OH Leuven heeft opvolger Mercier al beet

door
OH Leuven heeft opvolger Mercier al beet

Met vier doelpunten en vooral maar liefst 14 assists heeft Xavier Mercier alweer een prima seizoen achter de rug. In totaal zit de 32-jarige Fransman nu aan respectievelijk 18 en 39 stuks in 98 optredens voor OH Leuven. Bijzonder fraaie cijfers, waar mogelijk geen vervolg meer aan wordt gebreid. Naar verluidt staat Mercier namelijk op het punt om Den Dreef te verlaten.


Niet gevreesd echter, want om zijn schoenen te vullen heeft OHL nu al een volgende potentiële smaakmaker op het middenveld te pakken. Via de officiële clubkanalen maakten de Leuvenaars vrijdag immers eindelijk de komst van Raphael Holzhauser bekend. Sinds de 29-jarige Oostenrijker enkele weken geleden werd gespot op restaurant met OHL-coach Marc Brys was het al duidelijk dat een overstap in de maak was.

Nu is de kogel dus ook definitief door de kerk. Holzhauser maakte de voorbije jaren indruk bij Beerschot. Vooral in zijn eerste seizoen op het hoogste niveau was de linkspoot niet te stoppen. Holzhauser tikte toen af op 16 goals en evenveel assists, wat hem bijna zelfs de Gouden Schoen opleverde. Na een iets mindere campagne trekt hij de deur van het Kiel achter zich dicht met 27 treffers en 33 assists in 98 wedstrijden achter zijn naam.

BESTE IN BELGIË
Brys is alvast verheugd Holzhauser en diens kwaliteiten aan zijn kern toe te kunnen voegen.. "Raphael is een van de beste voetballers op de Belgische velden. Hij bewees de afgelopen jaren consistent dat hij belangrijk en beslissend kan zijn", klinkt het onder meer op de clubwebsite. De tweevoudig international komt transfervrij over van degradant Beerschot en zette zijn kribbel onder een contract tot medio 2024 in Leuven. 

LEES OOK: 'OHL gaat transferstrijd aan met Athletic Bilbao'

🚀 FC Olympia Beerschot Wilrijk-fans lezen nu:

Pro League in paniek: vlammend statement AA Gent
Pro League in paniek: vlammend statement AA Gent
520

Wie is volgens u beter?

Meest recent

Van der Elst tip Garcia: "Hem als nummer 1 in de spits"

Volgende week vrijdag maakt Rudi Garcia zijn WK-selectie bekend. Franky Van der Elst oordeelde over ...

27
27
'Arne Engels gewild: interesse groeit razendsnel'

Arne Engels is een speler die deze zomer wellicht weer van club gaat veranderen. De voormalige ...

13
13
Anderlecht voor moeilijke keuze: twee talenten weg?

RSCA Futures kende een degelijk seizoen. Er waren enkele Belgische talenten die doorbraken, maar de ...

128
128
Conte en Lukaku in gesprek: details lekken uit

Romelu Lukaku is terug bij Napoli na zijn revalidatie in België. Hij ging daar meteen een ...

107
107
'Onrust bij Genk: drie spelers willen weg?'

Bij Racing Genk gaat er in de zomer wel het een en ander gebeuren. De Limburgers zullen ongetwijfeld ...

214
214
Trossard krijgt lof: Engelse media onder de indruk

Arsenal trekt naar de finale van de Champions League na de zege tegen Atlético Madrid. ...

71
71
Gert Verheyen overvallen door emoties na onverwacht nieuws

Een onverwacht moment rond Gert Verheyen heeft voor heel wat beroering gezorgd bij supporters. ...

206
206
Kompany verovert het voetbal: "FIFA of UEFA leiden"

Vincent Kompany was een topper als speler en ook als coach. We haalden al aan dat hij de grootste ...

40
40
'Schoonmaak KRC Genk: twee ervaren pionnen op de wip'

Bij KRC Genk gaan ze in de zomer toch wel wat spelers van de hand doen. De Limburgers zullen enkele ...

251
251
'Vertrek Rigaux concreet: Verhaeghe neemt standpunt in'

Moet Club Brugge weldra zijn sportieve leiding opnieuw herschikken? Die kans is behoorlijk groot. ...

381
381
'Anderlecht davert: Sibierski zorgt voor aardverschuiving'

RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe sportief directeur nu ook officieel beet. Zoals verwacht werd ...

484
484
Toekomst Kompany: sterke man Bayern doet straffe uitspraak

Vincent Kompany kan dinsdagavond geschiedenis schrijven als coach van Bayern München als hij ...

113
113
'Leegloop STVV: eerste grote vertrekker staat al klaar'

STVV is bezig aan droomseizoen en is ondertussen zelfs verzekerd van een Europees ticket. Desondanks ...

199
199
Ruben Van Gucht diep geraakt door overlijden Hans Otten

Het nieuws over het overlijden van Hans Otten heeft velen diep geraakt, en ook Ruben Van Gucht bleef ...

23
23
'Kassa kassa bij Club: Juventus klopt aan voor topdeal'

Club Brugge zal komende zomer verschillende sterkhouders zien vertrekken. En daarvoor neemt het ...

343
343
Club Brugge-killer in vizier: Anderlecht ruikt gratis stunt

Anderlecht kijkt naar Frankrijk om zijn aanval te versterken. De Brusselaars zien een jonge ...

300
300
Grote bron van ergernis Genk-bestuur: zware gevolgen in PO's

KRC Genk slikte afgelopen weekend een zware opdoffer en verloor in de Europe Play-Offs op Charleroi ...

301
301
Spanje spreekt schande: geurtje aan finaleticket Arsenal

De eerste finalist in de Champions League is bekend. Arsenal FC won dinsdagavond met het kleinste ...

220
220
'Taravel onder druk: groot slachtoffer voor bekerfinale'

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor een cruciaal tweeluik. Aanstaande zondag staat in de ...

390
390
Doorgestuurd bij RSCA: "Ajax en PSV mogen aankloppen"

Ismaël Baouf kende een fantastisch seizoen bij Cambuur. Zij promoveerden naar de Eredivisie en ...

85
85
Anderlecht heeft groot bekernieuws voor de fans

RSC Anderlecht speelt volgende week de bekerfinale tegen Union SG. De Brusselaars hopen dat de derde ...

123
123
Pakken JPL-clubs uit met doorgestuurde RSCA-sensatie?

Bij RSC Anderlecht maakten ze het afgelopen anderhalf jaar héél veel verkeerde keuzes. ...

124
124
Arsenal naar Champions League-finale na zenuwslopende partij

Vanavond stond in de Champions League de terugwedstrijd van de halve finale tussen Arsenal en ...

65
65
Weergaloos STVV is ‘hot’: "Wie van hen gaat blijven?"

STVV kent een van de beste seizoenen uit zijn geschiedenis. De Truienaars zijn dit jaar veruit de ...

123
123
Patro met straffe prestatie: "We zijn er heel fier op"

Patro Eisden kende alweer een sterk seizoen. Het stond weer in de Promotion Play-Offs, maar daar was ...

102
102

Meer sportnieuws