Genk verwacht leegloop: topdeal op komst

door
Genk verwacht leegloop: topdeal op komst

Volgens Het Belang van Limburg hebben KV Kortrijk en KRC Genk een akkoord gevonden over de transfer van Faïz Selemani. De 28-jarige aanvaller moet volgend seizoen een belangrijke kracht worden in de Limburgse aanvalslinie, want Genk ziet weldra misschien Theo Bongonda, Junya Ito en Paul Onuachu de club verlaten. En daardoor is de komst van Selemani erg welkom.


BONGONDA + ONUACHU + UTO = 80%

Theo Bongonda heeft zijn zinnen gezet op een vertrek uit KRC Genk en ook de club zal vrede nemen met een verkoop van de Belgische Congolees. Voorlopig heerst er enkel belangstelling vanuit de Verenigde Arabische Emiraten voor hem. Daarnaast is de kans groot dat Paul Onuachu eindelijk zijn langverwachte transfer zal maken, Wolverhampton, Lazio, Fiorentina, Atlético Madrid en Besiktas worden genoemd als geïnteresseerde clubs. Ook Junya Ito zou zijn uitstekende prestaties kunnen verzilveren met een knappe transfer, Bayer Leverkusen en Borussia Mönchengladbach worden genoemd.

Theo Bongonda, Paul Onuachu en Junya Ito waren vorig seizoen belangrijke spelers bij KRC Genk, iets wat hun aantal beslissende acties ruimschoots bevestigt. Vorig seizoen waren Bongonda (15), Onuachu (23) en Ito (23) goed voor maar liefst 76 beslissende acties, wat betekent dat de gouden drietand een voet had in 80% (!) van alle Genkse doelpunten. Het staat buiten kijf dat minstens één van deze spelers de club verlaat in de huidige zomermercato, maar het kunnen er dus ook twee of zelfs drie worden. Dat betekent dat Dimitri de Condé die vele doelpunten en assists adequaat zal moeten vervangen.



Nikola Storm werd reeds genoemd bij KRC Genk, maar zijn dossier kent bitter weinig vooruitgang. Daarom keek Blauw-Wit uit naar alternatieven en met Faïz Selemani, die in januari al in de belangstelling stond van Genk, werd al een eerste nieuwe waardevolle aanvaller gevonden. Volgens Het Belang van Limburg hebben Genk en KV Kortrijk een akkoord gevonden over een transfer van Selemani, al willen de Limburgers de deal nog niet officieel bevestigen. De medische tests van Selemani zouden ondertussen begin deze week gepland zijn, waarna de Comorees enkele dagen later kan aansluiten bij de groep van Wouter Vrancken.

TOPPER BIJ LAAGVLIEGER

Met 13 goals en 5 assists was Faïz Selemani vorig seizoen verantwoordelijk voor maar liefst 41% van de Kortrijkse doelpuntenproductie. Zonder die grote inbreng en productiviteit van de Comorese actiemaker zou Veekaa zonder twijfel een veel lagere eindklassering behaald hebben dan de dertiende plaats. Met 18 beslissende acties waren er vorig seizoen trouwens slechts 11 andere spelers uit de Jupiler Pro League nóg beslissender hem.

Maar Faïz Selemani staat niet enkel garant voor doelpunten en assists. De Comorees is technisch onderlegd en hij maakt vaak het verschil door zijn knappe bewegingen en grote kansencreatie. Hij was levensbelangrijk en van goudwaarde voor KV Kortrijk. Eigenlijk is hij te goed om op 28-jarige leeftijd te voetballen in het Guldensporenstadion. De interesse van andere binnen- en buitenlandse clubs was er al in de wintermercato en die belangstelling is sindsdien nog niet gaan liggen.



In januari toonde KRC Genk reeds interesse in Faïz Selemani, terwijl ook Standard toen op de loer lag. Bij de Rouches was het Luka Elsner die de Comorees er graag bij wilde, want de twee werkten voorheen bijzonder goed samen bij Union SG én bij KV Kortrijk. Ook uit het Midden-Oosten waren er opties, maar die waren uiteraard sportief minder interessant. Bovendien heeft ook KV Kortrijk een grote zeg in de verkoop van Selemani.

AFSPRAKEN MET KORTRIJK

Faïz Selemani zal nooit met slaande deuren vertrekken bij KV Kortrijk. Enkele maanden geleden stond de Comorees onder loonbeslag omdat hij een schadevergoeding van 530 duizend euro moest betalen aan Union SG, nadat hij er in 2019 zijn contract verbrak. Selemani leefde toen met 1.200 euro per maand, maar in oktober kwam Veekaa met een knappe geste op de proppen. Zijn contract werd verlengd én de club nam de schadevergoeding aan Union op zich.



Bovendien werden er tijdens die contractbesprekingen afspraken gemaakt over een eventuele transfer. “Ik had hier twee goede seizoenen en toen ik bijtekende, zijn er duidelijke afspraken gemaakt. Ik weet dat het bestuur die zal respecteren. Ik ben toe aan iets anders en ik wil voor de prijzen spelen. Waar ik naartoe zal gaan, is nu nog niet duidelijk. Er zijn meerdere mogelijkheden, ook in België, maar dat zal pas later beslist worden”, zei hij na de laatste match van het seizoen tegen Anderlecht.

NIETS TE VROEG

De verkozen Kerel van het Seizoen kondigde toen ook meteen zijn vertrek aan bij KV Kortrijk. “Ik vertrek hier inderdaad.” De Comorees heeft sportieve ambities en op basis van zijn talent en kwaliteit kan hij ongetwijfeld meedraaien bij een Belgische topclub. De kans is zeker bestaande dat Selemani in de huidige zomermercato een transfer zal maken, want de flankaanvaller maakt(e) er nooit een geheim van dat hij graag een stapje hoger wil voetballen.



Voor Faïz Selemani lijkt het moment dus aangebroken te zijn om zich eindelijk te kunnen meten bij een Belgische topclub. Op 28-jarige leeftijd rest er niet te veel tijd meer om dergelijke transfer te kunnen maken, want het businessmodel van de Belgische topclubs teert nog steeds op het aan- en verkopen van spelers. Anderzijds kan Selemani een directe impact maken bij zowat elke club uit de G6, want vorig seizoen waren er slechts 11 andere spelers uit de Jupiler Pro League nóg beslissender dan hem. En dat terwijl hij bij ‘laagvlieger’ KV Kortrijk speelde …

LEES OOK: KV Kortrijk raast door CPL, De Camargo onder zware druk

Zal Selemani slagen bij Genk?

Meest recent

Vanhaezebrouck waarschuwt Club: code rood in Brugge

Club Brugge begint donderdag in eigen huis aan een nieuwe campagne in de Champions League. De ideale ...

57
57
Anderlecht luidt alarmbel: Renard verdedigt beleid

Maandagavond organiseerde RSC Anderlecht nog eens een zogenaamde Fan Council, waarbij Olivier Renard ...

62
62
Wils zorgt voor ophef: mysterie Antwerp opgeklaard

Met een magere negen op 21 heeft Antwerp haar competitiestart gemist. Na de nul op zes tegen ...

43
43
DAZN versus Proximus: laatste struikelblok onthuld

Voor samenvattingen van de Jupiler Pro League kan de Belgische voetballiefhebber zich voortaan weer ...

195
195
Hayen grijpt in: karrenvracht wissels bij Club Brugge

Club Brugge heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen La Louvière, want ...

247
247
Leysen wil scalp van ex-ploeg en waarschuwt PSV

Bij PSV kennen ze één speler héél goed: Fedde Leysen. De Belgische ...

27
27
Volgende parel voor KRC Genk: "Fysieke présence"

KRC Genk is een club waar jonge talenten van eigen bodem kansen krijgen. De Limburgers willen die ...

75
75
Harde boodschap voor Hasi: “Zelfs die coach was beter”

RSC Anderlecht speelde 1-1 tegen KRC Genk. Een goed resultaat, aangezien ze een uur lang met een man ...

165
165
Smets: "Hij is een extra wapen voor KRC Genk"

KRC Genk speelde niet goed genoeg tegen RSC Anderlecht. De Limburgers speelden ruim een uur met een ...

122
122
Pocognoli daags voor PSV: Union SG is héél ambitieus

Union SG staat voor een nieuw hoogtepunt in de clubgeschiedenis. Ze nemen het morgen om 18u45 op ...

31
31
Hasi krijgt twee énorme meevallers bij Anderlecht

RSC Anderlecht knokte zich met tien spelers naar een verdiend gelijkspel tegen KRC Genk. De ...

465
465
Ex-ref velt verdict: Club Brugge bestolen in La Louvière?

Club Brugge liep zaterdag een blauwtje in La Louvière. Door het foutje van Nordin Jakers ging ...

540
540
Waanzin of meesterzet? Anderlecht schokt met transferplan

Anderlecht twijfelt niet: Nilson Angulo krijgt een nieuw contract tot 2029 mét opslag. Maar ...

467
467
Carte blanche voor Coucke: Hasi & Renard weg bij RSCA?

De interlandbreak zorgde niet bepaald voor rust bij RSC Anderlecht, waar Wouter Vandenhaute ...

528
528
'Hayen hakt keeperknoop door: Jackers out, Mignolet in?'

Met een 1-0 nederlaag in La Louvière beleefde Club Brugge geen geslaagde generale repetitie ...

317
317
Renard doet boekje open over hete hangijzers Anderlecht

Met een mannetje minder sleepte RSC Anderlecht zondag nog een punt uit de brand tegen KRC Genk. Toch ...

459
459
Deschacht en Karl Vannieuwkerke clashen zwaar

Karl Vannieuwkerke is nog steeds één van de meest populaire schermgezichten bij de ...

1201
1201
'Club Brugge zorgt voor grote schok: sterkhouder moet weg'

Club Brugge was de afgelopen jaren matig in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en ...

1355
1355
'Europese top compleet gek van Belgische sensatie'

België heeft heel veel jong talent rondlopen. Bondscoach Rudi Garcia heeft ondertussen weer ...

389
389
Geviseerde Anderlecht-pion staat op: Hasi haalt zijn gram

RSC Anderlecht speelde 1-1 tegen KRC Genk. Luis Vazquez scoorde een keer, maar had dat ook een ...

409
409
Transferblunder Club Brugge? "Hij is pas vierde keuze"

Club Brugge heeft een uiterst lucratieve, maar ook vrij woelige transferperiode achter de rug. ...

374
374
'Grootse plannen Kompany: megatransfer Rode Duivel'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen momenteel klaar voor de Champions League-clash tegen Chelsea FC. ...

378
378
'Onthuld: het mislukte plannetje van Coucke met Lukaku'

Heel wat mooi volk was zondagavond naar het Lotto Park afgezakt voor de topper tussen RSC Anderlecht ...

660
660
Italianen verbijsterd: dít zien ze bij 34-jarige De Bruyne

In de Champions League gaat SSC Napoli aanstaande donderdag op bezoek bij Manchester City. Kevin De ...

803
803
Ongeziene situatie op Bosuil: "Ref kon hier niets aan doen"

AA Gent pakte zondagmiddag een fraaie overwinning en haalde het met 1-2 op het veld van Antwerp FC. ...

325
325

Meer sportnieuws