Herboren smaakmaker leidt Anderlecht naar nieuwe zege

439 stemmen
Herboren smaakmaker leidt Anderlecht naar nieuwe zege

In aanloop naar de start van het nieuwe seizoen stond RSC Anderlecht zaterdag voor een belangrijke test. Tijdens de zomerstage in Horst stond namelijk een dubbele oefenpot tegen FC Nordsjaelland op het programma. De eerste partij werd alvast gewonnen, met dank aan een wederom uitblinkende Yari Verschaeren.


Coach Felice Mazzu maakte van het tweeluik gebruik om enkele zaken uit te proberen. Hendrik Van Crombrugge kwam bijvoorbeeld niet in actie, de trainer wou zijn twee reserve-doelmannen aan het werk zien. Daarnaast experimenteerde hij in de eerste oefenpot met Bogdan Mykhaylichenko in de driemansdefensie, Francis Amuzu op de linkerflank en voorin met het duo Lior Refaelov/Benito Raman. Op het middenveld startten Kristoffer Olsson en Marco Kana dan weer in de rug van Verschaeren.

In die formatie ging Paars-Wit ook goed van start. Het was Raman die de Brusselaars al snel op voorsprong kon zetten. RSCA zette overigens opnieuw hoog druk, al zorgde dat af en toe wel voor een gevaarlijke situatie op de counter. Defensief gezien is er toch nog werk aan de winkel. Nordsjaelland kon daar echter niet van profiteren en ging dus met een 1-0-achterstand de rust in. Vlak na de pauze konden de Denen echter toch op gelijke hoogte komen na een strafschop van Mads Kristian Hansen.

VERSCHAEREN HEERST
Maar RSCA toonde veerkracht. Via Verschaeren, die zich duidelijk goed in zijn sas voelt binnen het systeem van Mazzu en vorige week nog een hattrick scoorde tegen Roda, kwam de recordkampioen opnieuw op voorsprong. En diezelfde Verschaeren legde uiteindelijk ook de eindstand vast. Dat deed hij op aangeven van Sebastiano Esposito, die als invaller zijn eerste minuten kon maken. Een degelijk resultaat, al blijft er ruimte voor verbetering. Om 16u gaat de tweede oefenpot tegen Nordsjaelland van start, weliswaar met een ander elftal dan.

LEES OOK: 'Club drukt door: verrassende miljoenenaanwinst op komst'

Verschaeren wordt dé smaakmaker van het nieuwe Anderlecht ...

Meest recent

'Kassa Anderlecht rinkelt: Huerta-doorbraak in zicht'

RSC Anderlecht is momenteel in afwachting van een nieuwe trainer, maar toont zich terwijl ook actief ...

126
126
Miljoenentransfer Tzolis: Romano geeft belangrijke update

Dat Christos Tzolis tijdens de zomermercato een nieuwe stap zal zetten, is inmiddels zo goed als ...

167
167
Engelsen vervloekt: nieuw incident in WK-voorbereiding

Engeland wordt over het algemeen beschouwd als één van de (schaduw)favorieten voor de ...

55
55
Mulder gaat los op Nederlandse TV: "Hij kan België wereldkampioen maken"

Het wachten is eindelijk voorbij: maandagavond beginnen de Rode Duivels aan hun WK-campagne. Maar ...

391
391
Vandenbempt haalt uit op WK: "Het is een schande!"

Op een wereldkampioenschap draait het meestal om doelpunten, tactiek en verrassende resultaten. Maar ...

73
73
'Kompany wordt geplezierd: Bayern op zucht van WK-starter'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

119
119
TRANSFERUURTJE: 'Union slaat wéér toe, JPL-transfer van 45 miljoen'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

286
286
Schotse fans veroveren nu al het WK: bier en kilts

Schotland wist zich te kwalificeren voor het WK en dat zal iedereen geweten hebben. De Schotse ...

40
40
Snoeiharde meningen over WK-shirts Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het maandag op tegen Egypte in de eerste groepswedstrijd van het WK. ...

77
77
Zlatan roemt nieuwe opvallende ‘outsider’ voor WK

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada is losgebarsten. De eerst resultaten zijn binnen en ...

125
125
Infantino maakt Italië compleet belachelijk: fans in alle staten

Infantino krijgt een storm over zich heen na gevoelige uitspraken. De FIFA-baas liet zich ...

258
258
Japan wil schitteren met ex-STVV'er die grof wild is

Japan is al jaren een voetballand dat in de lift zit. Ze hebben heel wat goede spelers in de rangen ...

75
75
Verhaeghe sleurt Club Brugge zwaar de miserie in

Een gedurfde ingreep van Bart Verhaeghe zet de verhoudingen in de kleedkamer op scherp. De vraag is ...

808
808
'Stunt in de maak? PL-club wil Arsenal van Trossard beroven'

Leandro Trossard start maandag met België aan het WK. De Rode Duivel kan zich daar in de kijker ...

219
219
KRC Genk zet ambities kracht bij: nieuwe tendens merkbaar

KRC Genk haalde Jeppe Erenbjerg voor 5,5 miljoen euro weg bij Zulte Waregem. Het geeft de ambities ...

293
293
'Club Brugge verrast: miskoop krijgt nieuwe kans'

Club Brugge gaat best een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen hebben ook de knopen ...

442
442
Grote vrees bij Nederland: Oranje dé WK-flop?

Nederland start zijn WK met een partij tegen Japan, zeker geen land dat ze mogen onderschatten. ...

90
90
‘Dit kan niet’: Anderlecht-fans kijken op van spitsenbom

Anderlecht heeft een nieuw spitsendossier op tafel liggen. De spits op zich lijkt heel interessant, ...

550
550
Australië bezorgt Turkije meteen fikse WK-kater

Om 6u begonnen Australië en Turkije aan hun eerste match op het WK. Konden de Turken de ...

111
111
Garcia slaagt waar Tedesco grandioos in faalde

Rudi Garcia maakt zich op voor de start van het WK. De ervaren Franse trainer hoopt België ...

309
309
De Bruyne looft Duivel: "Hem nodig voor geweldig WK"

België neemt het maandagavond op tegen Egypte. De Rode Duivels hopen uiteraard meteen te openen ...

159
159
Vinicius redt Brazilië, Schotland aan de leiding

Afgelopen nacht stonden er twee duels op het programma op het WK. Brazilië en Marokko gaven ...

87
87
De Bruyne leeft weer op en dankt daarbij één man

België neemt het maandag op tegen Egypte. De Rode Duivels rekenen uiteraard onder meer op Kevin ...

310
310
Yaya Touré heeft verrassende eerste job als T1 beet

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

31
31
Qatar zorgt voor eerste stunt op het WK

Om 21u stond het duel tussen Qatar en Zwitserland op het programma. De Zwitsers waren de grote ...

90
90

Meer sportnieuws