'Genk legt bod van zes miljoen euro neer'

door
'Genk legt bod van zes miljoen euro neer'

Bij KRC Genk is maandag een nieuwe luik binnen de voorbereiding begonnen, coach Wouter Vrancken en zijn manschappen trokken immers naar Alkmaar voor een zomers oefenkamp. Daar werd woensdag een oefenwedstrijd tegen FC Utrecht gewonnen (2-1). Ondertussen blijft het echter wachten op de eerste aanwinsten van de zomermercato.


Vlak na het voorbije seizoen lag de focus van het Genkse bestuur op het vormen van een nieuwe sportieve omkadering rond Vrancken. Nu die op punt staat, kunnen Dimitri De Condé en co zich volledig toeleggen op het vormen van de selectie. De verwachting is namelijk dat er nog heel wat zal bewegen aan uitgaande zijde. Voor Theo Bongonda, die niet werd meegenomen op stage, lijkt het Genkse verhaal sowieso voorbij en ook voor enkele spelers die niet in de sportieve plannen voorkomen moet een oplossing gevonden worden.

Daarnaast zien de Limburgers mogelijk ook enkele sterkhouders vertrekken. Jhon Lucumi en Paul Onuachu azen bijvoorbeeld op een nieuw avontuur. Maar vooral Kristian Thorstvedt lijkt op weg naar de uitgang. Zo geraakte eerder deze week bekend dat de Noor dicht bij een overstap naar Sassuolo staat. Indien de Thorstvedt effectief vertrekt, zou er op het middenveld wel nog wat versterking moeten bijkomen. En daarvoor zou Racing naar Argentinië lonken.

ZES MILJOEN
Genk zou namelijk zijn zinnen hebben gezet op Fausto Vera. En de belangstelling in de 22-jarige belofte-international van Argentinië, die destijds ook al in beeld was bij Anderlecht, lijkt behoorlijk concreet. Volgens TyC-journalist German Garcia Grova heeft Racing inmiddels een eerste bod neergelegd bij zijn huidige club Argentinos Juniors. Het zou gaan om een aanbieding van 6 miljoen euro voor 70% van de transferrechten. Met andere woorden: bij een mogelijke doorverkoop zou de Argentijnse club recht hebben op 30 procent van die transfersom. Of het bod toereikend is, werd vooralsnog niet gemeld.

LEES OOK: WK-bom bij Duivels: Genk- en RSCA-spelers in beeld?

Genk heeft vooral nood aan versterking in andere linies ...

Meest recent

'Standard mikt op megadeal: monstersom op komst'

Standard kan het geld nog steeds héél goed gebruiken. De Rouches moeten in 2026 ...

18
18
WK-bom bij Duivels: Genk- en RSCA-spelers in beeld?

Hein Vanhaezebrouck en Franky Van der Elst stelden via Het Nieuwsblad hun ideale selectie van 26 ...

166
166
'Coorevits laat bombshell vallen over Van Gucht'

Gisteren maakte sportjournalist en presentator Ruben Van Gucht zijn terugkeer in De Slimste Mens ter ...

47
47
'Clement weigert: gigantisch bod resoluut afgewezen'

Philippe Clement tekende verrassend genoeg voor Norwich City. Dat is de voorlaatste uit de ...

61
61
Genk slaat gigantische slag: “Dit is nergens te zien”

KRC Genk is al vele jaren een club die goed werk levert. Zowel sportief als financieel doen ze het ...

74
74
'Mannaerts verrast: Rode Duivels flirten met grote naam'

Bij de Rode Duivels is het WK-ticket binnen, maar rustig is het allerminst. Rudi Garcia ligt onder ...

290
290
'Lewandowski fronst: Barça-eis belandt op straat'

Robert Lewandowski gaat FC Barcelona in de zomer transfervrij verlaten. De Poolse spits brengt ...

28
28
Renard spreekt: bliksemvertrek twee aanwinsten?

De zomermercato van RSC Anderlecht was geen succes. Paars-Wit heeft voorlopig nog steeds een ...

111
111
'Transferbom: Messi én Haaland mogelijk samen?'

Bij FC Barcelona moet voorzitter Joan Laporta misschien wel vrezen voor zijn toekomst. De ...

82
82
Defour ziet extra titelkandidaat: Union en Club beven

KRC Genk begon moeizaam aan het seizoen, maar de laatste weken draait het steeds beter. De ...

104
104
Grote Garcia Rapport: exit of vertrouwen houden?

De Rode Duivels hebben zich geplaatst voor het WK 2026. Alweer opdracht volbracht voor bondscoach ...

58
58
Loting WK 2026: alsnog 'Poule des Doods' voor Duivels?

De Rode Duivels hebben zich dinsdag geplaatst voor het WK 2026, net zoals 42 van de andere 48 ...

291
291
'Grote WK-verrassing voor Brandon Mechele bij Duivels'

Brandon Mechele kreeg dinsdagavond zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels en de sterkhouder ...

266
266
'Transferplan Barça onthuld: Flick's topprioriteit voor 2026'

FC Barcelona wil in de komende weken zijn achterstand op La Liga-koploper Real Madrid verder ...

56
56
Feestavond wordt nachtmerrie: Duivel maanden buiten strijd

De Rode Duivels vierden dinsdagavond hun WK-kwalificatie na een 7-0-monsterzege tegen het weerloze ...

208
208
'Knaltransfer Tzolis krijgt vorm: topclub dient verzoek in'

Een deelname aan het WK 2026 zit er voor hem niet in, maar Christos Tzolis was in de voorbije ...

375
375
Vernieuwde Bosuil bijna af: Antwerp dropt groot nieuws

Antwerp FC hervat komend weekend zijn seizoen met een bezoek van hekkensluiter FCV Dender. Maar de ...

461
461
'Kogel al door de kerk: KBVB hakt knoop door over job Garcia'

Ondanks de kwalificatie voor het WK 2026, hing de voorbije dagen een negatieve sfeer rond bondscoach ...

928
928
Arsenal slikt optater: goed nieuws voor Club Brugge

De laatste interland-break van het kalenderjaar zit erop, het clubvoetbal kan weer in alle hevigheid ...

132
132
Vete Garcia-De Bilde: nieuwe details komen bovendrijven

Wat een mooi feest had moeten worden om de WK-kwalificatie van de Rode Duivels te vieren, werd ...

572
572
'Vazquez out: Anderlecht wil oude bekende als nieuwe spits'

RSC Anderlecht wil vanaf komend weekend de goede lijn van tegen KV Mechelen en Club Brugge ...

842
842
'United past voor toptransfer: Lammens lacht tanden bloot'

De kans dat hij dinsdag tegen Liechtenstein zijn grote debuut als Rode Duivel zal maken, is ...

294
294
Vandenbempt onthult dé voorwaarde voor ontslag Garcia

Er zou een feeststemming moeten heersen rond de Rode Duivels. Er werd dinsdagavond met 7-0 gewonnen ...

205
205
'Stevige opsteker voor Zeno Debast'

Het was bij de Rode Duivels wat zoeken achterin tegen Kazachstan en Liechtenstein. Rudi Garcia kon ...

81
81
WK-selectie Rode Duivels: 20 spelers al zeker van plaats?

Het was al zo goed als zeker, maar dinsdagavond werden ook de laatste twijfels weggenomen: de Rode ...

187
187

Meer sportnieuws