Mazzu duidt draaischijf aan bij vernieuwd Anderlecht

door
Mazzu duidt draaischijf aan bij vernieuwd Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een geslaagde zomerstage achter de rug. In het Nederlandse Horst maakte nieuwe coach Felice Mazzu van de gelegenheid handig gebruik om zijn visie en speelwijze verder door te drammen op zijn spelersgroep. En ook de resultaten in de oefenduels mochten gezien worden.


Nadat RSCA afgelopen weekend tot twee keer toe de maat nam van FC Nordsjaelland, werd dinsdagmiddag ook Helmond Sport over de knie gelegd: 2-0. Wederom kon Paars-Wit dus de nul houden. En ook aanvallend gezien verliep het behoorlijk vlot. Mits wat meer precisie in de afwerking had RSCA veel meer kunnen/moeten scoren.

In ieder geval werden de intenties van Mazzu nogmaals duidelijk. Zo staat inmiddels vast dat hij ook bij Anderlecht zal teren op zijn bekende 3-5-2-systeem. En voor een aantal spelers heeft hij een belangrijke rol voorzien. Bijvoorbeeld voor Yari Verschaeren. Volgens Het Laatste NIeuws moet het 21-jarige jeugdproduct meer dan ooit de draaischijf worden bij Paars-Wit.

VRIJE ROL
Binnen het nieuwe systeem zal Verschaeren uitgespeeld worden in de driehoek op het middenveld. Daarin krijgt hij een vrije rol, waarbij hij in balbezit zoveel mogelijk moet bewegen en opduiken tussen de linies. Iets wat hem duidelijk ligt. Tegen Nordsjaelland scoorde Verschaeren bijvoorbeeld twee keer, een week eerder zorgde hij voor een hattrick tegen Roda JC. Maar ook in de omschakeling speelt hij een belangrijke rol. Zo moet hij mee de lijnen helpen uitzetten in het pressen. En ook dat gaat hem goed af. Verschaeren lijkt dus klaar om een goed seizoen te draaien en eindelijk de ploeg op sleeptouw te nemen, iets wat hij de voorbije jaren toch wat te weinig deed.

LEES OOK: Anderlecht zet mes in de kern: rollen er 8 koppen?

Verschaeren heeft het potentieel voor de Europese top ...

Meest recent

Van Persie verklaart dé stunttransfer van het jaar in NL

Feyenoord kent een zeer moeizaam seizoen en zet alles op alles op de tweede plaats. Dat geeft recht ...

23
23
Cinel pakt uit met zeer gewaagde uitspraken

Cercle Brugge draait al een stuk beter dan enkele weken geleden, maar de situatie is nog altijd ...

49
49
PSG-voorzitter met grote ambities: "Naar de JPL!"

Nasser Al-Khelaïfi is voorzitter van PSG en hij was donderdag te gast in België. Daar ...

74
74
PSV én PSG onderuit, Pocognoli geniet met volle teugen

In de Bundesliga, Serie A, Eredivisie en Ligue 1 werd er vanavond ook gevoetbald. Zo mochten ze bij ...

26
26
KRC Genk (voorlopig) in top zes na felbevochten zege

KRC Genk stond er grote druk, want verliezen was vanavond uit den boze bij KV Mechelen. De ...

119
119
Patro viert feestje bij Club NXT na zege in spektakelduel

In de Challenger Pro League stonden er vanavond twee duels op het programma. Club NXT ontving het ...

54
54
Tresoldi geniet in JPL en ziet één straffe tegenstander

Club Brugge betaalde afgelopen zomer 6 miljoen euro om Nicolo Tresoldi aan te trekken. De speler ...

112
112
Still geeft update over alle ophef omtrent Bayat

Edward Still verliet na twee matchen als interim-trainer RSC Anderlecht voor Watford. Karim ...

62
62
De Mil verrast: "Wilde hem meenemen naar AA Gent"

Zaterdag staat er met Sporting Charleroi - AA Gent een zeer belangrijk duel voor een ticket in ...

110
110
Red Flames nemen na 65 caps afscheid van grote naam

De Belgian Red Flames hebben vandaag afscheid genomen van een van hun meest ervaren speelsters. Na ...

28
28
Leko klopt zichzelf op de borst: "Sinds ik er ben..."

Club Brugge moet dit weekend aan de bak tegen Cercle Brugge. Een Brugse derby, waarbij puntenverlies ...

140
140
Dan breekt de hel los: nachtmerriecoach naar Anderlecht?

Anderlecht jaagt op een nieuwe T1 en wil nog deze week knopen doorhakken. Maar één ...

553
553
Grote crisis bij Antwerp: Goots velt oordeel over toekomst

Royal Antwerp FC verloor kansloos met 0-4 van een zeer sterk RSC Anderlecht. De score was nog ...

168
168
'Club Brugge ruikt geld bij deal van 80 miljoen euro'

Club Brugge incasseerde de afgelopen honderden miljoenen euro’s via uitgaande transfers. De ...

451
451
Euvrard geeft toe: zomeraanwinst mag Standard al verlaten

Bij Standard kennen ze alweer een zeer moeilijk seizoen. Vincent Euvrard zal met zijn team moeten ...

86
86
Overname op til? Saudi-Arabië zorgt voor bommetje in JPL

Onze redactie kwam de afgelopen maanden met een aantal primeurs. Zo haalden we al een hele tijd ...

474
474
Belgisch voetbal kreunt: 666 miljoen euro als noodoplossing

Het Belgische voetbal leeft al vele jaren boven zijn stand. Dankzij kapitaalsinjecties van de ...

133
133
Vanderbiest voert druk op: "Bij hén is het van moeten"

KV Mechelen kan vanavond een zeer goede zaak doen in de Jupiler Pro League. Ze nemen het in eigen ...

54
54
'KV Mechelen mist duo, Hayen hakt Genk-knopen door'

KV Mechelen krijgt straks KRC Genk over de vloer, een van de rechtstreekse concurrenten in de jacht ...

363
363
De Mil moet puzzelen: sterkhouders out bij AA Gent

KAA Gent gaat zaterdag op bezoek bij Charleroi, een rechtstreekse concurrent voor de top zes. ...

137
137
Vader Vlasic brandt Van Gucht af na ontkenning scheiding

Wel gescheiden, niet gescheiden en uiteindelijk... blijken Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic toch ...

276
276
Leko verschaft cruciale update uit ziekenboeg Club Brugge

Aanstaande woensdag komt Atlético Madrid op bezoek in Jan Breydel, waar Club Brugge zondag ...

312
312
Schreuder naar Anderlecht: laatste struikelblok bekend

Na de straffe bekerzege tegen Antwerp gaan er hier en daar stemmen op om interimcoach ...

808
808
Jan Mulders hart bloedt: “Ik dacht aan begrafenissen”

Jan Mulder werd een poos geleden genadeloos aan de kant geschoven door VTM. De Nederlandse analist ...

98
98
Kaye Furo meteen naar de achtergrond bij Brentford

Kaye Furo maakte afgelopen wintermercato de verrassende transfer naar Brentford. De aanvaller was ...

224
224

Meer sportnieuws