TU: 'Antwerp wil nieuwe stunt, Rode Duivel opvolger Mertens'

240 stemmen
TU: 'Antwerp wil nieuwe stunt, Rode Duivel opvolger Mertens'

Nu het nieuwe seizoen weer dichter komt, draait de transfercarrousel op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden volop deals afgesloten met oog op de komende jaargang, om nog maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Marc Overmars en Antwerp FC hebben opnieuw hun zinnen gezet op een Nederlandse transferstunt. Vrijdagavond lekte namelijk uit dat de Great Old zijn zinnen heeft gezet op op de Nederlandse spelmaker Guus Til. En de interesse in de 24-jarige Oranje-international blijkt behoorlijk concreet. Volgens Het Laatste Nieuws werd Til immers al gespot aan de Bosuil. Momenteel ligt de aanvallende middenvelder wel nog onder contract bij Spartak Moskou, maar daar wil hij zelf vertrekken. Er heerst wel concurrentie. Zo meldt VI dat Feyenoord, waar hij vorig seizoen al huurbasis speelde, al een poging ondernam om hem langer te houden.



Noa Lang, die absoluut wil vertrekken bij Club Brugge, zou zelf al zijn keuze hebben gemaakt. Tenminste toch als we Gazzetta dello Sport mogen geloven. Volgens de roze sportkrant heeft de Nederlander zijn zinnen gezet op een overgang naar AC Milan. De aanvaller zou al sinds mei aan het wachten zijn op een concreet voorstel van de Italiaanse kampioen. Een overgang naar San Siro lijkt dan ook niet voor meteen, al is de interesse wel wederzijds.



KRC Genk bleef tot op heden zeer stil op de transfermarkt, maar daar komt verandering in. De Limburgers staan op het punt hun om de komst van Faïz Selemani af te ronden. Dat meldt Het Laatste Nieuws. De Limburgers toonden in januari al interesse en Selemani lijkt er de opvolger te gaan worden van Theo Bongonda, die de club binnen korte termijn gaat verlaten. Hoeveel KV Kortrijk precies aan hem zal verdienen, is niet bekend.



RSC Anderlecht heeft een belangrijke slag geslagen. Zo maakte Paars-Wit bekend dat Mario Stroeykens (17) zijn contract verlengd heeft. De overeenkomst van het toptalent is opengebroken tot medio 2024. Ondertussen lijkt Michel Vlap op weg naar de uitgang. Naast FC Twente zou ook Fortuna Sittard interesse tonen. De komst van Sebastiano Esposito hangt dan weer in de lucht, volgens LDH is het enkel nog een kwestie van details.

STVV stelde Fábio Pereira Baptista (21) voor. De Portugese rechtsachter - ook wel Fabinho genoemd - wordt transfervrij weggeplukt bij de B-ploeg van Benfica. Hij ondertekende een contract, maar de club vermeldt er niet bij tot wanneer. Het afgelopen seizoen speelde Fabinho 22 duels voor het tweede elftal van Benfica.

BUITENLAND
Dries Mertens vindt maar geen overeenkomst over een nieuw contract bij Napoli en dus speurt de Italiaanse club naar mogelijke alternatieven. Volgens Il Mattino zou ze nu ook haar zinnen zetten op Adnan Januzaj. De 27-jarige is net als Mertens officieel een vrije speler. Hij kwam er de voorbije maanden niet uit met Real Sociedad over een contractverlenging, naar verluidt sprong een deal vooral af op zijn pittige looneisen. De gesprekken met Napoli zouden wel vlot verlopen en er zou in de komende dagen zelfs al een akkoord bereikt kunnen worden.



Tottenham Hotspur heeft zijn aanvalslinie gevoelig versterkt. Zo werd Richarlison naar Londen gehaald. De Braziliaanse international behoort al een tijdje tot de smaakmakers in de Premier League en maakte de voorbije jaren het mooie weer bij Everton FC. Nu wordt hij dus beloond met een stap hogerop. Richarlison tekende een contract tot medio 2027 bij zijn nieuwe club.



 Mohamed Salah (30) heeft een nieuw contract getekend bij Liverpool. De Egyptenaar verlengt zijn overeenkomst tot medio 2025. De Reds slaken een grote zucht van opluchting. Even leek het erop dat een akkoord zou uitblijven, waardoor de aanvaller in aanmerking zou komen voor een transfer. Maar na lange onderhandelingen zijn beide partijen er dan toch uitgeraakt.

Paris Saint-Germain heeft een eerste keer toegeslagen. Zo komt Vitinha het middenveld van de Franse kampioen versterken. De 24-jarige Portugees maakte in het voorbije seizoen indruk bij FC Porto en kan zowel in een offensieve of meer verdedigende rol uit de voeten. Hij zou zo'n 40 miljoen euro gekost hebben.

Mile Svilar zijn transfer naar AS Roma hing al maanden in de lucht en het is eindelijk helemaal rond. De Italiaanse topclub maakte de komst van de Belgisch-Servische doelman officieel bekend. Hij komt transfervrij over van SL Benfica en tekende voor maar liefst vijf seizoenen in de Italiaanse hoofdstad.

LEES OOK: TU: 'Trainersbommen Chelsea en Antwerp, tweetal wil weg bij Club'

Anderlecht moet Vlap gewoon een nieuwe kans geven ...

Meest recent

'Club heeft beet in Bundesliga: nieuwste aanwinst onderweg'

Club Brugge hoopt zich in de komende dagen te verzekeren van zijn 20ste landstitel. Ondertussen is ...

29
29
Taravel gooit voorlinie overhoop, één wissel bij KV Mechelen

In de Champions' Play-Offs staat zondagmiddag een interessant duel op het programma binnen de strijd ...

38
38
Kookpunt Anderlecht bereikt: harde kern kondigt actie aan

Na de verloren bekerfinale zal RSC Anderlecht het seizoen andermaal met lege handen afsluiten. Voor ...

183
183
TU: 'Trainersbommen Chelsea en Antwerp, tweetal wil weg bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

213
213
Cuypers reageert op niet-selectie WK: MLS trekt grote ogen

Hugo Cuypers werd niet geselecteerd door bondscoach Rudi Garcia voor het WK in de Verenigde Staten, ...

165
165
Toptransfer bij Union SG? “Vergelijkbaar met Vanaken”

Union SG en Club Brugge nemen het vanavond tegen elkaar op in een rechtstreeks titelduel. Bij de ...

136
136
Chelsea stunt met Xabi Alonso: erg straffe ambities onthuld

Chelsea heeft een vervanger gevonden voor Enzo Maresca. De Londense club stelde op de officiële ...

47
47
Antwerp ontslaat Oosting per direct: vervanger al bekend

Royal Antwerp FC zit in desastreuze vorm. The Great Old is volledig uitgeteld in de Europe ...

323
323
Westerlo duwt Charleroi kopje onder: “Dit is wreed”

Het is erg spannend in de Europe Play-Offs, maar Westerlo heeft Sporting Charleroi een ferme ...

18
18
Van Gucht verrast met pikante onthulling: Willy Sommers sprakeloos

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor opvallende reacties gezorgd met een bijzonder openhartige ...

143
143
Mourinho breekt stilzwijgen rond Real Madrid

De naam van José Mourinho klinkt steeds luider bij Real Madrid en her en der wordt er al ...

76
76
Club-Union: Vossen, Vormer en Simons zien hetzelfde gebeuren

Club Brugge neemt het vanavond op tegen Union SG. Het lijkt de beslissende match te worden voor de ...

903
903
Taravel verrast gigantisch met opstelling Anderlecht

RSC Anderlecht wil de bekernederlaag doorspoelen met een zege in eigen huis tegen KV Mechelen. Dat ...

736
736
'Toptransfer lonkt plots voor AA Gent'

AA Gent kent een degelijk seizoen, maar ook geen hoogstaand. De Buffalo's hopen de komende jaren ...

246
246
Nederland in shock: Derksen biedt excuses aan

Er is enorme ophef ontstaan in Nederland rond de soap binnen de nationale ploeg van Curaçao, ...

39
39
Romelu Lukaku naar Anderlecht: nu of nooit?

Romelu Lukaku werd afgelopen week 33 jaar. ‘Big Rom’ zit in een moeilijke fase in zijn ...

397
397
‘Wilmots ontploft na transferzet Anderlecht’

Anderlecht zit in een transferslag die snel oplaait. De concurrentie, waaronder Standard, springt ...

382
382
Anderlecht en STVV krijgen bijzonder goed nieuws

RSC Anderlecht hoopt zijn Europees ticket zo snel mogelijk te bemachtigen, STVV heeft dat al beet. ...

522
522
Club Brugge weigerde: "Heb Burgess nog aangeraden bij hen"

Club Brugge speelt vanavond de topper in eigen huis tegen Union SG. Een beslissende match voor de ...

379
379
Anderlecht aan zet: Sibierski krijgt gouden transfertips

Er worden stevige analyses gemaakt na de bekernederlaag van RSC Anderlecht. Sportief directeur ...

433
433
Lichtpunt bij AA Gent: sterkhouder is helemaal terug

AA Gent had zaterdagavond een zege kunnen gebruiken op het veld van STVV in de strijd om een ...

53
53
De Mil moet weer brandje blussen: "Het doet me pijn"

AA Gent heeft zaterdag een punt gepakt op Stayen, waardoor het voorlopig weer een beetje dichter bij ...

187
187
'Club Brugge op scherp na transferbeslissing Onyedika'

Bij Club Brugge dreigt in de zomer een stevige leegloop. Verschillende sterkhouders worden het hof ...

585
585
Jacobs keihard voor Anderlecht: "Als ik dat hoorde..."

Anderlecht moet zondag tegen KV Mechelen vol aan de bak, want het moet de vierde plaats nog zien te ...

262
262
AA Gent houdt Europese droom in leven na fel duel op Stayen

AA Gent heeft mogelijk een belangrijke zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. De ...

121
121

Meer sportnieuws