Herboren smaakmaker leidt Anderlecht naar nieuwe zege

stemmen
Herboren smaakmaker leidt Anderlecht naar nieuwe zege

In aanloop naar de start van het nieuwe seizoen stond RSC Anderlecht zaterdag voor een belangrijke test. Tijdens de zomerstage in Horst stond namelijk een dubbele oefenpot tegen FC Nordsjaelland op het programma. De eerste partij werd alvast gewonnen, met dank aan een wederom uitblinkende Yari Verschaeren.


Coach Felice Mazzu maakte van het tweeluik gebruik om enkele zaken uit te proberen. Hendrik Van Crombrugge kwam bijvoorbeeld niet in actie, de trainer wou zijn twee reserve-doelmannen aan het werk zien. Daarnaast experimenteerde hij in de eerste oefenpot met Bogdan Mykhaylichenko in de driemansdefensie, Francis Amuzu op de linkerflank en voorin met het duo Lior Refaelov/Benito Raman. Op het middenveld startten Kristoffer Olsson en Marco Kana dan weer in de rug van Verschaeren.

In die formatie ging Paars-Wit ook goed van start. Het was Raman die de Brusselaars al snel op voorsprong kon zetten. RSCA zette overigens opnieuw hoog druk, al zorgde dat af en toe wel voor een gevaarlijke situatie op de counter. Defensief gezien is er toch nog werk aan de winkel. Nordsjaelland kon daar echter niet van profiteren en ging dus met een 1-0-achterstand de rust in. Vlak na de pauze konden de Denen echter toch op gelijke hoogte komen na een strafschop van Mads Kristian Hansen.

VERSCHAEREN HEERST
Maar RSCA toonde veerkracht. Via Verschaeren, die zich duidelijk goed in zijn sas voelt binnen het systeem van Mazzu en vorige week nog een hattrick scoorde tegen Roda, kwam de recordkampioen opnieuw op voorsprong. En diezelfde Verschaeren legde uiteindelijk ook de eindstand vast. Dat deed hij op aangeven van Sebastiano Esposito, die als invaller zijn eerste minuten kon maken. Een degelijk resultaat, al blijft er ruimte voor verbetering. Om 16u gaat de tweede oefenpot tegen Nordsjaelland van start, weliswaar met een ander elftal dan.

LEES OOK: Verschaeren reageert op opstootjes: “Dit hoort erbij”

Verschaeren wordt dé smaakmaker van het nieuwe Anderlecht ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

110
110
Garcia krijgt sollicitatie: "Mee naar het WK? Fantastisch!"

Rudi Garcia maakt vrijdag zijn WK-selectie bekend. Bij de Rode Duivels zijn er een aantal ...

12
12
'Buffel op zucht van geweldige nieuwe uitdaging'

Het is al een tijdje stil rondom Thomas Buffel. De voormalige Rode Duivel werkt aan zijn ...

7
7
Joos dropt gigantisch transferbedrag voor Genk

Konstantinos Karetsas gaat KRC Genk komende zomer verlaten. De Griekse aanvallende middenvelder ...

45
45
Coosemans hard aangepakt: "Supporters pikken dit ook niet"

Colin Coosemans heeft de gemoederen in de voorbije dagen doen oplaaien. Zo kreeg de aanvoerder van ...

73
73
'De Ketelaere naar Bayern: cruciale voorwaarde gelekt'

Het seizoen in het clubvoetbal zit er bijna op en dus gaat de transferperiode weldra weer van start. ...

156
156
Metamorfose Genk: eerste basiskracht volgend seizoen aangeduid

KRC Genk maakt zich op voor een sleutelduel. Komend weekend gaan de Limburgers op bezoek bij ...

126
126
"100% basisspeler op WK" - Radja breekt lans voor onverwachte Duivel

Op maandag 15 juni trappen de Rode Duivels hun WK-eindronde op gang met een groepsmatch tegen ...

239
239
De Bruyne serieus toegetakeld: Conte geeft reactie

SSC Napoli liep maandagavond averij op in de strijd om de tweede plaats in de Serie A en verloor op ...

76
76
Deschacht tipt Anderlecht: ideale basiself voor bekerfinale

Aanstaande donderdag is het zover, dan wordt de bekerfinale tussen Union SG en RSC Anderlecht ...

214
214
'Vlaanderen schrikt van inkomen Ruben Van Gucht'

Ruben Van Gucht is al lang niet meer alleen de man van de koers en de sportverslaggeving. De ...

182
182
Meteen na ontslag: 'Geraerts in running voor JPL-retour'

Het einde van het seizoen in het clubvoetbal staat voor de deur. En dus begint de trainerscarrousel ...

151
151
'Mercato Club barst al los: nationale recordtransfer'

Terwijl coach Ivan Leko zijn troepen klaarstoomt voor de titelclash tegen Union SG, beweegt er ook ...

278
278
'Sibierski heeft nieuwe topcoach Anderlecht al in vizier'

Antoine Sibierski houdt zich voorlopig op de vlakte over de trainer van Anderlecht. Maar wie naar ...

1121
1121
Voetbalbond zet alles op alles: giga-surprise in WK-selectie

Aanstaande vrijdag zijn de ogen van voetbalminnend België gericht op Rudi Garcia. De bondscoach ...

246
246
Crisis Real duurt voort: trieste wending in Mbappé-soap

Nu de Spaanse titelstrijd gestreden is en de tweede plaats quasi binnen is, kan Real Madrid zich ...

110
110
'Club schiet in actie: transfergevecht met United en PSV'

Club Brugge gaat een bijzonder drukke zomermercato tegemoet en zal vers bloed moeten aantrekken op ...

323
323
'Union stevent af op jackpot: clubrecord aan diggelen'

Het succes eiste de voorbije jaren telkens zijn tol bij Union, dat steevast een resem sterkhouders ...

77
77
Anderlecht all-in: duo klaargestoomd voor bekerfinale

Donderdag is het D-Day voor RSC Anderlecht, dat zijn seizoen moet zien te redden in de bekerfinale ...

321
321
'Rigaux richting exit: charmeoffensief Club Brugge'

De titelkoorts neemt stilaan toe bij Club Brugge, dat zondag eerste achtervolger Union ontvangt. ...

282
282
'Oosting in vieze papieren: nieuwe T1 voor Antwerp?'

Heel even leek Antwerp zich nog te mengen in de strijd om een Europees ticket, maar na de pijnlijke ...

305
305
Club Brugge vs. parket: Verhaeghe verneemt verdict

Dankzij de vlotte 2-0 zege tegen STVV blijft Club Brugge op titelkoers, maar buiten de lijnen zitten ...

310
310
"Komende 10 jaar" - Ferdinand dropt spectaculaire Lammens-uitspraak

Manchester United keert volgend seizoen terug in de Champions League en staat op punt om het seizoen ...

204
204
Hartverzakking Garcia: De Bruyne plots afwezig bij Napoli

Binnen exact één maand is het zover: dan trappen Mexico en Zuid-Afrika het ...

146
146
'Tzolis niet te houden: duizelingwekkende transfersom'

Christos Tzolis blijft tijdens de Champions' Play-Offs de knappe prestatie aan mekaar rijgen. Het ...

617
617
Nieuwe beelden duiken op: Coosemans nóg feller door het lint

Colin Coosemans heeft tijdens de zevende speeldag van de Champions' Play-Offs geen al te beste beurt ...

881
881

Meer sportnieuws