Rode Duivels bibberen naar tweede zege tegen Polen

door
Rode Duivels bibberen naar tweede zege tegen Polen

De Rode Duivels sluiten het vierluik van deze maand in de Nations League af met twee zeges, een gelijkspel en een nederlaag. Enkele dagen na het gelijkspel in Wales hebben de Belgen immers hun laatste wedstrijd wel weten te winnen. Polen bleek niet zo'n hapklare brok als in Brussel en deed de Duivels in de slotfase bibberen, maar uiteindelijk trokken die toch een 0-1-zege over de streep.


Roberto Martinez bracht in Warschau min of meer de sterkst mogelijke ploeg die hij in de huidige omstandigheden kon brengen, met nog eens een basisplaats voor Dries Mertens. Hij zag zijn ploeg in de eerste helft de wedstrijd controleren tegen een Polen dat leek te willen noch te kunnen. Bovendien werd die controle ook bekroond met een doelpunt. Al na een kwartier kreeg Tielemans alle tijd om de bal achter de Poolse defensie te droppen en daar kopte Batshuayi zijn 25ste interlandgoal tegen de netten kopte.

Met die voorsprong gingen de Duivels ook rusten, maar daarna ging Martinez aan het wisselen. Bij de rust mocht Witsel beschikken voor Vanaken, terwijl halfweg de tweede helft ook Batshuayi en Eden Hazard naar de kant gingen. Vooral na die laatste wissels zakten de Belgen als een kaartenhuisje ineen en plots kwamen de Polen van overal. Aanvankelijk speelden ze de mogelijkheden echter niet uit, maar in het slotkwartier kwam een kansenregen toch op gang.

PAAL BRENGT REDDING
Vooral in de laatste drie minuten was het zweten, ook omdat de ingevallen Openda twee keer oog in oog met Sczcesny er niet in slaagde een overtuigend schot uit zijn benen te persen. Polen rook bloed en Mignolet moest een volley van Swiderski nog van net onder de lat halen. De invaller was er in de slotminuut nogmaals zeer dicht bij, maar zijn kopbal strandde op de binnenkant van de paal. De Belgen kwamen met de schrik vrij en houden zo voor het eerst sinds lang nog eens de nul.

LEES OOK: Straffe Wullaert op weg naar Belgische voetbalgeschiedenis

Verdiende zege voor de Duivels?

Meest recent

Strijd om Play-Off I: deze kandidaat heeft zwaarste programma

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League telt nog drie speeldagen om de resterende drie ...

40
40
Garcia grijnst: nieuw 'wit konijn' voor WK-selectie

Binnen 98 dagen vindt in het legendarische Estadio Azteca de openingsmatch van het WK 2026 plaats. ...

73
73
Ruben Van Gucht schiet raak: Nieuwe BV valt in zwijm

Een opvallend televisiemoment zorgt voor beroering rond Ruben Van Gucht. De bekende presentator van ...

34
34
'Krankzinnig record in zicht: Bayern schiet in actie met Kane'

Nu de landstitel binnen handbereik is voor Bayern München, heeft Vincent Kompany zijn zinnen ...

188
188
'Genk kan cashen: knaltransfer in stroomversnelling'

Dankzij een deugddoende zege tegen AA Gent wenkt de top zes voor KRC Genk, dat ook nog actief is in ...

128
128
'Anderlecht met rug tegen de muur: pech voor Taravel?'

De kogel lijkt stilaan door de kerk: als het van RSC Anderlecht zelf afhangt maakt ...

88
88
'Club Brugge heeft beet: recordtransfer krijgt vorm'

De jacht op Union is ingezet bij Club Brugge, waar alles moet wijken voor de twintigste landstitel. ...

315
315
De Cat aan de tand gevoeld: WK en exit Anderlecht?

Dé revelatie op de Belgische velden dit seizoen luistert naar de naam Nathan De Cat. Het ...

180
180
Oosting moet puzzelen: Antwerp mist halve basisploeg

Op drie speeldagen van het einde kan het nog steeds alle kanten op voor Antwerp, dat vijf ...

123
123
Benito Raman breekt: Hartverscheurend verhaal raakt diep

Weinig voetballers op de Belgische velden die nog meer authenticiteit uitstralen dan Benito Raman. ...

156
156
'Leko velt hard verdict: einde verhaal bij Club Brugge'

Sinds het Nicky Hayen inruilde voor Ivan Leko als hoofdcoach boekte Club Brugge een fraaie 24 op 30 ...

293
293
'Stroman voor Taravel: 'nieuwe' T1 Anderlecht lekt uit'

Net nu het de goede flow weer te pakken heeft gaat RSC Anderlecht zondag op bezoek bij Club Brugge. ...

330
330
Familiedrama bij Beckham loopt volledig uit de hand

Al maanden rommelt het binnen de beroemde Beckham-familie. Wat ooit een hechte clan leek, is ...

158
158
Garcia aan zet: rentree in volgende selectie Rode Duivels?

De Rode Duivels blazen binnen enkele weken opnieuw verzamelen, want op het einde van de maand ...

79
79
'Chelsea beslist: straffe wending rond Penders'

De carrière van Mike Penders kende het voorbije anderhalf jaar een zeer opmerkelijk verloop. ...

52
52
Anderlecht talenten maken indruk: snel kans bij A-kern?

Bij Anderlecht blijven ze hard inzetten op Neerpede. Daar plukte het dit seizoen weer de vruchten ...

244
244
Straffe verandering in Engeland: goed nieuws voor Clement?

In ons land verdwijnen in principe na dit seizoen de play-offs. In Engeland worden ze daarentegen ...

54
54
6 WK-iconen maken kans op Pro League Hall of Fame

In 2023 kondigde de Pro League de oprichting aan van een Hall of Fame, die de grootste iconen van ...

74
74
"Anderlecht is voor hem geen springplank naar grotere club"

Bij Anderlecht ontbrak het de voorbije jaren aan stabiliteit op alle vlakken. De bestuurskamer bleek ...

189
189
WK dreigt fiasco te worden: volgende deelnemer op de helling

Drie maanden voor de start van het WK zijn er grote vraagtekens over in welke staat het toernooi zal ...

107
107
Van der Elst ziet nieuwe Ceulemans bij... Anderlecht

Anderlecht kan komend weekend zijn ticket voor de Champions' Play-Off veiligstellen, maar dan zal ...

239
239
TRANSFERUURTJE: 'Club kan weer cashen, Real aast op grote naam'

 De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

150
150
Makelaar Rits spreekt klare taal, sneer naar transfer

Mats Rits is bij RSC Anderlecht volledig naar de achtergrond verdwenen. De middenvelder traint dan ...

528
528
Vanhaezebrouck maakt JPL-tendens af: "Onvoorstelbaar"

Het Nieuwsblad nam een trend in de Jupiler Pro League onder de loep. Assistenten die tijdens ...

83
83
Driedubbele opsteker voor Rode Duivels richting WK

Het WK komt dichterbij. Spelers die nu geblesseerd uitvallen missen mogelijk het mondiale ...

128
128

Meer sportnieuws