Transfer Storm naar Genk zorgt voor beroering

1553 stemmen
Transfer Storm naar Genk zorgt voor beroering

Zoals verwacht zal Théo Bongonda straks KRC Genk verlaten. Wouter Vrancken zou als vervanger graag Nikola Storm naar Limburg halen, want beide heren kenden in de voorbije jaren een erg vruchtbare samenwerking bij KV Mechelen. Maar de langverwachte transfer van Storm naar Genk wordt dan toch niet zo gemakkelijk zoals eerst gedacht.


SUCCESVERHAAL

Nikola Storm was vorig seizoen goed voor 15 goals en 6 assists, een persoonlijk record voor de aanvaller van KV Mechelen. De 27-jarige was één van de grote uitblinkers in de Jupiler Pro League en op zijn leeftijd is de tijd rijp geworden om een toptransfer te maken. KRC Genk en Standard toonden al snel interesse om Storm binnen te halen, waarbij de Limburgers de grote favoriet waren voor de strijd om zijn handtekening. Storm werkte bij Malinwa namelijk uitstekend samen met Wouter Vrancken, sinds kort de nieuwe hoofdcoach van Genk.



Onder Wouter Vrancken evolueerde Nikola Storm bij KV Mechelen van een onetrickpony tot een efficiënte aanvaller. Hij scoorde vorig seizoen namelijk 15 doelpunten, een aantal dat geen enkele andere flankaanvaller uit de Jupiler Pro League kon overtreffen. Storm bevond zich in de vorm van zijn leven en daar had het advies en de coaching van Vrancken veel mee te maken. Logisch dus dat de coach hem dolgraag wil meenemen naar Genk. En zeker al omdat Théo Bongonda hoogstwaarschijnlijk de club zal verlaten.

LIEVER IN BELGIË BLIJVEN

Maar vanuit Genk is er voorlopig nog geen enkele aanbieding verstuurd naar Mechelen. Blauw-Wit maakt ogenschijnlijk geen aanstalten om Nikola Storm aan te trekken. In deze fase van de transfermarkt staan de prijzen op hun hoogste punt, en mogelijks willen de Limburgers nog wat wachten vooraleer ze de onderhandelingen met KV Mechelen aanknopen. Zeker als je weet dat Malinwa zo’n zes à zeven miljoen euro verlangt voor een transfer.

Al wacht Dimitri de Condé maar best niet te lang. Het Turkse Basaksehir lonkt immers nadrukkelijk naar Storm. De ambitieuze Turkse club eindigde vorig seizoen als vierde in de Süper Lig en zij maakten ondertussen al twee aanbiedingen over aan Tom Caluwé. Het bleek echter vergeefse moeite van Basaksehir, want beide voorstellen werden meteen geweigerd en gecatalogeerd als te laag door KV Mechelen “Ik was gecharmeerd”, zei Nikola Storm vorige week nog in Het Nieuwsblad.



De Turkse club staat bekend om royale salarissen uit te betalen, en daarnaast wacht er hem ook een mooi sportief project bij Basaksehir. Maar het liefst van al zou Nikola Storm in België willen blijven. De 27-jarige heeft zijn familie graag dichtbij en daarom zou een transfer naar een buitenlandse club minder interessant zijn voor hem. “Toch liever een Belgische topclub dan het buitenland”, zei hij eerder dit jaar in een interview met Het Laatste Nieuws.

POKEREN MET MECHELEN

Het nakende vertrek van Théo Bongonda zou weleens het startpunt kunnen betekenen van de onderhandelingen tussen KRC Genk en KV Mechelen. Bongonda’s marktwaarde wordt namelijk geschat op 7 miljoen euro, waardoor Genk het nodige kapitaal verkrijgt om de flinke transfersom van Storm te kunnen bekostigen. En de Limburgers zouden zelfs wat overschot kunnen hebben, want de gehanteerde vraagprijs van Tom Caluwé, die zes à zeven miljoen euro bedraagt, is uiteraard een gedroomde en ietwat onrealistische transferprijs.



De marktwaarde van Nikola Storm bedraagt vandaag immers 4,5 miljoen euro en dat lijkt een raming die veel meer strookt met de realiteit. Indien KV Mechelen hem straks kan verkopen voor dat bedrag, dan wordt Storm nog altijd de derde duurste uitgaande clubtransfer na Aster Vranckx (8 miljoen euro, VfL Wolfsburg) en Hassane Bandé (8,25 miljoen euro, Ajax). En dat geld is zeer welkom Achter de Kazerne, want in februari rondde de club nog de langverwachte en cruciale kapitaalverhoging af van vijf miljoen euro. De nieuwe kapitaalinjectie werd in de eerste plaats aangewend om de schulden op korte termijn aan te zuiveren.

BONGONDA VS. STORM

De potentiële komst van Nikola Storm als vervanger van Théo Bongonda zal KRC Genk op het sportief gebied alvast niet verzwakken. Bongonda op zijn piek is uiteraard een niveautje hoger dan Storm, maar vorig seizoen was de aanvaller van KV Mechelen wel beslissender dan de Belgische Congolees. Storm telde bijvoorbeeld 19 beslissende acties in de Jupiler Pro League en Bongonda 15. Daarbij moet wel vermeld worden dat Storm in de competitie 20% meer speelminuten afwerkte dan Bongonda.



En dan geven die statistieken toch wel een vertekend beeld. Want ondanks zijn wisselvallig seizoen, net zoals de ganse ploeg van KRC Genk trouwen, leverde Théo Bongonda alsnog een belangrijke meerwaarde in de Cegeka Arena. Qua doelpuntengemiddelde (0,53 per 90 minuten) overtof hij zelfs Storm (0,47 doelpunt per 90 minuten). Ook qua offensieve efficiëntie en dreiging voor het doel, twee belangrijke parameters als flankaanvaller, presteerde Bongonda beter dan Storm.

LEES OOK: Praet onthult resem aanbiedingen: “Ik was verbaasd”

Past Storm bij Genk?

Meest recent

Praet onthult resem aanbiedingen: “Ik was verbaasd”

Dennis Praet maakte de overstap van Royal Antwerp FC naar KV Mechelen, maar de middenvelder had ...

3
3
Club Brugge pakt ferm uit: miljoenentransfer afgerond

Club Brugge heeft na de competitiezege tegen KV Kortrijk zwaar uitgepakt op de zomermercato. ...

85
85
De Meyer speelt open kaart over in- en uitgaande transfers

Bij STVV zagen ze al een aantal spelers de club verlaten. En niet van de minste spelers. Trainer ...

31
31
Belgische topclubs vrezen: "De schrik van België"

Club Brugge zal met de komst van Jan Virgili weer zwaar uithalen. Hij kost 12 miljoen euro. Daarmee ...

468
468
Anderlecht 10 jaar zonder prijs: Bruno spreekt over ambities

Bij RSC Anderlecht beginnen ze het seizoen met een thuismatch tegen La Louvière. Het ...

136
136
'Bruno schuift met pionnen: groot slachtoffer in basiself'

RSC Anderlecht begint zondagavond aan zijn nieuwe campagne in de Jupiler Pro League. De ...

231
231
'Liverpool helemaal los: stuntdeal bij Barça, bod van 115 mil'

Na een tegenvallend seizoen wil Liverpool FC in de komende jaargang opnieuw een gooi doen naar de ...

88
88
Potts debuteert bij Club: ploegmaats doen boekje open

Club Brugge heeft de competitie geopend met een vlotte 3-0-overwinning tegen KV Kortrijk. Daarbij ...

590
590
Vermeeren forceert plots sensationele transferwending

Arthur Vermeeren leek bij RB Leipzig opnieuw op weg naar de uitgang. Enkele maanden later ligt alles ...

254
254
'Genk lanceert nieuw offensief: dríé extra aanwinsten'

KRC Genk opent zondagnamiddag zijn nieuwe seizoen met een bezoek aan Zulte Waregem. Ondertussen ...

530
530
Club Brugge heeft nieuw 'monster': kranten gaan uit hun dak

Club Brugge is foutloos aan de nieuwe jaargang in de Jupiler Pro League begonnen. Vrijdagavond ...

775
775
Koffi of Chambaere? Hubert geeft zijn keuze prijs

Union SG zag Kjell Scherpen naar Ipswich Town in Engeland vertrekken en haalde Hervé Koffi ...

82
82
Vanaken looft aanwinst: "Ongelooflijk!"

Club Brugge won met 3-0 van KV Kortrijk. Een goede opener van het seizoen. De landskampioen had ...

616
616
Lee meteen lieveling bij Club: "Heb ik nog nooit meegemaakt"

Club Brugge heeft het seizoen geopend met een vlotte 3-0-zege tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart is nog ...

845
845
Efficiënt Club haalt na rust trekker over tegen kranig KVK

Club Brugge moest even op gang komen, maar maakte na rust toch komaf met een kranig KV Kortrijk. De ...

130
130
'Clement vangt bot: Standard eist 8 miljoen euro'

Als het van Philippe Clement afhangt, dan gaat hij deze zomer nog shoppen bij Standard. Dat meldt ...

355
355
Tzolis: "Daarom verliet ik Club voor Arsenal"

Bij Club Brugge zagen ze Christos Tzolis naar Arsenal vertrekken. Dat leverde 40 miljoen euro op. De ...

590
590
Club Brugge op voorsprong: Brugse fans schrikken even

Club Brugge en KV Kortrijk openden vanavond de Jupiler Pro League. De eerste 45 minuten liggen ...

231
231
"Ik verlaat Anderlecht komende zomer niét"

Bij RSC Anderlecht was het de afgelopen jaren een komen en gaan van spelers. Vaak waren spelers al ...

514
514
Standard hoopt op nieuwe sensatie: "Enorme club"

Standard plukte Salieu Drammeh voor ruim twee miljoen euro weg bij het Noorse Lillestrøm SK. ...

196
196
Stevige bom onder spraakmakend huwelijk Cristiano Ronaldo?

Cristiano Ronaldo blijft ook na zijn 40ste de debatten beheersen. De Portugees staat voor een ...

114
114
Madou maakt volgende ingaande transfer Club Brugge bekend

Club Brugge staat op het punt om een nieuwe opvallende zomertransfer af te ronden. De Spaanse ...

578
578
Jupiler Pro League met 5 jonge parels: van RSCA tot Club Brugge

Alle jaren horen we hetzelfde cliché: de competitie is kwalitatief armer geworden. De Jupiler ...

339
339
'Na Club Brugge-akkoord: ongeziene wending rond Adedeji'

Na zijn akkoord met Club Brugge leek Noah Adedeji-Sternberg op weg naar de uitgang bij KRC Genk. ...

1651
1651
Ruben Van Gucht zorgt voor enorme relationele schokgolf

Ruben Van Gucht blijft een naam die reacties uitlokt. De sportjournalist haalt al jaren de ...

122
122

Meer sportnieuws