekende helemaal beet

Bij Antwerp moesten ze deze zomer veel geduld tonen door de onzekere situatie op bestuursniveau. Met ...

238
238
'Club Brugge heeft volgende Braziliaanse parel op het oog'

Bij Club Brugge staat de teller tot dusver op drie nieuwe spelers deze zomer, al lijkt er met ...

285
285
'PSG heeft eerste topaanwinst van de zomer beet'

Afgelopen seizoen wist Paris Saint-Germain voor de tweede keer op rij de Champions League in de ...

52
52
Ronald Koeman brengt boodschap die iedereen diep raakt

Ronald Koeman heeft op Instagram een opvallend en emotioneel bericht gedeeld dat veel verder gaat ...

113
113
'Cercle krijgt toptalent ter beschikking van Monaco'

Een dikke week voor de start van de competitie is Cercle Brugge nog zeer druk in de weer op de ...

194
194
'Leegloop bij Union SG: vier sterkhouders vertrekken'

Union SG nam al afscheid van Christian Burgess en Kjell Scherpen, maar daar zal het niet stoppen. ...

253
253
'Sibierski rondt zeer bizarre transfer af'

Antoine Sibierski lijkt eindelijk een tandje bij te zetten op de transfermarkt. Oliver Antman werd ...

337
337
'Club Brugge haalt slag thuis: topclub haakt af na geweigerd bod'

Bij Club Brugge vertrekt er een halve basisploeg, waardoor de andere jongens wellicht geen transfer ...

446
446
KRC Genk in spoor van Club Brugge: héél straffe cijfers

KRC Genk is een club die al vele jaren enorme stappen voorwaarts zet. De transfer van Konstantinos ...

595
595
De Cat krijgt mokerslag: recordtransfer wordt gevangenis

Nathan De Cat is nog maar pas bij Hoffenheim, maar hij wordt meteen stevig aan banden gelegd. Zelfs ...

496
496
'Union SG verrast met komst ex-smaakmaker uit de JPL'

Union SG verkocht Kjell Scherpen aan Ipswich Town, dus er moet een nieuwe keeper naar het Dudenpark ...

190
190
Hoe Karetsas KRC Genk toch laat dromen van 40 miljoen euro

Konstantinos Karetsas zal weldra zijn transfer naar Borussia Dortmund afronden. KRC Genk passeert ...

141
141
Club Brugge neemt nieuwe start: andere aanpak is nodig

Club Brugge neemt het vrijdagavond in de supercup op tegen Union SG. Blauw-Zwart zal na vijf magere ...

764
764
Eerlijke Bruno speelt open kaart bij Anderlecht

D-day voor RSC Anderlecht. Winnen, op welke manier dan ook, is een must tegen Hammarby. De druk ...

303
303
'Anderlecht nu helemaal los: komst spelmaker in stroomversnelling'

RSC Anderlecht heeft zijn vierde zomeraanwinst binnen. Woensdagavond werd de Finse flankaanvaller ...

748
748
Club ziet transfer crashen: toptarget krijgt harde boodschap

Met Lee Han-beom lijkt Club Brugge zijn vierde zomeraanwinst beet te hebben. Maar er wordt nog meer ...

657
657
Kompany kijkt op: drastische transferbeslissing Bayern

Vincent Kompany en zijn troepen staan voor de lastige taak om de uitmuntende prestaties van vorig ...

166
166

Meer sportnieuws