Historisch akkoord: SK Beveren terug in Belgisch profvoetbal

171 stemmen
Historisch akkoord: SK Beveren terug in Belgisch profvoetbal

Waasland-Beveren wou vorig seizoen meteen meestrijden voor de promotie naar de Jupiler Pro League, maar moest uiteindelijk vrede nemen met de derde plaats in 1B. In de komende jaargang wil de club opnieuw een gooi doen naar 1A. En dat zal gebeuren onder een 'nieuwe' naam, zo keert SK Beveren terug in het Belgische profvoetbal.


KSK Beveren wist onder het stamnummer 2300 een mooi hoofdstuk aan de vaderlandse voetbalgeschiedenis toe te voegen. Denk bijvoorbeeld aan de succesjaren van begin deze eeuw met de vele Ivoriaanse spelers. Maar door financiële problemen werd in 2010 noodgedwongen gefuseerd met Red Star Waasland en zo ontstond Waasland-Beveren. De vzw KSK Beveren maakte dan weer een doorstart in de regionale reeksen. Maar maandag werd een akkoord gevonden wat opnieuw voor eenheid in het Beverse voetbal moet zorgen.

Concreet gaat Waasland-Beveren vanaf volgend seizoen in 1B aan de slag als SK Beveren. KSK Beveren blijft dan weer spelen in 1ste Provinciale Oost-Vlaanderen. Daarnaast zullen de twee ploegen ook hetzelfde logo krijgen en zal er nauw worden samengewerkt. "De clubs zullen voortaan een gedeeld gebruiksrecht hebben op de merkrechten van KSK Beveren, zodat de identiteit en geschiedenis van de Beverse voetbaltrots ten volle kan herleven in een zo breed mogelijke gemeenschap van supporters", klinkt het.

OVEREENKOMST VAN VIJF JAAR
Het 'historische akkoord' loopt voor vijf jaar, maar vormt normaal gezien niet het eindstation. "Dit traject wordt opgestart om de onafhankelijke clubs – met eigen ambities, waarden, visies en beleidsdoelstellingen – op organische en geleidelijke wijze dichter bij elkaar te brengen met als ultieme betrachting het Beverse voetbal opnieuw onder 1 vlag samen te brengen op de Freethiel, onder stamnummer 2300, met de historische kleuren en het historische logo van KSK Beveren."

LEES OOK: Beveren neemt afscheid van drie spelers

Beveren hoort thuis in 1A ...

Meest recent

'Rode Duivels krijgen belangrijk nieuws na brand'

De Rode Duivels zagen hun voorbereiding op het WK dinsdag opgeschrikt worden. Een stevige brand ...

2
2
Werk voor De Condé: Genkse transferprioriteit aangereikt

KRC Genk kan nog een Europees ticket pakken als het in de barrages AA Gent klopt, maar al bij al is ...

17
17
Lukaku neemt laatste twijfels over toekomst weg

Romelu Lukaku doet er alles aan om in topvorm op het WK te verschijnen na een verloren seizoen. Hij ...

24
24
'Charleroi neemt verrassende trainersbeslissing'

Verschillende eersteklassers zijn nog op zoek naar een trainer voor volgend seizoen. Charleroi is ...

29
29
Mignolet onthult: dit wordt zijn functie bij de KBVB

Simon Mignolet is niet langer profvoetballer. Zondag zette de 38-jarige doelman een punt achter zijn ...

72
72
'Bondsparket bezorgt Hazard nieuwe mokerslag'

Anderlecht beleefde vorig weekend een uiterst pijnlijk seizoenseinde, maar voor niemand was die ...

83
83
AA Gent legt revelatie langer onder contract

AA Gent kan zijn seizoen nog afsluiten met een Europees ticket en dat zou een opsteker zijn voor de ...

45
45
Droom El Ouahdi komt uit: Marokko met veel bekenden naar WK

KRC Genk moet straks in de Europese barrages tegen AA Gent al de nodige WK-gangers missen. Na ...

110
110
'Anderlecht vecht met Ajax om nieuwe parel'

Paars-Wit heeft héél veel talent rondlopen op Neerpede. De komende jaren mogen de fans ...

260
260
Standard verwent fans met galamatch tegen Europese topclub

Standard greep voor het zoveelste jaar op rij naast een Europese ticket. De slapende reus werd even ...

119
119
Opvolger Vrancken: STVV-fans hebben één grote voorkeur

Wouter Vrancken besloot om er de brui aan te geven bij STVV. Stoppen op een hoogtepunt, wat wel te ...

191
191
Fans van Anderlecht willen maar één man als coach

Jérémy Taravel gaat komend seizoen niet meer de hoofdtrainer zijn van RSC Anderlecht. ...

830
830
Sporting Hasselt strikt voormalige speler van Union SG

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Challenger Pro League en het is duidelijk dat er ...

70
70
Anderlecht slaat toe met twee nieuwe contracten

We haalden al aan dat RSC Anderlecht weer meer gaat inzetten op ervaren spelers, zoals onder Jesper ...

225
225
Nazi-groet bij Club Brugge: bondsparket velt verdict

Club Brugge verkeert in een roes sinds het zich in Mechelen tot landskampioen kroonde. Het feest ...

308
308
'Here we go: Antwerp dokt voor eerste zomeraanwinst'

Antwerp sloot een teleurstellend seizoen afgelopen weekend af op de elfde plaats in het klassement. ...

337
337
Verhaeghe laat geen traan om titelheld: ‘Ander en beter’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter de schermen is er opnieuw een harde keuze ...

790
790
'Verhaeghe verklapt volgende toptransfer Club Brugge'

Het succes eist straks wellicht opnieuw zijn tol bij Club Brugge, want behalve meubelstukken Brandon ...

674
674
Lukaku geeft gouden raad aan De Cat: "Doe zoals Doku"

De pijnlijke nederlaag tegen Union betekent wellicht een afscheid in mineur voor Nathan De Cat, die ...

479
479
Sam Kerkhofs & Rik Verheye clashen: Frustraties borrelen op

Het seizoen van Sporting Hasselt werd een ware emotionele en sportieve rollercoaster. De Limburgers ...

188
188
'Bliksemvertrek Tresoldi: Club Brugge hakt knoop door'

Het succes van Club Brugge heeft vele vaders, maar samen met Christos Tzolis en Hans Vanaken is ...

600
600
Antwerp in rouw: 21-jarige ex-speler plots overleden

De voetbalwereld is zopas opgeschrikt door een dramatisch bericht. Verschillende kanalen melden ...

0
0
'Club Brugge kan cashen: Tzolis flirt met grootmacht'

Voorlopig durft hij een derde seizoen bij Club Brugge nog altijd niet volledig uit te sluiten, maar ...

285
285
‘Union flikt het weer: boomlange verdediger is binnen’

Union SG heeft de afgelopen jaren bewezen over een briljante transferstrategie te beschikken. De ...

261
261
Paleisrevolutie Club: Madou verduidelijkt na Rigaux

Devy Rigaux is officieel van Club Brugge naar Feyenoord. De beleidsbepaler was een belangrijke ...

221
221

Meer sportnieuws