Kompany shopt bij Man City en moet wachten op Standard-duo

60 stemmen
Kompany shopt bij Man City en moet wachten op Standard-duo

Het wordt een drukke zomer voor Vincent Kompany bij Burnley, want na de degradatie uit de Premier League moet hij er een bijna volledig nieuw elftal bouwen. Het hoeft niet te verbazen dat de trainer daarvoor vist in vijvers die hem zeer bekend zijn: de Belgische competitie en zijn ex-club Manchester City.


Ook in zijn tijd bij Anderlecht ging Kompany met de regelmaat van de klok al spelers halen bij City, zoals Philippe Sandler, Lukas Nmecha en Taylor Harwood-Bellis. Nu heeft hij ook een jonge Citizen naar Burnley gehaald, want de club heeft zich versterkt met CJ Egan-Riley. De 19-jarige verdediger wordt transfervrij overgenomen, want bij City was hij einde contract.

De Engelse jeugdinternational moet Kompany meer opties geven in de defensie, want hij kan zowel centraal als rechts uit de voeten en kan zelfs op het middenveld spelen. Hij was afgelopen seizoen aanvoerder bij de U23 van City en kwam ook drie keer in actie bij het eerste elftal. Hij debuteerde als titularis in de League Cup tegen Wycombe en mocht daarna nog starten in de Champions League tegen Sporting en invallen in de Premier League tegen Newcastle.

MULEKA EN BASTIEN
Na Egan-Riley lijken de volgende versterkingen van Burnley uit België te gaan komen, want donderdag werd een akkoord met Standard gemeld over de komst van Jackson Muleka en Samuel Bastien. Kompany zal wel nog even moeten wachten op dat duo, want volgens The Athletic moeten er nog een aantal details uitgeklaard worden. Muleka heeft donderdag in Luik wel al zijn medische testen afgelegd en de verwachting is dat ze begin volgende week hun krabbel zullen zetten in Engeland.


LEES OOK: 'Anderlecht opent gesprekken met ex-speler van Ajax'

🚀 Royal Standard de Liège-fans lezen nu:

'Toptransfer Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'
'Toptransfer Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'
202

Goede transfer voor Kompany?

Meest recent

Vlak voor WK: De Wever slaat voetbalfans met verstomming

Opvallende beelden vanuit de Wetstraat 16, waar Bart De Wever zich vlak voor de openingswedstrijd ...

7
7
'Feyenoord drukt door: komst Belg bijna rond'

Feyenoord eindigde vorig seizoen als tweede in de Eredivisie, maar kon PSV nooit bedreigen voor de ...

17
17
'KV Kortrijk keihard: oudgediende naar B-kern gestuurd'

KV Kortrijk is deze week als eerste eersteklasser begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe ...

19
19
'Saibari staat op zucht van droomtransfer'

Bij Anderlecht en Genk kon hij ooit niet doorbreken, maar in Nederland is Ismael Saibari wel ...

24
24
'Anderlecht vangt toch minder dan gedacht voor Goto'

Anderlecht staat voor een zeer drukke zomermercato en heeft donderdag een eerste belangrijke deal ...

225
225
'Club Brugge dokt miljoenen voor tienertalent'

Club Brugge ontwikkelde de voorbije jaren een bijzonder succesvolle transferstrategie, met ook een ...

284
284
'Rigaux wil nu ook JPL-smaakmaker naar Feyenoord halen'

Dévy Rigaux trok na het veroveren van de landstitel de deur achter zich dicht als Director of ...

94
94
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe club Hasi, Kompany gooit grote naam buiten'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

167
167
Garcia zet Duivel in de wachtkamer ondanks topseizoen

Het WK staat op het punt te ontploffen. Voor de Rode Duivels is het nog even wachten op de ...

117
117
Degryse zet druk op Duivelse 'jokers' vlak voor WK

Het WK 2026 gaat vanavond van start. De openingswedstrijd tussen Mexico en Zuid-Afrika zal het ...

49
49
Anderlecht bevestigt knaltransfer Goto: ferme miljoenensom

RSC Anderlecht neemt definitief afscheid van Keisuke Goto. De Japanner kwam in 2024 op huurbasis ...

519
519
Broos dankt Garcia en heeft opvallend toekomstnieuws

Hugo Broos beleeft donderdagavond een hoogtepunt in zijn carrière. De 74-jarige staat voor de ...

103
103
Union blijft maar gaan: derde aanwinst is een feit

Union werkte alweer een sterk seizoen af, met bekerwinst, een tweede plaats in de competitie en ...

117
117
Genk heeft beet: JPL-smaakmaker zet handtekening

KRC Genk heeft er een zeer woelig seizoen opzitten. Het slaagde er niet in de top zes te halen en ...

149
149
Marokko slikt enorme dubbele domper voor WK

Vier jaar geleden was Marokko nog dé sensatie van het WK door als eerste Afrikaanse land ooit ...

139
139
Opmerkelijke naam ving bot bij Rode Duivels

De Rode Duivels lijken intussen helemaal geacclimatiseerd te zijn op Amerikaanse bodem, waar de ...

67
67
FIFA kondigt grote verandering in transfersysteem aan

Alle ogen zijn donderdag gericht op de openingswedstrijd van het WK, maar in de schaduw daarvan is ...

434
434
Theate of Mechele? Defour heeft gouden tip voor Garcia

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK. Dan nemen ze het op tegen Egypte. De Rode Duivels ...

138
138
Prioriteit voor Feyenoord: 'Rigaux wil stunten met Belg'

Dévy Rigaux drukt zijn stempel bij Feyenoord. Hij kreeg al veel kritiek vanwege het ...

166
166
Degryse glashelder over verwachtingen voor Duivels

Het WK start met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika, maandag spelen de Rode Duivels tegen Egypte. ...

167
167
'Toptransfer Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Standard wil geen heel drukke zomermercato tegemoet gaan. De kern versterken waar nodig en de betere ...

202
202
Garcia plant Vanaken-stunt: niemand zag dit aankomen

Hans Vanaken lijkt op weg naar een bijrolletje bij de Rode Duivels op het WK. Maar zo simpel is het ...

598
598
Hoge verwachtingen op het WK, miscast bij Anderlecht

Mexico opent het WK met een duel tegen Zuid-Afrika. De Mexicanen hopen uiteraard op een zege. Het is ...

170
170
Sporting Hasselt plant twee absolute knaltransfers

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Challenger Pro League. De club haalde al de nodige ...

171
171
'Anderlecht speurt rond: één piste geen optie'

RSC Anderlecht gaat op zoek naar versterking. Op de sociale media ‘dromen’ bepaalde fans ...

413
413

Meer sportnieuws