Transfer Storm naar Genk zorgt voor beroering

1553
Transfer Storm naar Genk zorgt voor beroering

Zoals verwacht zal Théo Bongonda straks KRC Genk verlaten. Wouter Vrancken zou als vervanger graag Nikola Storm naar Limburg halen, want beide heren kenden in de voorbije jaren een erg vruchtbare samenwerking bij KV Mechelen. Maar de langverwachte transfer van Storm naar Genk wordt dan toch niet zo gemakkelijk zoals eerst gedacht.


SUCCESVERHAAL

Nikola Storm was vorig seizoen goed voor 15 goals en 6 assists, een persoonlijk record voor de aanvaller van KV Mechelen. De 27-jarige was één van de grote uitblinkers in de Jupiler Pro League en op zijn leeftijd is de tijd rijp geworden om een toptransfer te maken. KRC Genk en Standard toonden al snel interesse om Storm binnen te halen, waarbij de Limburgers de grote favoriet waren voor de strijd om zijn handtekening. Storm werkte bij Malinwa namelijk uitstekend samen met Wouter Vrancken, sinds kort de nieuwe hoofdcoach van Genk.



Onder Wouter Vrancken evolueerde Nikola Storm bij KV Mechelen van een onetrickpony tot een efficiënte aanvaller. Hij scoorde vorig seizoen namelijk 15 doelpunten, een aantal dat geen enkele andere flankaanvaller uit de Jupiler Pro League kon overtreffen. Storm bevond zich in de vorm van zijn leven en daar had het advies en de coaching van Vrancken veel mee te maken. Logisch dus dat de coach hem dolgraag wil meenemen naar Genk. En zeker al omdat Théo Bongonda hoogstwaarschijnlijk de club zal verlaten.

LIEVER IN BELGIË BLIJVEN

Maar vanuit Genk is er voorlopig nog geen enkele aanbieding verstuurd naar Mechelen. Blauw-Wit maakt ogenschijnlijk geen aanstalten om Nikola Storm aan te trekken. In deze fase van de transfermarkt staan de prijzen op hun hoogste punt, en mogelijks willen de Limburgers nog wat wachten vooraleer ze de onderhandelingen met KV Mechelen aanknopen. Zeker als je weet dat Malinwa zo’n zes à zeven miljoen euro verlangt voor een transfer.

Al wacht Dimitri de Condé maar best niet te lang. Het Turkse Basaksehir lonkt immers nadrukkelijk naar Storm. De ambitieuze Turkse club eindigde vorig seizoen als vierde in de Süper Lig en zij maakten ondertussen al twee aanbiedingen over aan Tom Caluwé. Het bleek echter vergeefse moeite van Basaksehir, want beide voorstellen werden meteen geweigerd en gecatalogeerd als te laag door KV Mechelen “Ik was gecharmeerd”, zei Nikola Storm vorige week nog in Het Nieuwsblad.



De Turkse club staat bekend om royale salarissen uit te betalen, en daarnaast wacht er hem ook een mooi sportief project bij Basaksehir. Maar het liefst van al zou Nikola Storm in België willen blijven. De 27-jarige heeft zijn familie graag dichtbij en daarom zou een transfer naar een buitenlandse club minder interessant zijn voor hem. “Toch liever een Belgische topclub dan het buitenland”, zei hij eerder dit jaar in een interview met Het Laatste Nieuws.

POKEREN MET MECHELEN

Het nakende vertrek van Théo Bongonda zou weleens het startpunt kunnen betekenen van de onderhandelingen tussen KRC Genk en KV Mechelen. Bongonda’s marktwaarde wordt namelijk geschat op 7 miljoen euro, waardoor Genk het nodige kapitaal verkrijgt om de flinke transfersom van Storm te kunnen bekostigen. En de Limburgers zouden zelfs wat overschot kunnen hebben, want de gehanteerde vraagprijs van Tom Caluwé, die zes à zeven miljoen euro bedraagt, is uiteraard een gedroomde en ietwat onrealistische transferprijs.



De marktwaarde van Nikola Storm bedraagt vandaag immers 4,5 miljoen euro en dat lijkt een raming die veel meer strookt met de realiteit. Indien KV Mechelen hem straks kan verkopen voor dat bedrag, dan wordt Storm nog altijd de derde duurste uitgaande clubtransfer na Aster Vranckx (8 miljoen euro, VfL Wolfsburg) en Hassane Bandé (8,25 miljoen euro, Ajax). En dat geld is zeer welkom Achter de Kazerne, want in februari rondde de club nog de langverwachte en cruciale kapitaalverhoging af van vijf miljoen euro. De nieuwe kapitaalinjectie werd in de eerste plaats aangewend om de schulden op korte termijn aan te zuiveren.

BONGONDA VS. STORM

De potentiële komst van Nikola Storm als vervanger van Théo Bongonda zal KRC Genk op het sportief gebied alvast niet verzwakken. Bongonda op zijn piek is uiteraard een niveautje hoger dan Storm, maar vorig seizoen was de aanvaller van KV Mechelen wel beslissender dan de Belgische Congolees. Storm telde bijvoorbeeld 19 beslissende acties in de Jupiler Pro League en Bongonda 15. Daarbij moet wel vermeld worden dat Storm in de competitie 20% meer speelminuten afwerkte dan Bongonda.



En dan geven die statistieken toch wel een vertekend beeld. Want ondanks zijn wisselvallig seizoen, net zoals de ganse ploeg van KRC Genk trouwen, leverde Théo Bongonda alsnog een belangrijke meerwaarde in de Cegeka Arena. Qua doelpuntengemiddelde (0,53 per 90 minuten) overtof hij zelfs Storm (0,47 doelpunt per 90 minuten). Ook qua offensieve efficiëntie en dreiging voor het doel, twee belangrijke parameters als flankaanvaller, presteerde Bongonda beter dan Storm.

LEES OOK: Verhuurde spelers: twee spelers schitteren meteen met goals

Past Storm bij Genk?

Meest recent

'Plottwist bij AA Gent: Dean blijft alsnog op post'

Met de kwalificatie voor de Conference League en een vlekkeloze negen op negen mag AA Gent ...

32
32
'Extreme make-over RSCA: race tegen de klok voor Sibierski'

Ondanks het tot dusver geslaagde parcours in Europa, heeft RSC Anderlecht zijn competitiestart ...

288
288
'De Condé op dreef: Genk op zucht van opvolger El Ouahdi'

Het zijn drukke dagen bij KRC Genk, dat op het punt staat om stevig te cashen op Lucca Brughmans. ...

116
116
Verheyen in shock: brutale 'diefstal' treft analist hard

Gert Verheyen trok er voor Zondag matchdag samen met Carl Dircksens op uit langs de Belgische ...

137
137
Club Brugge aanvaardt schorsing Forbs, AA Gent in beroep

In een nochtans vrij faire Slag om Vlaanderen werden zondag toch twee rode kaarten uitgedeeld. Erik ...

459
459
'Anderlecht all-in: ex-Rode Duivel en Noorse sensatie'

Ondanks de vele investeringen tot dusver blijkt het huiswerk van RSC Anderlecht niet afgerond. Om de ...

616
616
Ruben Van Gucht ziet unieke kans genadeloos in rook opgaan

Ruben Van Gucht leek eerder al bijna naast een opvallend avontuur te grijpen. Zijn deelname aan een ...

20
20
‘Mandela Keita staat alsnog voor ferme stap hogerop’

Mandela Keita maakte in het verleden furore bij Royal Antwerp FC, maar nu is de middenvelder een ...

167
167
KBVB voert veranderingen door na ontslagronde

De Koninklijke Belgische Voetbalbond heeft na het WK achter de schermen orde op zaken gesteld. ...

71
71
N’Diaye weg: Anderlecht wil bekende naam als vervanger

RSC Anderlecht is nog niet klaar op de zomermercato. Uitgaand werd de deal van Moussa N’Diaye ...

392
392
‘Anderlecht zweet: Bertaccini-dossier botst op muur’

Het is nog zweten geblazen voor Anderlecht tijdens de laatste dagen van de zomerse transferperiode. ...

310
310
Westerlo gaat hard: nog knappe dubbelslag binnen

Westerlo is nog niet klaar op de zomermercato, dat laat Het Laatste Nieuws weten. De Kemphanen zijn ...

50
50
Antwerp verkoopt op de valreep wéér smaakmaker

Royal Antwerp FC moet elke transferperiode spelers verkopen om het hoofd boven water te houden. Dat ...

294
294
‘Standard rondt twee transfers af: oude bekende keert terug’

De zomermercato zit er nog niet op voor Marc Wilmots. De sportieve baas van Standard is tijdens deze ...

383
383
‘Dubbeldeal KRC Genk: details Lucca Brughmans onthuld’

Het is nog druk in de kantoren van KRC Genk op het slot van de zomermercato. De Limburgers staan op ...

430
430
‘KV Kortrijk dicht bij Anderlecht-product: sterkhouder weg’

Er staat nog heel wat te bewegen bij KV Kortrijk tijdens de slotdagen van de zomermercato. De Kerels ...

232
232
STVV pakt plots uit met toptalent uit Premier League

Sint-Truiden VV is wisselvallig aan het seizoen begonnen, maar pakte onder Frederic De Meyer ...

75
75
KRC Genk shopt in JPL: leider komt defensie versterken

KRC Genk heeft vlak na de uitgaande transfer van Zakaria El Ouahdi naar HSV ook meteen een inkomende ...

198
198
‘Straffe wending Malick Fofana: verrassing wint strijd’

De strijd om Malick Fofana deze zomer was volledig losgebarsten. De buitenspeler maakte afgelopen ...

154
154
TRANSFERUURTJE: ‘Deadlinestress Club Brugge, record Anderlecht’

De zomerse transferperiode is aan zijn laatste dagen bezig, maar er staat nog heel wat te gebeuren. ...

425
425
KRC Genk vangt miljoenen: El Ouahdi legt HSV-keuze uit

Zakaria El Ouahdi werd de afgelopen zomermercato’s telkens in verband gebracht met een ...

138
138
KV Kortrijk grijpt in en pakt uit met jeugdinternational

KV Kortrijk heeft op het slot van de zomermercato nog uitgepakt. Op de officiële kanalen werd ...

49
49
‘Exit KV Mechelen: grote geld kaapt toptalent weg’

KV Mechelen ziet op het slot van de zomermercato nog een toptalent vertrekken. Malinwa hoopt dit ...

267
267
‘Lucas Stassin op zucht van last minute-knaltransfer’

Lucas Stassin kende een topseizoen bij Saint-Etienne, maar dit seizoen lijkt de aanvaller genoegen ...

109
109
Europees rampscenario Union: burgemeester verbiedt match

Union SG mag Europees niet in het Joseph Mariën-stadion aantreden. De afgelopen seizoenen ging ...

510
510

Meer sportnieuws