'Aanvallend Genk werkt aan versterking'

door
'Aanvallend Genk werkt aan versterking'

KRC Genk is met een logische overwinning begonnen aan zijn oefencampagne in aanloop naar het komende seizoen. Tijdens het officieuze wedstrijddebuut van coach Wouter Vrancken haalden de Limburgers het met 0-4 van Eendracht Termien. Een degelijk resultaat, al staat de selectie nog lang niet op punt.


Na een erg teleurstellend seizoen waarin naast nagenoeg alle vooropgestelde doelen werd gegrepen, besloot het Genkse bestuur om andermaal een trainerswissel door te voeren. En zo werd Vrancken aangesteld als opvolger van tussenpaus Bernd Storck. De nieuwe T1 liet tijdens zijn eerste trainingsweek alvast een degelijke indruk achter. Vanuit de spelersgroep was bijvoorbeeld te horen dat Vrancken duidelijk voor een aanvallende speelstijl kiest.

Dat doet dus het beste vermoeden, maar zijn selectie zal nog serieus veranderen. Zo sluiten de internationals pas in de komende weken en dagen terug aan. Al is de algemene verwachting dat een deel van hen (Onuachu, Bongonda, Lucumi, ...) deze mercato nog verpatst wordt. Daarnaast mag er ook nog extra versterking verwacht worden. "Dat zal nog wel komen, zeker? Dat is het werk van andere mensen. Er mag van mij gerust wat vers bloed bijkomen, dat zorgt toch altijd voor animo", liet aanvoerder Bryan Heynen al verstaan in een uitgebreid interview met Het Belang van Limburg.

SPITSENKWESTIE
Achter de schermen lijkt de Genkse clubleiding dus volop bezig met het aantrekken van versterking. Al hangt ook veel af van wat er aan uitgaande zijde gebeurt. Een extra flankaanvaller lijkt alvast nodig gezien Bongonda normaal gezien andere oorden opzoekt. En voor de spitspositie heerst er eveneens heel wat onduidelijkheid. Naast Onuachu is immers ook een vertrek van Cyriel Dessers en Iké Ugbo niet uitgesloten. In dat geval zal er dus gepaste vervanging nodig. Al toonde de jonge Andras Németh ook tegen Termien dat hij over een aardig tor-instinct beschikt en misschien wel klaar is voor een grotere rol binnen de A-kern.

LEES OOK: WK-selectie Rode Duivels: 6 potentiële JPL-verrassingen

Indien Genk slechts één speler kon houden, wie zou u kiezen?

Meest recent

Vanderbiest legt veto op: geen vertrek bij KV

KV Mechelen is bezig aan een goed seizoen. Het voetbal is niet oogstrelend, maar de Maneblussers ...

38
38
Genk ruikt megadeal: transfer boven 20 miljoen

KRC Genk verkocht Hyun-Gyu Oh voor 14 miljoen euro aan Besiktas. Dat is een zeer pittige prijs voor ...

114
114
'Alarm bij Club Brugge: Arsenal en Chelsea op de stoep'

Club Brugge lijkt komende zomer een leegloop tegemoet te gaan. Heel wat basispionnen gaan de club ...

132
132
'Bom bij Club Brugge: sterspeler botst met Madou'

De wintermercato is dicht, maar bij Club Brugge blijft één dossier nazinderen. Een ...

450
450
‘Anderlecht beeft: in handen van Europese supermacht?’

Dat debat sleept al langer aan bij Anderlecht, maar het raakt net aan de kern van de ambitie. Want ...

402
402
Westerlo weggespeeld door STVV: Charai reageert hard

KVC Westerlo was geen partij voor een oppermachtig STVV. Het werd 0-4 in de Kempen. Uiteraard waren ...

35
35
'Renard buitenspel? Nieuwe wending bij Anderlecht'

De kans lijkt met de dag kleiner te worden dat Olivier Renard nog lang de sportieve baas zal blijven ...

342
342
Akin onthult breuk bij Beerschot: “Hij wilde niet meer spelen”

Beerschot lijkt niet meteen versterkt uit de mercato te zijn gekomen. Althans, niet op de korte ...

109
109
Vrancken zonder twijfel: “De beste in de Jupiler Pro League!"

STVV maakt een zeer stevig statement en won met 0-4 op het veld van KVC Westerlo. Een zeer knappe ...

111
111
Boskamp geeft RSCA gouden tip in trainerszoektocht

RSC Anderlecht zoekt een nieuwe trainer, maar die zoektocht verloopt moeilijk. Mark van Bommel en ...

221
221
Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Royal Antwerp FC heeft nog heel weinig financiële middelen en de eigen jeugd is belangrijker ...

110
110
De Mil ziet valkuil voor AA Gent: "Ik ben benieuwd"

AA Gent kende even een heropleving, maar tegen La Louvière speelden ze na een matige ...

62
62
Saliba verrast: "Heel goede aanwinst voor Anderlecht"

RSC Anderlecht zit zwaar in de problemen. Ze kunnen amper nog winnen en de crisis wordt met de match ...

233
233
Beresterk STVV maakt statement op veld van Westerlo

In de Jupiler Pro League stond er met Westerlo-STVV een zeer leuk duel op het programma. Twee ...

128
128
Biglia weg bij Anderlecht: dit is dé reden voor zijn vertrek

Lucas Biglia verliet vandaag tot ieders verrassing RSC Anderlecht. De Argentijn was sinds begin dit ...

184
184
“Beste van België” – Euvrard onthult plan tegen Club Brugge

Standard Luik won vorige speeldag de rivalenstrijd van RSC Anderlecht, maar er wacht weer een topper ...

246
246
Hauspie over Vandenhaute: "Had geen vat op hem bij RSCA"

RSC Anderlecht is weer bij af. Het seizoen lijkt nu al slechter te worden dan vorig jaar. Olivier ...

340
340
Major League Soccer heeft er een wereldster bij

Hoe zou het nog zijn met James Rodriguez? De Colombiaanse aanvallende middenvelder was ooit een ...

20
20
Riemer geeft dé oorzaak voor zoveelste RSCA-crisis

RSC Anderlecht is al jaren op de dool. De laatste keer dat het goed ging was een drietal jaar ...

432
432
Murillo (ex-Anderlecht) versiert miljoenentransfer

Amir Murillo heeft Olympique Marseille verlaten. De rechtsachter heeft een transfer beet. De Fransen ...

59
59
Verliest Club Brugge talent? “Spannende maanden”

Club Brugge heeft met Club NXT een succesvolle talentenfabriek dat elk seizoen spelers aflevert aan ...

217
217
Vermeeren aan de schandpaal: totale oorlog in Marseille

Van publiekslieveling naar bankzitter in een paar weken: Arthur Vermeeren is in Marseille plots ...

350
350
Vrancken verrast bij STVV: "Mooi en heel dankbaar"

STVV neemt het vanavond op tegen KVC Westerlo. De Truienaars willen met een zege Club Brugge en ...

71
71
Antwerp komt met héél verrassend nieuws voor de fans

Royal Antwerp FC scoorde het voorbij jaar weinig punten bij de eigen aanhang. Zij vonden de ...

212
212
Leverde Renard méér op dan Fredberg? Dit zijn de cijfers

Olivier Renard krijgt de volle laag. Niet onlogisch als we Anderlecht zien sukkelen. Peter ...

274
274

Meer sportnieuws