Kompany shopt bij Man City en moet wachten op Standard-duo

door
Kompany shopt bij Man City en moet wachten op Standard-duo

Het wordt een drukke zomer voor Vincent Kompany bij Burnley, want na de degradatie uit de Premier League moet hij er een bijna volledig nieuw elftal bouwen. Het hoeft niet te verbazen dat de trainer daarvoor vist in vijvers die hem zeer bekend zijn: de Belgische competitie en zijn ex-club Manchester City.


Ook in zijn tijd bij Anderlecht ging Kompany met de regelmaat van de klok al spelers halen bij City, zoals Philippe Sandler, Lukas Nmecha en Taylor Harwood-Bellis. Nu heeft hij ook een jonge Citizen naar Burnley gehaald, want de club heeft zich versterkt met CJ Egan-Riley. De 19-jarige verdediger wordt transfervrij overgenomen, want bij City was hij einde contract.

De Engelse jeugdinternational moet Kompany meer opties geven in de defensie, want hij kan zowel centraal als rechts uit de voeten en kan zelfs op het middenveld spelen. Hij was afgelopen seizoen aanvoerder bij de U23 van City en kwam ook drie keer in actie bij het eerste elftal. Hij debuteerde als titularis in de League Cup tegen Wycombe en mocht daarna nog starten in de Champions League tegen Sporting en invallen in de Premier League tegen Newcastle.

MULEKA EN BASTIEN
Na Egan-Riley lijken de volgende versterkingen van Burnley uit België te gaan komen, want donderdag werd een akkoord met Standard gemeld over de komst van Jackson Muleka en Samuel Bastien. Kompany zal wel nog even moeten wachten op dat duo, want volgens The Athletic moeten er nog een aantal details uitgeklaard worden. Muleka heeft donderdag in Luik wel al zijn medische testen afgelegd en de verwachting is dat ze begin volgende week hun krabbel zullen zetten in Engeland.


LEES OOK: Standard droomt van 'Grote Terugkeer': "Zou het wel willen"

Goede transfer voor Kompany?

Meest recent

'Anderlecht haakt nu al af voor gewenste versterking'

RSC Anderlecht heeft financieel weer de nodige middelen. Olivier Renard mocht héél wat ...

15
15
Club Brugge en Anderlecht grijpen naast transfertarget

Club Brugge en RSC Anderlecht gaan een héél drukke zomermercato tegemoet. Beide ...

16
16
Cercle Brugge legt sterkhouder langer onder contract

Cercle Brugge heeft net voor de match tegen FCV Dender nog groot nieuws aangekondigd. De ...

14
14
Einde verhaal bij Antwerp? Oosting velt oordeel

Royal Antwerp FC leek een dood vogeltje te zijn in de Europe Play-Offs, maar na een zes op zes doen ...

52
52
Cercle Brugge laat zes spelers vertrekken

Bij Cercle Brugge zijn ze al zeker van het behoud en in de komende matchen zal Groen-Zwart ...

16
16
Sensatie op komst: Lukaku op weg naar grote comeback

Romelu Lukaku zit in een benarde situatie bij Napoli, en dat opent deuren voor een transfer die ...

398
398
Exit Ilic en Da Costa: wat met andere transfers van Renard?

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht is geen succes geweest. Dat Coba Da Costa en ...

168
168
Leko staat voor raadsel: "Ik weet het ook niet..."

Club Brugge tankte vertrouwen tegen KV Mechelen door met 6-1 te winnen. Maar kan Club eindelijk eens ...

143
143
KV Mechelen legt ex-speler Anderlecht langdurig vast

KV Mechelen maakt werk van de toekomst. De Maneblussers zijn bezig met het samenstellen van de ...

69
69
Standard droomt van 'Grote Terugkeer': "Zou het wel willen"

Standard hoopt alsnog op een ticket voor Europa, maar dat wordt héél moeilijk. De ...

84
84
'Droomtransfer Engels: Europese topclub ook in de markt'

Arne Engels kent een sterk seizoen bij Celtic Glasgow. De verwachting is dat hij na dit seizoen een ...

49
49
Mulder ziet speler als 'WK-attractie” bij de Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Binnen minder dan twee maanden start het ...

77
77
'Anderlecht maakt transferprijs Goto bekend'

Keisuke Goto heeft voor veel ophef gezorgd met zijn goal én vooral zijn viering na de match ...

557
557
Patro flikt het weer: twee toptransfers in aantocht

Bij Patro Eisden hebben ze een oog voor talent. De afgelopen jaren wisten ze de nodige spelers op ...

130
130
Baseggio: "Heeft geen toekomst meer bij Anderlecht"

Bij RSC Anderlecht likken ze hun wonde na de 2-0-nederlaag tegen STVV. Paars-Wit leek een punt te ...

284
284
Lommel SK wacht af: interesse in parel neemt énorm toe

Lommel SK hebben ze heel wat talentvolle spelers in de rangen. Eén van hen geniet steeds meer ...

42
42
Domper Union SG: drie sterkhouders out voor Anderlecht

Union SG staat voor een verplaatsing naar Anderlecht, waar ze in de reguliere competitie nog met 1-0 ...

572
572
Hoe Bornauw & co zichzelf zwaar onder druk zetten bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat dit seizoen maximaal vierde eindigen in de Jupiler Pro League. Gewogen en te ...

259
259
Van Gucht in driehoeksrelatie? Valentine haalt messcherp uit

De naam Valentine Besard duikt de laatste tijd steeds vaker op in de Vlaamse media, mede door haar ...

79
79
Leko verbaast met uitspraken: “Ik was heel triest tegen KVM”

Club Brugge pakte vorige speeldag ferm uit en won met 6-1 van KV Mechelen. Door het puntenverlies ...

138
138
‘Frustratie De Bruyne loopt op: wat gaat er mis bij Napoli?’

Napoli werd vorig seizoen landskampioen, maar dit seizoen loopt het niet. De club deed nochtans een ...

77
77
Wending van formaat: Union hoort verdict over nieuw stadion

Het Joseph Mariënstadion is niet geschikt voor Europese wedstrijden en daardoor moest de ...

400
400
Échte reden Anderlecht-woede op Goto onthuld

RSC Anderlecht ging roemloos onderuit tegen Sint-Truiden VV. Op Stayen was Keisuke Goto weer de ...

345
345
Guardiola schokt met nieuwe uitdaging: weg Kompany open?

Waar ligt de toekomst van Pep Guardiola? De Spaanse oefenmeester werd al verschillende keren in ...

117
117
Rik De Mil gooit olie op het vuur: Ivan Leko genegeerd

Komende speeldag staat de Slag om Vlaanderen tussen KAA Gent en Club Brugge op het programma. Coach ...

221
221

Meer sportnieuws