Genk verwacht leegloop: topdeal op komst

door
Genk verwacht leegloop: topdeal op komst

Volgens Het Belang van Limburg hebben KV Kortrijk en KRC Genk een akkoord gevonden over de transfer van Faïz Selemani. De 28-jarige aanvaller moet volgend seizoen een belangrijke kracht worden in de Limburgse aanvalslinie, want Genk ziet weldra misschien Theo Bongonda, Junya Ito en Paul Onuachu de club verlaten. En daardoor is de komst van Selemani erg welkom.


BONGONDA + ONUACHU + UTO = 80%

Theo Bongonda heeft zijn zinnen gezet op een vertrek uit KRC Genk en ook de club zal vrede nemen met een verkoop van de Belgische Congolees. Voorlopig heerst er enkel belangstelling vanuit de Verenigde Arabische Emiraten voor hem. Daarnaast is de kans groot dat Paul Onuachu eindelijk zijn langverwachte transfer zal maken, Wolverhampton, Lazio, Fiorentina, Atlético Madrid en Besiktas worden genoemd als geïnteresseerde clubs. Ook Junya Ito zou zijn uitstekende prestaties kunnen verzilveren met een knappe transfer, Bayer Leverkusen en Borussia Mönchengladbach worden genoemd.

Theo Bongonda, Paul Onuachu en Junya Ito waren vorig seizoen belangrijke spelers bij KRC Genk, iets wat hun aantal beslissende acties ruimschoots bevestigt. Vorig seizoen waren Bongonda (15), Onuachu (23) en Ito (23) goed voor maar liefst 76 beslissende acties, wat betekent dat de gouden drietand een voet had in 80% (!) van alle Genkse doelpunten. Het staat buiten kijf dat minstens één van deze spelers de club verlaat in de huidige zomermercato, maar het kunnen er dus ook twee of zelfs drie worden. Dat betekent dat Dimitri de Condé die vele doelpunten en assists adequaat zal moeten vervangen.



Nikola Storm werd reeds genoemd bij KRC Genk, maar zijn dossier kent bitter weinig vooruitgang. Daarom keek Blauw-Wit uit naar alternatieven en met Faïz Selemani, die in januari al in de belangstelling stond van Genk, werd al een eerste nieuwe waardevolle aanvaller gevonden. Volgens Het Belang van Limburg hebben Genk en KV Kortrijk een akkoord gevonden over een transfer van Selemani, al willen de Limburgers de deal nog niet officieel bevestigen. De medische tests van Selemani zouden ondertussen begin deze week gepland zijn, waarna de Comorees enkele dagen later kan aansluiten bij de groep van Wouter Vrancken.

TOPPER BIJ LAAGVLIEGER

Met 13 goals en 5 assists was Faïz Selemani vorig seizoen verantwoordelijk voor maar liefst 41% van de Kortrijkse doelpuntenproductie. Zonder die grote inbreng en productiviteit van de Comorese actiemaker zou Veekaa zonder twijfel een veel lagere eindklassering behaald hebben dan de dertiende plaats. Met 18 beslissende acties waren er vorig seizoen trouwens slechts 11 andere spelers uit de Jupiler Pro League nóg beslissender hem.

Maar Faïz Selemani staat niet enkel garant voor doelpunten en assists. De Comorees is technisch onderlegd en hij maakt vaak het verschil door zijn knappe bewegingen en grote kansencreatie. Hij was levensbelangrijk en van goudwaarde voor KV Kortrijk. Eigenlijk is hij te goed om op 28-jarige leeftijd te voetballen in het Guldensporenstadion. De interesse van andere binnen- en buitenlandse clubs was er al in de wintermercato en die belangstelling is sindsdien nog niet gaan liggen.



In januari toonde KRC Genk reeds interesse in Faïz Selemani, terwijl ook Standard toen op de loer lag. Bij de Rouches was het Luka Elsner die de Comorees er graag bij wilde, want de twee werkten voorheen bijzonder goed samen bij Union SG én bij KV Kortrijk. Ook uit het Midden-Oosten waren er opties, maar die waren uiteraard sportief minder interessant. Bovendien heeft ook KV Kortrijk een grote zeg in de verkoop van Selemani.

AFSPRAKEN MET KORTRIJK

Faïz Selemani zal nooit met slaande deuren vertrekken bij KV Kortrijk. Enkele maanden geleden stond de Comorees onder loonbeslag omdat hij een schadevergoeding van 530 duizend euro moest betalen aan Union SG, nadat hij er in 2019 zijn contract verbrak. Selemani leefde toen met 1.200 euro per maand, maar in oktober kwam Veekaa met een knappe geste op de proppen. Zijn contract werd verlengd én de club nam de schadevergoeding aan Union op zich.



Bovendien werden er tijdens die contractbesprekingen afspraken gemaakt over een eventuele transfer. “Ik had hier twee goede seizoenen en toen ik bijtekende, zijn er duidelijke afspraken gemaakt. Ik weet dat het bestuur die zal respecteren. Ik ben toe aan iets anders en ik wil voor de prijzen spelen. Waar ik naartoe zal gaan, is nu nog niet duidelijk. Er zijn meerdere mogelijkheden, ook in België, maar dat zal pas later beslist worden”, zei hij na de laatste match van het seizoen tegen Anderlecht.

NIETS TE VROEG

De verkozen Kerel van het Seizoen kondigde toen ook meteen zijn vertrek aan bij KV Kortrijk. “Ik vertrek hier inderdaad.” De Comorees heeft sportieve ambities en op basis van zijn talent en kwaliteit kan hij ongetwijfeld meedraaien bij een Belgische topclub. De kans is zeker bestaande dat Selemani in de huidige zomermercato een transfer zal maken, want de flankaanvaller maakt(e) er nooit een geheim van dat hij graag een stapje hoger wil voetballen.



Voor Faïz Selemani lijkt het moment dus aangebroken te zijn om zich eindelijk te kunnen meten bij een Belgische topclub. Op 28-jarige leeftijd rest er niet te veel tijd meer om dergelijke transfer te kunnen maken, want het businessmodel van de Belgische topclubs teert nog steeds op het aan- en verkopen van spelers. Anderzijds kan Selemani een directe impact maken bij zowat elke club uit de G6, want vorig seizoen waren er slechts 11 andere spelers uit de Jupiler Pro League nóg beslissender dan hem. En dat terwijl hij bij ‘laagvlieger’ KV Kortrijk speelde …

LEES OOK: Standard doet slechte zaak na draak van een wedstrijd

Zal Selemani slagen bij Genk?

Meest recent

‘Twee Club-pionnen naar exit: drie talenten dreigen’

Club Brugge moet komende zomer rekening houden met een leegloop. Niet enkel staat verschillende ...

10
10
‘Nieuwe wet na racismerel Vini: UEFA grijpt drastisch in’

De racismerel tussen Real Madrid en Benfica blijft de gemoederen bezighouden. In de heenmatch van de ...

18
18
OHL briest na Anderlecht-pandoering: “Onterecht!”

RSC Anderlecht kwam op achterstand tegen OHL, maar in het Lotto Park zette Paars-Wit de situatie nog ...

58
58
Taravel enthousiast: "Dat belooft veel goeds"

Jérémy Taravel laat RSC Anderlecht weer voetballen. Paars-Wit probeert weer het spel ...

103
103
Kompany raast door: nieuw record weldra verbroken

Vincent Kompany kan zijn derde prijs als coach van Bayern München al ruiken. Zijn team won met ...

106
106
'Enorme spanning in Anderlecht omtrent Hazard'

RSC Anderlecht heeft onder Jérémy Taravel de smaak weer te pakken. Ze wonnen met 5-1 ...

294
294
'Sterkhouder Westerlo bekoort: toptransfer in de maak'

Bij KVC Westerlo zullen ze ook in januari de nodige uitgaande transfers willen doen om de cijfers ...

41
41
'Leko over de rooie: Club haalt speler die hij niet wil'

Club Brugge kijkt al volop naar de zomer, maar één transferdossier zorgt nu al voor ...

790
790
Hubert aan zet: Union SG plots met grote zorgen

Union SG neemt het dit weekend op tegen KVC Westerlo. Een verraderlijke verplaatsing, want de ...

54
54
Hazard doet stevige oproep aan Bornauw en Borguet

Onze redactie geeft RSC Anderlecht al maanden de tip om Thorgan Hazard zijn contract open te breken. ...

377
377
Club Brugge in dubio: ‘nieuwe Mechele’ of klaar voor exit?

Bij Club Brugge hebben ze een ruime kern nodig, want ze spelen er jaarlijks mee in drie competities. ...

263
263
AA Gent onder zware druk: is ‘nieuwe beleid’ een succes?

Bij AA Gent stuurden ze vorig jaar Wouter Vrancken de laan uit en moest ook Arnar Vidarsson zijn ...

138
138
Anderlecht leert zijn les: nieuwe aanpak dringt zich op

Bij RSC Anderlecht vertrokken de afgelopen jaren heel veel spelers. Vanuit RSCA Futures zagen ze een ...

326
326
Mazzu haalt keihard uit na afstraffing

OH Leuven had ongetwijeld gehoopt om te kunnen stunten op Anderlecht en zo op zijn minst voorlopig ...

189
189
Kranten zien nieuwe ontdekking bij Anderlecht

Anderlecht lijkt zaterdagavond zijn plaats in de top zes verzekerd te hebben. Het breidde de kloof ...

556
556
RWDM sluit nog opmerkelijke transferdeal met topclub

De wintermercato is in België intussen al bijna een maand gesloten, maar toch valt er nog ...

56
56
Oosting draagt zege op aan 2 spelers en looft matchwinnaar

Antwerp heeft na enkele moeilijke weken zaterdag nog eens de drie punten weten te pakken. Het boekte ...

184
184
Na OHL-knal slaat Anderlecht genadeloos terug in Lotto Park

Na een dreun van jewelste in de openingsfase had het er even alle schijn van dat het opnieuw een ...

155
155
Conte spreekt grote hoop uit voor Lukaku én De Bruyne

Romelu Lukaku zal hopen dat hij zaterdagavond zijn comeback eindelijk helemaal ingezet heeft. De ...

57
57
Antwerp droomt weer van PO1: "Als we drie keer winnen..."

Antwerp was sinds de winterstop weer op de sukkel en moest na een drie op achttien weer angstvallig ...

174
174
Futures halen Club NXT door gehaktmolen, Lierse recht rug

In de Challenger Pro League hebben de Futures van Anderlecht de mini-topper eenvoudig naar hun hand ...

181
181
Vrancken ziet pijnpunt STVV: "Eerste keer dat ik dat zie"

STVV was de voorbije weken amper af te stoppen, maar zaterdag zijn de Kanaries toch nog eens ...

131
131
'Club Brugge laat oog vallen op Senegalese parel'

Club Brugge bleef tijdens de wintermercato verrassend stil, maar komende zomer mogen we weer de ...

206
206
Lukaku kan tranen niet bedwingen: "Ik was dood"

Romelu Lukaku is zaterdag eindelijk nog eens beslissend kunnen zijn voor Napoli. De titelverdediger ...

105
105
Bayern wint bewogen kraker, zuinige zege Man City

Vincent Kompany lijkt met Bayern München stilaan helemaal af te stevenen op een tweede titel op ...

43
43

Meer sportnieuws