Mazzu duidt draaischijf aan bij vernieuwd Anderlecht

door
Mazzu duidt draaischijf aan bij vernieuwd Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een geslaagde zomerstage achter de rug. In het Nederlandse Horst maakte nieuwe coach Felice Mazzu van de gelegenheid handig gebruik om zijn visie en speelwijze verder door te drammen op zijn spelersgroep. En ook de resultaten in de oefenduels mochten gezien worden.


Nadat RSCA afgelopen weekend tot twee keer toe de maat nam van FC Nordsjaelland, werd dinsdagmiddag ook Helmond Sport over de knie gelegd: 2-0. Wederom kon Paars-Wit dus de nul houden. En ook aanvallend gezien verliep het behoorlijk vlot. Mits wat meer precisie in de afwerking had RSCA veel meer kunnen/moeten scoren.

In ieder geval werden de intenties van Mazzu nogmaals duidelijk. Zo staat inmiddels vast dat hij ook bij Anderlecht zal teren op zijn bekende 3-5-2-systeem. En voor een aantal spelers heeft hij een belangrijke rol voorzien. Bijvoorbeeld voor Yari Verschaeren. Volgens Het Laatste NIeuws moet het 21-jarige jeugdproduct meer dan ooit de draaischijf worden bij Paars-Wit.

VRIJE ROL
Binnen het nieuwe systeem zal Verschaeren uitgespeeld worden in de driehoek op het middenveld. Daarin krijgt hij een vrije rol, waarbij hij in balbezit zoveel mogelijk moet bewegen en opduiken tussen de linies. Iets wat hem duidelijk ligt. Tegen Nordsjaelland scoorde Verschaeren bijvoorbeeld twee keer, een week eerder zorgde hij voor een hattrick tegen Roda JC. Maar ook in de omschakeling speelt hij een belangrijke rol. Zo moet hij mee de lijnen helpen uitzetten in het pressen. En ook dat gaat hem goed af. Verschaeren lijkt dus klaar om een goed seizoen te draaien en eindelijk de ploeg op sleeptouw te nemen, iets wat hij de voorbije jaren toch wat te weinig deed.

LEES OOK: "Doet pijn hen zo te zien" - grote zorgen rond RSCA-tweetal

Verschaeren heeft het potentieel voor de Europese top ...

Meest recent

Euvrard laat koppen rollen: Standard dumpt kwartet

Standard hoopt zaterdag tegen OHL voor het eerst in vijf (!) jaar tijd nog eens een wedstrijd te ...

10
10
AA Gent slikt bittere pil: zware blessure toptalent

AA Gent vat maandag in eigen huis de play-offs aan tegen KV Mechelen. Rik De Mil zal het dan wel nog ...

29
29
Leko spreekt klare taal: Mignolet out, Vanaken fit

Club Brugge is alweer de jager in de play-offs, al bedraagt de kloof met koploper Union dit keer ...

154
154
Taravel houdt adem in: Anderlecht zonder De Cat?

Hoewel alle ogen gericht zijn op de bekerfinale, wil RSC Anderlecht ook in de play-offs geen mal ...

150
150
Oosting opgetogen: ziekenboeg Antwerp stroomt leeg

Antwerp opent straks de Europe Play-Offs in eigen huis tegen KRC Genk. Omwille van een ronduit ...

95
95
Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Maart voelde voor Brandon Mechele als een maand waarin alles samenkwam. De robuuste verdediger van ...

377
377
Leko verrast met uitspraken over Anderlecht en titelstrijd

De Play-Offs gaan van start en Club Brugge kijkt recht in de ogen van grote rivaal RSC Anderlecht. ...

211
211
KAA Gent incasseert ferme domper voor Play-Offs

De Play-Offs gaan vanavond van start. KAA Gent wist zich op de laatste speeldag te verzekeren van ...

143
143
Duivels spitsendrama: Vandenbempt noemt opvallende optie

De situatie van Romelu Lukaku begint zorgwekkend te worden. De topscorer aller tijden van de Rode ...

125
125
Mathijssen weet het zeker: “Zij winnen Europe Play-Offs”

De Play-Offs worden vanavond afgetrapt door Royal Antwerp FC en KRC Genk. Die laatstgenoemde zat ...

183
183
Rik De Mil voelt meteen zware PO-druk bij KAA Gent

KAA Gent start Play-Off 1 tegen KV Mechelen. De Buffalo’s spelen thuis en willen meteen met ...

60
60
Opvolger Mignolet: 'Club Brugge verrast met bekende naam'

Simon Mignolet stopt aan het einde van het seizoen met keepen. De doelman was jarenlang een ...

597
597
'Italiaans fiasco eist nu ook de kop van Gattuso'

Vorige week werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld, waardoor alle 48 deelnemende landen nu ...

50
50
Radja voor rechtbank: Nainggolan weet waar hij aan toe is

Rond Radja Nainggolan is het maar zelden stil, ook omdat de ex-Rode Duivel zelden verlegen zit om ...

68
68
Nieuwe coach Cercle eerlijk: "Daarvoor extra tijd nodig"

De Jupiler Pro League wordt dit weekend na een korte break weer op gang getrapt en dat gebeurt ook ...

104
104
Club of Union? Vrancken duidt zijn kampioen aan

Nu het interlandvoetbal weer voorbij is, staat de start van de play-offs in de Jupiler Pro League ...

396
396
Bommetje barst bij Chelsea: sterkhouder uit selectie gezet

Ook in Engeland wordt er dit weekend weer gevoetbald nu de interlandbreak erop zit. Daar zit er bij ...

59
59
Straf: onbekende Belg legt Modric vuur aan de schenen

De Serie A krijgt in ons land doorgaans toch wat minder aandacht dan pakweg de Premier League en dat ...

31
31
TRANSFERUURTJE: 'Club grijpt naast Duivels, Barça gaat los'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

146
146
Rode Duivels wereldkampioen? OPTA is onheilspellend

Alle deelnemers van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada zijn bekend. De Rode ...

104
104
Vermant is de pineut: Vanhaezebrouck snoeihard voor Tresoldi

Nicolo Tresoldi zit in bloedvorm. De aanvaller scoort bij Club Brugge het ene doelpunt na het ...

169
169
Nicky Hayen slaat op tafel bij KRC Genk en grijpt in

KRC Genk kende een teleurstellend seizoenseinde. De Limburgers hadden uiteindelijk alles in eigen ...

354
354
Boussoufa mengt zich in racismedebat: “Club Brugge-fans...”

Afgelopen interlandperiode was er weer een moment dat heel wat stof deed opwaaien. Tijdens Spanje ...

361
361
'Antwerp zet Gyrano Kerk buiten kern door bizarre reden'

Royal Antwerp FC neemt het vanavond op tegen KRC Genk in Play-Off 2. Joseph Oosting en The Great Old ...

269
269
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

121
121

Meer sportnieuws