Herboren smaakmaker leidt Anderlecht naar nieuwe zege

439 stemmen
Herboren smaakmaker leidt Anderlecht naar nieuwe zege

In aanloop naar de start van het nieuwe seizoen stond RSC Anderlecht zaterdag voor een belangrijke test. Tijdens de zomerstage in Horst stond namelijk een dubbele oefenpot tegen FC Nordsjaelland op het programma. De eerste partij werd alvast gewonnen, met dank aan een wederom uitblinkende Yari Verschaeren.


Coach Felice Mazzu maakte van het tweeluik gebruik om enkele zaken uit te proberen. Hendrik Van Crombrugge kwam bijvoorbeeld niet in actie, de trainer wou zijn twee reserve-doelmannen aan het werk zien. Daarnaast experimenteerde hij in de eerste oefenpot met Bogdan Mykhaylichenko in de driemansdefensie, Francis Amuzu op de linkerflank en voorin met het duo Lior Refaelov/Benito Raman. Op het middenveld startten Kristoffer Olsson en Marco Kana dan weer in de rug van Verschaeren.

In die formatie ging Paars-Wit ook goed van start. Het was Raman die de Brusselaars al snel op voorsprong kon zetten. RSCA zette overigens opnieuw hoog druk, al zorgde dat af en toe wel voor een gevaarlijke situatie op de counter. Defensief gezien is er toch nog werk aan de winkel. Nordsjaelland kon daar echter niet van profiteren en ging dus met een 1-0-achterstand de rust in. Vlak na de pauze konden de Denen echter toch op gelijke hoogte komen na een strafschop van Mads Kristian Hansen.

VERSCHAEREN HEERST
Maar RSCA toonde veerkracht. Via Verschaeren, die zich duidelijk goed in zijn sas voelt binnen het systeem van Mazzu en vorige week nog een hattrick scoorde tegen Roda, kwam de recordkampioen opnieuw op voorsprong. En diezelfde Verschaeren legde uiteindelijk ook de eindstand vast. Dat deed hij op aangeven van Sebastiano Esposito, die als invaller zijn eerste minuten kon maken. Een degelijk resultaat, al blijft er ruimte voor verbetering. Om 16u gaat de tweede oefenpot tegen Nordsjaelland van start, weliswaar met een ander elftal dan.

LEES OOK: Anderlecht troeft topploegen af: contract tot 2029

Verschaeren wordt dé smaakmaker van het nieuwe Anderlecht ...

Meest recent

Garcia verrast compleet met basisploeg Rode Duivels

Om 5u nemen de Rode Duivels het op tegen Nieuw-Zeeland. Een cruciale partij voor beide ploegen, maar ...

71
71
Leekens lyrisch over twee Duivels: "Besten ooit van België"

Georges Leekens werkte met een aantal Rode Duivels samen die tegen Nieuw-Zeeland een blamage moeten ...

70
70
Beveren maakt nieuwe versterking bekend

SK Beveren maakt zich klaar voor zijn terugkeer in de Jupiler Pro League. De Waaslanders hebben de ...

64
64
Van Geneugden kondigt verrassend vertrek aan

Verrassend nieuws uit Maastricht. Plaatselijke tweedeklasser MVV kondigde aan dat Ronny van ...

31
31
Frankrijk en Senegal halen stevig uit op het WK

Op het WK stond in Groep I de laatste speeldag op het programma. Noorwegen en Frankrijk namen het op ...

36
36
Belgische topclubs, opgelet: ontdek deze ster bij Nieuw-Zeeland

België neemt het op tegen Nieuw-Zeeland. De Kiwi’s zijn zeker niet het zwakste land op ...

34
34
Boskamp begrijpt kritiek op Rode Duivel niet: "Zonnesteek?"

D-day voor de Rode Duivels. Dat is het voor België tegen Nieuw-Zeeland. Tijd voor de grote ...

111
111
Rode Duivels zoeken identiteit: ‘afscheid’ is nodig

De Rode Duivels spelen om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Het is van moeten. Goed voetbal telt niet. Winnen. ...

111
111
Sibierski geeft inzicht in mercato van Anderlecht

Antoine Sibierski sprak voor het eerst echt met de Belgische pers bij de voorstelling van Vitor ...

421
421
Hasi verrast en plukt ervaren pion weg bij Standard

Standard heeft een uitgaande transfer afgerond en toch wel een verrassende. De Luikenaars hebben ...

80
80
Marc Coucke heeft het gehad: "Geen zin om te lachen!"

Marc Coucke ligt al maanden onder vuur bij een deel van de de Anderlecht-aanhang. Supporters trokken ...

156
156
'Sibierski hakt knoop door en zorgt meteen voor ontslag'

Antoine Sibierski begint stilaan zijn stempel te drukken bij Anderlecht. Hij haalde Vitor Bruno als ...

318
318
'Westerlo heeft prijs en vindt versterking in Bundesliga'

KVC Westerlo is op zoek naar versterking en die gaat er weldra komen. De Kemphanen staan volgens ...

64
64
'Oorlog in JPL: Club achter de rug om akkoord met Genkie'

Een transferbom in de Jupiler Pro League. Club Brugge heeft volgens Het Laatste Nieuws achter de rug ...

939
939
'Basisteam uitgelekt: nieuws over Doku en Vanaken'

De Rode Duivels spelen komende ochtend om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Een partij die ze moeten winnen. ...

509
509
Patro Eisden strikt al zijn vijfde én zesde aanwinst

Patro Eisden laat er geen gras over groeien. De Limburgse tweedeklasser heeft vanavond zijn volgende ...

34
34
Charleroi en JPL-club ronden transfer af

Sporting Charleroi zet een tandje bij op de transfermarkt. De Carolo’s hebben een volgende ...

11
11
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

185
185
Relletje rond stadiondossier: Club Brugge reageert

Bart Verhaeghe kijkt vast met enige jaloezie naar het WK, waar de ene na de andere voetbaltempel de ...

940
940
Anderlecht troeft topploegen af: contract tot 2029

Onder leiding van Antoine Sibierski en Vitor Bruno hoopt RSC Anderlecht een nieuwe koers te varen. ...

161
161
Rode Duivel gooit eigen ruiten in: Garcia grijpt hard in

Indien ze nog langer op het WK willen blijven zit er voor de Rode Duivels wellicht niks anders op ...

450
450
'Sommer naar Club Brugge: laatste struikelblok bekend'

Door het afscheid van Simon Mignolet moet Club Brugge op zoek naar een nieuwe nummer ...

828
828
'Anderlecht baalt: De Cat geeft groen licht voor transfer'

Zijn kersverse coach Vitor Bruno wil hem overtuigen om op post te blijven, terwijl een verlengd ...

568
568
Filip Joos hardhandig aangepakt: VRT dropt pittig statement

Filip Joos is een echt voetbaldier, dat ook op het WK weer heel wat voor-en tegenstanders heeft. ...

356
356
'Grootmacht duwt door: kassa rinkelt bij Club Brugge'

Hoewel het transfergeweld wellicht pas na het WK helemaal zal losbarsten, draait de geruchtenmolen ...

593
593

Meer sportnieuws