JPL PREVIEW: STVV laat unieke opportuniteit liggen

door
JPL PREVIEW: STVV laat unieke opportuniteit liggen

De 18 eersteklasser maken zich op voor de start van het seizoen 2022-23. Vlak voor de actie opnieuw losbarst dient zich dan ook de ideale gelegenheid aan om de verschillende selecties onder de loep te nemen. Als volgende aan de beurt: STVV.


Mede dankzij een straffe eindspurt van 23 op 27 strandden STVV in de voorbije campagne zowaar op gelijke hoogte met rivaal KRC Genk. Alleen het doelsaldo stond een plek in de Europe Play-Offs in de weg. Nochtans huisvestten de Kanaries de op vijf na beste defensie van het land. Aan de overkant wou het echter net iets minder vlotten: 12 teams scoorden evenveel of meer doelpunten. Bernd Hollerbach, wiens eerste jaar in Sint-Truiden voortreffelijk verliep, weet dus waar het schoentje knelt om nog beter doen.

ZOMERMERCATO
Diep in de punt beschikt hij wel niet langer over de tandem Taichi Hara en João Klauss, al hoopt STVV die eerste toch langer te huren. Nog in de as vormt ook het vertrek van de polyvalente Dimitri Lavalée een fikse aderlating. Andere tijdelijke krachten die er niet meer bij zijn, zoals Junior Pius en Rocco Reitz, waren sowieso al op de achtergrond beland. Net als Steve De Ridder. De meeste sleutelfiguren achter de opmars na nieuwjaar bleven dus wel aan boord. Empoli lichtte de aankoopoptie van drie miljoen op linksback Liberato Cacace, toen reeds naar Italië vertrokken.



Daartegenover staat de teller langs inkomende zijde vooralsnog op zeven aanwinsten. Gianni Bruno en Frank Boya worden geleend van respectievelijk AA Gent en Antwerp, Olivier Dumont komt definitief over van de beloften van Standard. Bij het ter ziele gegane Moeskroen plukten de Kanaries gratis linksachter Eric Junior Bocat weg, aan de overkant strikten ze Fabinho uit de B-ploeg van Benfica. Ook nieuwe spits Fatih Kaya kostte geen cent. Net als reservekeeper Jo Coppens, de afgelopen jaren in het buitenland actief, werd hij opgepikt in de Duitse derde klasse.

WIE MAG/MOET NOG WEG?
Christian Brüls, wiens contract bijna afloopt, stuurt zelf aan op een breuk. Onder meer Mory Konaté, Robert Bauer en Toni Leistner zitten in een soortgelijk schuitje. Een beslissing dringt zich dus op voor de defensieve steunpilaren, zeker mocht de interesse in hen toenemen. Ook het Japanse duo Daichi Hayashi en Daniel Schmidt geniet belangstelling, al wordt naar verluidt al een oplossing gezocht voor Kenny Steppe. Van de 24 veldspelers lijken voorts een handvol jonkies en teruggekeerde huurlingen overbodig. Wolke Janssens kwam net op tijd weer boven water.

WAT MAG/MOET ER NOG BIJ?
Indien iedereen gewoon op post blijft zijn de posities achterin netjes dubbel bezet, op het middenveld loopt eveneens voldoende volk rond. Op de flanken is wel sprake van enige schaarste, maar doorgaans opteert Hollerbach voor een veldbezetting zonder wingers. Vermits hij wel graag twee spitsen opstelt kan het offensief compartiment toch wat vers bloed gebruiken. Minstens één aanvaller, bij voorkeur een polyvalent type die voorin op meerdere posities uit de voeten kan, moet er absoluut nog bij. Voor het overige zit er in Stayen wellicht nog vrij weinig in de pijplijn.



GROOTSTE AANWINST/VERLIES
Van rots in de branding in de verdediging tot stofzuiger op het middenveld: Lavalée deed het allemaal. STVV had de linkspoot dan ook graag overgenomen van Mainz, maar helaas koos hij voor KV Mechelen. Hetzelfde scenario wenkt voor topschutter Hara. Wat de nieuwkomers betreft lijkt voorlopig alleen Boya titularis te worden. De sterke beer beschikt alvast over het geschikte profiel om de veelzijdige rol van Lavalée over te nemen. Antwerp bleek dan wel te hoog gegrepen, voor mindere teams is hij haast een godsgeschenk. Bruno liep meteen een lichte blessure op.

OM NAAR UIT TE KIJKEN
Eens hersteld gaat hij in de concurrentie aan met Shinji Kagawa, die tot dan vermoedelijk een koppel zal vormen met zijn landgenoot Hayashi. Nadien komt de Japanse wereldster van weleer mogelijk lager op het veld terecht, al dan niet als vervanger van Brüls. Het voorbije halfjaar kon Kagawa rustig wennen aan onze competitie, nu is het tijd voor de 33-jarige ex-spelmaker van onder meer Borussia Dortmund en Manchester United om te tonen wat hij nog in zijn mars heeft. Op de linkerflank belooft Stan Van Dessel na tal van blessureleed de surprise van de chef te worden.



MOGELIJKE 11
In het succesrecept van vorig seizoen, een behoudende 5-3-2, wint hij daar momenteel schijnbaar het pleit van Janssens. Het trio achterin blijft intact, Jorge Teixeira – naar de bank verdrongen door Ameen Al-Dakhil – moet het net als joker Aboubakary Koita met een bijrol stellen. Op basis van de laatste oefenpartij kan Hollerbach nog altijd rekenen op Brüls, Boya is de enige aanwinst in de typeploeg. Met de huidige kern kan STVV op beide oren slapen, maar een stap vooruit zetten? Dan is er toch nog wat buskruit nodig. Een unieke opportuniteit die de Japanse eigenaars wellicht laten liggen.

Potentiële XI: Schmidt ; Van Dessel, Bauer, Leistner, Al-Dakhil, Hashioka ; Boya, Konaté, Brüls ; Kagawa, Hayashi

POLL: Waar zal STVV dit seizoen eindigen?

Meest recent

Hasi spreekt zich na bekerdeceptie uit over toekomst

Anderlecht zette de voorbije weken alles op de bekerfinale, maar heeft uiteindelijk niet kunnen ...

47
47
'KV Mechelen mag toch nog hopen op toptalent'

KV Mechelen wist de voorbije jaren wel een aantal mooie uitgaande transfers te doen. Daarbij zat ...

21
21
Coosemans twijfelt: "Of dit Anderlecht beter kan?"

Ook dit seizoen zal Anderlecht weer geen prijs pakken. Voor de titel is het nooit in de running ...

69
69
Hayen doet markante uitspraak over titelstrijd na bekerwinst

Nog maar iets meer dan een jaar is hij aan de slag als hoofdtrainer van Club Brugge, maar Nicky ...

263
263
Na degradatie: KV Kortrijk doet plannen uit de doeken

Voor KV Kortrijk is zondag het doek gevallen in de Jupiler Pro League. De Kerels grepen zaterdag nog ...

261
261
Sfeer wordt grimmig: Vandenhaute omsingeld door boze fans

Anderlecht droomde ervan om zondag zijn eerste prijs sinds 2017 te pakken, maar is daar uiteindelijk ...

591
591
Penalty of niet? Vanaken en Anderlecht reageren

De Croky Cup 2024/25 is uiteindelijk een prooi geworden voor Club Brugge. Dat maakte in de finale ...

670
670
Na beker ook titel? Verhaeghe velt zijn oordeel

Club Brugge zette zijn prijzenkast de voorbije jaren al aardig vol en ook dit seizoen mogen ze weer ...

248
248
Geen laatste prijs: Vertonghen legt vinger op de wonde

Jan Vertonghen raakte uiteindelijk niet klaar voor een basisplaats bij Anderlecht, maar de ...

179
179
Finaleheld Vermant doet klasse-uitspraak over Anderlecht

Romeo Vermant is zich aan het ontpoppen tot dé sensatie van het seizoenseinde bij Club ...

599
599
"In Brugse achterzak" - Kranten scherp voor Anderlecht-deceptie

RSC Anderlecht is er dan toch niet in geslaagd om zijn eerste grote prijs sinds 2017 te pakken. In ...

507
507
Anderlecht strafschop ontnomen? Analisten vellen verdict

Club Brugge heeft zondagavond voor de 12de keer in zijn geschiedenis beslag gelegd op de Beker van ...

1853
1853
Club Brugge pakt Beker van België! Machtige Vermant nekt Anderlecht

Voor de twaalfde keer in zijn bestaan heeft Club Brugge vanavond de Beker van België gewonnen. ...

295
295
Kampioenkater: Chelsea pakt cruciale zege tegen Liverpool

Liverpool FC heeft zijn eerste wedstrijd als kampioen van Engeland verliezend afgesloten. Op het ...

41
41
Kompany kampioen! Slipper Leverkusen bezorgt Bayern de titel

Vincent Kompany heeft Bayern München in zijn eerste seizoen als hoofdcoach bij de club naar de ...

229
229
Historisch dieptepunt Gent in zicht: "Het is onthutsend"

AA Gent plaatste zich voor het eerst sinds 2019 voor de belangrijkste nacompetitie. Maar voorlopig ...

354
354
Grote zondebok bij Anderlecht: "Hij ligt gewoon te slapen"

Het Koning Boudewijn-stadion vormde zondagavond het decor voor de finale van de Croky Cup. En de ...

410
410
KRC Genk vervloekt arbitrage: "Dit is geen zaalvoetbal, hé"

KRC Genk raakt voorlopig niet weg uit het sukkelstraatje in de Champions' Play-Offs. De Limburgers ...

252
252
'Transferbom in de maak: Real verlangt 100 miljoen'

Real Madrid kan zich alsnog tot kampioen kronen, maar als de inhaalrace op FC Barcelona fout afloopt ...

198
198
Bertaccini bezegelt lot KV Kortrijk en doet Kanaries dromen

Hij is stilaan een fenomeen aan het worden op de Belgische velden: Adriano Bertaccini. De aanvaller ...

195
195

Meer sportnieuws