Standard kiest bekend gezicht als nieuwe CEO

door
Standard kiest bekend gezicht als nieuwe CEO

Standard is na een dramatisch seizoen begonnen aan een nieuw hoofdstuk onder het bewind van de nieuwe eigenaars '777 partners'. Maar de geplande metamorfose van de clubwerking verliep tot dusver niet bepaald vlotjes. Al hebben de Rouches donderdag wel hun nieuwe CEO bekend gemaakt.


Standard kwam enkele maanden geleden in Noord-Amerikaanse handen terecht. De nieuwe eigenaars, de zogenaamde '777 Partners', willen de club weer doen aanknopen met de successen van weleer. Maar eerst zal er tabula rasa gemaakt worden. Met de 45-jarige Ier Fergal Harkin werd alvast een nieuwe sportieve baas aangesteld. Hij ligt echter nog tot begin augustus vast bij de City Football Group, wat de werking op de transfermarkt niet bepaald bevorderd.

Daarnaast wil ook de zoektocht naar een nieuwe trainer niet bepaald vlotten. De Noor Ronny Deila geldt als topkandidaat, zijn dossier blijkt echter bijzonder complex en sleept nu al een tijdje aan. Er ligt dus nog een pak werk op de plank, terwijl de eerste trainingen steeds dichterbij komen. Maar '777 Partners' heeft nu dus wel een nieuwe CEO aangesteld. En zoals verwacht gaat die functie naar Pierre Locht.

SOLIDE EN AMBITIEUS PROJECT
De 34-jarige werkt al jaren voor Standard, onder meer als hoofd van de jeugdopleiding en juridisch adviseur. Sinds de overname was hij al aan de slag als CEO ad interim. En nu krijgt Locht die functie ook definitief. "Standard is een unieke club. Iedereen die deel uitmaakt van dit nieuwe project is enorm gemotiveerd om onze fans weer trots te maken op hun club", reageert Locht op de clubkanalen. "Door de middelen van onze nieuwe aandeelhouders te combineren met de vaardigheden en de passie van de mensen die al aanwezig zijn binnen de club, kunnen we beginnen te bouwen aan een solide en ambitieus project voor de toekomst."

LEES OOK: Bondsparket stelt voorbeeld: monstersancties in JPL

Denkt u dat Standard volgend seizoen weer meedoet voor PO I?

Meest recent

La Louvière strikt bekende naam, Westerlo laat aanvaller gaan

De winterstop in de Jupiler Pro League is aangebroken, maar achter de schermen blijven de ...

8
8
Totale leegloop: meer dan 10 (!) vertrekkers bij Antwerp?

Na een tegenvallende start van het seizoen, heeft Antwerp FC zich de voorbije weken op een ...

46
46
Straffe Kompany-onthulling: Bayern-zwaargewicht doet boekje open

Vincent Kompany leverde tot dusver uitstekend werk als hoofdcoach van Bayern München. En hij is ...

47
47
'Club Brugge is dure speler beu: genadeschot in de maak'

Hij kwam als een dure versterking, maar het is stilaan vooral ergernis. Bij Club Brugge is het ...

254
254
Doelman vh Jaar: Coosemans onthult zijn grootste uitdagers

Vlak voor het Belgische clubvoetbal zich straks weer op gang trekt, wordt de winnaar van de Gouden ...

30
30
'Club gaat los op mercato: twee topaanwinsten, twee vertrekkers'

De spelers van Club Brugge genieten momenteel van een welverdiende verlofperiode na een bijzonder ...

378
378
Titelfavorieten JPL: enorme verrassing als kampioen?

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

366
366
Under Review: meevallers voor AA Gent & Anderlecht?

Ook na de laatste speeldag van het kalenderjaar blikt Jonathan Lardot namens het Referee Department ...

131
131
Bondsparket stelt voorbeeld: monstersancties in JPL

Ook tijdens de feestdagen blijft voetbal een klein beetje oorlog. Een boodschap die Timothé ...

192
192
'Code rood voor Overmars: sterkhouder verlaat Antwerp'

Een efficiënt Antwerp boekte zaterdag een gevleide zege tegen Zulte Waregem, waardoor Joseph ...

558
558
'Voorwaarden bekend: Goto tóch terug naar Anderlecht?'

Behalve een centrale verdediger staat een spits straks met stip bovenaan de verlanglijst bij RSC ...

753
753
Liefdesbom rond Sydney Sweeney: topvoetballer haalt uit

Hollywood en topvoetbal lijken opnieuw gevaarlijk dicht bij elkaar te komen. Volgens Italiaanse ...

337
337
Africa Cup: Belgische bondscoaches vieren, Marokko imponeert

Op de Africa Cup werd maandag de laatste speeldag van de groepsfase op gang getrapt. Die leverde ...

109
109
Twijfels rond Coosemans: analist haalt uit vlak voor neus Proto

Colin Coosemans geldt straks als één van de absolute topfavorieten voor de trofee van ...

290
290
'Duranville op zijspoor: Dortmund grijpt keihard in'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels zullen zich in het nieuwe kalenderjaar moeten herpakken. Daarbij ...

275
275
Dikke steek aan Genk: dé reden voor viering Tzolis en Vermant

Club Brugge heeft zijn kalenderjaar 2025 op een fraaie manier kunnen afsluiten. De vicekampioen won ...

625
625
Genk in de nesten: "Prioriteit van Hayen is duidelijk"

KRC Genk heeft een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. Nieuwe coach Nicky Hayen zal ...

344
344
Anderlecht verrast iedereen: stuntdeal aan soldenprijs?

Het gonst in Brussel: dit soort speler zie je normaal niet in de Jupiler Pro League belanden. ...

726
726
Rigaux speelt open kaart over transferplannen Club Brugge

Na de beruchte trainerswissel kondigde het bestuur van Club Brugge in één adem een ...

691
691
Gouden Schoen 2025: verrassing van formaat in de maak?

Met het nieuwe jaar in zicht is het ook al reikhalzend uitkijken naar het Gala van de Gouden Schoen. ...

834
834
Alderweireld beweegt tot tranen toe met emotionele beelden

Eind vorig seizoen nam Toby Alderweireld een definitief afscheid van het profvoetbal bij Antwerp. Na ...

153
153
Visser vergalt debuut Hayen: Lardot ontleedt Genk-Club

De topper tussen KRC Genk en Club Brugge leverde op tweede kerstdag een heus spektakelstuk op, ...

603
603
Rigaux dropt bom: titelheld Union naar Club Brugge?

Na een beklijvende titelrace wist Union vorig seizoen eindelijk aan het langste eind te trekken ...

1505
1505
Gert Verheyen verrast iedereen met straffe nieuwe uitdaging

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen verrassen. Terwijl velen hem vooral kennen als vaste ...

814
814
'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

251
251

Meer sportnieuws