Kompany shopt bij Man City en moet wachten op Standard-duo

door
Kompany shopt bij Man City en moet wachten op Standard-duo

Het wordt een drukke zomer voor Vincent Kompany bij Burnley, want na de degradatie uit de Premier League moet hij er een bijna volledig nieuw elftal bouwen. Het hoeft niet te verbazen dat de trainer daarvoor vist in vijvers die hem zeer bekend zijn: de Belgische competitie en zijn ex-club Manchester City.


Ook in zijn tijd bij Anderlecht ging Kompany met de regelmaat van de klok al spelers halen bij City, zoals Philippe Sandler, Lukas Nmecha en Taylor Harwood-Bellis. Nu heeft hij ook een jonge Citizen naar Burnley gehaald, want de club heeft zich versterkt met CJ Egan-Riley. De 19-jarige verdediger wordt transfervrij overgenomen, want bij City was hij einde contract.

De Engelse jeugdinternational moet Kompany meer opties geven in de defensie, want hij kan zowel centraal als rechts uit de voeten en kan zelfs op het middenveld spelen. Hij was afgelopen seizoen aanvoerder bij de U23 van City en kwam ook drie keer in actie bij het eerste elftal. Hij debuteerde als titularis in de League Cup tegen Wycombe en mocht daarna nog starten in de Champions League tegen Sporting en invallen in de Premier League tegen Newcastle.

MULEKA EN BASTIEN
Na Egan-Riley lijken de volgende versterkingen van Burnley uit België te gaan komen, want donderdag werd een akkoord met Standard gemeld over de komst van Jackson Muleka en Samuel Bastien. Kompany zal wel nog even moeten wachten op dat duo, want volgens The Athletic moeten er nog een aantal details uitgeklaard worden. Muleka heeft donderdag in Luik wel al zijn medische testen afgelegd en de verwachting is dat ze begin volgende week hun krabbel zullen zetten in Engeland.


LEES OOK: Deschacht snapt niets van Anderlecht: “Zo moe van"

Goede transfer voor Kompany?

Meest recent

Jan Boskamp trekt hard besluit: "Zo lang het nog duurt"

Ex-voetballer, trainer en topanalist Jan Boskamp heeft een bijzonder zware periode achter de rug. De ...

4
4
‘Transferstrijd De Cat barst los: monstersom Anderlecht’

Nathan De Cat is dit seizoen volledig doorgebroken bij RSC Anderlecht. Op 17-jarige leeftijd is de ...

91
91
Beerschot brult straffe ambities: “Dat is het hoofddoel”

Beerschot degradeerde afgelopen seizoen van de Jupiler Pro League naar de Challenger Pro League. De ...

36
36
Deschacht snapt niets van Anderlecht: “Zo moe van"

RSC Anderlecht was de grote winnaar van de afgelopen speeldag. Paars-Wit won met het kleinste ...

89
89
Anderlecht boven: Kompany en De Cat maken kans op prijs

De genomineerden voor het sportgala op zondag 14 januari in Schelle zijn bekendgemaakt door Gazet ...

94
94
Straffe comeback: zingende ref blaast iedereen omver

Een bekende scheidsrechter uit Nederland had nooit gedacht dat één zondagmiddag zijn ...

13
13
‘Toekomst Saelemaekers bekend: Duivel maakt knaller’

Alexis Saelemaekers maakte de overstap van RSC Anderlecht naar AC Milan, maar de afgelopen seizoenen ...

85
85
Sonck roept ferme waarschuwing naar Anderlecht

RSC Anderlecht won vorige speeldag van Union SG. Het was al een tijdje geleden dat Paars-Wit de ...

248
248
Standard komt met statement over kandidaat-investeerders

Standard Luik is nog steeds op zoek naar nieuwe investeerders. De afgelopen dagen kwam nieuws naar ...

101
101
Parys stampt na op DAZN: Pro League doet deur dicht

De oorlog tussen DAZN en de Pro League gaat verder. Het tv-contract werd stopgezet door het ...

469
469
Filip Joos doet erg opvallende Anderlecht-uitspraak

RSC Anderlecht wist vorige speeldag rivaal en competitieleider Union SG opzij te zetten in de ...

159
159
Toby Alderweireld richt verrassende boodschap aan De Wever

Toby Alderweireld zit allesbehalve stil sinds zijn afscheid van het voetbal. De man die Antwerp naar ...

164
164
Oosting krijgt meteen grote verrassing bij Antwerp

Royal Antwerp FC won vorige speeldag in het Jan Breydelstadion van Club Brugge. Na het ontslag van ...

189
189
Nucleaire ontploffing: oorlog Brys en Eto’o gaat verder

De oorlog tussen Marc Brys en Samuel Eto’o bij Kameroen is al een tijdje aan de gang. Die ...

120
120
KV Mechelen zorgt voor enorme rel: speler in shock

KV Mechelen heeft met Mauro Lenaerts al een eerste wintertransfer binnen. De aanvaller komt in ...

273
273
Anderlecht-fans verbazen met boycot: al derde keer

RSC Anderlecht heeft de afgelopen weken vertrouwen getankt. In de competitie werd leider Union SG ...

193
193
Paul Gheysens trekt fel van leer: "Ik ben geen gek!"

Het zijn woelige tijden voor Paul Gheysens. Zijn bedrijf Ghelamco verkeert al enige tijd in woelig ...

234
234
TRANSFERUURTJE: ‘Dubbelslag Club Brugge, Anderlecht verrast’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

347
347
‘Drastische VAR-veranderingen op komst: nieuwe regels'

De intrede van de videoref heeft het voetbal enorm veranderd en er lijken nog drastische ...

247
247
'Dure zaak' voor Club Brugge: plannen wintermercato

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League een ferme klap in het gezicht. Tegen ...

421
421
Anderlecht, Genk en Standard balen: spelers vertrekken

Naar goede gewoonte wordt tijdens de winterperiode de Afrika Cup afgewerkt. Op 21 december start het ...

175
175
Rode Duivels houden hart vast: WK-boycot door Trump

De loting voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. De Rode ...

187
187
Mertens dropt grote hint: bezoek aan verrassende club

Dries Mertens speelde de afgelopen jaren bij het Turkse Galatasaray. Na zijn afscheid bij Cim Bom ...

114
114
Anderlecht jubelt: geweldig duo sust supporters

Een tijdje geleden lag Besnik Hasi nog zwaar onder vuur bij RSC Anderlecht, maar door de sterke ...

252
252
Nieuwe twist in DAZN-affaire: cruciaal nieuws voor abonnees

Het Belgisch voetbal blijft voorlopig dan toch te bekijken via de app van DAZN. Maar ondertussen zit ...

919
919

Meer sportnieuws