Transfer Storm naar Genk zorgt voor beroering

1553
Transfer Storm naar Genk zorgt voor beroering

Zoals verwacht zal Théo Bongonda straks KRC Genk verlaten. Wouter Vrancken zou als vervanger graag Nikola Storm naar Limburg halen, want beide heren kenden in de voorbije jaren een erg vruchtbare samenwerking bij KV Mechelen. Maar de langverwachte transfer van Storm naar Genk wordt dan toch niet zo gemakkelijk zoals eerst gedacht.


SUCCESVERHAAL

Nikola Storm was vorig seizoen goed voor 15 goals en 6 assists, een persoonlijk record voor de aanvaller van KV Mechelen. De 27-jarige was één van de grote uitblinkers in de Jupiler Pro League en op zijn leeftijd is de tijd rijp geworden om een toptransfer te maken. KRC Genk en Standard toonden al snel interesse om Storm binnen te halen, waarbij de Limburgers de grote favoriet waren voor de strijd om zijn handtekening. Storm werkte bij Malinwa namelijk uitstekend samen met Wouter Vrancken, sinds kort de nieuwe hoofdcoach van Genk.



Onder Wouter Vrancken evolueerde Nikola Storm bij KV Mechelen van een onetrickpony tot een efficiënte aanvaller. Hij scoorde vorig seizoen namelijk 15 doelpunten, een aantal dat geen enkele andere flankaanvaller uit de Jupiler Pro League kon overtreffen. Storm bevond zich in de vorm van zijn leven en daar had het advies en de coaching van Vrancken veel mee te maken. Logisch dus dat de coach hem dolgraag wil meenemen naar Genk. En zeker al omdat Théo Bongonda hoogstwaarschijnlijk de club zal verlaten.

LIEVER IN BELGIË BLIJVEN

Maar vanuit Genk is er voorlopig nog geen enkele aanbieding verstuurd naar Mechelen. Blauw-Wit maakt ogenschijnlijk geen aanstalten om Nikola Storm aan te trekken. In deze fase van de transfermarkt staan de prijzen op hun hoogste punt, en mogelijks willen de Limburgers nog wat wachten vooraleer ze de onderhandelingen met KV Mechelen aanknopen. Zeker als je weet dat Malinwa zo’n zes à zeven miljoen euro verlangt voor een transfer.

Al wacht Dimitri de Condé maar best niet te lang. Het Turkse Basaksehir lonkt immers nadrukkelijk naar Storm. De ambitieuze Turkse club eindigde vorig seizoen als vierde in de Süper Lig en zij maakten ondertussen al twee aanbiedingen over aan Tom Caluwé. Het bleek echter vergeefse moeite van Basaksehir, want beide voorstellen werden meteen geweigerd en gecatalogeerd als te laag door KV Mechelen “Ik was gecharmeerd”, zei Nikola Storm vorige week nog in Het Nieuwsblad.



De Turkse club staat bekend om royale salarissen uit te betalen, en daarnaast wacht er hem ook een mooi sportief project bij Basaksehir. Maar het liefst van al zou Nikola Storm in België willen blijven. De 27-jarige heeft zijn familie graag dichtbij en daarom zou een transfer naar een buitenlandse club minder interessant zijn voor hem. “Toch liever een Belgische topclub dan het buitenland”, zei hij eerder dit jaar in een interview met Het Laatste Nieuws.

POKEREN MET MECHELEN

Het nakende vertrek van Théo Bongonda zou weleens het startpunt kunnen betekenen van de onderhandelingen tussen KRC Genk en KV Mechelen. Bongonda’s marktwaarde wordt namelijk geschat op 7 miljoen euro, waardoor Genk het nodige kapitaal verkrijgt om de flinke transfersom van Storm te kunnen bekostigen. En de Limburgers zouden zelfs wat overschot kunnen hebben, want de gehanteerde vraagprijs van Tom Caluwé, die zes à zeven miljoen euro bedraagt, is uiteraard een gedroomde en ietwat onrealistische transferprijs.



De marktwaarde van Nikola Storm bedraagt vandaag immers 4,5 miljoen euro en dat lijkt een raming die veel meer strookt met de realiteit. Indien KV Mechelen hem straks kan verkopen voor dat bedrag, dan wordt Storm nog altijd de derde duurste uitgaande clubtransfer na Aster Vranckx (8 miljoen euro, VfL Wolfsburg) en Hassane Bandé (8,25 miljoen euro, Ajax). En dat geld is zeer welkom Achter de Kazerne, want in februari rondde de club nog de langverwachte en cruciale kapitaalverhoging af van vijf miljoen euro. De nieuwe kapitaalinjectie werd in de eerste plaats aangewend om de schulden op korte termijn aan te zuiveren.

BONGONDA VS. STORM

De potentiële komst van Nikola Storm als vervanger van Théo Bongonda zal KRC Genk op het sportief gebied alvast niet verzwakken. Bongonda op zijn piek is uiteraard een niveautje hoger dan Storm, maar vorig seizoen was de aanvaller van KV Mechelen wel beslissender dan de Belgische Congolees. Storm telde bijvoorbeeld 19 beslissende acties in de Jupiler Pro League en Bongonda 15. Daarbij moet wel vermeld worden dat Storm in de competitie 20% meer speelminuten afwerkte dan Bongonda.



En dan geven die statistieken toch wel een vertekend beeld. Want ondanks zijn wisselvallig seizoen, net zoals de ganse ploeg van KRC Genk trouwen, leverde Théo Bongonda alsnog een belangrijke meerwaarde in de Cegeka Arena. Qua doelpuntengemiddelde (0,53 per 90 minuten) overtof hij zelfs Storm (0,47 doelpunt per 90 minuten). Ook qua offensieve efficiëntie en dreiging voor het doel, twee belangrijke parameters als flankaanvaller, presteerde Bongonda beter dan Storm.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 9 bekend

Past Storm bij Genk?

Meest recent

'Club Brugge verlegt grenzen: recordtransfer in januari?'

Opgeteld zitten ze over alle competities heen al aan 15 doelpunten en acht assists: en of Nicolo ...

5
5
Bruno buiten: Anderlecht stelt ultimatum voor ontslag

Enkele dagen na de deugddoende zege in Polen is het alweer crisis bij RSC Anderlecht, dat zondag met ...

121
121
Van Gucht over zijn bankrekening: "Ik steek mijn middelvinger op"

Ruben Van Gucht ligt al geruime tijd onder een vergrootglas. Over zijn privéleven, zijn werk ...

127
127
Albert ziet Standard énorm risico nemen na 0 op 12

Standard heeft zichzelf opnieuw in de problemen gebracht. De Luikenaars leden tegen Genk hun vierde ...

76
76
Alderweireld en Neville snoeihard voor Engelse topclub: "Afschuwelijk"

Manchester United verkeert nog maar eens in een enorme crisis. Gary Neville ziet met lede ogen aan ...

49
49
Woede bij Cercle Brugge: "Dit is gewoon belachelijk!"

Cercle Brugge leek op weg naar enorme stunt op het veld van Union SG. Ze kwamen 0-2 voor, maar ...

205
205
Ex-lieveling Standard: "Ze deden mij voorstel om coach te worden”

Standard zit nog steeds in een moeilijke periode door het wanbeleid van de vorige jaren. Er is ...

80
80
Deschacht spuwt zijn gal over Anderlecht en benoemt 2 hiaten

RSC Anderlecht verloor met 4-0 van AA Gent. Paars-Wit was 72 minuten lang goed, maar nadien was het ...

278
278
KRC Genk krijgt dubbele klap: schorsing én zware blessure

KRC Genk won na een al bij al matige match met 2-1 van Standard. De Limburgers kijken zo wel stilaan ...

176
176
Degryse snapt helemaal niets van Bruno: "Één grote carrousel"

RSC Anderlecht moet weer op de blaren zitten. Het schoot zichzelf weer danig in de voet tegen AA ...

72
72
Fenomeen bij Club Brugge: "Als ik deze lijn kan doortrekken..."

Club Brugge is bezig aan een zeer goed seizoen. De Supercup was de enige miskleun, maar in ...

227
227
Bruno met handen in het haar bij RSCA: één énorm probleem

RSC Anderlecht verloor met 4-0 van AA Gent. Paars-Wit moet aan de bak de komende weken en een reeks ...

205
205
Wisselzucht bij Bruno: Defour ziet opvallende reden

Het lijkt weer volop crisis te zijn bij Anderlecht na de 4-0-pandoering die het zondag kreeg van AA ...

97
97
Knaltransfer bij Club Brugge? Van der Elst doet voorspelling

Er resten nog twee maanden voor de wintermercato zijn deuren opent, maar nu lijkt het er al op dat ...

364
364
De Ketelaere haalt zijn gram na harde woorden van coach

Na een sterk WK was Charles De Ketelaere ook in de vorige interlandperiode weer beslissend bij de ...

143
143
'Villarreal aast op volgende miljoenentransfer in JPL'

Villarreal zorgde afgelopen zomer voor één van de meest opvallende transfers in de ...

72
72
Defour geeft STVV raad: "Daar moeten ze pieken"

STVV beleefde bijna een absolute droomweek. Het boekte donderdag een knappe zege in de Conference ...

31
31
Degryse benoemt hét pijnpunt bij Anderlecht

Anderlecht kreeg zondag een nieuwe klap door met 4-0 te verliezen in Gent. Het blikt zo terug op ...

206
206
"Ga naar Club Brugge": opvallend advies voor supertalent

Club Brugge mocht zondag weer Nicolo Tresoldi dankbaar zijn, want met een hattrick loodste de ...

754
754
België is klaar met Vitor Bruno: 7 verschroeiende uithalen

Belgische voetbalprogramma’s bekijkt hij naar eigen zeggen niet. Maar Vitor Bruno krijgt op ...

399
399
Van Bommel krijgt verrassende versterking bij Rode Duivels

Binnenkort zal Mark van Bommel zijn tweede selectie als bondscoach van de Rode Duivels bekend maken, ...

247
247
TRANSFERUURTJE: 'City en Chelsea azen op Club-speler, trainerswissels in JPL?'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

219
219
Club Brugge in rouw: "Zijn klaroen zal altijd bijblijven"

Blauw-Zwart pakte gisteren een nieuwe zege, thuis tegen STVV was Tresoldi andermaal de grote man. ...

251
251
Ontslag Euvrard bij Standard? Vandenbempt roept straffe taal

Standard Luik ging afgelopen speeldag met 2-1 onderuit op het veld van KRC Genk. De Rouches moesten ...

364
364
Ongeziene Club-transformatie: “Werd met hem gelachen”

Club Brugge begint op toerental te komen. Na enkele knappe Europese overwinningen tegen ...

475
475

Meer sportnieuws