Oorzaak gekend voor afgekeurde goal Benzema

door
Oorzaak gekend voor afgekeurde goal Benzema

Real Madrid legde zaterdagavond beslag op de eindzege in de Champions League door in de finale met 1-0 te winnen van Liverpool FC. Het werd op zich een behoorlijk faire wedstrijd in het Stade de France. Al zorgde de wedstrijdleiding toch ook weer voor één discutabele fase.


In de eerste helft lag Real duidelijk onder. De Spanjaarden konden amper een goede kans bij mekaar voetballen, terwijl Liverpool de ene mogelijkheid na de andere creëerde. Maar vlak voor het einde van de eerste periode kon de Koninklijke dan toch toeslaan. Na een heet standje voor het doel van Alisson Becker, wist Karim Benzema de bal tegen de touwen te werken.

De lijnrechter gaf echter meteen aan dat het doelpunt afgekeurd moest worden wegens buitenspel. De beelden werden vervolgens minutenlang bekeken door de VAR en daar bleef men uiteindelijk bij het oordeel dat de treffer afgekeurd moest worden. Benzema bevond zich immers in buitenspelpositie toen de bal zijn richting opkwam. Maar uit de herhaling vanuit een andere hoek bleek dat de bal via een speler van Liverpool, Fabinho, bij hem belandde.

ONBEWUSTE DEVIATIE
Indien Benzema de bal bewust kreeg aangespeeld door een tegenstander, had het doelpunt ook moeten doorgaan. Volgens RTBF oordeelde de wedstrijdleiding echter dat Fabinho een 'save' beging. Hij raakte de bal dus onbewust in een poging om een actie onschadelijk te maken en daar kon Benzema vanuit buitenspelpositie profiteren. Volgens de huidige regelgeving werd het doelpunt dus terecht afgekeurd omdat het niet om een nieuwe fase ging. Raakte Fabinho de bal intentioneel, ging wél het om een nieuwe fase en zou het doelpunt geldig zijn geweest. Een opvallende regel, want in dit geval is het dus aan de VAR om te oordelen of een speler al dan niet bewust de bal raakt.

LEES OOK: Eerste United-blunder Lammens: opvallende reactie Roy Keane

Werd het doelpunt naar uw gevoel terecht afgekeurd?

Meest recent

'Superaanwinst Kompany: Bayern presenteert vijfjarig contract'

Bayern München bereidt zich momenteel voor op de gehypete terugmatch tegen Paris Saint-Germain ...

17
17
Paniek bij Union SG: “Nonchalance en onderschatting”

De titelstrijd heeft een wending gekregen afgelopen speeldag. Union SG ging onderuit tegen STVV en ...

62
62
Goots geeft Antwerp gouden transferraad: “Hem halen”

Royal Antwerp FC leek weer volop mee te doen voor winst in de Europe Play-Offs, maar afgelopen ...

79
79
Zeno Debast gaat viraal met ongeziene own-goal

Zeno Debast stond de afgelopen weken weer in de basis bij Sporting CP. Ook tegen Vitoria Guimaraes ...

47
47
Makelaar Lukaku dropt grote hint over toekomst

Waar ligt de toekomst van Romelu Lukaku? De aanvaller kampt dit seizoen met veel blessureleed en ook ...

99
99
‘Wéér jackpot Union SG: smaakmaker flirt met knaller’

Union SG heeft de leiding afgelopen speeldag afgegeven aan Club Brugge. De Brusselse club mist al ...

70
70
Nozawa slaat ferm op tafel bij Antwerp: “Mag nooit!”

Royal Antwerp FC ging afgelopen speeldag met de billen bloot tegen Standard Luik. Op de Bosuil werd ...

106
106
Doku briest ondanks glansrol: Rode Duivel in zak en as

Manchester City kreeg een uppercut in de Premier League. The Cityzens speelden 3-3 gelijk tegen ...

49
49
Noa Lang baart opzien met Lil Kleine: grote verrassing

Noa Lang heeft een verleden bij Club Brugge, maar nu maakt de aanvaller het mooie weer bij ...

33
33
KV Mechelen schiet recht in de roos: toptransfer

KV Mechelen boekte afgelopen speeldag een eerste overwinning in de Champions Play-Offs. Malinwa mag ...

185
185
Rudi Garcia opgelet: Real komt met Courtois-statement

Thibaut Courtois ligt in de lappenmand bij Real Madrid, maar de doelman lijkt op de weg terug. Ook ...

80
80
Klacht tegen DAZN: misleidende advertentie voor fans

DAZN is al een tijdje gespreksonderwerp nummer 1 in België. De streamingdienst kwam afgelopen ...

289
289
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht strijdt met rivaal, Club incasseert’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

346
346
Ronny Deila in vieze papieren: seksuele intimidatie

Ronny Deila zit in vieze papieren. De voormalige trainer van Standard Luik en Club Brugge nam in ...

95
95
Oosting krimpt ineen bij Antwerp: fans zijn het beu

Royal Antwerp FC kreeg afgelopen speeldag een pak slaag van jewelste tegen rechtstreekse concurrent ...

180
180
‘Club Brugge gaat vol voor knaltransfer van 15 miljoen euro’

De zomertransfer komt dichterbij en de clubs zijn al op zoek naar opportuniteiten op de ...

369
369
'Anderlecht gaat transferstrijd aan met Standard'

RSC Anderlecht gaat wellicht een linksachter aantrekken. De Brusselaars worden steeds vaker in ...

176
176
'Bommetje bij Antwerp: vertrekken twee sterke mannen?'

Royal Antwerp FC is een club op drift. Eigenaar Paul Gheysens zal dringend knopen moeten doorhakken ...

364
364
Butera verlaat Ajax: hapt één van deze drie JPL-clubs?

Bij RSC Anderlecht lieten ze de afgelopen jaren enkel talenten vertrekken. Dat pakte soms verkeerd ...

151
151
'Rigaux grijpt in: intens gesprek met Club-sterkhouder'

Club Brugge heeft de titelstrijd in de Champions' Play-Offs helemaal naar zich toe getrokken. Dat ...

369
369
'Consequenties bij Genk: transferrevolutie in de maak'

Mathematisch gezien blijft nog alles mogelijk, maar KRC Genk heeft het zichzelf knap lastig gemaakt ...

354
354
Club zoekt flankaanvaller: buitenkansje bij landgenoot?

Club Brugge zal tijdens de zomerse transferperiode verschillende aanwinsten aantrekken. Op het ...

313
313
'Komst Sibierski maakt eerste 'slachtoffer' bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe sportief verantwoordelijke beet. Maandag werd de Fransman Antoine ...

607
607
Discussie niet voorbij: fatale rode kaart Mac Allister onterecht?

Union SG heeft afgelopen weekend zijn koppositie in de Champions' Play-Offs te grabbel gegooid na ...

625
625
Boskamp laat fans achter met enorme brok in de keel

De afwezigheid van Jan Boskamp op televisie valt steeds meer op. De goedlachse Nederlander was ...

116
116

Meer sportnieuws