JPL PREVIEW: STVV laat unieke opportuniteit liggen

door
JPL PREVIEW: STVV laat unieke opportuniteit liggen

De 18 eersteklasser maken zich op voor de start van het seizoen 2022-23. Vlak voor de actie opnieuw losbarst dient zich dan ook de ideale gelegenheid aan om de verschillende selecties onder de loep te nemen. Als volgende aan de beurt: STVV.


Mede dankzij een straffe eindspurt van 23 op 27 strandden STVV in de voorbije campagne zowaar op gelijke hoogte met rivaal KRC Genk. Alleen het doelsaldo stond een plek in de Europe Play-Offs in de weg. Nochtans huisvestten de Kanaries de op vijf na beste defensie van het land. Aan de overkant wou het echter net iets minder vlotten: 12 teams scoorden evenveel of meer doelpunten. Bernd Hollerbach, wiens eerste jaar in Sint-Truiden voortreffelijk verliep, weet dus waar het schoentje knelt om nog beter doen.

ZOMERMERCATO
Diep in de punt beschikt hij wel niet langer over de tandem Taichi Hara en João Klauss, al hoopt STVV die eerste toch langer te huren. Nog in de as vormt ook het vertrek van de polyvalente Dimitri Lavalée een fikse aderlating. Andere tijdelijke krachten die er niet meer bij zijn, zoals Junior Pius en Rocco Reitz, waren sowieso al op de achtergrond beland. Net als Steve De Ridder. De meeste sleutelfiguren achter de opmars na nieuwjaar bleven dus wel aan boord. Empoli lichtte de aankoopoptie van drie miljoen op linksback Liberato Cacace, toen reeds naar Italië vertrokken.



Daartegenover staat de teller langs inkomende zijde vooralsnog op zeven aanwinsten. Gianni Bruno en Frank Boya worden geleend van respectievelijk AA Gent en Antwerp, Olivier Dumont komt definitief over van de beloften van Standard. Bij het ter ziele gegane Moeskroen plukten de Kanaries gratis linksachter Eric Junior Bocat weg, aan de overkant strikten ze Fabinho uit de B-ploeg van Benfica. Ook nieuwe spits Fatih Kaya kostte geen cent. Net als reservekeeper Jo Coppens, de afgelopen jaren in het buitenland actief, werd hij opgepikt in de Duitse derde klasse.

WIE MAG/MOET NOG WEG?
Christian Brüls, wiens contract bijna afloopt, stuurt zelf aan op een breuk. Onder meer Mory Konaté, Robert Bauer en Toni Leistner zitten in een soortgelijk schuitje. Een beslissing dringt zich dus op voor de defensieve steunpilaren, zeker mocht de interesse in hen toenemen. Ook het Japanse duo Daichi Hayashi en Daniel Schmidt geniet belangstelling, al wordt naar verluidt al een oplossing gezocht voor Kenny Steppe. Van de 24 veldspelers lijken voorts een handvol jonkies en teruggekeerde huurlingen overbodig. Wolke Janssens kwam net op tijd weer boven water.

WAT MAG/MOET ER NOG BIJ?
Indien iedereen gewoon op post blijft zijn de posities achterin netjes dubbel bezet, op het middenveld loopt eveneens voldoende volk rond. Op de flanken is wel sprake van enige schaarste, maar doorgaans opteert Hollerbach voor een veldbezetting zonder wingers. Vermits hij wel graag twee spitsen opstelt kan het offensief compartiment toch wat vers bloed gebruiken. Minstens één aanvaller, bij voorkeur een polyvalent type die voorin op meerdere posities uit de voeten kan, moet er absoluut nog bij. Voor het overige zit er in Stayen wellicht nog vrij weinig in de pijplijn.



GROOTSTE AANWINST/VERLIES
Van rots in de branding in de verdediging tot stofzuiger op het middenveld: Lavalée deed het allemaal. STVV had de linkspoot dan ook graag overgenomen van Mainz, maar helaas koos hij voor KV Mechelen. Hetzelfde scenario wenkt voor topschutter Hara. Wat de nieuwkomers betreft lijkt voorlopig alleen Boya titularis te worden. De sterke beer beschikt alvast over het geschikte profiel om de veelzijdige rol van Lavalée over te nemen. Antwerp bleek dan wel te hoog gegrepen, voor mindere teams is hij haast een godsgeschenk. Bruno liep meteen een lichte blessure op.

OM NAAR UIT TE KIJKEN
Eens hersteld gaat hij in de concurrentie aan met Shinji Kagawa, die tot dan vermoedelijk een koppel zal vormen met zijn landgenoot Hayashi. Nadien komt de Japanse wereldster van weleer mogelijk lager op het veld terecht, al dan niet als vervanger van Brüls. Het voorbije halfjaar kon Kagawa rustig wennen aan onze competitie, nu is het tijd voor de 33-jarige ex-spelmaker van onder meer Borussia Dortmund en Manchester United om te tonen wat hij nog in zijn mars heeft. Op de linkerflank belooft Stan Van Dessel na tal van blessureleed de surprise van de chef te worden.



MOGELIJKE 11
In het succesrecept van vorig seizoen, een behoudende 5-3-2, wint hij daar momenteel schijnbaar het pleit van Janssens. Het trio achterin blijft intact, Jorge Teixeira – naar de bank verdrongen door Ameen Al-Dakhil – moet het net als joker Aboubakary Koita met een bijrol stellen. Op basis van de laatste oefenpartij kan Hollerbach nog altijd rekenen op Brüls, Boya is de enige aanwinst in de typeploeg. Met de huidige kern kan STVV op beide oren slapen, maar een stap vooruit zetten? Dan is er toch nog wat buskruit nodig. Een unieke opportuniteit die de Japanse eigenaars wellicht laten liggen.

Potentiële XI: Schmidt ; Van Dessel, Bauer, Leistner, Al-Dakhil, Hashioka ; Boya, Konaté, Brüls ; Kagawa, Hayashi

LEES OOK: Gent bedwingt Charleroi, STVV blijft foutloos tegen Westerlo

Waar zal STVV dit seizoen eindigen?

Meest recent

Club Brugge heeft prijs: nieuwe goudmijn ontdekt

Club Brugge maakte enkele jaren geleden de goede keuze om eindelijk volop te gaan investeren in de ...

31
31
KRC Genk kraait victorie: Bonsu Baah verrast iédereen

KRC Genk verkocht Christopher Bonsu Baah voor 17 miljoen euro aan Al-Qadsiah in Saudi-Arabië. ...

15
15
'Sensationele Osimhen-wending: monsterbod van 75 miljoen'

De naam van Victor Osimhen dook de voorbije weken weer constant op in de transferbulletins. De ...

116
116
'Jashari is situatie kotsbeu en onderneemt zelf actie'

De transfersoap rond Ardon Jashari blijft maar aanslepen. De Zwitserse international wil dolgraag ...

836
836
Verrassende aanvoerder bij Genk: "Keuze voor toekomst"

Om het seizoen zo goed mogelijk voor te bereiden, trok KRC Genk naar Duitsland voor een oefenkamp. ...

124
124
WK Clubs: oppermachtig PSG vernedert Real op weg naar finale

Paris Saint-Germain FC speelt aanstaande zondag tegen Chelsea FC de finale van het WK voor clubs. De ...

111
111
Llansana open: "Welke Anderlecht-speler beste indruk maakt?"

Om voor meer stabiliteit op het middenveld te zorgen, pakte RSC Anderlecht uit met de komst van ...

353
353
'Club Brugge moet serieus bedrag ophoesten voor Edozie'

Club Brugge rondde woensdag het vertrek van Chemsdine Talbi naar Sunderland FC af en ...

876
876
Standard behoudt foutloos rapport, nieuwe nederlaag KVK

Binnen minder dan een maand barst het nieuwe seizoen in het Belgische voetbal in alle hevigheid los. ...

154
154
Drama Real: buitenaardse actie Courtois voorkomt totale afgang

Op het WK voor clubs streden Real Madrid en Paris Saint-Germain woensdagavond voor het tweede ...

296
296
'Miljoenenjacht Anderlecht: vijf publiekslievelingen in etalage'

RSC Anderlecht toonde zich deze zomer al behoorlijk actief op de transfermarkt, maar het huiswerk is ...

804
804
Genk verliest steunpilaar: "Vertrek niet meer dan normaal"

De selectie en trainersstaf van KRC Genk vertoeven momenteel op Duitse bodem. In Marienfeld werken ...

742
742
'Vuurwerk in Londen: supertransfers Tottenham en Arsenal'

De eerste grote transferdeals van de zomermercato zijn inmiddels afgerond, maar er worden in de ...

139
139
‘Club Brugge stunt: JPL-ster voor habbekrats binnen’

Een buitenkansje in de maak? Blauw-Zwart lijkt te kunnen profiteren van een zeldzaam dipje bij een ...

1110
1110
Straffe transfer Westerlo: "Zeker 6 JPL-clubs geïnteresseerd"

Vorig seizoen kon Westerlo de verwachtingen opnieuw niet helemaal inlossen. Ondanks een talentvolle ...

100
100
'Anderlecht keihard: ook deze 3 spelers moeten weg'

Het is voor Anderlecht al een zeer drukke transferzomer geweest. De moeizame play-offs van vorig ...

543
543
RWDM vindt versterking en ziet goalgetter vertrekken

Het zijn alweer bewogen maanden geweest bij RWDM. De club greep op dramatische wijze naast ...

76
76
'Kassa Antwerp ontploft na dubbele transferwending'

Bij Antwerp zien ze deze zomer alweer heel wat spelers vertrekken. De club moet nog altijd de tering ...

1119
1119
'Club Brugge en co krijgen antwoord over Vuskovic'

Eén van de absolute sensaties in de Jupiler Pro League vorig seizoen was zonder twijfel Luka ...

537
537
'Cercle baalt: toptalent keert niet meer terug'

Bij Cercle Brugge bleef het tot dusver vrij stil op het vlak van transfers. De Vereniging heeft dus ...

270
270
'Club maakt Italianen helemaal gek in dossier-Jashari'

De kassa blijft deze zomer stevig rinkelen bij Club Brugge. Nadat eerder Maxim De Cuyper al voor een ...

1759
1759
Patro blijft gaan en shopt opnieuw bij Sporting Hasselt

Patro Eisden droomt van promotie naar de Jupiler Pro League en kwam daar vorig seizoen al zeer ...

86
86
AA Gent toont veerkracht en pakt late oefenzege

AA Gent wil het komend seizoen over een volledig andere boeg gooien na de tegenvallende resultaten ...

186
186
'Westerlo zit niet stil: volgende transfer in aantocht'

Bij KVC Westerlo zullen er nog de nodige transfers afgerond gaan worden. Onze redactie weet dat er ...

88
88
'PSV rondt duurste deal ooit af, Ajax laat vedette gaan'

Bij Ajax en PSV staat er ook heel wat te gebeuren. De twee teams staan op het punt om een transfer ...

200
200

Meer sportnieuws