TU: 'Antwerp wil nieuwe stunt, Rode Duivel opvolger Mertens'

door
TU: 'Antwerp wil nieuwe stunt, Rode Duivel opvolger Mertens'

Nu het nieuwe seizoen weer dichter komt, draait de transfercarrousel op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden volop deals afgesloten met oog op de komende jaargang, om nog maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Marc Overmars en Antwerp FC hebben opnieuw hun zinnen gezet op een Nederlandse transferstunt. Vrijdagavond lekte namelijk uit dat de Great Old zijn zinnen heeft gezet op op de Nederlandse spelmaker Guus Til. En de interesse in de 24-jarige Oranje-international blijkt behoorlijk concreet. Volgens Het Laatste Nieuws werd Til immers al gespot aan de Bosuil. Momenteel ligt de aanvallende middenvelder wel nog onder contract bij Spartak Moskou, maar daar wil hij zelf vertrekken. Er heerst wel concurrentie. Zo meldt VI dat Feyenoord, waar hij vorig seizoen al huurbasis speelde, al een poging ondernam om hem langer te houden.



Noa Lang, die absoluut wil vertrekken bij Club Brugge, zou zelf al zijn keuze hebben gemaakt. Tenminste toch als we Gazzetta dello Sport mogen geloven. Volgens de roze sportkrant heeft de Nederlander zijn zinnen gezet op een overgang naar AC Milan. De aanvaller zou al sinds mei aan het wachten zijn op een concreet voorstel van de Italiaanse kampioen. Een overgang naar San Siro lijkt dan ook niet voor meteen, al is de interesse wel wederzijds.



KRC Genk bleef tot op heden zeer stil op de transfermarkt, maar daar komt verandering in. De Limburgers staan op het punt hun om de komst van Faïz Selemani af te ronden. Dat meldt Het Laatste Nieuws. De Limburgers toonden in januari al interesse en Selemani lijkt er de opvolger te gaan worden van Theo Bongonda, die de club binnen korte termijn gaat verlaten. Hoeveel KV Kortrijk precies aan hem zal verdienen, is niet bekend.



RSC Anderlecht heeft een belangrijke slag geslagen. Zo maakte Paars-Wit bekend dat Mario Stroeykens (17) zijn contract verlengd heeft. De overeenkomst van het toptalent is opengebroken tot medio 2024. Ondertussen lijkt Michel Vlap op weg naar de uitgang. Naast FC Twente zou ook Fortuna Sittard interesse tonen. De komst van Sebastiano Esposito hangt dan weer in de lucht, volgens LDH is het enkel nog een kwestie van details.

STVV stelde Fábio Pereira Baptista (21) voor. De Portugese rechtsachter - ook wel Fabinho genoemd - wordt transfervrij weggeplukt bij de B-ploeg van Benfica. Hij ondertekende een contract, maar de club vermeldt er niet bij tot wanneer. Het afgelopen seizoen speelde Fabinho 22 duels voor het tweede elftal van Benfica.

BUITENLAND
Dries Mertens vindt maar geen overeenkomst over een nieuw contract bij Napoli en dus speurt de Italiaanse club naar mogelijke alternatieven. Volgens Il Mattino zou ze nu ook haar zinnen zetten op Adnan Januzaj. De 27-jarige is net als Mertens officieel een vrije speler. Hij kwam er de voorbije maanden niet uit met Real Sociedad over een contractverlenging, naar verluidt sprong een deal vooral af op zijn pittige looneisen. De gesprekken met Napoli zouden wel vlot verlopen en er zou in de komende dagen zelfs al een akkoord bereikt kunnen worden.



Tottenham Hotspur heeft zijn aanvalslinie gevoelig versterkt. Zo werd Richarlison naar Londen gehaald. De Braziliaanse international behoort al een tijdje tot de smaakmakers in de Premier League en maakte de voorbije jaren het mooie weer bij Everton FC. Nu wordt hij dus beloond met een stap hogerop. Richarlison tekende een contract tot medio 2027 bij zijn nieuwe club.



 Mohamed Salah (30) heeft een nieuw contract getekend bij Liverpool. De Egyptenaar verlengt zijn overeenkomst tot medio 2025. De Reds slaken een grote zucht van opluchting. Even leek het erop dat een akkoord zou uitblijven, waardoor de aanvaller in aanmerking zou komen voor een transfer. Maar na lange onderhandelingen zijn beide partijen er dan toch uitgeraakt.

Paris Saint-Germain heeft een eerste keer toegeslagen. Zo komt Vitinha het middenveld van de Franse kampioen versterken. De 24-jarige Portugees maakte in het voorbije seizoen indruk bij FC Porto en kan zowel in een offensieve of meer verdedigende rol uit de voeten. Hij zou zo'n 40 miljoen euro gekost hebben.

Mile Svilar zijn transfer naar AS Roma hing al maanden in de lucht en het is eindelijk helemaal rond. De Italiaanse topclub maakte de komst van de Belgisch-Servische doelman officieel bekend. Hij komt transfervrij over van SL Benfica en tekende voor maar liefst vijf seizoenen in de Italiaanse hoofdstad.

LEES OOK: Transferalarm bij Antwerp: "Wit konijn van Overmars"

Anderlecht moet Vlap gewoon een nieuwe kans geven ...

Meest recent

Albert snoeihard: "Twee zieke ploegen"

Philippe Albert is analist bij La Capitale en gaf zijn mening over de speeldag. Hij ziet dat heel ...

20
20
Rik Verheye doorbreekt stilte met verrassende aankondiging

Wat begon als een passieproject, dreigt uit te monden in een sportief sprookje. Acteur Rik Verheye ...

18
18
Vandenbempt lovend én zeer scherp voor Anderlecht

RSC Anderlecht speelde 0-0 tegen FCV Dender na een dramatische partij. Niet de eerste keer dit ...

111
111
'Union SG duwt mislukte transfer richting uitgang'

Union SG gaat de komende dagen toch nog wat transfers verrichten. De Brusselaars zouden volgens La ...

25
25
'Meeting op Neerpede: Hasi moet vrezen'

RSC Anderlecht is eigenlijk al heel het seizoen op de dool. Paars-Wit staat vierde, ligt uit Europa ...

354
354
"Hasi buiten": waarom de coach niet de enige schuldige is

Besnik Hasi krijgt terecht de nodige kritiek. Sinds zijn terugkeer als coach is het nog niet goed ...

203
203
Transferalarm bij Antwerp: "Wit konijn van Overmars"

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League begonnen. Na ...

179
179
De Cat valt opnieuw uit: Hasi reageert geïrriteerd

RSC Anderlecht beleefde zondag een rotavond. De Brusselaars kwamen tegen FCV Dender ondermaats voor ...

179
179
Club-Marseille: Leko hakt knopen door in basisploeg

Woensdag is het zover, dan volgt de ontknoping in de League Phase van de Champions League. Club ...

287
287
'Man City zet Engeland op stelten met schoktransfer'

Met Marc Guehi en Antoine Semenyo verzekerde Manchester City zich tijdens de huidige mercato al van ...

135
135
Anderlecht zakt door het ijs: sterkhouder krijgt 3 op 10

Aan de vooravond van een cruciaal vierluik, wou RSC Anderlecht voor eigen volk nog eens extra ...

177
177
‘Club Brugge op ramkoers: toptarget kookt van woede’

Club Brugge duwt keihard door voor een absoluut toptarget. Alleen: aan de andere kant groeit de ...

1274
1274
'Plotse wending Genk: miljoenentransfer in Premier League'

KRC Genk blijft ook onder Nicky Hayen maar aanmodderen in de eigen competitie, deelname aan de ...

449
449
'Vuurwerk in laatste transferweek: Club laat miljoenen rollen'

Club Brugge bereidt zich momenteel voor op het cruciale Champions League-duel van woensdagavond ...

540
540
'Malaise Anderlecht deint uit: ontslag Hasi op tafel'

De tweede seizoenshelft is nog maar net goed op weg, of er hangt alweer een crisis in de lucht bij ...

747
747
Westerlo baalt na late gelijkmaker: "Moeten het binnenhalen"

De afsluiter van de 22ste speeldag in de Jupiler Pro League kreeg zondagavond geen winnaar. KV ...

56
56
'Bizarre wending rond Marc Brys bij Kameroen'

Kameroen schopte het op de voorbije Africa Cup tot de kwartfinales, waarin ze echter uitgeschakeld ...

263
263
Vanderbiest bevestigt: "Zijn laatste match voor Mechelen"

KV Mechelen is zondagavond niet verder geraakt dan een gelijkspel tegen Westerlo, waarmee het een ...

450
450
De Winter scoort, maar Milan verliest terrein in titelstrijd

AC Milan heeft zondag geen goede zaak gedaan in de strijd om de titel. Het slaagde er immers niet in ...

16
16
Hasi viseert drie spelers na dramatische prestatie

In november leek Anderlecht zich nog te ontpoppen tot titelkandidaat na zeges in de toppers tegen ...

531
531
Knaltransfer Carrasco: "Hij is een uitstekende speler"

Yannick Carrasco is intussen 2,5 jaar aan de slag in Saudi-Arabië, waar Al-Shabab in de zomer ...

106
106
Hazard begrijpt fans: "Niet genoeg wat we laten zien"

Anderlecht beleefde zondag alweer een pijnlijke avond in de competitie. Het bleef in eigen stadion ...

131
131
'Nieuwe wending: na basisplaats vertrek bij Anderlecht'

Anderlecht liet zondagavond pijnlijke punten liggen tegen rode lantaarn Dender. Besnik Hasi kon in ...

410
410
Geen goede zaak voor PO1: Mechelen redt pas op valreep punt

De strijd om de top zes is weer een beetje spannender geworden. KV Mechelen liet de concurrentie ...

77
77
Hoogspanning Anderlecht: spelers op matje, ontslag Hasi gevraagd

De motor van RSC Anderlecht blijft voorlopig sputteren in de Jupiler Pro League. Zondagavond raakte ...

712
712

Meer sportnieuws