De start van de Jupiler Pro League komt stilaan dichtbij, want binnen twee weken wordt de eerste speeldag al afgetrapt. Het hoeft dan ook niet te verbazen dat de meeste eersteklassers stilaan tegen volwaardige tegenstanders beginnen oefenen. Zo stond er vrijdagmiddag een onderling duel tussen twee eersteklassers op het programma. Charleroi liet zich daarin verrassen door Seraing.
De Carolo's hopen komend seizoen een stap vooruit te kunnen zetten nadat ze zich in de vorige jaargang knap voor de play-offs wisten te plaatsen, maar zullen dan toch uit een ander vaatje moeten tappen. Seraing geldt immers als één van de voornaamste degradatiekandidaten, want vorig seizoen konden ze maar net het behoud verzekeren en deze zomer verloren ze een pak sterkhouders.
Dat was er vrijdag echter niet aan te zien, want de score had nog veel hoger kunnen oplopen dan 1-2. Halfweg hadden Les Métallos al een dubbele voorsprong beet dankzij goals van nieuwkomer Guillaume en van Marius. Het had echter dubbel zoveel kunnen scoren, maar de paal stond voor Spago en Nadrani telkens in de weg. Charleroi milderde in de tweede helft nog via de jonge De Neve.
WERK VOOR STILL
Edward Still lijkt dus nog het nodige werk voor de boeg te hebben om Charleroi klaar te krijgen voor het nieuwe seizoen. De trainer deed wel geen beroep op zijn allersterkste elf en liet onder meer Morioka op de bank. Desondanks is het wel duidelijk dat Charleroi nog dringend nodig heeft aan offensieve versterking, want na het vertrek van Bayo is er niet meteen een valabele diepe spits.
🔴⚫⚽ Fin du match ! Nos Métallos ont livré une très belle prestation, signant une belle victoire face au Sporting de Charleroi !
— RFC Seraing (@RfcSeraing167) July 8, 2022
⚽⚽ Buteurs : Guillaume et @MariusMOfficiel. À noter également deux envois sur les poteaux de Spago et Nadrani !#RougePassionNoirCharbon #CHASER pic.twitter.com/DnfgMY2Z0l
Jannick Lanckriet