Transfer Storm naar Genk zorgt voor beroering

door
Transfer Storm naar Genk zorgt voor beroering

Zoals verwacht zal Théo Bongonda straks KRC Genk verlaten. Wouter Vrancken zou als vervanger graag Nikola Storm naar Limburg halen, want beide heren kenden in de voorbije jaren een erg vruchtbare samenwerking bij KV Mechelen. Maar de langverwachte transfer van Storm naar Genk wordt dan toch niet zo gemakkelijk zoals eerst gedacht.


SUCCESVERHAAL

Nikola Storm was vorig seizoen goed voor 15 goals en 6 assists, een persoonlijk record voor de aanvaller van KV Mechelen. De 27-jarige was één van de grote uitblinkers in de Jupiler Pro League en op zijn leeftijd is de tijd rijp geworden om een toptransfer te maken. KRC Genk en Standard toonden al snel interesse om Storm binnen te halen, waarbij de Limburgers de grote favoriet waren voor de strijd om zijn handtekening. Storm werkte bij Malinwa namelijk uitstekend samen met Wouter Vrancken, sinds kort de nieuwe hoofdcoach van Genk.



Onder Wouter Vrancken evolueerde Nikola Storm bij KV Mechelen van een onetrickpony tot een efficiënte aanvaller. Hij scoorde vorig seizoen namelijk 15 doelpunten, een aantal dat geen enkele andere flankaanvaller uit de Jupiler Pro League kon overtreffen. Storm bevond zich in de vorm van zijn leven en daar had het advies en de coaching van Vrancken veel mee te maken. Logisch dus dat de coach hem dolgraag wil meenemen naar Genk. En zeker al omdat Théo Bongonda hoogstwaarschijnlijk de club zal verlaten.

LIEVER IN BELGIË BLIJVEN

Maar vanuit Genk is er voorlopig nog geen enkele aanbieding verstuurd naar Mechelen. Blauw-Wit maakt ogenschijnlijk geen aanstalten om Nikola Storm aan te trekken. In deze fase van de transfermarkt staan de prijzen op hun hoogste punt, en mogelijks willen de Limburgers nog wat wachten vooraleer ze de onderhandelingen met KV Mechelen aanknopen. Zeker als je weet dat Malinwa zo’n zes à zeven miljoen euro verlangt voor een transfer.

Al wacht Dimitri de Condé maar best niet te lang. Het Turkse Basaksehir lonkt immers nadrukkelijk naar Storm. De ambitieuze Turkse club eindigde vorig seizoen als vierde in de Süper Lig en zij maakten ondertussen al twee aanbiedingen over aan Tom Caluwé. Het bleek echter vergeefse moeite van Basaksehir, want beide voorstellen werden meteen geweigerd en gecatalogeerd als te laag door KV Mechelen “Ik was gecharmeerd”, zei Nikola Storm vorige week nog in Het Nieuwsblad.



De Turkse club staat bekend om royale salarissen uit te betalen, en daarnaast wacht er hem ook een mooi sportief project bij Basaksehir. Maar het liefst van al zou Nikola Storm in België willen blijven. De 27-jarige heeft zijn familie graag dichtbij en daarom zou een transfer naar een buitenlandse club minder interessant zijn voor hem. “Toch liever een Belgische topclub dan het buitenland”, zei hij eerder dit jaar in een interview met Het Laatste Nieuws.

POKEREN MET MECHELEN

Het nakende vertrek van Théo Bongonda zou weleens het startpunt kunnen betekenen van de onderhandelingen tussen KRC Genk en KV Mechelen. Bongonda’s marktwaarde wordt namelijk geschat op 7 miljoen euro, waardoor Genk het nodige kapitaal verkrijgt om de flinke transfersom van Storm te kunnen bekostigen. En de Limburgers zouden zelfs wat overschot kunnen hebben, want de gehanteerde vraagprijs van Tom Caluwé, die zes à zeven miljoen euro bedraagt, is uiteraard een gedroomde en ietwat onrealistische transferprijs.



De marktwaarde van Nikola Storm bedraagt vandaag immers 4,5 miljoen euro en dat lijkt een raming die veel meer strookt met de realiteit. Indien KV Mechelen hem straks kan verkopen voor dat bedrag, dan wordt Storm nog altijd de derde duurste uitgaande clubtransfer na Aster Vranckx (8 miljoen euro, VfL Wolfsburg) en Hassane Bandé (8,25 miljoen euro, Ajax). En dat geld is zeer welkom Achter de Kazerne, want in februari rondde de club nog de langverwachte en cruciale kapitaalverhoging af van vijf miljoen euro. De nieuwe kapitaalinjectie werd in de eerste plaats aangewend om de schulden op korte termijn aan te zuiveren.

BONGONDA VS. STORM

De potentiële komst van Nikola Storm als vervanger van Théo Bongonda zal KRC Genk op het sportief gebied alvast niet verzwakken. Bongonda op zijn piek is uiteraard een niveautje hoger dan Storm, maar vorig seizoen was de aanvaller van KV Mechelen wel beslissender dan de Belgische Congolees. Storm telde bijvoorbeeld 19 beslissende acties in de Jupiler Pro League en Bongonda 15. Daarbij moet wel vermeld worden dat Storm in de competitie 20% meer speelminuten afwerkte dan Bongonda.



En dan geven die statistieken toch wel een vertekend beeld. Want ondanks zijn wisselvallig seizoen, net zoals de ganse ploeg van KRC Genk trouwen, leverde Théo Bongonda alsnog een belangrijke meerwaarde in de Cegeka Arena. Qua doelpuntengemiddelde (0,53 per 90 minuten) overtof hij zelfs Storm (0,47 doelpunt per 90 minuten). Ook qua offensieve efficiëntie en dreiging voor het doel, twee belangrijke parameters als flankaanvaller, presteerde Bongonda beter dan Storm.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 22 bekend

Past Storm bij Genk?

Meest recent

'Anderlecht nog niet af van Ashimeru: probleem duikt op'

Bij Anderlecht is de wintermercato de voorbije dagen helemaal op gang gekomen. Met Cedric Hatenboer ...

6
6
Kompany doet zeer verrassende uitspraak over band met Union

Union mag nog steeds dromen van de play-offs in de Champions League, maar zal daarvoor in zijn ...

7
7
'De Cat kampt met Jashari en Rode Duivel voor toptransfer'

Voor Nathan De Cat was 2025 het jaar van de grote doorbraak. In 2026 moet het 17-jarige supertalent ...

43
43
Leko doet zomeraankoop Club eindelijk ontbolsteren

Er stond dinsdagavond heel wat druk op Club Brugge, maar het heeft zijn opdracht volbracht. Het ...

106
106
'Anderlecht verrast en wil transferslag slaan in Bundesliga'

Anderlecht heeft dinsdag alvast een eerste transferslag van de winter afgerond. Het haalde met ...

225
225
Crisis bij Man City na zeperd in de Champions League

Manchester City is al een tijdje niet meer die wervelende ploeg van weleer. De Engelsen zijn niet ...

92
92
Leko ziet ander Club Brugge: "Dat was nu wél aanwezig"

Ivan Leko haalde na de match opgelucht adem. Club Brugge won overtuigend met 1-4 tegen Kairat Almaty ...

140
140
Kompany ontploft bij Bayern: harde ingreep zorgt voor schok

Bayern zit al weken te sukkelen met de rechtsbackpositie… en net daar ontploft het plots. ...

98
98
'KRC Genk verrast en vindt akkoord met AC Milan'

KRC Genk is druk bezig met herschikken van de eerste én tweede ploeg. De Limburgers gaan ...

429
429
Degryse lyrisch over Bruggeling: "Een grote legende"

Club Brugge heeft de crisis voor even weten weg te slaan. Ze wonnen met 1-4 van Kairat Almaty. ...

463
463
Westerlo laat alweer een smaakmaker vertrekken

Onze redactie kondigde het weken geleden al aan en het is nu ook officieel: Griffin Yow verlaat KVC ...

38
38
Tielemans openhartig over terugkeer naar Anderlecht

Youri Tielemans is bezig aan een zeer sterk seizoen bij Aston Villa. De Rode Duivel is 28 jaar en ...

340
340
Vanaken en Vermant schrijven geschiedenis bij Club Brugge

Club Brugge heeft de rug weten te rechten in de Champions League. Ze wonnen met 1-4 van een ...

158
158
Straf statement Club in Kazachstan: CL-droom springlevend

Club Brugge hield in de late namiddag zijn Europese droom levend in het verre Kazachstan. In Astana ...

201
201
SK Beveren verrast met voormalig toptalent Anderlecht

SK Beveren zet alles op alles om volgend seizoen in de Jupiler Pro League te spelen. De Waaslanders ...

197
197
'KRC Genk schakelt door: twee toptransfers hangende'

Er staat nog wat te gebeuren bij KRC Genk. De club gaat volgens Sasha Tavolieri mogelijk nog twee ...

408
408
Renard slaat toe: Anderlecht verrast met twee deals

RSC Anderlecht voert een keeperswissel door. Mads Kikkenborg trekt naar Molde, Justin Heekeren komt ...

541
541
Club op rozen in Kazachstan, fans delen waarschuwing uit

Club Brugge begon om 16u30 aan zijn Champions League-wedstrijd in Kazachstan tegen Kairat Almaty. De ...

132
132
Beerschot slaat toe met zeer stevige transfer

Beerschot wil komend seizoen dolgraag terug in de Jupiler Pro League spelen. De Kielse Ratten konden ...

120
120
Vrancken jubelt: STVV verwelkomt extra wapen

STVV is bezig aan een droomseizoen. De Kanaries staan zeer knap tweede in de Jupiler Pro League. ...

65
65
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 22 bekend

Afgelopen weekend deed de Belgische arbitrage alweer heel wat stof opwaaien. Intussen maakte de ...

75
75
Anderlecht krijgt belangrijke update uit ziekenboeg

Besnik Hasi zit met de handen in het haar, want net zoals vorig seizoen wordt RSC Anderlecht ook nu ...

236
236
'Verhaeghe broedt op stunt: Rode Duivel naar Club Brugge?'

Club Brugge neemt het in Astana zo dadelijk op tegen Kairat Almaty. Onder de lat rekent Ivan Leko ...

1876
1876
Coosemans op ramkoers met Anderlecht: fans afgemaakt

Colin Coosemans werkte zich op tot eerste doelman én aanvoerder van RSC Anderlecht. De ...

314
314
Leko hakt Club-knopen door: D-Day in Kazachstan

Club Brugge zit in een desastreuze periode. Blauw-Zwart verloor in de beker en kreeg een ommekeer ...

134
134

Meer sportnieuws