Cyriel Dessers geeft Genk knallende koppijn

381 stemmen
Cyriel Dessers geeft Genk knallende koppijn

De deadline is verstreken: Cyriel Dessers trekt dan toch niet definitief naar Feyenoord. Dat lieten de Rotterdammers, die hem het afgelopen jaar met succes huurden, intussen officieel weten aan KRC Genk. Daar mag men de spits binnenkort dus terug op het oefenveld verwachten, al is het nog maar de vraag of hij wel een toekomst heeft in de Cegeka Arena. Een pittig dilemma dringt zich op. Niet alleen voor de Limburgers, maar ook voor Dessers zelf.


Een ultieme poging van Feyenoord om Dessers alsnog te overtuigen draaide op niks uit. Nochtans leken beide partijen doodgraag met elkaar verder te willen. Dankzij zijn 21 doelpunten in 47 optredens voor de Rotterdammers, met vooral een glansrol op weg naar de finale van de Conference League, groeide het 27-jarige speerpunt het voorbije seizoen tenslotte uit tot meer dan zomaar een cultheld in de Kuip. Zelf voelde Dessers zich daar na een mindere periode in eigen land ook opnieuw uitstekend in zijn vel. De vertrouwde omgeving bij onze noorderburen, waar hij voorheen reeds uitblonk bij NAC, Utrecht en vooral Heracles, deed hem zichtbaar deugd. Bovendien beschikte Feyenoord over een aankoopoptie van vier miljoen, een schappelijke som. Niks leek een permanente overstap dan ook in de weg te staan.

WARM WEERZIEN
Het nummer drie in de Eredivisie, op financieel vlak al langer in lastig vaarwater, moest enkel nog even zoeken naar de benodigde centen. Eens die bij elkaar waren gescharreld, leek het slechts een kwestie van tijd vooraleer alle handtekeningen waren gezet. Tot er plots een kink in de kabel kwam. Feyenoord bleek immers niet in staat om te voldoen aan Dessers zijn hoge looneisen, die het totaalpakket zouden opkrikken tot ruim tien miljoen. De tweevoudig Nigeriaans international, in Genk nog onder contract tot medio 2024, strijkt daar blijkbaar dus toch een aardig salaris op. Als co-topschutter in Nederland werd Dessers twee jaar geleden dan ook in huis gehaald als een absolute toptransfer. Genk legde toen zelf vier miljoen op tafel voor de goalgetter, die nadien de concurrentiestrijd verloor van Paul Onuachu.



Toch zullen de Limburgers zich hun investering niet per se beklagen, noch erom malen dat Dessers in Rotterdam geen akkoord bereikte. Nochtans kon Genk haar geld zo meteen alweer terugverdienen. Dimitri de Condé, een zelfverklaard fan van het eerste uur, hield de deur evenwel altijd open voor een terugkeer. Ondanks zijn matig rapport in Genk, met acht treffers en vijf assists in 40 optredens, gelooft het Head of Football namelijk nog steeds volop in diens kwaliteiten. Zijn sterke prestaties in de Kuip sterken hem uiteraard in die overtuiging. "Cyriel zal in de voorbereiding opnieuw aansluiten bij KRC Genk. We kijken alvast uit naar het warm weerzien in Blauw-Wit", klonk het woensdag alleszins op de clubwebsite. Een scenario waar Dessers zelf in recente interviews evenmin zijn neus voor ophaalde.

VRIJE BAAN
Sinds hij tijdelijk werd doorgestuurd is er tenslotte veel veranderd in de Cegeka Arena, waar bij Dessers zijn aankomst Hannes Wolf nog de plak zwaaide. Het lijkt haast een eeuwigheid geleden. Nadat het ook onder Jess Thorup en John van den Brom niet bepaald wou vlotten, passeerde inmiddels tevens Bernd Storck de revue. Met kersvers T1 Wouter Vrancken, wiens aanpak op het eerste gezicht wel past bij het voormalig jeugdproduct van OH Leuven, zou het daarentegen wel eens prima kunnen matchen. Bovendien ligt een basisplaats voor het grijpen. Hoewel dat vorige zomer eveneens het geval leek, en hij toen uiteindelijk toch gewoon op post bleef, is Onuachu nu immers echt wel toe aan een transfer. Zo lovend hij zich telkens uitliet over Dessers, zo vernietigend was De Condé dan weer voor Iké Ugbo.



Voor hem lijkt de deur dan ook onherroepelijk gesloten na zijn uitleenbeurt aan Troyes, wat maakt dat de spoeling voorin momenteel uiterst dun oogt. Rekening houdend met een vertrek van Onuachu heeft Vrancken voorlopig enkel jonkie András Németh voorhanden als nummer negen. Daarom mag er diep in de punt sowieso nog wel wat bij. Door simpelweg Dessers weer in de armen sluiten mag De Condé een van de voornaamste prioriteiten op zijn lijstje reeds schrappen en moet hij louter nog op zoek naar een alternatief. Einde verhaal, zou je dus denken, al liggen de kaarten toch net iets ingewikkelder. Genk kan er per slot van rekening ook voor opteren om alsnog te cashen op de spits. Naar verluidt zijn andere gegadigden in het buitenland bereid om verder te gaan dan Feyenoord voor zijn handtekening.

VRAAG VOOR VRANCKEN
Niet alleen zouden zij tegemoet willen komen aan Dessers zijn persoonlijke eisen, ook voor Genk komt er zo mogelijk nog een lucratiever aanbod op tafel. Aan interesse alvast geen gebrek, een troef die De Condé kan uitspelen om het onderste uit de kan te slepen. Zelf heeft hij dan wel geen twijfels bij Dessers, diens profiel leunt toch niet bepaald aan tegen dat van Onuachu. Anders dan de all-round targetman is de eerste Conference League-topschutter aller tijden niet het type om het volledige gewicht van de aanval te dragen, noch een garantie om diens immense productie te evenaren. Dessers overschreed zopas voor het eerst de kaap van 20 doelpunten op het hoogste niveau, voor Onuachu een zogenaamd 'minder' jaar. Hoe zeker zijn de Limburgers ervan dat Vrancken hem optimaal kan laten renderen?



Dan is langs de kassa passeren misschien een betere optie, al mogen de verwachtingen op dat gebied  niet te hoog liggen. Dubbele cijfers zitten er wellicht niet in, anders had Feyenoord wel toegeslagen. De Rotterdammers, die veel te lang draalden vooraleer de onderhandelingen aan te knopen, hadden evenwel slechts recht op 60 procent van het transferbedrag indien ze Dessers direct terug van de hand zouden doen. Vermits die transactie niet als winstgevend werd beschouwd in de Kuip, kunnen we er dus vanuit gaan dat het plafond lager ligt dan een tiental miljoen. Desalniettemin geld dat Genk goed zou kunnen gebruiken. Tenzij de kaart van Dessers voortaan voluit getrokken wordt, lijkt verkopen dan misschien toch geen verkeerde oplossing. Zelf zegt hij daar trouwens ook geen 'neen' tegen.

PROEFPERIODE
Hoewel hij een nieuwe kans in Genk best ziet zitten, en niet meteen keet zal schoppen als hem een transfer wordt ontzegd, staat Dessers er namelijk tevens voor open om andere lucht op te snuiven. Zijn topjaar verzilveren met een fraaie transfer dus, liefst zowel op sportief als financieel vlak. Per slot van rekening zou het zomaar wel eens zijn laatste kans zullen zijn om zulk een sprong nog te wagen. Eens er een dergelijk bod in de bus valt een stevig dilemma voor beide partijen, al hoeft de knoop nog niet direct worden doorgehakt. Zoals vermeld is het de bedoeling dat Dessers straks de trainingen hervat in Genk, in de weken nadien zal zijn dossier ongetwijfeld meermaals geëvalueerd worden. Als de reünie tegenvalt, kunnen de wegen eind augustus nog steeds scheiden. Een proefperiode, zeg maar.



Tegen dan kan de belangstelling wel bekoeld en de jackpot alweer gaan vliegen zijn, maar ongetwijfeld blijft Dessers op heel wat lijstjes pronken. Wie weet zit er bij een vliegende start zelfs nog meer in. Een extra pluspunt om hem te houden is dan weer de afwezigheid van Nigeria op het WK in Qatar. Een zware belasting voor de internationals, zoals Genk de afgelopen jaren al mocht ondervinden. Tot slot nog dit: vervang Dessers zijn naam door een nobele onbekende met dezelfde adelbrieven, en iedereen in de Cegeka Arena zou laaiend enthousiast zijn over de aanstaande versterking. Afwachten dus of hij werkelijk opnieuw met een propere lei mag beginnen. Zo niet, wenkt een lucratieve transfer naar een topcompetitie. Niet slecht voor iemand die een jaar geleden bijna in de Spaanse tweede klasse voetbalde.

LEES OOK: Gent vs. Genk: Degryse tipt grote favoriet barrageduel

Genk kan Dessers volgens mij best ...

Meest recent

Hoefkens verrast iedereen met toekomstbesluit

Carl Hoefkens blikt terug op een bewogen seizoen. De trainer slaagde er niet in om NAC Breda opnieuw ...

16
16
Anderlecht hoopt: breken twee aanwinsten deze zomer door?

Bij RSC Anderlecht haalde men in het tijdperk veel kwantiteit, maar te weinig kwaliteit. Hoe staat ...

146
146
Taravel voorspelt grote toekomst voor RSCA-speler

Bij RSC Anderlecht zijn ze tevreden dat het seizoen voorbij is. De club kende vanaf het begin, via ...

105
105
'Drama voor Rode Duivels: sterkhouder mist WK-start'

Bondscoach Rudi Garcia begint toch met de nodige zorgen aan het WK. Romelu Lukaku topfit krijgen, ...

154
154
Standard of Antwerp? Wilmots duidelijk over Teuma

Waar speelt Teddy Teuma in het seizoen 2025/2026? De bijna 33-jarige middenvelder staat nog tot eind ...

104
104
'Anderlecht waagt zich aan levensgevaarlijke trainersgok'

Anderlecht is klaar voor een stevige gok op de trainersmarkt. Paars-wit heeft een aanbieding ...

240
240
"Vermeeren naar Club Brugge? Waarom niet?"

Waar speelt Arthur Vermeeren volgend seizoen? De jonge middenvelder maakte de afgelopen jaren niet ...

533
533
Deschacht komt met groot transfernieuws omtrent De Cat

RSC Anderlecht gaat Nathan De Cat verliezen. Dat staat zo goed als vast. Olivier Deschacht had in de ...

286
286
Patro Eisden verbaast België: “Onhoudbaar”

Patro Eisden is een club die de afgelopen drie seizoenen meestreed voor promotie naar de Jupiler Pro ...

59
59
Sibierski tevreden: Anderlecht toont wél ambitie

RSC Anderlecht is al even bezig met het voorbereiden van de zomermercato. Antoine Sibierski krijgt ...

247
247
'Barcelona volledig los: nieuwe transferbom vlak na Gordon'

FC Barcelona staat op punt een grote slag te slaan op de mercato. Volgens verschillende bronnen is ...

137
137
'Knoop doorgehakt: Club verliest eerste kampioenenspeler'

Club Brugge zal tijdens de zomermercato een aanzienlijk deel van zijn kampioenenploeg kwijtspelen. ...

495
495
Genk zwaar benadeeld: "Geen respect van Pro League"

KRC Genk strijdt aanstaande zondag tegen AA Gent voor het laatste Europese ticket. Maar de ...

417
417
Weer prijs voor Engeland: Palace pakt Conference League

Een week nadat Aston Villa de Europa League veroverde, heeft een Engelse club ook beslag gelegd op ...

78
78
Champions League: Club moet monsterlijke loting vrezen

Club Brugge kroonde zich voor de 20ste keer tot Belgisch landskampioen. Hierdoor mag het komend ...

290
290
'Barça zet mercato in de fik: Kompany perplex na 80M-deal'

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen en dus barst de transferperiode stilaan ...

112
112
De Cat-hype kop ingedrukt: "Potverdekke maar 20 matchen"

Nathan De Cat was één van opvallendste figuren van het voorbije seizoen in de Jupiler ...

520
520
Hete zomer Antwerp: Overmars krijgt cruciale transfertip

Antwerp FC heeft afgelopen weekend een punt gezet achter een tegenvallend seizoen. Het woord is nu ...

357
357
Belgische clubs alert: 'Pocognoli op straat bij Monaco'

Nu het seizoen in het clubvoetbal er nagenoeg opzit, kan de trainerscarrousel op toerental beginnen ...

208
208
"Bestaat niet meer" - trieste conclusie na seizoen Anderlecht

RSC Anderlecht heeft het seizoen afgesloten met een blamage op het veld van Union SG. Maar enkele ...

475
475
Pakkende woorden: Gündogan lucht hart over coach Kompany

Vincent Kompany heeft een uitstekend tweede seizoen als hoofdcoach van Bayern München achter de ...

278
278
‘Miljoenendeal in de maak: Club praat met oude bekende’

Club Brugge grijpt terug naar een transferdossier dat al langer op tafel ligt in Westkapelle. In ...

704
704
'D-Day voor Club Brugge: Stankovic krijgt duidelijkheid'

Club Brugge staat voor een bijzonder drukke zomer. Het zal wellicht weer heel wat smaakmakers ...

495
495
Hasi doet boekje open over ontslag bij Anderlecht

Bij Anderlecht is het een zeer woelig seizoen geweest, dat ook op een valse noot eindigde. Het greep ...

283
283
'Miljoenentransfer Antwerp: opvolger staat al klaar'

Antwerp beleefde een moeilijk seizoen. Met Stef Wils en Joseph Oosting werden alweer twee trainers ...

449
449

Meer sportnieuws