Standard kiest bekend gezicht als nieuwe CEO

door
Standard kiest bekend gezicht als nieuwe CEO

Standard is na een dramatisch seizoen begonnen aan een nieuw hoofdstuk onder het bewind van de nieuwe eigenaars '777 partners'. Maar de geplande metamorfose van de clubwerking verliep tot dusver niet bepaald vlotjes. Al hebben de Rouches donderdag wel hun nieuwe CEO bekend gemaakt.


Standard kwam enkele maanden geleden in Noord-Amerikaanse handen terecht. De nieuwe eigenaars, de zogenaamde '777 Partners', willen de club weer doen aanknopen met de successen van weleer. Maar eerst zal er tabula rasa gemaakt worden. Met de 45-jarige Ier Fergal Harkin werd alvast een nieuwe sportieve baas aangesteld. Hij ligt echter nog tot begin augustus vast bij de City Football Group, wat de werking op de transfermarkt niet bepaald bevorderd.

Daarnaast wil ook de zoektocht naar een nieuwe trainer niet bepaald vlotten. De Noor Ronny Deila geldt als topkandidaat, zijn dossier blijkt echter bijzonder complex en sleept nu al een tijdje aan. Er ligt dus nog een pak werk op de plank, terwijl de eerste trainingen steeds dichterbij komen. Maar '777 Partners' heeft nu dus wel een nieuwe CEO aangesteld. En zoals verwacht gaat die functie naar Pierre Locht.

SOLIDE EN AMBITIEUS PROJECT
De 34-jarige werkt al jaren voor Standard, onder meer als hoofd van de jeugdopleiding en juridisch adviseur. Sinds de overname was hij al aan de slag als CEO ad interim. En nu krijgt Locht die functie ook definitief. "Standard is een unieke club. Iedereen die deel uitmaakt van dit nieuwe project is enorm gemotiveerd om onze fans weer trots te maken op hun club", reageert Locht op de clubkanalen. "Door de middelen van onze nieuwe aandeelhouders te combineren met de vaardigheden en de passie van de mensen die al aanwezig zijn binnen de club, kunnen we beginnen te bouwen aan een solide en ambitieus project voor de toekomst."

LEES OOK: Deschacht snapt niets van Anderlecht: “Zo moe van"

Denkt u dat Standard volgend seizoen weer meedoet voor PO I?

Meest recent

'Club Brugge lanceert winteroffensief: toptarget bekend'

Na de 0-1 nederlaag tegen Antwerp luidt de algemene consensus dat Club Brugge voorin nood heeft aan ...

98
98
Jan Boskamp trekt hard besluit: "Zo lang het nog duurt"

Ex-voetballer, trainer en topanalist Jan Boskamp heeft een bijzonder zware periode achter de rug. De ...

31
31
‘Transferstrijd De Cat barst los: monstersom Anderlecht’

Nathan De Cat is dit seizoen volledig doorgebroken bij RSC Anderlecht. Op 17-jarige leeftijd is de ...

188
188
Beerschot brult straffe ambities: “Dat is het hoofddoel”

Beerschot degradeerde afgelopen seizoen van de Jupiler Pro League naar de Challenger Pro League. De ...

64
64
Deschacht snapt niets van Anderlecht: “Zo moe van"

RSC Anderlecht was de grote winnaar van de afgelopen speeldag. Paars-Wit won met het kleinste ...

127
127
Anderlecht boven: Kompany en De Cat maken kans op prijs

De genomineerden voor het sportgala op zondag 14 januari in Schelle zijn bekendgemaakt door Gazet ...

109
109
Straffe comeback: zingende ref blaast iedereen omver

Een bekende scheidsrechter uit Nederland had nooit gedacht dat één zondagmiddag zijn ...

14
14
‘Toekomst Saelemaekers bekend: Duivel maakt knaller’

Alexis Saelemaekers maakte de overstap van RSC Anderlecht naar AC Milan, maar de afgelopen seizoenen ...

95
95
Sonck roept ferme waarschuwing naar Anderlecht

RSC Anderlecht won vorige speeldag van Union SG. Het was al een tijdje geleden dat Paars-Wit de ...

287
287
Standard komt met statement over kandidaat-investeerders

Standard Luik is nog steeds op zoek naar nieuwe investeerders. De afgelopen dagen kwam nieuws naar ...

115
115
Parys stampt na op DAZN: Pro League doet deur dicht

De oorlog tussen DAZN en de Pro League gaat verder. Het tv-contract werd stopgezet door het ...

509
509
Filip Joos doet erg opvallende Anderlecht-uitspraak

RSC Anderlecht wist vorige speeldag rivaal en competitieleider Union SG opzij te zetten in de ...

172
172
Toby Alderweireld richt verrassende boodschap aan De Wever

Toby Alderweireld zit allesbehalve stil sinds zijn afscheid van het voetbal. De man die Antwerp naar ...

178
178
Oosting krijgt meteen grote verrassing bij Antwerp

Royal Antwerp FC won vorige speeldag in het Jan Breydelstadion van Club Brugge. Na het ontslag van ...

210
210
Nucleaire ontploffing: oorlog Brys en Eto’o gaat verder

De oorlog tussen Marc Brys en Samuel Eto’o bij Kameroen is al een tijdje aan de gang. Die ...

127
127
KV Mechelen zorgt voor enorme rel: speler in shock

KV Mechelen heeft met Mauro Lenaerts al een eerste wintertransfer binnen. De aanvaller komt in ...

308
308
Anderlecht-fans verbazen met boycot: al derde keer

RSC Anderlecht heeft de afgelopen weken vertrouwen getankt. In de competitie werd leider Union SG ...

198
198
Paul Gheysens trekt fel van leer: "Ik ben geen gek!"

Het zijn woelige tijden voor Paul Gheysens. Zijn bedrijf Ghelamco verkeert al enige tijd in woelig ...

247
247
TRANSFERUURTJE: ‘Dubbelslag Club Brugge, Anderlecht verrast’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

361
361
‘Drastische VAR-veranderingen op komst: nieuwe regels'

De intrede van de videoref heeft het voetbal enorm veranderd en er lijken nog drastische ...

252
252
'Dure zaak' voor Club Brugge: plannen wintermercato

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League een ferme klap in het gezicht. Tegen ...

430
430
Anderlecht, Genk en Standard balen: spelers vertrekken

Naar goede gewoonte wordt tijdens de winterperiode de Afrika Cup afgewerkt. Op 21 december start het ...

181
181
Rode Duivels houden hart vast: WK-boycot door Trump

De loting voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. De Rode ...

194
194
Mertens dropt grote hint: bezoek aan verrassende club

Dries Mertens speelde de afgelopen jaren bij het Turkse Galatasaray. Na zijn afscheid bij Cim Bom ...

120
120
Anderlecht jubelt: geweldig duo sust supporters

Een tijdje geleden lag Besnik Hasi nog zwaar onder vuur bij RSC Anderlecht, maar door de sterke ...

257
257

Meer sportnieuws