'Dani Alves hint op verrassende nieuwe club'

door
'Dani Alves hint op verrassende nieuwe club'

FC Barcelona nam deze zomer voor de tweede keer afscheid van Dani Alves. De Braziliaan landde in november vorig jaar opnieuw in Camp Nou, nadat hij bijna een maand zonder club gezeten had. De rechtsachter is nu opnieuw een transfervrije speler. Hij maakt mogelijk een verrassende transfer naar een club buiten Europa.


Alves wordt al even gelinkt aan een overgang naar de Mexicaanse club Pumas. Hij wakkerde de geruchten donderdag zelf nog wat meer aan door een foto van Frida Kahlo op Twitter te plaatsen. TNT Sports México vroeg Alves daarop om te zeggen of hij komt of niet. "Als je me een fles goede tequila cadeau doet, zeg ik het je", klonk het met de nodige humor die we van de Braziliaan gewoon zijn.

De ondertussen 39-jarige Alves lijkt er hoe dan ook nog zin in te hebben. De Braziliaan begon zijn carrière in eigen land bij EC Bahia. Van daaruit ging het naar Sevilla FC, waar hij uitgroeide tot een sterkhouder. Met de Andalusische club schitterde hij in Europa en won hij twee keer de toenmalige UEFA Cup.

BARÇA

Maar dan moest de beste periode uit zijn carrière nog komen. Alves vertrok in 2008 voor 35,5 miljoen naar FC Barcelona. Met de Blaugrana vierde hij talloze successen aan de zijde van Lionel Messi. Alves won onder meer zes Spaanse titels, drie Bekers met de Grote Oren en vijf Spaanse bekers. Met zijn tweede passage inbegrepen speelde hij 406 keer voor de Catalanen (22 goals, 104 assists). Daarna kwam hij ook nog uit voor Juventus, PSG en Sao Paolo. Nu staat Alves mogelijk voor een eerste avontuur in Mexico.

LEES OOK: Kane verklapt: Bayern München of FC Barcelona?

Moet hij dat doen?

Meest recent

UEL/UECL: Penders ontloopt drama, Moreira en Vertessen vallen op

In de Europa en Conference League hebben enkele Belgen van zich laten spreken. Diego Moreira tekende ...

2
2
Genk ruikt volgende ronde: cruciale zege na parel Karetsas

In de Europa League heeft KRC Genk donderdagavond een cruciale overwinning op eigen veld geboekt. Na ...

48
48
'Tragedie voor JPL: grote schuldigen in DAZN-affaire bekend'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft een voorlopige climax bereikt. ...

129
129
"Irritant" - Club Brugge-steunpilaar keihard aangepakt

Club Brugge heeft woensdagavond een flinke tik te verwerken gekregen in de Champions League. Op het ...

109
109
Antwerp in de penarie: "Iedereen in het voetbal wist het"

Slechts enkele dagen na het ontslag van Stef Wils, heeft Antwerp FC zijn nieuwe trainer beet. Zo ...

229
229
Ook politiek bindt strijd aan met DAZN: "Schandalig!"

Het Belgische voetbal davert sinds enkele dagen op zijn grondvesten. Rechtenhouder DAZN besloot ...

144
144
Union of Club? 'Slechts één Belgische ploeg door in UCL'

De League Phase van de Champions League is inmiddels alweer vijf speeldagen ver. De twee Belgische ...

173
173
UEL/UECL: Tielemans en Meunier goud waard, pijnlijke avond Feyenoord

In de Europa en Conference League hebben de vroege wedstrijden wisselend succes opgeleverd voor de ...

31
31
Grote rentree in basiself, Fink slachtoffert titularis

In de Europa League staat KRC Genk donderdagavond voor een belangrijke wedstrijd. Op eigen veld ...

34
34
'Aaanwinst schopt stennis: vroegtijdige Anderlecht-exit nabij'

Olivier Renard haalde als sportief directeur van RSC Anderlecht inmiddels een behoorlijke lijst aan ...

593
593
'Portugese afgang heeft gevolgen: Club vliegt mercato op'

Club Brugge is in de Champions League stevig op zijn limieten gebotst. Op het veld van Sporting CP ...

698
698
Kompany moet brandje blussen: "Hij was een ramp"

De ongeslagen reeks van Bayern München dit seizoen is ten einde gekomen. Arsenal FC wist de ...

107
107
Loting WK-groepsfase: oplawaai Rode Duivels dreigt

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

291
291
Belgisch voetbal in verval: oorzaak gevonden voor DAZN-explosie?

Het Belgische clubvoetbal kreeg deze week een heuse klap te verwerken, zo besloot DAZN om het ...

359
359
Club-smaakmaker krijgt volle laag: "Geen dribbel lukte"

Na de vorige speeldag in de League Phase van de Champions League vertoefde Club Brugge nog in de ...

456
456
'Antwerp compleet het noorden kwijt met nieuwe coach'

Nauwelijks was Stef Wils buiten, of de naam van Joseph Oosting lag al op tafel – en nu dreigt ...

381
381
'Anderlecht mist sterkhouder: Hasi overweegt verrassing'

RSC Anderlecht deelde donderdag slecht nieuws uit de ziekenboeg, want César Huerta ligt nog ...

364
364
Jan Mulder breekt de stilte: "Het wordt een martelgang"

Jan Mulder veroverde jarenlang de harten van veel kijkers op televisie in Vlaanderen. En toen kwam ...

538
538
DAZN spreekt klare taal over uitzendingen speeldag 16

Na de abrupte breuk tussen DAZN en de Pro League is de voornaamste vraag vooral hoe het nu verder ...

400
400
Hayen vreest rampscenario: noodoplossing bij Club Brugge?

Club Brugge ging woensdag met de billen bloot in Lissabon. Bovenop de kansloze 3-0 nederlaag tegen ...

450
450
Fink hakt knopen door: twee wijzigingen bij KRC Genk?

KRC Genk heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KV Mechelen, want in de Europa ...

148
148
Ruben Van Gucht slaat VRT met absolute verstomming

Ruben Van Gucht nam gisteren afscheid van De Slimste Mens tijdens zijn vijfde passage in het ...

228
228
Witte rook op de Bosuil: Antwerp stelt opvolger Wils voor

De nederlaag tegen Dender bleek de druppel teveel voor Stef Wils, die meteen nadien bedankt werd ...

127
127
Pro League houdt adem in: Belgisch voetbal van de buis?

Na een maandenlange patstelling trok DAZN dinsdag abrupt de stekker uit het tv-contract. Het ...

357
357
Anderlecht bevestigt opdoffer: sterkhouder lange tijd out

Anderlecht maakte de laatste weken een stevige opmars. Met een negen op negen tegen KV Mechelen, ...

178
178

Meer sportnieuws