Historisch akkoord: SK Beveren terug in Belgisch profvoetbal

171 stemmen
Historisch akkoord: SK Beveren terug in Belgisch profvoetbal

Waasland-Beveren wou vorig seizoen meteen meestrijden voor de promotie naar de Jupiler Pro League, maar moest uiteindelijk vrede nemen met de derde plaats in 1B. In de komende jaargang wil de club opnieuw een gooi doen naar 1A. En dat zal gebeuren onder een 'nieuwe' naam, zo keert SK Beveren terug in het Belgische profvoetbal.


KSK Beveren wist onder het stamnummer 2300 een mooi hoofdstuk aan de vaderlandse voetbalgeschiedenis toe te voegen. Denk bijvoorbeeld aan de succesjaren van begin deze eeuw met de vele Ivoriaanse spelers. Maar door financiële problemen werd in 2010 noodgedwongen gefuseerd met Red Star Waasland en zo ontstond Waasland-Beveren. De vzw KSK Beveren maakte dan weer een doorstart in de regionale reeksen. Maar maandag werd een akkoord gevonden wat opnieuw voor eenheid in het Beverse voetbal moet zorgen.

Concreet gaat Waasland-Beveren vanaf volgend seizoen in 1B aan de slag als SK Beveren. KSK Beveren blijft dan weer spelen in 1ste Provinciale Oost-Vlaanderen. Daarnaast zullen de twee ploegen ook hetzelfde logo krijgen en zal er nauw worden samengewerkt. "De clubs zullen voortaan een gedeeld gebruiksrecht hebben op de merkrechten van KSK Beveren, zodat de identiteit en geschiedenis van de Beverse voetbaltrots ten volle kan herleven in een zo breed mogelijke gemeenschap van supporters", klinkt het.

OVEREENKOMST VAN VIJF JAAR
Het 'historische akkoord' loopt voor vijf jaar, maar vormt normaal gezien niet het eindstation. "Dit traject wordt opgestart om de onafhankelijke clubs – met eigen ambities, waarden, visies en beleidsdoelstellingen – op organische en geleidelijke wijze dichter bij elkaar te brengen met als ultieme betrachting het Beverse voetbal opnieuw onder 1 vlag samen te brengen op de Freethiel, onder stamnummer 2300, met de historische kleuren en het historische logo van KSK Beveren."

LEES OOK: 'SK Beveren pakt uit met ex-speler van Arsenal'

Beveren hoort thuis in 1A ...

Meest recent

'Vuurwerk bij Club: Sommer binnen, drie knaltransfers in pijplijn'

Club Brugge beleefde een vrij kalme zomermercatot tot dusver, maar begint nu toch onder stoom te ...

9
9
Nieuwe bondscoach België? 'Mannaert neigt duidelijke richting op'

De Belgische WK-delegatie is opnieuw geland op eigen bodem. De spelers kunnen nu op vakantie na een ...

64
64
Standard slikt stevige transferdomper

Standard beleeft een zeer drukke transferzomer. Zowel aan inkomende als uitgaande zijde beweegt er ...

44
44
Boskamp scherp voor Courtois: "Vond ik maar raar"

De uitschakeling van de Rode Duivels op het WK zindert twee dagen later nog steeds na. De manier ...

138
138
'Stroomversnelling op komst in dossiers Trossard én Tzolis'

Het WK is in zijn eindfase beland en dat betekent dat de transfermarkt stilaan onder stoom kan ...

122
122
'Straffe stoot: zo wist Club Sommer te overtuigen'

Het heeft er alle schijn van dat Club Brugge in blijde verwachting is van zijn eerste echte ...

439
439
STVV-coach klopt op tafel: "Enkel dat mist nog"

Bij STVV moeten ze deze zomer een nieuwe start nemen na een topseizoen. Succescoach Wouter Vrancken ...

96
96
Ciman ziet zeer gunstig teken voor toekomst Rode Duivels

Het WK zit erop voor de Rode Duivels, nadat ze vrijdag in de kwartfinale strandden tegen Spanje. ...

139
139
'Club is helemaal los: Sommer én piepjonge spits binnen'

Bij Club Brugge komt de mercato deze zomer wat trager op gang dan gebruikelijk. Doorgaan is ...

468
468
'Club strijd met Ajax om nieuwe Scandinavische slag'

Bij Club Brugge lijkt er stilte voor de storm te heersen op het vlak van transfers. Met Cheveyo ...

233
233
'Genk verbaast met aanwinst van 10 miljoen'

Het is voor KRC Genk een woelige zomer. Het verloor met Nicky Hayen plots zijn trainer en moest dus ...

412
412
'Topclub zet Lucas Stassin op verlanglijstje'

Lucas Stassin is op zoek naar een nieuwe club. De Belgische aanvaller wil terug op het hoogste ...

98
98
'KRC Genk heeft verrassende opvolger Hayen bijna beet'

KRC Genk zag Nicky Hayen naar Burnley vertrekken. De Engelsen betaalden één miljoen ...

535
535
‘Club Brugge vangt grote vis: WK-held moet komen’

Club Brugge wil toeslaan op de transfermarkt. Blauw-zwart heeft een opvallende WK-held in het vizier ...

1018
1018
Bosz looft Belg: "Kan zijn seizoen worden bij PSV"

PSV heeft een grote traditie van Belgische spelers. De Nederlandse landskampioen lijkt op weg om een ...

82
82
Vanderhaeghe en Van der Elst maken rapport van Garcia

Rudi Garcia deed het goed als bondscoach van de Rode Duivels op het WK. Daar kan niémand ...

313
313
'SK Beveren pakt uit met ex-speler van Arsenal'

SK Beveren was voorlopig niet echt actief op de transfermarkt, maar daar komt verandering in. ...

137
137
Herman Brusselmans haalt vernietigend uit naar Rode Duivels

Waar heel wat supporters nog met gemengde gevoelens terugblikken op het WK van de Rode Duivels, laat ...

338
338
'Recorddeal krijgt vorm: grote doorbraak rond Karetsas'

Ligt de toekomst van Konstaninos Karetsas in de Bundesliga? Volgens de laatste berichten heeft de ...

206
206
'Transferakkoord bereikt: Trossard kiest opvallend avontuur'

Leandro Trossard kan terugblikken op een geslaagd WK 2026. Maar alvorens hij vakantie neemt na een ...

327
327
"Dé ontgoocheling van WK" - Rode Duivel krijgt volle laag

Het wereldkampioenschap van de Rode Duivels is gestrand in de kwartfinales. En dus worden volop ...

503
503
Rudi Garcia weg als bondscoach? Pijnlijke details duiken op

Nu het wereldkampioenschap erop zit voor de Rode Duivels, kan de KBVB een evaluatie maken van het ...

949
949
De Ketelaere verovert opnieuw alle Belgische harten

Enkele dagen na de uitschakeling op het WK laat Charles De Ketelaere opnieuw van zich horen. Niet ...

302
302
Standard doet weer zaken in JPL, Charleroi shopt in CPL

Binnen minder dan een maand is het weer zover, dan trekt het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League ...

209
209
'Nieuwe flankaanvaller Club: vizier op Brazilië gericht'

Club Brugge wil de selectie van coach Ivan Leko in de komende weken versterken met enkele directe ...

604
604

Meer sportnieuws