Marca top 100: Rode Duivel tweede beste speler van 2021/22

door
Marca top 100: Rode Duivel tweede beste speler van 2021/22

Bij de ploegen uit de Jupiler Pro League draait de voorbereiding inmiddels op volle toeren en ook de Europese topclubs hervatten weldra hun trainingen. Bij de toonaangevende Spaanse sportkrant Marca besloot men echter nog een laatste keer terug te blikken op het voorbije seizoen. Zo werd een top 100 samengesteld met de beste spelers van 2021-2022.


Om tot deze top 100 te komen, deed Marca beroep op een jury bestaande uit 60 analisten en journalisten. Het merendeel daarvan heeft een Spaanse nationaliteit, maar ook uit andere landen waren er verschillende stemgerechtigden. Helemaal bovenaan staat weinig verrassend Karim Benzema. De Franse international heeft een fantastisch seizoen achter de rug waarin hij Real Madrid naar de Spaanse titel én Champions League-eindzege leidde. In 46 wedstrijden namens zijn club scoorde de spits 44 keer en leverde hij ook nog eens 15 assists af.

Op de tweede plaats staat een landgenoot te pronken: Thibaut Courtois. De ploegmaat van Benzema had eveneens een groot aandeel in de successen van Real, hij werd niet voor niets verkozen tot 'Man van de Match' in de CL-finale. Vinicius Junior maakt het Madrileense podium dan weer compleet. Mohamed Salah strandt dan weer op de vierde plaats, vlak voor Kylian Mbappé. En in de top 10 is nog een tweede Belg terug te vinden. Zo wordt Kevin De Bruyne voor de Engelse titel beloond met de 7de plek.

DRIE JPL-SPELERS
Voorts vallen vooral de relatief lage rankings van Cristiano Ronaldo (21), Lionel Messi (26) en Neymar (56) op. Als 64ste heeft ook Yannick Carrasco zijn plek in de lijst veroverd. En er staan zowaar drie spelers uit de Jupiler Pro League in de top 100: Sergio Gomez (Anderlecht - 91), Charles De Ketelaere (Club Brugge - 94) en Deniz Undav (Union - 99).

LEES OOK: Xabi Alonso op straat: deze rol speelde Courtois in Real-bom

Benzema moet dit jaar de Gouden Bal krijgen ...

Meest recent

'Volgende smaakmaker weg bij Club? Roma meldt zich'

Club Brugge hoopt zich deze winter te versterken, maar voorlopig lijkt het vooral aan uitgaande ...

10
10
'AA Gent mikt hoog en gaat voor absolute toptransfer'

AA Gent is op zoek naar versterking op meerdere posities. De Buffalo's worden stilaan met heel veel ...

93
93
'Stunttransfer Faes zorgt voor grote comeback bij Duivels'

Het WK begint stilaan te naderen. De Rode Duivels hopen komende zomer nog eens te verrassen en heel ...

39
39
Twijfel rond Coosemans groeit bij Anderlecht

Wat brengt de toekomst van Colin Coosemans? Dat is een groot vraagteken. Bij RSC Anderlecht en de ...

88
88
Ex-topman KBVB Manu Leroy slaat verrassend nieuwe weg in

Manu Leroy, jarenlang een boegbeeld binnen de Belgische voetbalbond, begint aan een nieuw hoofdstuk ...

8
8
Hayen blikt terug op ontslag bij Club: eerste gedachte verrast

Club Brugge ontsloeg Nicky Hayen en dat zorgde voor veel commotie in het Belgische voetbal. Een ...

231
231
‘Anderlecht slaat toe: Nederland verstomt door toptransfer’

In Nederland had niemand dit zien aankomen. De naam circuleerde al, maar plots ligt hij op tafel in ...

512
512
'Standard en STVV lonken naar Serie A-deals'

Gaat de Jupiler Pro League weldra twee Belgische verdedigers verliezen? Het zou zomaar kunnen. ...

55
55
Anderlecht slikt: zéér straffe onthulling Dreyer

Een jaar geleden liet RSC Anderlecht Anders Dreyer voor amper 5,5 miljoen euro (inclusief de bonus ...

208
208
Union-fans mogen dromen: nieuwe parel als JPL-attractie

Union SG heeft deze mercato al flink geïnvesteerd in nieuwe spelers. De landskampioen haalde al ...

36
36
Renard en Borguet slaan toe: Anderlecht kraait victorie

Bij RSC Anderlecht willen ze een bijzonder slimme zet doen. Misschien wel een van de slimste van ...

396
396
Waarom KRC Genk al 25 jaar dé norm is in België

KRC Genk is de afgelopen 25 jaar een pionier geweest inzake jeugdopleiding in België. De ...

72
72
"Te traag" - Anderlecht-tweetal maakt zich onmogelijk

Bij RSC Anderlecht blijft het voorlopig wachten op de eerste aanwinsten van de zomermercato. ...

346
346
Gastland Marokko flikt het! Finale AfCon staat vast na penalty's

De kaarten zijn geschud op de Africa Cup. Aanstaande zondag is het Marokko dat met Senegal zal ...

61
61
Alonso lacht in vuistje: Real blameert zich tegen tweedeklasser

De 1/8ste finales in de Copa del Rey hebben een enorme verrassing opgeleverd. Zo is het grote Real ...

171
171
Bayern raast door met nieuw record, totale vernedering Ajax

Het Bayern München van coach Vincent Kompany blijft door de Bundesliga razen. Woensdag werd het ...

160
160
Kampioen foutloos: Union naar halve finales na knappe goals

Union SG blijft voorlopig als enige Belgische club actief op drie verschillende fronten. De ...

83
83
Hayen zet puntjes op i bij Genk: "Zou onrealistisch zijn"

KRC Genk opent zaterdagnamiddag zijn tweede seizoenshelft met een bezoek aan Zulte Waregem. Het ...

309
309
Maag Courtois keert om: Vini slachtoffer walgelijk incident

Slechts enkele dagen na het ontslag van coach Xabi Alonso, moest Real Madrid opnieuw aan de bak. ...

131
131
Details kleedkamer-interventie Bart Verhaeghe onthuld

Club Brugge is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en sneuvelde dinsdagavond op het ...

685
685
'Grote interesse Kerk: Antwerp onderneemt ultieme poging'

Antwerp FC staat wederom in de halve finales van de Croky Cup. De Great Old kwalificeerde zich ...

427
427
'Anderlecht neemt drastische beslissing in dossier-Duranville'

De fans van RSC Anderlecht blijven voorlopig wachten op de eerste directe aanwinsten van de ...

501
501
Eerste finalist Africa Cup bekend: Mané zet Salah een hak

De eerste finalist op de Africa Cup is bekend. Senegal rekende woensdag in de vooravond namelijk met ...

122
122
Verrassende zondebok bij Club Brugge: "Kinderlijk!"

Voor Club Brugge is de tweede helft van het seizoen van start gegaan met een fiasco. De ...

667
667
Antwerp ontdekt nieuwe parel: Goots gecharmeerd

Antwerp sloot 2025 ijzersterk af en is ook goed begonnen aan 2026. Het heeft zich dinsdag geplaats ...

245
245

Meer sportnieuws