TU: 'Antwerp wil nieuwe stunt, Rode Duivel opvolger Mertens'

240 stemmen
TU: 'Antwerp wil nieuwe stunt, Rode Duivel opvolger Mertens'

Nu het nieuwe seizoen weer dichter komt, draait de transfercarrousel op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden volop deals afgesloten met oog op de komende jaargang, om nog maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Marc Overmars en Antwerp FC hebben opnieuw hun zinnen gezet op een Nederlandse transferstunt. Vrijdagavond lekte namelijk uit dat de Great Old zijn zinnen heeft gezet op op de Nederlandse spelmaker Guus Til. En de interesse in de 24-jarige Oranje-international blijkt behoorlijk concreet. Volgens Het Laatste Nieuws werd Til immers al gespot aan de Bosuil. Momenteel ligt de aanvallende middenvelder wel nog onder contract bij Spartak Moskou, maar daar wil hij zelf vertrekken. Er heerst wel concurrentie. Zo meldt VI dat Feyenoord, waar hij vorig seizoen al huurbasis speelde, al een poging ondernam om hem langer te houden.



Noa Lang, die absoluut wil vertrekken bij Club Brugge, zou zelf al zijn keuze hebben gemaakt. Tenminste toch als we Gazzetta dello Sport mogen geloven. Volgens de roze sportkrant heeft de Nederlander zijn zinnen gezet op een overgang naar AC Milan. De aanvaller zou al sinds mei aan het wachten zijn op een concreet voorstel van de Italiaanse kampioen. Een overgang naar San Siro lijkt dan ook niet voor meteen, al is de interesse wel wederzijds.



KRC Genk bleef tot op heden zeer stil op de transfermarkt, maar daar komt verandering in. De Limburgers staan op het punt hun om de komst van Faïz Selemani af te ronden. Dat meldt Het Laatste Nieuws. De Limburgers toonden in januari al interesse en Selemani lijkt er de opvolger te gaan worden van Theo Bongonda, die de club binnen korte termijn gaat verlaten. Hoeveel KV Kortrijk precies aan hem zal verdienen, is niet bekend.



RSC Anderlecht heeft een belangrijke slag geslagen. Zo maakte Paars-Wit bekend dat Mario Stroeykens (17) zijn contract verlengd heeft. De overeenkomst van het toptalent is opengebroken tot medio 2024. Ondertussen lijkt Michel Vlap op weg naar de uitgang. Naast FC Twente zou ook Fortuna Sittard interesse tonen. De komst van Sebastiano Esposito hangt dan weer in de lucht, volgens LDH is het enkel nog een kwestie van details.

STVV stelde Fábio Pereira Baptista (21) voor. De Portugese rechtsachter - ook wel Fabinho genoemd - wordt transfervrij weggeplukt bij de B-ploeg van Benfica. Hij ondertekende een contract, maar de club vermeldt er niet bij tot wanneer. Het afgelopen seizoen speelde Fabinho 22 duels voor het tweede elftal van Benfica.

BUITENLAND
Dries Mertens vindt maar geen overeenkomst over een nieuw contract bij Napoli en dus speurt de Italiaanse club naar mogelijke alternatieven. Volgens Il Mattino zou ze nu ook haar zinnen zetten op Adnan Januzaj. De 27-jarige is net als Mertens officieel een vrije speler. Hij kwam er de voorbije maanden niet uit met Real Sociedad over een contractverlenging, naar verluidt sprong een deal vooral af op zijn pittige looneisen. De gesprekken met Napoli zouden wel vlot verlopen en er zou in de komende dagen zelfs al een akkoord bereikt kunnen worden.



Tottenham Hotspur heeft zijn aanvalslinie gevoelig versterkt. Zo werd Richarlison naar Londen gehaald. De Braziliaanse international behoort al een tijdje tot de smaakmakers in de Premier League en maakte de voorbije jaren het mooie weer bij Everton FC. Nu wordt hij dus beloond met een stap hogerop. Richarlison tekende een contract tot medio 2027 bij zijn nieuwe club.



 Mohamed Salah (30) heeft een nieuw contract getekend bij Liverpool. De Egyptenaar verlengt zijn overeenkomst tot medio 2025. De Reds slaken een grote zucht van opluchting. Even leek het erop dat een akkoord zou uitblijven, waardoor de aanvaller in aanmerking zou komen voor een transfer. Maar na lange onderhandelingen zijn beide partijen er dan toch uitgeraakt.

Paris Saint-Germain heeft een eerste keer toegeslagen. Zo komt Vitinha het middenveld van de Franse kampioen versterken. De 24-jarige Portugees maakte in het voorbije seizoen indruk bij FC Porto en kan zowel in een offensieve of meer verdedigende rol uit de voeten. Hij zou zo'n 40 miljoen euro gekost hebben.

Mile Svilar zijn transfer naar AS Roma hing al maanden in de lucht en het is eindelijk helemaal rond. De Italiaanse topclub maakte de komst van de Belgisch-Servische doelman officieel bekend. Hij komt transfervrij over van SL Benfica en tekende voor maar liefst vijf seizoenen in de Italiaanse hoofdstad.

LEES OOK: 'Gheysens droomt van stunt met topcoach'

Anderlecht moet Vlap gewoon een nieuwe kans geven ...

Meest recent

Leko ontkracht kritiek op Verhaeghe: "Klopt niet"

Club Brugge staat op het punt om Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord, met als gevolg de ...

62
62
'Code rood bij Antwerp: exit Jaecques & Haroun?'

Na een alweer teleurstellend seizoen is Antwerp aan bezinning toe. Komende zomer is er dan ook nog ...

70
70
'Witte rook bij Essevee: overeenkomst met nieuwe T1'

Ontsnappen aan de Relegation Play-Offs lukte niet, maar daarin bleek Zulte Waregem wel veruit de ...

84
84
'Kogel door de kerk: Anderlecht verkoopt De Cat'

Na de verloren bekerfinale was het andermaal een seizoen om snel te vergeten voor RSC Anderlecht. ...

482
482
Leko haalt gram: ultieme vernedering voor AA Gent?

Dankzij een spectaculaire 5-0 zege tegen Union diepte Club Brugge het gat met de eerste achtervolger ...

260
260
"Als je hem ziet spelen ..." - Vanaken vaste basisspeler op WK?

Met een vijf sterren-prestatie in de titelclash tegen Union SG, toonde Hans Vanaken zondag nog eens ...

130
130
'Bom in Manchester: Guardiola na slotspeeldag weg bij City'

De ontknoping van de Engelse titelstrijd draait op volle toeren. Maar maandagavond werd de Premier ...

129
129
'STVV op zucht van nieuwe spits, Cercle pakt miljoenen'

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Heel wat ploegen zijn dan ook al ...

71
71
Gouden Schoen: winnaar eerste stemronde nú al bekend?

Het seizoen in het clubvoetbal zit er bijna op, tijd dus om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

188
188
'Mourinho dropt enorme transferbom bij Real-comeback'

Een officiële aankondiging ontbreekt nog, maar alle signalen wijzen erop dat José ...

173
173
Coucke met grond gelijk gemaakt: "Net een oude ABBA-zanger"

Bijna negen jaar geleden verraste Marc Coucke de Belgische voetbalwereld door recordkampioen RSC ...

499
499
'Gheysens droomt van stunt met topcoach'

Antwerp zit opnieuw zonder trainer en op de Bosuil gonst het meteen van de geruchten. Paul Gheysens ...

592
592
Lardot velt verdict: Sykes ontsnapt, penalty voor RSCA?

Na de 5-0 zege van Club Brugge tegen Union lijkt de titelstrijd beslist. Op het optreden van Lothar ...

305
305
Haroun hakt knopen door: 4 slachtoffers bij Antwerp

Na nog geen halfjaar werd Joseph Oosting alweer bedankt voor bewezen diensten door Antwerp, dat de ...

561
561
Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge lijkt op weg naar de landstitel. Blauw-Zwart veegde gisteren de vloer aan met concurrent ...

459
459
'RSCA kan cashen: 30 miljoen voor voltreffers Renard'

De vierde plaats werd voorlopig veiliggesteld, maar tot zover het goede nieuws bij RSC Anderlecht. ...

638
638
Titelkoorts bij Club Brugge: feestplannen al onthuld

Zelf houden Ivan Leko en co hun voetjes nog op de grond, maar na de forfaitzege tegen Union lijkt ...

282
282
Van Gucht en Charlotte shockeren: “Namen beslissing samen”

Alsof alle ogen al niet genoeg op hen gericht waren, zorgen Ruben Van Gucht en Charlotte Van Looy ...

90
90
Vanderbiest met verrassend oordeel over punt in Anderlecht

KV Mechelen gaf in de slotfase alsnog een zege weg tegen RSC Anderlecht. Al verdienden de ...

274
274
Vandenbempt trekt héél pijnlijke conclusie over Anderlecht

RSC Anderlecht moet nog knokken om een Europees ticket te behalen. Dat is heel erg nodig voor de ...

316
316
KV Mechelen wacht af: ervaren pion mysterieus over vertrek

Bij KV Mechelen hopen ze nog een Europees ticket te behalen, wat voor de club fantastisch zou zijn. ...

174
174
Club Brugge reageert fors na nazigroet

Er was een groot feest na Club Brugge - Union SG, maar één fan zorgde ervoor dat hij ...

411
411
Club Brugge heeft beet en shopt in de Bundesliga

Club Brugge is volop bezig met het scouten van buitenlandse talenten, maar ze wisten ook al een ...

171
171
Hayen baalt: vier pionnen out voor Antwerp

KRC Genk moet aan de bak tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers beseffen dat het van moeten is, want ...

263
263
Sibierski aan zet: blijft 'miscast' dan toch bij Anderlecht?

Bij RSC Anderlecht gaat er heel wat volk de club verlaten komende zomer. Over één ...

696
696

Meer sportnieuws