Deinze pakt uit met aanvaller uit JPL

door
Deinze pakt uit met aanvaller uit JPL

KMSK Deinze heeft grote ambities en wil zo snel mogelijk de promotie afdwingen naar de Jupiler Pro League. Daarvoor werd de Japanse coach Takahisa Shiraishi al binnengehaald. Ook qua spelers doen de Oost-Vlamingen hun duit in het zakje. Zo kwam de ervaren Kenneth Schuermans al over transfervrij over van Lierse Kempenzonen. Nu pakt Deinze uit met een andere nieuwkomer.


Zo meldt de club op haar website dat ze Mamadou Koné (30) gestrikt heeft. Koné zag zijn contract bij KAS Eupen na dit seizoen aflopen, maar heeft dus niet lang moeten zoeken naar een nieuwe werkgever. De Ivoriaan tekende voor twee jaar, met een optie op een bijkomend seizoen. Koné kwam in totaal in 38 duels in actie voor de Oostkantonners. Daarin scoorde de aanvaller 6 keer en gaf hij 3 assists.

Koné kijkt uit al naar het komende seizoen. "Nadat ik van Adrián over het project gehoord had, werd ik verleid door de uitdaging om de ambities van de club waar te maken. Vanaf dit seizoen hoop ik aantrekkelijk voetbal te spelen met een geweldig team en aan het einde van het seizoen te kunnen vechten voor mooie dingen", zegt hij op de clubwebstek. "Mamadou Koné is een dynamische speler die ons verschillende mogelijkheden in de aanval kan bieden, want hij kan als spits of als vleugelspeler spelen. Hij weet hoe het Belgische voetbal werkt door zijn verleden bij KAS Eupen en hij heeft daarbovenop ook internationale ervaring", vertelt sportief directeur Adrián Espárraga.

SPANJE

Koné kreeg zijn opleiding bij ES Bingerville, een club uit zijn thuisland. In de zomer van 2010 begon hij aan zijn voetbalavontuur in Europa. Hij speelde eerst bij verschillende Spaanse clubs, waaronder Racing Santander, Real Oviedo en FC Málaga. In 2018 kwam hij al eens een half seizoen op huurbasis uit voor Eupen, waarna in augustus 2020 een definitieve transfer volgde. Nu gaat hij dus aan de slag in de 1B Pro League.

LEES OOK: 'PSG wil België veroveren en legt masterplan op tafel'

Goede aanwinst voor Deinze?

Meest recent

'AA Gent kruist vingers voor extra miljoenen'

Het zijn woelige tijden geweest bij AA Gent met het plotse vertrek van Ivan Leko naar Club Brugge. ...

6
6
Lommel en Lierse verwennen fans met doelpuntenfestijn in CPL

Wie vrijdagavond richting het Soevereinstadion trok, kreeg veel meer dan zomaar een ...

5
5
'Mannaert razend op Garcia: details bekend'

Donderdag ontstond er plots weer een stormpje bij de voetbalbond. Rudi Garcia sprak de pers toe over ...

57
57
Nieuwe soap: Antwerp vecht nederlaag op Standard aan

In oktober liep de wedstrijd tussen Standard en Antwerp uit de hand. De supporters van de Rouches ...

72
72
'Opluchting bij Club en Union na transferontwikkeling'

De start van de wintermercato komt stilaan zeer dichtbij. Het is goed mogelijk dat de Jupiler Pro ...

63
63
'Anderlecht hakt knoop door over terugkeer toptalent'

Anderlecht staat wellicht opnieuw voor een vrij drukke wintermercato. Het wil af van de nodige ...

54
54
'Dender mag nog wat meer dromen van miljoenentransfer'

FCV Dender beleeft een moeilijk seizoen en staat na achttien speeldagen nog altijd op de laatste ...

12
12
‘Kompany vreest stunt van Club Brugge’

Niemand raakt graag een goudklompje kwijt, zéker Kompany niet. De Bayern-coach zou ontploffen ...

193
193
KRC Genk pakt uit met indrukwekkend nieuw initiatief

Bij KRC Genk hebben ze vandaag uitgepakt met een bijzonder nobel initiatief. De Limburgers zorgen ...

37
37
Beerschot haalt slag thuis: contract tot 2028

Beerschot begon zeer goed aan het seizoen, maar de laatste weken draait het vierkant bij de Kielse ...

45
45
Dani Alves zet plots voet aan wal op de Belgische markt

Dani Alves is bezig aan een nieuwe carrière. De Braziliaanse ex-speler van FC Barcelona kende ...

65
65
'Bliksemvertrek bij Antwerp: flop al richting exit'

Na een paar dramatische maanden klaart de zon stilaan weer op bij Antwerp, waar echter niet iedereen ...

96
96
Hasi doet boekje open over blessuregolf Anderlecht

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Antwerp, samen met de Brusselaars tegenwoordig dé ...

208
208
'Club Brugge richt pijlen op peperdure middenvelder'

Club Brugge sluit het jaar af met toppers tegen AA Gent en KRC Genk. Nadien gaat het in samenspraak ...

450
450
Oosting deelt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg Antwerp

Dankzij drie zeges op een rij mag Antwerp weer naar boven kijken, maar de volgende tegenstander van ...

204
204
'KRC Genk transfermarkt op: prioriteit De Condé bekend'

KRC Genk begint straks in Charleroi aan het leven na Thorsten Fink, die het leeuwendeel van de ...

363
363
Renard aan zet: Hasi verklapt winterplannen Anderlecht

Na de recente 15 op 18 hoopt RSC Anderlecht straks tegen Antwerp en Charleroi het jaar in stijl af ...

228
228
Zware veroordeling treft VRT-sterkhouder vol in het hart

Ruben Van Gucht blijft ook naast het voetbalnieuws onderwerp van gesprek. Het bekende VRT gezicht ...

134
134
Leko kruist vingers: Club Brugge stoomt sterkhouder klaar

Alle ogen zijn zondag gericht op Jan Breydel, waar Club Brugge dan AA Gent over de vloer krijgt. ...

369
369
'Alarm in Anderlecht: Hazard richting JPL-concurrent?'

Af en toe ligt hij onder vuur, maar nu zijn vormcurve weer in stijgende lijn zit lijkt de tijd toch ...

604
604
Emotionele Leko verwacht verrassing bij KAA Gent

Ivan Leko maakte de overstap van KAA Gent naar Club Brugge. De Kroatische oefenmeester kijkt zijn ...

242
242
Antwerp wrijft zich in de handen met ‘onverwacht juweeltje’

Royal Antwerp FC kende een desastreuze competitiestart, maar onder Joseph Oosting gaat het plots een ...

281
281
‘Ferme clash bij Union: grote naam op weg naar exit’

Het is hommeles bij landskampioen Union SG. De Brusselse club is nog steeds de leider in de Jupiler ...

117
117
Anderlecht troeft Standard Luik én buitenland af

RSC Anderlecht is al bezig met de wintermercato, maar ook achter de schermen wordt de club na het ...

172
172
De Mil gooit olie op het vuur voor Slag om Vlaanderen

Komende speeldag staat de Slag om Vlaanderen tussen KAA Gent en Club Brugge op het programma. De ...

428
428

Meer sportnieuws