Transfer Storm naar Genk zorgt voor beroering

1553
Transfer Storm naar Genk zorgt voor beroering

Zoals verwacht zal Théo Bongonda straks KRC Genk verlaten. Wouter Vrancken zou als vervanger graag Nikola Storm naar Limburg halen, want beide heren kenden in de voorbije jaren een erg vruchtbare samenwerking bij KV Mechelen. Maar de langverwachte transfer van Storm naar Genk wordt dan toch niet zo gemakkelijk zoals eerst gedacht.


SUCCESVERHAAL

Nikola Storm was vorig seizoen goed voor 15 goals en 6 assists, een persoonlijk record voor de aanvaller van KV Mechelen. De 27-jarige was één van de grote uitblinkers in de Jupiler Pro League en op zijn leeftijd is de tijd rijp geworden om een toptransfer te maken. KRC Genk en Standard toonden al snel interesse om Storm binnen te halen, waarbij de Limburgers de grote favoriet waren voor de strijd om zijn handtekening. Storm werkte bij Malinwa namelijk uitstekend samen met Wouter Vrancken, sinds kort de nieuwe hoofdcoach van Genk.



Onder Wouter Vrancken evolueerde Nikola Storm bij KV Mechelen van een onetrickpony tot een efficiënte aanvaller. Hij scoorde vorig seizoen namelijk 15 doelpunten, een aantal dat geen enkele andere flankaanvaller uit de Jupiler Pro League kon overtreffen. Storm bevond zich in de vorm van zijn leven en daar had het advies en de coaching van Vrancken veel mee te maken. Logisch dus dat de coach hem dolgraag wil meenemen naar Genk. En zeker al omdat Théo Bongonda hoogstwaarschijnlijk de club zal verlaten.

LIEVER IN BELGIË BLIJVEN

Maar vanuit Genk is er voorlopig nog geen enkele aanbieding verstuurd naar Mechelen. Blauw-Wit maakt ogenschijnlijk geen aanstalten om Nikola Storm aan te trekken. In deze fase van de transfermarkt staan de prijzen op hun hoogste punt, en mogelijks willen de Limburgers nog wat wachten vooraleer ze de onderhandelingen met KV Mechelen aanknopen. Zeker als je weet dat Malinwa zo’n zes à zeven miljoen euro verlangt voor een transfer.

Al wacht Dimitri de Condé maar best niet te lang. Het Turkse Basaksehir lonkt immers nadrukkelijk naar Storm. De ambitieuze Turkse club eindigde vorig seizoen als vierde in de Süper Lig en zij maakten ondertussen al twee aanbiedingen over aan Tom Caluwé. Het bleek echter vergeefse moeite van Basaksehir, want beide voorstellen werden meteen geweigerd en gecatalogeerd als te laag door KV Mechelen “Ik was gecharmeerd”, zei Nikola Storm vorige week nog in Het Nieuwsblad.



De Turkse club staat bekend om royale salarissen uit te betalen, en daarnaast wacht er hem ook een mooi sportief project bij Basaksehir. Maar het liefst van al zou Nikola Storm in België willen blijven. De 27-jarige heeft zijn familie graag dichtbij en daarom zou een transfer naar een buitenlandse club minder interessant zijn voor hem. “Toch liever een Belgische topclub dan het buitenland”, zei hij eerder dit jaar in een interview met Het Laatste Nieuws.

POKEREN MET MECHELEN

Het nakende vertrek van Théo Bongonda zou weleens het startpunt kunnen betekenen van de onderhandelingen tussen KRC Genk en KV Mechelen. Bongonda’s marktwaarde wordt namelijk geschat op 7 miljoen euro, waardoor Genk het nodige kapitaal verkrijgt om de flinke transfersom van Storm te kunnen bekostigen. En de Limburgers zouden zelfs wat overschot kunnen hebben, want de gehanteerde vraagprijs van Tom Caluwé, die zes à zeven miljoen euro bedraagt, is uiteraard een gedroomde en ietwat onrealistische transferprijs.



De marktwaarde van Nikola Storm bedraagt vandaag immers 4,5 miljoen euro en dat lijkt een raming die veel meer strookt met de realiteit. Indien KV Mechelen hem straks kan verkopen voor dat bedrag, dan wordt Storm nog altijd de derde duurste uitgaande clubtransfer na Aster Vranckx (8 miljoen euro, VfL Wolfsburg) en Hassane Bandé (8,25 miljoen euro, Ajax). En dat geld is zeer welkom Achter de Kazerne, want in februari rondde de club nog de langverwachte en cruciale kapitaalverhoging af van vijf miljoen euro. De nieuwe kapitaalinjectie werd in de eerste plaats aangewend om de schulden op korte termijn aan te zuiveren.

BONGONDA VS. STORM

De potentiële komst van Nikola Storm als vervanger van Théo Bongonda zal KRC Genk op het sportief gebied alvast niet verzwakken. Bongonda op zijn piek is uiteraard een niveautje hoger dan Storm, maar vorig seizoen was de aanvaller van KV Mechelen wel beslissender dan de Belgische Congolees. Storm telde bijvoorbeeld 19 beslissende acties in de Jupiler Pro League en Bongonda 15. Daarbij moet wel vermeld worden dat Storm in de competitie 20% meer speelminuten afwerkte dan Bongonda.



En dan geven die statistieken toch wel een vertekend beeld. Want ondanks zijn wisselvallig seizoen, net zoals de ganse ploeg van KRC Genk trouwen, leverde Théo Bongonda alsnog een belangrijke meerwaarde in de Cegeka Arena. Qua doelpuntengemiddelde (0,53 per 90 minuten) overtof hij zelfs Storm (0,47 doelpunt per 90 minuten). Ook qua offensieve efficiëntie en dreiging voor het doel, twee belangrijke parameters als flankaanvaller, presteerde Bongonda beter dan Storm.

LEES OOK: Storm hinkt op twee gedachten na droomdebuut

🚀

Past Storm bij Genk?

Meest recent

Nieuwe ambities Anderlecht: Club en Union krijgen waarschuwing

Het is straks alweer tien jaar (!) geleden dat RSC Anderlecht nog een prijs won. En dus werd in het ...

88
88
Circus bij Fener: coach stapt op vlak na match, voorzitter weigert

Fenerbahçe speelde donderdag 1-1-gelijk tegen AS Roma in de Champions League. Het echte ...

32
32
Miljoenenaankoop gooit ruiten in bij Club: "Scheelt iets aan"

Club Brugge wist de voorbije seizoenen gouden zaken te doen op de mercato. Maar niet alle transfers ...

171
171
UCL: Bayern deelt pak slaag uit; puike assist Tielemans

De laatste matchen van de openingsspeeldag in de Champions League zitten erop. Het Bayern ...

42
42
Sibierski geeft genadeloze boodschap aan Stroeykens

RSC Anderlecht haalde tijdens de voorbije transferperiode niet enkele heel wat versek krachten in ...

250
250
'Club Brugge weet hoe laat het is: miljoenenbod in januari'

Club Brugge wist in de zomermercato opnieuw een pak miljoenen op te halen met de verkoop van ...

176
176
Cercle haalt slag thuis: international tekent transfervrij

Met 2 op 15 is Cercle Brugge niet bepaald goed aan het nieuwe seizoen begonnen. En dus besloot de ...

94
94
Zware taak Antwerp-bestuur na 'aderlating Vandenhaute'

Groot nieuws woensdagvoormiddag van op de Bosuil. Zo kondigde Marc Overmars aan dat hij per direct ...

362
362
Van Bommel grijnst: De Cuyper imponeert na metamorfose

Bondscoach Mark van Bommel maakt binnen een dikke week zijn eerste selectie bij de Rode Duivels ...

207
207
UCL: Lukaku niet voorbij ex-club; PSV blijft steken op punt

Donderdagavond worden de resterende matchen van de openingsspeeldag in de Champions League ...

46
46
Tresoldi heeft duidelijke boodschap na CL-slipper Club

Club Brugge heeft ook dit jaar de ambitie om de League Phase van de Champions League te overleven. ...

309
309
‘Ivan Leko zoekt 'ruzie' met zijn beste Club-speler’

Ivan Leko en Yann Sommer zitten nog niet helemaal op dezelfde golflengte. Tegen Cercle Brugge was er ...

391
391
Antwerp incasseert serieuze tik: "Héél ongelukkig"

Antwerp FC maakt zich op voor een loodzwaar tweeluik tegen Club Brugge en Union SG. In aanloop naar ...

316
316
Druk stijgt in Mechelen: Vanderbiest reageert op heikele situatie

Waar KV Mechelen vorig seizoen nog de grote revelatie in de Jupiler Pro League was, is de huidige ...

118
118
Facelift bij Anderlecht: gloednieuw middenveld in de maak

Binnen een tweetal weken ligt het seizoen in het clubvoetbal extra lang stil door een uitzonderlijk ...

682
682
Lang disciplinair in tribune gezet: nieuwe details bekend

Noa Lang moest woensdagavond vanuit de tribunes toekijken hoe zijn SSC Napoli in de Champions League ...

222
222
Kansen Belgische clubs: transfer Ito kaatst in extremis af

De mercato is in België alweer een weekje gesloten, maar de clubs uit de Jupiler Pro League ...

330
330
Courtois maakt plekje vrij: JPL-doelman bij Rode Duivels?

Wat al een tijdje in de lucht hing, heeft hij nu ook officieel bevestigd. Zo zal Thibaut Courtois de ...

298
298
Ziyech verrast iedereen met nieuwe club

Hakim Ziyech heeft een nieuwe club. De 33-jarige Marokkaanse smaakmaker heeft zijn handtekening ...

30
30
Anderlecht slaat wéér toe: contract tot 2029

Neerpede is al vele jaren een garantie op talentdoorstroming. Het hield Anderlecht financieel ...

155
155
Bruno en RSCA zijn klaar: "Of ik extra druk voel?"

Bij RSC Anderlecht zijn ze degelijk aan het seizoen begonnen. Er was de kwalificatie voor de Europa ...

188
188
Euvrard looft pion: "Je ziet zijn honger én kwaliteit"

Standard speelt dit weekend tegen KVC Westerlo. De Rouches hopen hun goede start daar verder te ...

80
80
Bruno: "Of Aasgaard en Amane in de selectie zitten?"

RSC Anderlecht neemt het vrijdagavond op tegen KV Mechelen. Vitor Bruno heeft een zeer ruime ...

417
417
Geen megadeal voor Patro: "Overstijgt ons jaarbudget"

Patro Eisden kende een zeer drukke zomermercato. De club uit de Challenger Pro League deed ...

85
85
Sibierski over mercato: "Dat was niet per se gepland"

RSC Anderlecht haalde elf nieuwe spelers. Dergelijke mercato gebeurde al eerder en is zowat het ...

278
278

Meer sportnieuws