Herboren smaakmaker leidt Anderlecht naar nieuwe zege

439 stemmen
Herboren smaakmaker leidt Anderlecht naar nieuwe zege

In aanloop naar de start van het nieuwe seizoen stond RSC Anderlecht zaterdag voor een belangrijke test. Tijdens de zomerstage in Horst stond namelijk een dubbele oefenpot tegen FC Nordsjaelland op het programma. De eerste partij werd alvast gewonnen, met dank aan een wederom uitblinkende Yari Verschaeren.


Coach Felice Mazzu maakte van het tweeluik gebruik om enkele zaken uit te proberen. Hendrik Van Crombrugge kwam bijvoorbeeld niet in actie, de trainer wou zijn twee reserve-doelmannen aan het werk zien. Daarnaast experimenteerde hij in de eerste oefenpot met Bogdan Mykhaylichenko in de driemansdefensie, Francis Amuzu op de linkerflank en voorin met het duo Lior Refaelov/Benito Raman. Op het middenveld startten Kristoffer Olsson en Marco Kana dan weer in de rug van Verschaeren.

In die formatie ging Paars-Wit ook goed van start. Het was Raman die de Brusselaars al snel op voorsprong kon zetten. RSCA zette overigens opnieuw hoog druk, al zorgde dat af en toe wel voor een gevaarlijke situatie op de counter. Defensief gezien is er toch nog werk aan de winkel. Nordsjaelland kon daar echter niet van profiteren en ging dus met een 1-0-achterstand de rust in. Vlak na de pauze konden de Denen echter toch op gelijke hoogte komen na een strafschop van Mads Kristian Hansen.

VERSCHAEREN HEERST
Maar RSCA toonde veerkracht. Via Verschaeren, die zich duidelijk goed in zijn sas voelt binnen het systeem van Mazzu en vorige week nog een hattrick scoorde tegen Roda, kwam de recordkampioen opnieuw op voorsprong. En diezelfde Verschaeren legde uiteindelijk ook de eindstand vast. Dat deed hij op aangeven van Sebastiano Esposito, die als invaller zijn eerste minuten kon maken. Een degelijk resultaat, al blijft er ruimte voor verbetering. Om 16u gaat de tweede oefenpot tegen Nordsjaelland van start, weliswaar met een ander elftal dan.

LEES OOK: 'Anderlecht verbaast: miljoenenbod op 21-jarige aanvaller'

Verschaeren wordt dé smaakmaker van het nieuwe Anderlecht ...

Meest recent

Nederland in diepe rouw: zondebok keihard neergesabeld

Het wereldkampioenschap is nog maar twee rondes ver, of het toernooi zit er alweer op voor ...

14
14
Harde keuze Garcia: ijskoude douche Vanaken op komst

Woensdagavond is het zover, dan kruisen de Rode Duivels de degens met Senegal in de 1/16de finales ...

168
168
'Anderlecht verbaast: miljoenenbod op 21-jarige aanvaller'

Nu hij een nieuwe trainer heeft gevonden, kan Antoine Sibierski zich volledig toeleggen op het ...

194
194
Transferplannen KRC Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

Ook bij KRC Genk is de kop eraf. De Limburgers begonnen maandag met trainen ter voorbereiding op het ...

119
119
Voorbereiding Club: afgeschreven tweetal krijgt unieke kans

Een dikke maand na het behalen van de landstitel, zijn de trainingen ook bij Club Brugge weer ...

276
276
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

79
79
Marokkaanse WK-viering loopt fout: waterkanon ingezet

Marokko heeft op het WK 2026 voor een erg knap resultaat gezorgd. Zo schakelde het Nederland uit in ...

120
120
Ngoy of Theate in basis? "Laat Brandon Mechele beslissen"

De Rode Duivels strijden woensdagavond voor een plekje in de 1/8ste finales van het WK. Het belooft ...

158
158
‘De Ketelaere versiert toptransfer na WK-masterclass’

Charles De Ketelaere heeft zijn WK plots een andere wending gegeven. Tegen Nieuw-Zeeland scoorde hij ...

374
374
Cijfers spreken: zóveel kans maakt België tegen Senegal

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn in de volgende ronde van het WK. Met Senegal kregen de ...

508
508
"Rampzalig" - Duitse pers verwoestend na WK-nachtmerrie

Voor aanvang van het WK werd Duitsland nog bij de schaduwfavorieten voor de eindzege gerekend. Na ...

184
184
België-Senegal: Rode Duivels zorgen voor WK-première

Woensdagavond is het zover, dan staan de Rode Duivels voor hun 1/16de finale op het WK 2026. Het ...

361
361
Sensatie op WK! Marokko wipt Nederland, ook Duitsland sneuvelt

De tweede dag van de knock out-fase op het WK 2026 heeft de kop gekost van twee grote Europese ...

292
292
Romelu Lukaku legt ‘emotie’-debacle haarfijn uit

Romelu Lukaku is één van de leiders van de Belgische nationale ploeg. De topscorer ...

69
69
Senegal incasseert enorme mokerslag vlak voor België

De Rode Duivels nemen het woensdag op tegen Senegal in de 1/16e finales. Een gevaarlijke ...

284
284
Vrancken haalt meteen bekende naam naar Hearts

Wouter Vrancken kende een topseizoen bij Sint-Truiden VV, maar de oefenmeester liet snel verstaan ...

119
119
Timmy Simons roept zéér straffe taal bij OHL

Timmy Simons gaat volgend seizoen aan de slag bij Oud-Heverlee Leuven. De oefenmeester hoopt van OHL ...

141
141
Lukaku laat Anderlecht-fans jubelen met uitspraken

Romelu Lukaku heeft al aangegeven ooit te zullen terugkeren bij RSC Anderlecht. De aanvaller komt ...

594
594
Wout Faes krijgt genadeloos transfernieuws te horen

Waar ligt de toekomst van Wout Faes. De verdediger was afgelopen seizoen een basispion bij AS Monaco ...

160
160
'Union haalt wéér uit: miljoenen voor komst WK-ganger'

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

201
201
Hans Vanaken richting Eredivisie? "Als hij betaalbaar is ..."

Hans Vanaken heeft een goede beurt gemaakt bij zijn eerste basisplaats ooit op het WK. Zijn ...

766
766
Brazilië door kleinste gaatje: Japan kraakt in 96ste minuut

Brazilië heeft zich maandagavond als tweede land geplaatst voor de 1/16de finales van het WK ...

70
70
Beste spelers WK 2026: Twee Duivels duiken top 50 in

Het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico wordt aan een razend tempo ...

314
314
'Commotie bij Anderlecht: topclub biedt op Stroeykens'

RSC Anderlecht is inmiddels al een week terug aan het trainen. Ook Mario Stroeykens tekende present ...

462
462
Na Club Brugge-akkoord: nachtmerrie voor Adedeji-Sternberg

Noah Adedeji-Sternberg heeft zijn keuze gemaakt: hij wil naar Club Brugge. Alleen is Genk daar ...

1628
1628

Meer sportnieuws