'Kompany bezorgt Standard aardige transfersom'

door
'Kompany bezorgt Standard aardige transfersom'

Standard wil deze zomer een complete doorstart nemen. De Luikenaars kwamen onlangs immers in de Noord-Amerikaanse handen van investeringsfonds '777 Partners' en onder hun impuls werd de sportieve omkadering inmiddels helemaal herschikt. Nu kan de focus volledig gericht worden op de transfermarkt.


Een tijdje geleden al werd Fergal Harkin aangeduid als de nieuwe sportief directeur. De Ier zal wel pas vanaf 1 augustus overkomen van de City Football Group, al werkt hij achter de schermen wel mee aan het ontrollen van de sportieve plannen. Hij zal nieuwe trainer Ronny Deila van de nodige versterking moeten voorzien. Maar vooral aan uitgaande zijde moet Harkin nog heel wat werk zien op te knappen. Zo is het de bedoeling om de nodige inkomsten te vergaren met de verkoop van bepaalde (overbodige) spelers.

En mogelijk krijgt hij daarvoor de hulp van een andere oude bekende uit het City-netwerk. Vincent Kompany is momenteel immers bezig met de opbouw van zijn selectie bij Burnley FC. En daarvoor zou hij ook naar Standard lonken. Begin deze week geraakte immers bekend dat Kompany zijn zinnen heeft gezet op Jackson Muleka en Samuel Bastien. En volgens de laatste berichten is inmiddels een akkoord bereikt over beide spelers.

KLEINE 5 MILJOEN
De Luikenaars zouden volgens La Dernière Heure ook een aardig bedrag overhouden aan het tweetal. Voor Muleka, die afgelopen seizoen indruk maakte op huurbasis bij Kasimpasa, zou Burnley een slordige 4 miljoen euro neertellen. De helft van dat bedrag moet wel terugvloeien naar Muleka's ex-club TP Mazembe. Daarnaast zouden de Rouches 25% op de mogelijke doorverkoopsom vangen. Dat bedrag zouden ze op termijn integraal krijgen. Voor Bastien, die zijn laatste contractjaar was ingegaan, ligt dat bedrag veel lager. De middenvelder zou zo'n 800.000 euro opleveren.

LEES OOK: D-day voor Standard: Euvrard waarschuwt de Rouches

Waar heeft Standard zelf het meeste nood aan?

Meest recent

Sensatie in Bergamo! Atalanta wipt Dortmund met penalty in 98ste

Atalanta BC heeft zich woensdagavond geplaatst voor de 1/8ste finales van de Champions League. De ...

53
53
Lukaku-twist: schokkende transfer voor Anderlecht-comeback?

De terugkeer van Romelu Lukaku blijft met horten en stoten verloren. Voorlopig moet de Rode Duivel ...

249
249
Club likt Madrileense wonde: "Dát was het pijnlijkste moment"

De Champions League-campagne van Club Brugge zit erop dit seizoen. Ondanks een meer dan degelijk ...

260
260
Het rommelt bij Antwerp: speelt Gheysens macht kwijt?

Antwerp praat met externe investeerders: het staat nu zwart op wit in de jongste financiële ...

172
172
Prestianni gooit na racismerel nog extra olie op het vuur

Om 21u staan Real Madrid en Benfica tegenover elkaar in hun terugwedstrijd in de tussenronde van de ...

104
104
Joos tipt opvallende versterking voor Club en RSCA

De wintermercato zit er nog niet zo lang op, maar toch zullen vele clubs nu al bezig zijn met het ...

186
186
‘Dreun bij Club: ijskoude douche voor miljoenenman’

Club Brugge kijkt opnieuw rond voor een extra centrale verdediger — en dat zegt veel over de ...

367
367
Bloedvorm op komst? Lukaku brengt grote opsteker

Het is voorlopig nog niet het seizoen geweest van Romelu Lukaku. De Rode Duivel viel in augustus uit ...

50
50
'Dender handelt snel en haalt bekende nieuwe coach'

De trainerscarousel draait dit seizoen op volle toeren in de Jupiler Pro League. Woensdag zette ook ...

103
103
Eindigt straffe comeback bij Standard op WK?

Met nog vier speeldagen te gaan ligt de strijd om de top zes nog helemaal open. Ook Standard heeft ...

49
49
Club NXT verbaast weer en staat in kwartfinale Youth League

Club Brugge mag dan wel uitgeschakeld zijn in de Champions League, hun jonkies blijven wel actief in ...

226
226
Buffalo-flops schitteren in CL: Louwagie reageert

Dinsdagavond viel er het nodige spektakel te beleven in de Champions League. Opvallend daarbij was ...

162
162
WK-selectie Openda in gevaar? Joos velt keihard oordeel

Bondscoach Rudi Garcia heeft nog een drietal maanden om knopen door te hakken over de WK-selectie ...

57
57
Messi heeft één grote spijt: "Wat een idoot ben ik"

Lionel Messi is ondertussen 38 jaar en kende al een prachtige carrière. De Argentijn kwam in ...

56
56
'KV Mechelen vreest: Serie A-club meldt zich'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en maakt een zeer grote kans op de top zes. Dat zorgt er ...

89
89
Club Brugge baalt: "Eentje die pijn doet"

Club Brugge verloor met 4-1 van Atlético Madrid. Het was een terechte nederlaag van de ...

189
189
El Ouahdi verrast: "Hen misschien onderschat"

KRC Genk is bezig aan een uitstekend seizoen in Europa. Het beste in vele jaren. De Limburgers staan ...

126
126
D-day voor Standard: Euvrard waarschuwt de Rouches

Standard won verrassend met 0-3 op het veld van KRC Genk. Een zeer straffe prestatie van de Rouches. ...

116
116
'Brentford klopt wéér aan bij Club Brugge voor derde deal'

Bij Club Brugge gaan ze na het seizoen een halve basisploeg verliezen, dat staat vast. Ook de ...

394
394
Hayen waarschuwt Genk: "Kijk naar Bodø/Glimt en Club"

Na de uitschakeling van Club Brugge in de Champions League is KRC Genk de laatste overgebleven ...

93
93
AA Gent krijgt flinke opsteker voor topper tegen Genk

De strijd om de laatste tickets voor de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Dat komt onder ...

101
101
'Atletico berooft Club na eliminatie ook van smaakmaker'

Voor Club Brugge is het avontuur in de Champions League dit seizoen uiteindelijk in de tussenronde ...

782
782
Preud'homme geeft verklaring voor vreemd seizoen Club NXT

Club Brugge sneuvelde dinsdagavond in de Champions League tegen Atletico Madrid, maar helemaal van ...

246
246
Anderlecht krijgt stevige waarschuwing over Sibierski

Het zijn drukke tijden voor Anderlecht, want na het ontslag van Olivier Renard en Besnik Hasi moeten ...

291
291
Toch verrassend: Dender zet Milkon op straat

De trainerswals van dit seizoen in de Jupiler Pro League gaat deze week verder. Het zesde ontslag ...

168
168

Meer sportnieuws