Standard klaar voor 3 topdeals: ‘Beste van het land’

door
Standard klaar voor 3 topdeals: ‘Beste van het land’

Met 777 Partners als nieuwe eigenaar wil Standard een einde stellen aan de jarenlange sportieve en financiële laagconjunctuur. De Rouches willen vers kapitaal vergaren op de transfermarkt, maar tegelijkertijd ook kwalitatieve versterkingen aantrekken. DIe dubbele opzet neemt alvast concrete vormen aan met het nakende vertrek van Nicolas Raskin, de potentiële komst van Christian Brüls, en de recente aanwerving van Noah Ohio.


STILTE VOOR DE STORM

Ronny Deila, de nieuwe coach van Standard, sloeg net geen alarm tijdens de voorbereiding op het nieuwe voetbalseizoen. “We zullen nog veel stappen moeten zetten. Ik ben hier nu 2,5 week en het is duidelijk dat nog veel zaken beter moeten. De ploeg mist coördinatie, complementariteit en evenwicht.” Tussen de regels door bedoelde de Noor vooral dat hij snel versterking nodig heeft om goede resultaten neer te zetten in de aankomende jaargang van de Jupiler Pro League.



“Het is belangrijker om voor de juiste spelers te gaan in plaats van zomaar spelers binnenhalen. We weten wat we willen, maar in deze fase van de markt zijn jongens nog dubbel zo duur”, verklaarde Ronny Deila aan Het Laatste Nieuws. Met enige vertraging stelde Standard donderdag dan eindelijk zijn eerste aanwinst voor. Noah Ohio, een 19-jarige centrumspits, ondertekende een vierjarig contract op Sclessin, terwijl ook Christian Brüls op weg is naar Luik. De uitgaande transfer van Nicolas Raskin zou de clubkas dan weer meerdere miljoenen moeten opleveren.

NOAH OHIO

Noah Ohio is een veelbelovend talent, wiens grote sterkte zijn indrukwekkende snelheid is. “Niemand kan me afstoppen op de counter”, zei de tiener in de Duitse pers. Hij werd opgeleid in de jeugdopleidingen van absolute topclubs zoals Manchester United, Manchester City en RB Leipzig. Ondanks een contractvoorstel van Manchester City in 2019, weigerde Ohio om te blijven bij The Citizens en zette hij zijn loopbaan verder bij Leipzig. Toen stond de Nederlands-Engelse spits trouwens ook in het vizier van Bayern München en Borussia Dortmund.

In de voorbije jaren werd hij door de Duitsers twee keer uitgeleend, aan Vitesse Arnhem en aan Austria Wien, maar beide huurperiodes waren niet meteen een groot succes. Noah Ohio werd oorspronkelijk voor anderhalf jaar uitgeleend aan Vitesse, maar de Arnhemse club stopte ‘in goed overleg’ vervroegd de samenwerking met Ohio. Naar verluidt omdat Vitesse vond dat Ohio zich niet voldoende ontwikkelde. “We verloren veel, het is dan niet gemakkelijk als je nog maar komt piepen op het professionele niveau”, zei Ohio zelf over die periode.



Desondanks heeft Noah Ohio op 19-jarige leeftijd nog steeds een grote toekomst en progressiemarge voor zich. Als je in de jeugdopleidingen van Manchester United, Manchester City en RB Leipzig speelde, en ook U19 international bent bij Oranje, dan heb je toch wel het een en ander in je mars. Fergal Harkin, de nieuwe technisch directeur van Standard, kende Ohio nog van zijn periode bij Man City en hij beschouwde de 19-jarige als een grote opportuniteit. Volgens L’Avenir wilde ook Vincent Kompany hem in extremis naar Burnley halen, maar Harkin was hem dus te snel af.

CHRISTIAN BRÜLS

Standard heeft de smaak alvast goed te pakken op de transfermarkt want de Rouches zouden ondertussen ook nog Christian Brüls (Sint-Truiden) naar Sclessin willen halen. De 33-jarige middenvelder was vorig seizoen één van de grote uitblinkers van STVV en bij uitbreiding ook van de Jupiler Pro League. Voor Brüls zou het zijn tweede passage zijn bij Standard, want in het seizoen 2015-2016 werd hij door Stade Rennes al één seizoen uitgeleend aan de Luikenaars. Toen was zijn periode aan de boorden van de Samber en de Maas weliswaar geen groot succes. Vandaag zou de transfer van Christian Brüls naar Standard een kleine stunt betekenen.



Op 33-jarige leeftijd presteert de middenvelder nog steeds op een hoog niveau en vorig seizoen werd hij zelfs genomineerd voor Profvoetballer van het Jaar. “Christian Brüls echt een van de beste middenvelders van het land. Dat hij soms een beetje prettig gestoord is, moet je er bijnemen”, zei commentator en columnist Dave Peeters vorig seizoen in De Zondag. Ook ploegmaat Shinji Kagawa sprak zich onlangs lovend uit over zijn ploegmaat. “Ik hoorde dat de club Christian in tweede klasse haalde. Dat is niet normaal, zo veel talent die gast”, zei de Japanner in Het Belang van Limburg.

NICOLAS RASKIN

Maar om te investeren in nieuwe spelers, moet er ook financiële ruimte worden vrijgemaakt. Standard zeult vandaag een grote schuldenberg met zich mee, want één van de prioriteiten van 777 Partners is om voor 15 miljoen euro aan spelers te verkopen. Met dat vrijgemaakt kapitaal dienen de schulden te worden aangezuiverd en moet ook de spelersselectie stevig worden opgeknapt. Nicolas Raskin is alvast een speler die aardig wat geld in het laatje kan brengen, hoewel de Rouches hun middenvelder als onmisbaar beschouwen.

De huidige overeenkomst van Nicolas Raskin loopt eind volgend seizoen af, waardoor Standard deze zomer nog serieus kan cashen bij een transfer. Bovendien wil de ambitieuze middenvelder graag vertrekken bij Standard, hij zou namelijk niet overtuigd geraakt zijn van eerste verkennende gesprekken met het nieuwe Standard-beleid. Daarnaast wil hij liever zijn grenzen verleggen en zich verbeteren als voetballer. Club Brugge profileerde zich in de voorbije weken als een kandidaat-overnemer voor Raskin, en die interesse neemt stilaan concrete vormen aan.



Journalist Sacha Tavolieri meldde woensdag namelijk dat Club Brugge de gesprekken al geopend heeft met de entourage van Nicolas Raskin én met de clubleiding van Standard. De middenvelder is alvast gecharmeerd door de Brugse interesse, al weigeren de Rouches voorlopig om mee te werken aan een transfer. Dat kan vooral gezien worden als een onderhandelingstactiek van de Luikenaars, die zich niet in de beste onderhandelingspositie bevinden, om op die manier een zo hoog mogelijke transfersom uit de brand te kunnen slepen.

LEES OOK: Spanning stijgt: plannen met Witsel liggen op tafel

🔥 Wat iedereen nu leest

Gert Verheyen trapt verrassend nieuw hoofdstuk op gang
Gert Verheyen trapt verrassend nieuw hoofdstuk op gang
Jean-Marie Pfaff breekt volledig:
Jean-Marie Pfaff breekt volledig: "Kapot vanbinnen"

Zal Standard beter presteren dan vorig seizoen?

Meest recent

'Frutos flikt het en haalt ex-speler Anderlecht'

Nicolas Frutos heeft bij La Louvière heel wat oude bekenden van RSC Anderlecht gehaald. ...

45
45
'Renard raast door: Anderlecht strikt wéér een spits'

RSC Anderlecht blijft maar doorrazen op de transfermarkt. Olivier Renard en Tim Borguet gaan ...

150
150
Vanaken boos: "Dit is goedkoop en moet eruit!"

Club Brugge heeft vanavond zijn eerste nederlaag geleden op het veld van KV Mechelen. Blauw-Zwart ...

230
230
KV Mechelen stuurt Club Brugge met kater richting CL

KV Mechelen ontving vanavond Club Brugge. Altijd een interessant duel en ook deze keer was het dat. ...

183
183
Transfer Genk: “Híj belichaamt waar wij voor staan”

KRC Genk maakt de afgelopen maanden werk van heel wat contractverlengingen van jonge gasten. De club ...

141
141
Vanderbiest verklapt: “Er speelt iets rond hém”

Bij KV Mechelen zullen er wellicht nog wat spelers gaan vertrekken. De Maneblussers praten over een ...

119
119
Club Brugge in de problemen bij KVM: "Hij is een catastrofe"

KV Mechelen en Club Brugge hebben vanavond de tweede speeldag in de Jupiler Pro League op gang ...

453
453
STVV deelt transferboodschap mee na vertrek Bertaccini

STVV heeft Adriano Bertaccini verkocht aan RSC Anderlecht. De Kanaries verdienen miljoen euro's aan ...

118
118
OH Leuven slaat stevig toe: "Getekend tot 2029"

Oud-Heverlee Leuven is allerminst klaar op de transfermarkt. David Hubert verwacht nog wel het een ...

39
39
Spanning stijgt: plannen met Witsel liggen op tafel

Een tweetal maanden geleden droomden de fans van Standard luidop van een terugkeer van Axel Witsel. ...

214
214
Häcken-pandoering zorgt voor explosie in Lotto Park

De crisis loert om de hoek bij RSC Anderlecht. En het is amper 1 augustus. We haalden ruim een week ...

635
635
'Droomtransfer Lukebakio op til: topclub meldt zich'

Dodi Lukebakio kent een zeer mooie buitenlandse carrière. De flankaanvaller krijgt weinig ...

82
82
KV Mechelen - Club Brugge: Hayen voert twee wissels door

KV Mechelen en Club Brugge openen vanavond de tweede speeldag van de Jupiler Pro League. Blauw-Zwart ...

233
233
Bom in Ligue 1: PSG-ster 15 jaar de cel in?

De afgelopen jaren zijn héél wat voetballers in contact gekomen met het gerecht. Daar ...

181
181
Ajax helpt Club Brugge met slimme transferzet

Ajax heeft een nieuwe aanwinst voorgesteld en dat zullen ze in Brugge zeer graag horen. De ...

272
272
Bertaccini heeft beet: toptransfer eindelijk officieel

De kogel is door de kerk: Adriano Bertaccini is een speler van RSC Anderlecht. Dat maakte de club ...

293
293
‘Anderlecht niet klaar: Renard smeedt nog transferplannen’

RSC Anderlecht is ferm aan het uitpakken op de zomertransferperiode. Anderlecht zal na het fiasco in ...

357
357
KAA Gent zweet peentjes: Leko al ferm onder druk

KAA Gent ging op de eerste speeldag van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League met 3-1 onderuit ...

263
263
Zulte Waregem haalt nieuw goudhaantje binnen

Zulte Waregem hoopt dit seizoen weer hoge ogen te gooien in de Jupiler Pro League. De kampioen van ...

133
133
‘Club Brugge verbaast met vreemde Jashari-beslissing’

De soap rond Ardon Jashari is een dagelijkse bezigheid op de zomermercato. AC Milan duwt ferm door ...

1693
1693
Bekende voetbaltrainer redt twee meisjes van de dood

Een geweldig verhaal in de marge van het voetbal: voormalig Inter-trainer Andrea Stramaccioni heeft ...

94
94
Wilmots grijpt opportuniteit: Standard heeft wéér beet

Standard Luik is met Marc Wilmots en Mircea Rednic een nieuwe weg ingeslagen. De Rouches hopen snel ...

210
210
'Renard stunt met constructie: details nieuwe toptransfer'

Anderlecht is nog druk in de weer op de zomermercato. Paars-Wit kan duidelijk nog versterkingen ...

673
673
De Mil slaat keihard terug na pijnlijke Charleroi-zeperd

Sporting Charleroi was afgelopen seizoen euforisch na de onverwachte overwinning op de Bosuil. De ...

125
125
Ivan Leko onthult gigantische domper bij KAA Gent

KAA Gent is niet goed aan het seizoen begonnen, maar Ivan Leko panikeerde vooralsnog niet. Met ...

411
411

Meer sportnieuws