Historisch akkoord: SK Beveren terug in Belgisch profvoetbal

door
Historisch akkoord: SK Beveren terug in Belgisch profvoetbal

Waasland-Beveren wou vorig seizoen meteen meestrijden voor de promotie naar de Jupiler Pro League, maar moest uiteindelijk vrede nemen met de derde plaats in 1B. In de komende jaargang wil de club opnieuw een gooi doen naar 1A. En dat zal gebeuren onder een 'nieuwe' naam, zo keert SK Beveren terug in het Belgische profvoetbal.


KSK Beveren wist onder het stamnummer 2300 een mooi hoofdstuk aan de vaderlandse voetbalgeschiedenis toe te voegen. Denk bijvoorbeeld aan de succesjaren van begin deze eeuw met de vele Ivoriaanse spelers. Maar door financiële problemen werd in 2010 noodgedwongen gefuseerd met Red Star Waasland en zo ontstond Waasland-Beveren. De vzw KSK Beveren maakte dan weer een doorstart in de regionale reeksen. Maar maandag werd een akkoord gevonden wat opnieuw voor eenheid in het Beverse voetbal moet zorgen.

Concreet gaat Waasland-Beveren vanaf volgend seizoen in 1B aan de slag als SK Beveren. KSK Beveren blijft dan weer spelen in 1ste Provinciale Oost-Vlaanderen. Daarnaast zullen de twee ploegen ook hetzelfde logo krijgen en zal er nauw worden samengewerkt. "De clubs zullen voortaan een gedeeld gebruiksrecht hebben op de merkrechten van KSK Beveren, zodat de identiteit en geschiedenis van de Beverse voetbaltrots ten volle kan herleven in een zo breed mogelijke gemeenschap van supporters", klinkt het.

OVEREENKOMST VAN VIJF JAAR
Het 'historische akkoord' loopt voor vijf jaar, maar vormt normaal gezien niet het eindstation. "Dit traject wordt opgestart om de onafhankelijke clubs – met eigen ambities, waarden, visies en beleidsdoelstellingen – op organische en geleidelijke wijze dichter bij elkaar te brengen met als ultieme betrachting het Beverse voetbal opnieuw onder 1 vlag samen te brengen op de Freethiel, onder stamnummer 2300, met de historische kleuren en het historische logo van KSK Beveren."

LEES OOK: KV Kortrijk pakt winst tegen Seraing en kijkt omhoog in CPL

Beveren hoort thuis in 1A ...

Meest recent

Analist pakt Bounida aan: "Hij vergooit zijn eigen kansen"

Lange tijd was het crisis bij Ajax, maar nu kan de Nederlandse topclub terugblikken op een geweldige ...

9
9
Westerlo te zwaar gestraft? "Geel was genoeg"

Westerlo verbaasde vorige week door Anderlecht met 4-0 te kloppen en kwam zondag dicht bij een ...

29
29
Volgend ontslag in 1B: RWDM zet Frans op straat

In de Jupiler Pro League blijft het dit seizoen opvallend rustig qua ontslagen trainers. Nicky Hayen ...

28
28
Alonso voorlopig veilig: Real pakt zeer moeizame zege

De voorbije dagen speculeerde de Spaanse media druk over een mogelijk ontslag van Xabi Alonso bij ...

11
11
Wéér een ontgoocheling: Fink reageert op ontslaggeruchten

KRC Genk blijft op de sukkel. Zondag werd er tegen Westerlo wel een einde gemaakt aan de reeks van ...

181
181
Union struikelt weer: harde woorden bij Hubert

Union lijkt even in een dipje te zitten. De landskampioen denderde aanvankelijk door de competitie ...

110
110
'Stevige blessuredomper voor Club Brugge'

Club Brugge liet zondag na een zeer woelige week de rust weer wat terugkeren met een ruime zege. Op ...

291
291
Net geen droomdebuut voor Cornelis: "Natuurlijk ontgoocheld"

Bij Charleroi beleefden ze een woelige week met het plotse vertrek van Rik De Mil naar AA Gent. ...

33
33
'KV Mechelen dreigt smaakmaker in januari te verliezen'

KV Mechelen blijft dit seizoen hoge ogen gooien in de Jupiler Pro League. Malinwa pakte dit weekend ...

280
280
Fink onder zware druk ondanks late redding tegen Westerlo

Een strijdvaardig Westerlo leek vanavond lange tijd op weg naar een zege in de Cegeka Arena. De ...

207
207
Leko blikt vooruit naar dé clash met AA Gent

Na 46 minuten leek Club Brugge op weg naar een héél moeilijke match. Het stond 1-0 ...

306
306
Union ziet cruciale zege verdampen door pijnlijke blunder

Union leek lange tijd op weg naar een nieuwe zege tegen Sporting Charleroi, maar gaf die in de ...

123
123
Langer bij Antwerp? Van den Bosch geeft update

Royal Antwerp FC moet komende zomer weer spelers gaan verkopen, zoals elke Belgische club. De Great ...

194
194
Tzolis haalt opgelucht adem: "Moeilijke periode"

Bij Club Brugge speelden ze een enorm zwakke eerste helft op het veld van FCV Dender. Gelukkig voor ...

124
124
Vrancken verklaart waar het misliep tegen Anderlecht

STVV verloor zaterdagavond kansloos op het veld van RSC Anderlecht, ook al was het amper 2-1. ...

156
156
Kompany blameert zich met Bayern tegen hekkensluiter

Bayern München kon na de nederlaag van RB Leipzig alweer een geweldige zaak doen in de ...

169
169
Spelers AA Gent delen sneer uit aan Ivan Leko

Ivan Leko verliet AA Gent deze week via de achterdeur. De coach onderhandelde met Club Brugge en ...

642
642
Supersub Vermant verklapt: 'Dít zei Leko tijdens de rust'

Ivan Leko heeft zijn eerste competitiewedstrijd sinds zijn terugkeer als hoofdcoach van Club Brugge ...

659
659
Laatste kans: Fink verrast met basiself in must-win

KRC Genk staat zondagavond onder een enorme druk voor het bezoek van KVC Westerlo. Loopt het opnieuw ...

50
50
Antwerp blijft verbazen: "Dit hield niemand voor mogelijk"

Vlak na de heenronde van de reguliere competitie, was Antwerp FC nog op sterven na dood. Maar ...

304
304
Nieuwe baaldag voor De Roeck, spektakel op Daknam in CPL

Op Daknam zorgden Lokeren en Jong Genk voor spektakel in de Challenger Pro League. De Oost-Vlaamse ...

108
108
Eerste succes voor Leko: Club walst na rust over Dender

Ivan Leko heeft zijn eerste overwinning als nieuwbakken coach van Club Brugge te pakken. Blauw-Zwart ...

195
195
De Mil trekt conclusie na mislukt AA Gent-debuut

Op enkele dagen tijd mogen uiteraard geen mirakels verwacht worden, maar het is duidelijk dat Rik De ...

163
163
Doku-loos City pakt gouden punten, Tielemans wéér belangrijk

In de Engelse Premier League hebben de achtervolgers van leider Arsenal FC geen steken laten vallen. ...

52
52
Club ziet af op Dender: 'zwakke schakel' krijgt volle laag

Na alle commotie van de voorbije dagen, wou Club Brugge zondagnamiddag absoluut een goed resultaat ...

283
283

Meer sportnieuws