TU: 'Antwerp wil nieuwe stunt, Rode Duivel opvolger Mertens'

240 stemmen
TU: 'Antwerp wil nieuwe stunt, Rode Duivel opvolger Mertens'

Nu het nieuwe seizoen weer dichter komt, draait de transfercarrousel op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden volop deals afgesloten met oog op de komende jaargang, om nog maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Marc Overmars en Antwerp FC hebben opnieuw hun zinnen gezet op een Nederlandse transferstunt. Vrijdagavond lekte namelijk uit dat de Great Old zijn zinnen heeft gezet op op de Nederlandse spelmaker Guus Til. En de interesse in de 24-jarige Oranje-international blijkt behoorlijk concreet. Volgens Het Laatste Nieuws werd Til immers al gespot aan de Bosuil. Momenteel ligt de aanvallende middenvelder wel nog onder contract bij Spartak Moskou, maar daar wil hij zelf vertrekken. Er heerst wel concurrentie. Zo meldt VI dat Feyenoord, waar hij vorig seizoen al huurbasis speelde, al een poging ondernam om hem langer te houden.



Noa Lang, die absoluut wil vertrekken bij Club Brugge, zou zelf al zijn keuze hebben gemaakt. Tenminste toch als we Gazzetta dello Sport mogen geloven. Volgens de roze sportkrant heeft de Nederlander zijn zinnen gezet op een overgang naar AC Milan. De aanvaller zou al sinds mei aan het wachten zijn op een concreet voorstel van de Italiaanse kampioen. Een overgang naar San Siro lijkt dan ook niet voor meteen, al is de interesse wel wederzijds.



KRC Genk bleef tot op heden zeer stil op de transfermarkt, maar daar komt verandering in. De Limburgers staan op het punt hun om de komst van Faïz Selemani af te ronden. Dat meldt Het Laatste Nieuws. De Limburgers toonden in januari al interesse en Selemani lijkt er de opvolger te gaan worden van Theo Bongonda, die de club binnen korte termijn gaat verlaten. Hoeveel KV Kortrijk precies aan hem zal verdienen, is niet bekend.



RSC Anderlecht heeft een belangrijke slag geslagen. Zo maakte Paars-Wit bekend dat Mario Stroeykens (17) zijn contract verlengd heeft. De overeenkomst van het toptalent is opengebroken tot medio 2024. Ondertussen lijkt Michel Vlap op weg naar de uitgang. Naast FC Twente zou ook Fortuna Sittard interesse tonen. De komst van Sebastiano Esposito hangt dan weer in de lucht, volgens LDH is het enkel nog een kwestie van details.

STVV stelde Fábio Pereira Baptista (21) voor. De Portugese rechtsachter - ook wel Fabinho genoemd - wordt transfervrij weggeplukt bij de B-ploeg van Benfica. Hij ondertekende een contract, maar de club vermeldt er niet bij tot wanneer. Het afgelopen seizoen speelde Fabinho 22 duels voor het tweede elftal van Benfica.

BUITENLAND
Dries Mertens vindt maar geen overeenkomst over een nieuw contract bij Napoli en dus speurt de Italiaanse club naar mogelijke alternatieven. Volgens Il Mattino zou ze nu ook haar zinnen zetten op Adnan Januzaj. De 27-jarige is net als Mertens officieel een vrije speler. Hij kwam er de voorbije maanden niet uit met Real Sociedad over een contractverlenging, naar verluidt sprong een deal vooral af op zijn pittige looneisen. De gesprekken met Napoli zouden wel vlot verlopen en er zou in de komende dagen zelfs al een akkoord bereikt kunnen worden.



Tottenham Hotspur heeft zijn aanvalslinie gevoelig versterkt. Zo werd Richarlison naar Londen gehaald. De Braziliaanse international behoort al een tijdje tot de smaakmakers in de Premier League en maakte de voorbije jaren het mooie weer bij Everton FC. Nu wordt hij dus beloond met een stap hogerop. Richarlison tekende een contract tot medio 2027 bij zijn nieuwe club.



 Mohamed Salah (30) heeft een nieuw contract getekend bij Liverpool. De Egyptenaar verlengt zijn overeenkomst tot medio 2025. De Reds slaken een grote zucht van opluchting. Even leek het erop dat een akkoord zou uitblijven, waardoor de aanvaller in aanmerking zou komen voor een transfer. Maar na lange onderhandelingen zijn beide partijen er dan toch uitgeraakt.

Paris Saint-Germain heeft een eerste keer toegeslagen. Zo komt Vitinha het middenveld van de Franse kampioen versterken. De 24-jarige Portugees maakte in het voorbije seizoen indruk bij FC Porto en kan zowel in een offensieve of meer verdedigende rol uit de voeten. Hij zou zo'n 40 miljoen euro gekost hebben.

Mile Svilar zijn transfer naar AS Roma hing al maanden in de lucht en het is eindelijk helemaal rond. De Italiaanse topclub maakte de komst van de Belgisch-Servische doelman officieel bekend. Hij komt transfervrij over van SL Benfica en tekende voor maar liefst vijf seizoenen in de Italiaanse hoofdstad.

LEES OOK: Drukte op Bosuil: Antwerp kondigt nieuwe winger aan

Anderlecht moet Vlap gewoon een nieuwe kans geven ...

Meest recent

Red Flames streng na 6-0: "Dit is niet goed genoeg"

De Red Flames wonnen met 6-0 van Luxemburg. Dat is uiteraard een goed resultaat, maar niet goed ...

4
4
Boskamp klaar voor WK: "België of Nederland?"

De Rode Duivels spelen namiddag nog een oefenmatch tegen Tunesië en nadien vertrekken ze naar ...

32
32
Westerlo neemt afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

10
10
Albert ziet gigantisch probleem voor Vanaken

Bepaalde media zijn van mening dat Hans Vanaken in de basisploeg hoort bij België op het WK. ...

76
76
TRANSFERUURTJE: JPL-smaakmakers grof wild, Bayern 'hot'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

109
109
Madou gaat hard in tegen Baro: “Elke dag gefrustreerd…”

Het Laatste Nieuws heeft de clubleiders van de Belgische clubs aan één tafel gezet om ...

406
406
Garcia doet onthulling over Nainggolan: "Ik wist dat"

Radja Nainggolan speelt momenteel bij Patro Eisden in de Challenger Pro League, maar de middenvelder ...

128
128
Belgische terugkeer: Kabasele spreekt duidelijke taal

Christian Kabasele is inmiddels al 35 jaar, maar de centrale verdediger heeft mogelijk net zijn ...

82
82
Rudi Garcia hakt WK-knopen door: “Weiger ik te geloven”

Het WK 2026 staat voor de deur en de analisten zijn volop aan het speculeren over de typeploeg en ...

52
52
DAZN-debat laait weer op: Bornauw roept straffe taal

DAZN hield het Belgische voetbal afgelopen seizoen in een machtsgreep. De rechtenhouder kwam niet ...

308
308
Valse start: Rigaux compleet afgemaakt bij Feyenoord

Devy Riguax maakte de overstap van Club Brugge naar Feyenoord, maar dat valt niet bij iedereen in ...

288
288
Club Brugge dropt grote bom in Jupiler Pro League

Club Brugge werd dit jaar terug kampioen en speelt volgend jaar de Champions League. Dat is alweer ...

716
716
Domper Duitsland: smaakmaker verlaat nu al het WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kreeg ook nog eens ...

142
142
Fit of niet? Ancelotti geeft update over Neymar

De tijd dat Brazilië nog tot verbeelding sprak met talloze geniale voetballers in de selectie, ...

21
21
Vanaken vertelt waarheid achter shirtwissel met Modric

Een doelpunt zat er net niet in, maar Hans Vanaken heeft met zijn invalbeurt tegen Kroatië toch ...

469
469
Eén Duivel maakt tongen los bij Iran: "Iedereen ongerust"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

134
134
'Heftig gevecht barst los: transferklapper Leandro Trossard'

Tijdens het komende wereldkampioenschap rekenen de Rode Duivels onder meer op Leandro Trossard om ...

157
157
Duivels-rel rond Vanaken: “Dit zal hij niet vergeten”

Hans Vanaken kreeg tegen Kroatië opnieuw een harde boodschap van Rudi Garcia. De middenvelder ...

692
692
'Club breekt de bank: absolute topaanwinst onderweg'

Club Brugge is het volgende lid van zijn kampioenenselectie kwijt. In navolging van Simon Mignolet ...

806
806
België - Tunesië: Garcia sleutelt aan basiself Rode Duivels

De Rode Duivels staan zaterdag voor hun laatste test richting het WK. In het Koning ...

358
358
Fans KRC Genk roeren zich: "Gebrek aan respect"

KRC Genk maakte het vertrek van Michel Ribeiro bekend. Die werkte 23 jaar voor de club. Dat gebeurde ...

419
419
SK Beveren maakt volgende vertrekker wereldkundig

Bij SK Beveren is het akelig stil omtrent nieuwe spelers en een nieuwe coach. De Waaslanders ...

106
106
Vandenbempt en Joos voorspellen Belgische WK-ster

De Rode Duivels trekken met de nodige ambitie naar het WK. De kwartfinales bereiken is het doel. ...

178
178
KRC Genk licht optie niet: doelman gratis weg

KRC Genk is volop bezig met de evaluatie van de spelerskernen. Voor de eerste ploeg en Jong Genk ...

250
250
Red Flames verwennen fans met zesklapper

De Belgische Red Flames speelden vanavond aan Den Dreef tegen Luxemburg. Een zege was een bijna ...

96
96

Meer sportnieuws