Genk verwacht leegloop: topdeal op komst

537 stemmen
Genk verwacht leegloop: topdeal op komst

Volgens Het Belang van Limburg hebben KV Kortrijk en KRC Genk een akkoord gevonden over de transfer van Faïz Selemani. De 28-jarige aanvaller moet volgend seizoen een belangrijke kracht worden in de Limburgse aanvalslinie, want Genk ziet weldra misschien Theo Bongonda, Junya Ito en Paul Onuachu de club verlaten. En daardoor is de komst van Selemani erg welkom.


BONGONDA + ONUACHU + UTO = 80%

Theo Bongonda heeft zijn zinnen gezet op een vertrek uit KRC Genk en ook de club zal vrede nemen met een verkoop van de Belgische Congolees. Voorlopig heerst er enkel belangstelling vanuit de Verenigde Arabische Emiraten voor hem. Daarnaast is de kans groot dat Paul Onuachu eindelijk zijn langverwachte transfer zal maken, Wolverhampton, Lazio, Fiorentina, Atlético Madrid en Besiktas worden genoemd als geïnteresseerde clubs. Ook Junya Ito zou zijn uitstekende prestaties kunnen verzilveren met een knappe transfer, Bayer Leverkusen en Borussia Mönchengladbach worden genoemd.

Theo Bongonda, Paul Onuachu en Junya Ito waren vorig seizoen belangrijke spelers bij KRC Genk, iets wat hun aantal beslissende acties ruimschoots bevestigt. Vorig seizoen waren Bongonda (15), Onuachu (23) en Ito (23) goed voor maar liefst 76 beslissende acties, wat betekent dat de gouden drietand een voet had in 80% (!) van alle Genkse doelpunten. Het staat buiten kijf dat minstens één van deze spelers de club verlaat in de huidige zomermercato, maar het kunnen er dus ook twee of zelfs drie worden. Dat betekent dat Dimitri de Condé die vele doelpunten en assists adequaat zal moeten vervangen.



Nikola Storm werd reeds genoemd bij KRC Genk, maar zijn dossier kent bitter weinig vooruitgang. Daarom keek Blauw-Wit uit naar alternatieven en met Faïz Selemani, die in januari al in de belangstelling stond van Genk, werd al een eerste nieuwe waardevolle aanvaller gevonden. Volgens Het Belang van Limburg hebben Genk en KV Kortrijk een akkoord gevonden over een transfer van Selemani, al willen de Limburgers de deal nog niet officieel bevestigen. De medische tests van Selemani zouden ondertussen begin deze week gepland zijn, waarna de Comorees enkele dagen later kan aansluiten bij de groep van Wouter Vrancken.

TOPPER BIJ LAAGVLIEGER

Met 13 goals en 5 assists was Faïz Selemani vorig seizoen verantwoordelijk voor maar liefst 41% van de Kortrijkse doelpuntenproductie. Zonder die grote inbreng en productiviteit van de Comorese actiemaker zou Veekaa zonder twijfel een veel lagere eindklassering behaald hebben dan de dertiende plaats. Met 18 beslissende acties waren er vorig seizoen trouwens slechts 11 andere spelers uit de Jupiler Pro League nóg beslissender hem.

Maar Faïz Selemani staat niet enkel garant voor doelpunten en assists. De Comorees is technisch onderlegd en hij maakt vaak het verschil door zijn knappe bewegingen en grote kansencreatie. Hij was levensbelangrijk en van goudwaarde voor KV Kortrijk. Eigenlijk is hij te goed om op 28-jarige leeftijd te voetballen in het Guldensporenstadion. De interesse van andere binnen- en buitenlandse clubs was er al in de wintermercato en die belangstelling is sindsdien nog niet gaan liggen.



In januari toonde KRC Genk reeds interesse in Faïz Selemani, terwijl ook Standard toen op de loer lag. Bij de Rouches was het Luka Elsner die de Comorees er graag bij wilde, want de twee werkten voorheen bijzonder goed samen bij Union SG én bij KV Kortrijk. Ook uit het Midden-Oosten waren er opties, maar die waren uiteraard sportief minder interessant. Bovendien heeft ook KV Kortrijk een grote zeg in de verkoop van Selemani.

AFSPRAKEN MET KORTRIJK

Faïz Selemani zal nooit met slaande deuren vertrekken bij KV Kortrijk. Enkele maanden geleden stond de Comorees onder loonbeslag omdat hij een schadevergoeding van 530 duizend euro moest betalen aan Union SG, nadat hij er in 2019 zijn contract verbrak. Selemani leefde toen met 1.200 euro per maand, maar in oktober kwam Veekaa met een knappe geste op de proppen. Zijn contract werd verlengd én de club nam de schadevergoeding aan Union op zich.



Bovendien werden er tijdens die contractbesprekingen afspraken gemaakt over een eventuele transfer. “Ik had hier twee goede seizoenen en toen ik bijtekende, zijn er duidelijke afspraken gemaakt. Ik weet dat het bestuur die zal respecteren. Ik ben toe aan iets anders en ik wil voor de prijzen spelen. Waar ik naartoe zal gaan, is nu nog niet duidelijk. Er zijn meerdere mogelijkheden, ook in België, maar dat zal pas later beslist worden”, zei hij na de laatste match van het seizoen tegen Anderlecht.

NIETS TE VROEG

De verkozen Kerel van het Seizoen kondigde toen ook meteen zijn vertrek aan bij KV Kortrijk. “Ik vertrek hier inderdaad.” De Comorees heeft sportieve ambities en op basis van zijn talent en kwaliteit kan hij ongetwijfeld meedraaien bij een Belgische topclub. De kans is zeker bestaande dat Selemani in de huidige zomermercato een transfer zal maken, want de flankaanvaller maakt(e) er nooit een geheim van dat hij graag een stapje hoger wil voetballen.



Voor Faïz Selemani lijkt het moment dus aangebroken te zijn om zich eindelijk te kunnen meten bij een Belgische topclub. Op 28-jarige leeftijd rest er niet te veel tijd meer om dergelijke transfer te kunnen maken, want het businessmodel van de Belgische topclubs teert nog steeds op het aan- en verkopen van spelers. Anderzijds kan Selemani een directe impact maken bij zowat elke club uit de G6, want vorig seizoen waren er slechts 11 andere spelers uit de Jupiler Pro League nóg beslissender dan hem. En dat terwijl hij bij ‘laagvlieger’ KV Kortrijk speelde …

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht zwiert met miljoenen, nieuwe bondscoach’

Zal Selemani slagen bij Genk?

Meest recent

Wat met Kanga bij AA Gent? De Mil verrast iedereen

Bij AA Gent leek Wilfried Kanga op weg naar de uitgang. De aanvaller kreeg het vorig seizoen aan de ...

14
14
Christos Tzolis laat ex-ploegmaten met verstomming achter

Volgend seizoen is Christos Tzolis te bewonderen in de Premier League. De Griek heeft sinds vandaag ...

59
59
Sportief directeur Napoli zet De Bruyne zeer stevig op zijn plaats

Kevin De Bruyne zal dit seizoen uit de verf moeten komen bij Napoli. Er waait een nieuwe wind ...

35
35
Union SG verrast met komst ex-doelman van KRC Genk

Union SG heeft een volgende aanwinst voorgesteld aan de pers. De Belgische bekerwinnaar heeft een ...

27
27
Bruno verrast compleet met basisploeg van Anderlecht

RSC Anderlecht speelt om 19u op het veld vna Hammarby. Dat is een match die enorm cruciaal is voor ...

297
297
FIFA in nauwe schoentjes: onderzoek naar matchfixing op WK

Tijdens het afgelopen WK maakte de FIFA alweer geen al te beste beurt. Schandalen, corruptie en ...

609
609
Anderlecht haalt slag thuis en ontloopt zware sanctie

De zenuwen staan strakgespannen bij RSC Anderlecht, dat in de tweede voorronde van de Europa League ...

221
221
'Leko krijgt zin: transfervuurwerk bij Club Brugge'

Club Brugge vertrok met drie nieuwkomers richting het oefenkamp in Frankrijk, maar de komende weken ...

555
555
'Van Bommel wordt bondscoach: ex-Rode Duivel als T2'

De laatste details moeten nog worden uitgeklaard, maar behoudens een onverwachte wending wordt Mark ...

357
357
'Genk zet zich schrap: Club duwt door voor opvolger Tzolis'

Nu de recordtransfer van Christos Tzolis naar Arsenal officieel in kannen en kruiken is, lijkt de ...

687
687
AA Gent op glad ijs: De Mil stoot fans tegen de borst

In de tweede voorronde van de Conference League neemt AA Gent het straks in Polen op tegen FK LNZ ...

199
199
'Club Brugge kruist vingers: plottwist rond Onyedika?'

Club Brugge vertoeft momenteel op zomerstage in Rennes, waar Ivan Leko zijn troepen verder ...

473
473
'Bruno hakt knopen door: Anderlecht mist sterkhouder'

RSC Anderlecht vertoeft momenteel in Zweden, waar het in de tweede voorronde van de Europa League ...

224
224
Aster Nzeyimana en Lize Feryn delen enorm heuglijk nieuws

Na een lange periode vol hoop, verdriet en opnieuw hoop is het geluk eindelijk compleet. Lize Feryn ...

53
53
'Club Brugge mag kruis maken over groot talent'

Club Brugge heeft de komende weken nog het nodige transferhuiswerk voor de boeg. Met Yann Sommer, ...

420
420
'Tonnen werk voor Sibierski: nog 7 vertrekkers?'

Anderlecht trapt zijn seizoen om 19u af tegen Hammarby, dat meteen een pittige tegenstander belooft ...

431
431
Daar is het record: Tzolis heeft transfer naar Arsenal beet

De voorbije jaren liet Club Brugge al regelmatig het Belgische transferrecord sneuvelen, vorige ...

254
254
'Union gaat overstag: sterkhouder op weg naar uitgang'

Union schoot deze zomer heel snel in actie op de transfermarkt. Het rondde al vroeg een pak ...

110
110
'Hayen plukt volgende pion weg bij Genk'

KRC Genk kende een woelige voorbereiding op het nieuwe seizoen, met onder meer een gedwongen ...

269
269
'Droomtransfer De Ketelaere: nieuwe info duikt op'

Nu het WK voorbij is, schieten de Europese grootmachten in actie op de transfermarkt. Dat heeft ook ...

245
245
Barça heeft tweede aanwinst beet, met gevolgen voor Karetsas

FC Barcelona veroverde vorig seizoen voor de tweede keer op rij de Spaanse titel, maar in de ...

207
207
'AZ heeft eerste deal in Jupiler Pro League beet'

AZ pakte vorig seizoen de Nederlandse beker dankzij een klinkende 5-1 in de finale tegen NEC, maar ...

80
80
Genk heeft recordtransfer helemaal beet

Na een tegenvallend seizoen wil Genk straks beter doen, al kreeg het deze zomer wel een tik met het ...

82
82
TRANSFERUURTJE: 'Shortlist Duivels bekend, Club dicht bij megadeal'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

319
319
Kruipt Ruben Van Gucht in de rol van Balthasar Boma?

Het opvallende liefdesleven van Ruben Van Gucht blijft vlot over de tongen gaan. De ...

63
63

Meer sportnieuws