Rode Duivels bibberen naar tweede zege tegen Polen

door
Rode Duivels bibberen naar tweede zege tegen Polen

De Rode Duivels sluiten het vierluik van deze maand in de Nations League af met twee zeges, een gelijkspel en een nederlaag. Enkele dagen na het gelijkspel in Wales hebben de Belgen immers hun laatste wedstrijd wel weten te winnen. Polen bleek niet zo'n hapklare brok als in Brussel en deed de Duivels in de slotfase bibberen, maar uiteindelijk trokken die toch een 0-1-zege over de streep.


Roberto Martinez bracht in Warschau min of meer de sterkst mogelijke ploeg die hij in de huidige omstandigheden kon brengen, met nog eens een basisplaats voor Dries Mertens. Hij zag zijn ploeg in de eerste helft de wedstrijd controleren tegen een Polen dat leek te willen noch te kunnen. Bovendien werd die controle ook bekroond met een doelpunt. Al na een kwartier kreeg Tielemans alle tijd om de bal achter de Poolse defensie te droppen en daar kopte Batshuayi zijn 25ste interlandgoal tegen de netten kopte.

Met die voorsprong gingen de Duivels ook rusten, maar daarna ging Martinez aan het wisselen. Bij de rust mocht Witsel beschikken voor Vanaken, terwijl halfweg de tweede helft ook Batshuayi en Eden Hazard naar de kant gingen. Vooral na die laatste wissels zakten de Belgen als een kaartenhuisje ineen en plots kwamen de Polen van overal. Aanvankelijk speelden ze de mogelijkheden echter niet uit, maar in het slotkwartier kwam een kansenregen toch op gang.

PAAL BRENGT REDDING
Vooral in de laatste drie minuten was het zweten, ook omdat de ingevallen Openda twee keer oog in oog met Sczcesny er niet in slaagde een overtuigend schot uit zijn benen te persen. Polen rook bloed en Mignolet moest een volley van Swiderski nog van net onder de lat halen. De invaller was er in de slotminuut nogmaals zeer dicht bij, maar zijn kopbal strandde op de binnenkant van de paal. De Belgen kwamen met de schrik vrij en houden zo voor het eerst sinds lang nog eens de nul.

LEES OOK: Van Gucht zorgt voor absolute toptransfer in medialand

Verdiende zege voor de Duivels?

Meest recent

Hubert rekent af met Anderlecht na Sardella-ophef

De Brusselse derby van vorig weekend tussen Anderlecht en Union heeft heel wat stof doen opwaaien. ...

17
17
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenendeal Club, Anderlecht casht op aankoop'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

75
75
Van Gucht zorgt voor absolute toptransfer in medialand

Ruben Van Gucht blijft verrassingen aan mekaar knopen. De blonde 'sportgod' kwam al in het nieuws ...

13
13
'Mourinho in middelpunt van grote rel bij Real Madrid'

Het rommelt bij Real Madrid. De Koninklijke zal dit seizoen géén prijs pakken en coach ...

29
29
Taravel roept straffe taal: Club en Union onder de loep

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen Club Brugge in het Lotto Park. Jeremy Taravel gaf ...

45
45
‘Succescoach SK Beveren plots genoemd bij topclub’

SK Beveren heeft geschiedenis geschreven in de Challenger Pro League. De club speelde kampioen in 1B ...

45
45
Protest tegen WK-deelname Iran barst los: toch wending?

FIFA-baas Gianni Infantino liet weten dat Iran sowieso zal deelnemen aan het WK 2026 in de Verenigde ...

48
48
‘Club Brugge duwt Anderlecht dieper in de put: suprematie’

Club Brugge heeft al een aantal jaren het stokje overgenomen van RSC Anderlecht. Blauw-Zwart zet de ...

405
405
'Kompany in de wolken: droomtransfer Bayern nadert'

Bayern München hoopt volgende week tegen PSG nog een scheve situatie recht te zetten na de ...

43
43
Infantino bezorgt zichzelf gênant moment op FIFA-congres

Binnen iets meer dan een maand gaat het WK van start en dus zoekt FIFA-voorzitter Gianni Infantino ...

60
60
'Klein' nieuw stadion: Union legt uit waarom

De voorbije jaren bleek het voor Belgische teams schier onmogelijk om een nieuw stadion neer te ...

226
226
'Paspoortbom in Nederland: 133 matchen in gevaar'

De voorbije weken was Nederland in de ban van 'paspoortgate'. Het was NAC Breda dat de kat de bel ...

133
133
Mazzu legt spelers OHL forse straf op na wanprestatie

In de Europe Play-Off blijft het spannend omdat geen enkel team er echt bovenuit steekt. Eén ...

49
49
'Keihard verdict voor Amadou Onana'

Twee weken voor hij zijn WK-selectie bekend maakt, zit Rudi Garcia met nog wat extra kopzorgen. De ...

166
166
Jackpot lonkt voor Genk: "Hij is te goed voor de JPL"

Voor KRC Genk is het een teleurstellend seizoen geworden. Het greep naast de top zes en kon ook in ...

176
176
Mourinho kiest favoriete ex-club: “Nooit zo’n sfeer meegemaakt”

Of hij straks terugkeert naar Real Madrid, zal in de komende weken moeten blijken. Maar José ...

202
202
RSCA overdonderd: Goto kiest voor verrassende transferclash

Anderlecht zit verveeld met de hele Goto‑zaak, en dat is logisch. De spits die ze zelf lieten ...

1284
1284
Club pakt weer uit: sterkhouder NXT verlengt

Bij Club Brugge zijn ze al druk in de weer met volgend seizoen. Dat doen ze in eerste instantie door ...

91
91
Taravel sneert naar Union: "Dat zijn we gewoon"

Bij Anderlecht zijn alle ogen gericht op 14 mei om het seizoen nog glans te geven. Dan speelt ...

276
276
'Club zet zich schrap: Dortmund lonkt naar miljoenendeal'

Club Brugge zal tijdens de komende mercato verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Daarbij ook ...

338
338
UEL/UECL: Belgen balen, extra kopzorgen voor Garcia

Donderdag werden de heenmatchen in de halve finales van de Europa en Conference League afgewerkt. ...

71
71
Exit Vincent Jannsen? 'Overmars neemt standpunt in'

Vincent Janssen was vorig weekend nog de grote uitblinker bij Antwerp FC. Desondanks oogt zijn ...

239
239
Lijdensweg eindelijk voorbij: grote terugkeer bij Anderlecht

De derde plaats lijkt inmiddels gaan vliegen, maar RSC Anderlecht wil de Champions' Play-Offs ...

368
368
'Kompany schikt op: Neuer beslist over Bayern-toekomst'

Vincent Kompany is momenteel druk in de weer met de voorbereidingen op de terugwedstrijd tegen Paris ...

83
83
Vanaken verlengt bij Club: mythisch record en 4de Gouden Schoen?

Club Brugge maakte donderdag bekend dat Hans Vanaken zijn contract heeft verlengd tot medio 2028. De ...

203
203

Meer sportnieuws