Herboren smaakmaker leidt Anderlecht naar nieuwe zege

439 stemmen
Herboren smaakmaker leidt Anderlecht naar nieuwe zege

In aanloop naar de start van het nieuwe seizoen stond RSC Anderlecht zaterdag voor een belangrijke test. Tijdens de zomerstage in Horst stond namelijk een dubbele oefenpot tegen FC Nordsjaelland op het programma. De eerste partij werd alvast gewonnen, met dank aan een wederom uitblinkende Yari Verschaeren.


Coach Felice Mazzu maakte van het tweeluik gebruik om enkele zaken uit te proberen. Hendrik Van Crombrugge kwam bijvoorbeeld niet in actie, de trainer wou zijn twee reserve-doelmannen aan het werk zien. Daarnaast experimenteerde hij in de eerste oefenpot met Bogdan Mykhaylichenko in de driemansdefensie, Francis Amuzu op de linkerflank en voorin met het duo Lior Refaelov/Benito Raman. Op het middenveld startten Kristoffer Olsson en Marco Kana dan weer in de rug van Verschaeren.

In die formatie ging Paars-Wit ook goed van start. Het was Raman die de Brusselaars al snel op voorsprong kon zetten. RSCA zette overigens opnieuw hoog druk, al zorgde dat af en toe wel voor een gevaarlijke situatie op de counter. Defensief gezien is er toch nog werk aan de winkel. Nordsjaelland kon daar echter niet van profiteren en ging dus met een 1-0-achterstand de rust in. Vlak na de pauze konden de Denen echter toch op gelijke hoogte komen na een strafschop van Mads Kristian Hansen.

VERSCHAEREN HEERST
Maar RSCA toonde veerkracht. Via Verschaeren, die zich duidelijk goed in zijn sas voelt binnen het systeem van Mazzu en vorige week nog een hattrick scoorde tegen Roda, kwam de recordkampioen opnieuw op voorsprong. En diezelfde Verschaeren legde uiteindelijk ook de eindstand vast. Dat deed hij op aangeven van Sebastiano Esposito, die als invaller zijn eerste minuten kon maken. Een degelijk resultaat, al blijft er ruimte voor verbetering. Om 16u gaat de tweede oefenpot tegen Nordsjaelland van start, weliswaar met een ander elftal dan.

LEES OOK: 'Club drukt door: verrassende miljoenenaanwinst op komst'

Verschaeren wordt dé smaakmaker van het nieuwe Anderlecht ...

Meest recent

'Wending Tzolis: waanzinnige vraagprijs laat topclub kansloos'

Dat Christos Tzolis deze zomer zal vertrekken bij Club Brugge lijkt een uitgemaakte zaak. En dus ...

123
123
Kwartfinale binnen bereik? Data voorspellen WK-route Duivels

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

66
66
Zwitserland wint: 20-jarige sensatie sloopt Bosnische muur

Zwitserland heeft niet zonder enige moeite zijn eerste zege van het WK geboekt: 4-1. Tegen ...

29
29
'Club Brugge moet hoofd buigen in pittig transfergevecht'

Club Brugge wist de voorbije seizoenen heel wat jonge talenten voor een prikje te strikken, om ze na ...

147
147
Feest in Oranje-kamp: transfer van 60 miljoen beklonken

Nederland bereidt zich momenteel voor op zijn tweede WK-wedstrijd van aanstaande zaterdag tegen ...

27
27
'Transferbom Liverpool: bod van 100 miljoen op WK-sensatie'

Een aantal nieuwe namen binnen het mondiale voetbal maakte de voorbije dagen al flink indruk op het ...

39
39
Vanaken titularis tegen Iran? Ferrera spreekt duidelijke taal

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

183
183
'Anderlecht drukt door: miljoenenbod op bekend gezicht'

Bij RSC Anderlecht staan vrijdag al de eerste fysieke proeven in aanloop naar volgend seizoen op het ...

554
554
Beveren presenteert hoofdcoach; nieuwe Belgische club Mazzu

In de schaduw van het wereldkampioenschap, beginnen de Belgische profclubs stilaan aan het ...

171
171
'Bayern haalt uit op mercato: medische proeven op WK'

Dat het wereldkampioenschap momenteel wordt afgewerkt aan de andere kant van de Atlatische Oceaan, ...

71
71
Duivel imponeert Nederlanders: "Je schrikt je de pleuris"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

434
434
Feest voor Broos: Tsjechië geeft gedroomde start uit handen

Het Zuid-Afrika van bondscoach Hugo Broos op het WK 2026 een knap punt gepakt tegen Tsjechië. ...

75
75
Drastische ingreep Duivels: Nainggolan wil onverwachte naam

Aanstaande zondag staan de Rode Duivels voor hun tweede WK-wedstrijd tegen Iran. Na de mindere ...

209
209
'Club Brugge hakt knopen door: twee transfers geschrapt'

Landskampioen Club Brugge zag inmiddels al enkele spelers vertrekken, voorlopig blijft het echter ...

536
536
'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Nadat hij er al een tijdje op een zijspoor zat, werd het aflopende contract van Mats Rits bij RSC ...

512
512
"Ze kunnen mekaar niet zien" - zorgwekkende analyse Duivels

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

484
484
De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Nathan De Cat leek deze zomer vooral richting Duitsland te vertrekken, maar plots ligt er een heel ...

360
360
Van bank naar basis: Rode Duivel overbluft Garcia

In hun eerste wedstrijd op het WK liep het  niet bepaald van een leien dakje voor de Rode ...

198
198
'Sibierski slaat toe: eerste aanwinst RSCA onderweg'

Binnen ruim een maand moet RSC Anderlecht alweer vol aan de bak in de voorronde van de Europa ...

595
595
'Arsenal all-in: toptransfer Tzolis in stroomversnelling'

Hoewel de ogen van de voetbalwereld op het WK gericht zijn, draait de geruchtenmolen bij Club Brugge ...

268
268
Debast in, Mechele out: analisten geven Garcia raad

Het gelijkspel tegen Egypte biedt uiteraard stof tot discussie over de opstelling van Rudi Garcia, ...

1055
1055
Van Gucht vs De Bilde: Bloedmooie Russische slaat hard terug

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

330
330
'Club Brugge breekt alle records: minstens 50 miljoen'

Club Brugge staat een bijzonder drukke zomer te wachten, maar aan centen om de vele vertrekkers te ...

671
671
Zorgen voor Garcia: vier afwezigen bij Rode Duivels

Na het gelijkspel tegen Egypte kunnen de Rode Duivels zich geen foutjes meer veroorloven. Zondag ...

486
486
STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Een gewone fietstocht naar huis eindigde in een drama dat een hele gemeenschap diep raakt. In ...

153
153

Meer sportnieuws