Rode Duivels bibberen naar tweede zege tegen Polen

96 stemmen
Rode Duivels bibberen naar tweede zege tegen Polen

De Rode Duivels sluiten het vierluik van deze maand in de Nations League af met twee zeges, een gelijkspel en een nederlaag. Enkele dagen na het gelijkspel in Wales hebben de Belgen immers hun laatste wedstrijd wel weten te winnen. Polen bleek niet zo'n hapklare brok als in Brussel en deed de Duivels in de slotfase bibberen, maar uiteindelijk trokken die toch een 0-1-zege over de streep.


Roberto Martinez bracht in Warschau min of meer de sterkst mogelijke ploeg die hij in de huidige omstandigheden kon brengen, met nog eens een basisplaats voor Dries Mertens. Hij zag zijn ploeg in de eerste helft de wedstrijd controleren tegen een Polen dat leek te willen noch te kunnen. Bovendien werd die controle ook bekroond met een doelpunt. Al na een kwartier kreeg Tielemans alle tijd om de bal achter de Poolse defensie te droppen en daar kopte Batshuayi zijn 25ste interlandgoal tegen de netten kopte.

Met die voorsprong gingen de Duivels ook rusten, maar daarna ging Martinez aan het wisselen. Bij de rust mocht Witsel beschikken voor Vanaken, terwijl halfweg de tweede helft ook Batshuayi en Eden Hazard naar de kant gingen. Vooral na die laatste wissels zakten de Belgen als een kaartenhuisje ineen en plots kwamen de Polen van overal. Aanvankelijk speelden ze de mogelijkheden echter niet uit, maar in het slotkwartier kwam een kansenregen toch op gang.

PAAL BRENGT REDDING
Vooral in de laatste drie minuten was het zweten, ook omdat de ingevallen Openda twee keer oog in oog met Sczcesny er niet in slaagde een overtuigend schot uit zijn benen te persen. Polen rook bloed en Mignolet moest een volley van Swiderski nog van net onder de lat halen. De invaller was er in de slotminuut nogmaals zeer dicht bij, maar zijn kopbal strandde op de binnenkant van de paal. De Belgen kwamen met de schrik vrij en houden zo voor het eerst sinds lang nog eens de nul.

LEES OOK: Garcia over niet-selectie Duivels: "Moeilijkste keuze ooit"

Verdiende zege voor de Duivels?

Meest recent

Dezelfde ploeg tegen Egypte? Garcia legt uit

Rudi Garcia verraste met een aantal keuzes in de basisploeg. België won makkelijk met 5-0 van ...

18
18
Lammens laat Man Utd-fans watertanden met uitspraak

Manchester United kende na het ontslag van Ruben Amorim best nog een goed seizoen. Ze eindigden ...

20
20
Garcia over niet-selectie Duivels: "Moeilijkste keuze ooit"

Bondscoach Rudi Garcia selecteerde 26 spelers voor het WK. De Fransman had vooral in twee dossiers ...

60
60
De Ketelaere straalt: "Dat geeft heel veel vertrouwen"

Charles De Ketelaere begint als nummer één in de spits aan het WK. De Rode Duivel ...

22
22
Mechele looft twee ploegmaats: "Een nachtmerrie!"

Brandon Mechele kreeg van bondscoach Rudi Garcia een kans in de basis. De ervaren verdediger kende ...

194
194
Odjidja hangt op 37-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Vadis Odjidja speelde afgelopen seizoen voor Eendracht Aalst Lede. Vanavond raakte bekend dat het ...

79
79
‘Over zijn lijk: Leko blaast Club Brugge-droomtransfer op’

Club Brugge leek in januari al te anticiperen op een mogelijk vertrek van Joël ...

519
519
Argentinië moet puzzelen: Mac Allister toch nog naar WK?

Binnen vijf dagen gaat het WK van start en dus is bij alle deelnemende landen bidden dat ze niet met ...

46
46
Eén grote ergernis bij Duivels na klinkende zege

De Rode Duivels kunnen straks met een zeer goed gevoel afreizen naar de Verenigde Staten voor het ...

226
226
'Tzolis stelt cruciale voorwaarde voor transfer'

Club Brugge staat na het veroveren van de landstitel voor een zeer drukke transferzomer. Het lijkt ...

224
224
Lukaku komt met update over terugkeer naar Anderlecht

Na een moeilijk seizoen lijkt Romelu Lukaku toch nog een leuke troef te gaan worden voor de Rode ...

479
479
Ondanks knalprestatie: Garcia woedend op zijn spelers

Na de overwinning in Kroatië ook nog een klinkende 5-0 tegen Tunesië: de Rode Duivels ...

423
423
Buitenlandse pers trekt conclusie over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag de fans verwend in hun uitzwaaiwedstrijd. Tunesië werd met 5-0 ...

509
509
Klaar voor basisplaats? Lukaku reageert

Er viel in de voorbije week niets dan goed nieuws te rapen bij de Rode Duivels. Na de fraaie ...

72
72
“We kunnen wereldkampioen worden”: Meunier overtuigd

De Rode Duivels trekken in een uiterst positieve sfeer naar het WK. Ze hebben zaterdag immers ook ...

102
102
Kranten zien Duivel schitteren: "Wordt dé attractie van WK"

De voorbereiding op het WK van de Rode Duivels is uitstekend verlopen. Na de knappe overwinning in ...

169
169
Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

84
84
Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

91
91
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

215
215
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

160
160
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

141
141
Degryse scherp voor twee keuzes Garcia: "Vind ik raar"

De Rode Duivels spelen tegen Tunesië hun laatste oefenmatch voor het WK. Bondscoach Rudi Garcia ...

272
272
'Club Brugge zet zinnen op peperdure doelman'

Club Brugge heeft afscheid genomen van Simon Mignolet (gestopt) en Dani van den Heuvel (geen nieuw ...

547
547
“Wat een grap”: Belgische fans halen uit naar Garcia

Rudi Garcia maakte zijn basisploeg bekend voor de laatste oefenmatch tegen Tunesië. Hij koos ...

331
331
Garcia verrast met basisploeg bij Rode Duivels

België speelt om 15u zijn laatste oefenmatch voor het WK. Na de knappe zege tegen Kroatië ...

154
154

Meer sportnieuws