Rode Duivels bibberen naar tweede zege tegen Polen

door
Rode Duivels bibberen naar tweede zege tegen Polen

De Rode Duivels sluiten het vierluik van deze maand in de Nations League af met twee zeges, een gelijkspel en een nederlaag. Enkele dagen na het gelijkspel in Wales hebben de Belgen immers hun laatste wedstrijd wel weten te winnen. Polen bleek niet zo'n hapklare brok als in Brussel en deed de Duivels in de slotfase bibberen, maar uiteindelijk trokken die toch een 0-1-zege over de streep.


Roberto Martinez bracht in Warschau min of meer de sterkst mogelijke ploeg die hij in de huidige omstandigheden kon brengen, met nog eens een basisplaats voor Dries Mertens. Hij zag zijn ploeg in de eerste helft de wedstrijd controleren tegen een Polen dat leek te willen noch te kunnen. Bovendien werd die controle ook bekroond met een doelpunt. Al na een kwartier kreeg Tielemans alle tijd om de bal achter de Poolse defensie te droppen en daar kopte Batshuayi zijn 25ste interlandgoal tegen de netten kopte.

Met die voorsprong gingen de Duivels ook rusten, maar daarna ging Martinez aan het wisselen. Bij de rust mocht Witsel beschikken voor Vanaken, terwijl halfweg de tweede helft ook Batshuayi en Eden Hazard naar de kant gingen. Vooral na die laatste wissels zakten de Belgen als een kaartenhuisje ineen en plots kwamen de Polen van overal. Aanvankelijk speelden ze de mogelijkheden echter niet uit, maar in het slotkwartier kwam een kansenregen toch op gang.

PAAL BRENGT REDDING
Vooral in de laatste drie minuten was het zweten, ook omdat de ingevallen Openda twee keer oog in oog met Sczcesny er niet in slaagde een overtuigend schot uit zijn benen te persen. Polen rook bloed en Mignolet moest een volley van Swiderski nog van net onder de lat halen. De invaller was er in de slotminuut nogmaals zeer dicht bij, maar zijn kopbal strandde op de binnenkant van de paal. De Belgen kwamen met de schrik vrij en houden zo voor het eerst sinds lang nog eens de nul.

LEES OOK: Zweden mag na thriller naar WK, Turkije boekt ook ticket

Verdiende zege voor de Duivels?

Meest recent

Cornelis haalt uit en komt met Verboomen-onthulling

De scheidsrechters en VAR komen deze speeldag weer zwaar in opspraak. Ook tijdens Westerlo - ...

2
2
Anderlecht-sterkhouder geeft grote hint over toekomst

RSC Anderlecht begint op maandag aan Play-Off 1 met de topper tegen Club Brugge. Achter de schermen ...

54
54
Club Brugge krijgt ferme waarschuwing voor Anderlecht

Club Brugge neemt het op de eerste speeldag van de Champions Play-Offs op tegen RSC Anderlecht. ...

92
92
KVM wil cashen op smaakmaker: Belgische topclub ruikt kans

KV Mechelen begint maandagavond aan zijn eerste campagne in de Champions' Play-Offs. De Mechelaars ...

67
67
Club vs. Anderlecht: Boeckx waagt zich aan voorspelling

Maandagnamiddag staat dé affiche van de openingsspeeldag in de Champions' Play-Offs op het ...

106
106
UCL op TV: hier kijk jij naar Real-Bayern en PSG-Liverpool

De kwartfinales van de Champions League staan voor de deur en dat levert enkele affiches op om van ...

44
44
Van Crombrugge en Vanessa breken internet met één bericht

Vanessa D’Hooghe en Hendrik Van Crombrugge laten opnieuw harten smelten. Deze keer geen ...

100
100
"Belachelijk" - Union flink benadeeld in volle titelstrijd

De Champions' Play-Offs zijn van start gegaand, de ontknoping van de titelstrijd is ingezet. Daarbij ...

204
204
Opvolger Mignolet: nationale nummer één of straffe comeback?

Club Brugge trapt maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs af met een thuismatch ...

229
229
Bizarre fase in Play-Downs: "Vooral heel pijnlijk voor hem"

Zulte Waregem is er niet in geslaagd om zijn campagne in de Relegation Play-Offs te openen met een ...

105
105
Marc Coucke op kookpunt bij start Play-Offs Anderlecht

Vandaag is meteen een belangrijke dag voor Paars-Wit. De spanning stijgt, de verwachtingen zijn ...

230
230
Soap niet voorbij: Lukaku moet 'wraakactie' Conte vrezen

In de Italiaanse Serie A staat maandagavond de kraker tussen SSC Napoli en AC Milan op het ...

109
109
Nieuwe nummer één? Hayen onthult plannetje met Brughmans

KRC Genk vatte de Europe Play-Offs aan met de 17-jarige Lucca Brughmans in doel. Een gevolg van de ...

178
178
Arbitrage start 'dramatisch' aan Play-Offs: "Als Club dit ziet ..."

De Play-Offs in de Jupiler Pro League zijn nog maar net op gang getrapt, of de arbitrage heeft al ...

452
452
‘Kane verrast iedereen: Kompany overdonderd door exit’

Harry Kane blijft scoren alsof er niets aan de hand is, maar net nu groeit in München ook de ...

350
350
Grote verrijzenis bij Club, Anderlecht zonder sleutelspeler

De kalendermakers van de Play-Offs hebben op paasmaandag een mooi programma in mekaar geknutseld. ...

467
467
Weer einde tijdperk: City bevestigt vertrek sleutelspeler

Bij Manchester City kwam er vorige zomer al een einde aan een tijdperk met het vertrek van Kevin De ...

102
102
Stijnen zet Patro na pijnlijke dag met voeten op de grond

In de Challenger Pro League kent de reguliere competitie in de komende twee weken zijn ontknoping. ...

130
130
Mysterie rond rode kaart: exacte woorden Camara onthuld

Scheidsrechtersbaas Jonathan Lardot gaf tijdens de interlandbreak aan dat hij het niveau van de ...

153
153
Pocognoli zet zegereeks verder, Inter haalt zwaar uit

Er stonden ook op zondagavond nog enkele interessante affiches op het programma in het buitenland. ...

117
117
'Real verandert gedacht en schrapt twee kleppers'

Real Madrid beleefde een pijnlijk weekend met een verrassende nederlaag in Mallorca. Het maakte nog ...

78
78
Charaï blijft kritisch ondanks sterke start Westerlo

De Europe Play-Off lijkt een competitie op twee snelheden te worden. Op de eerste speeldag klopten ...

21
21
Charleroi genaaid door ref: "Hij kwam zich excuseren"

Ook in de play-offs blijft de miserie van Charleroi verder duren. De Carolo's konden al sinds 31 ...

55
55
'Club kent prijskaartje voor gedroomde opvolger Mignolet'

Bij Club Brugge viel er deze week een bommetje met de aankondiging van Simon Mignolet dat hij het na ...

436
436
Ex-ref ziet Union goed wegkomen: "Penalty én tweede geel"

De Champions' Play-Off werd zaterdagavond afgetrapt met een zege van Union tegen STVV. De ...

194
194

Meer sportnieuws