Vandenbempt ziet mooie kans voor Belgische clubs in Europa

door
Vandenbempt ziet mooie kans voor Belgische clubs in Europa

Bij aanvang van de Conference League waren er héél veel negatieve geluiden over dit nieuwe Europese toernooi. Onze redactie vond dat toen al een vreemde gedachtegang, zeker voor de Belgische clubs. De kans op Europees succes werd zo weer groter.


Feyenoord speelt de finale en is een inspiratiebron voor de Belgische ploegen. Dat is ook de mening van Peter Vandenbempt bij Sporza. "Het Europese avontuur van Feyenoord begon tegen Drita Gjilan uit de Kosovaarse competitie, dat was toen niet vanzelfsprekend. Je mag ook niet vergeten dat Roma in de groepsfase 6-1 ten onder ging tegen het Noorse Bodø/Glimt. Dit is wel een oproep aan Belgische clubs", gaat hij verder. "Stel je eens voor dat Gent de finale zou spelen in de plaats van Feyenoord. Dat zou een geweldige gebeurtenis zijn, of dat het nu de Conference League of een andere Europese beker is. Deze competitie opent perspectieven voor onze clubs."


De Belgische clubs boekten ook in het verleden hun grootste successen in het derde Europese toernooi. Bij de Beker der Bekerwinaars, oftewel Europacup II wisten de Belgische ploegen veel successen bij elkaar te spelen. In 1999 ging de competitie samen met de UEFA Cup, waardoor het onmogelijk werd om nog finales te halen voor de Belgische clubs. We maakten een overzicht van de finales in de EC II.
  • Anderlecht-West Ham United 4-2 (1976)
  • Hamburger SV-Anderlecht 2-0 (1977)
  • Anderlecht-Austria Wenen 4-0 (1978)
  • FC Barcelona-Standard 2-1 (1982)
  • KV Mechelen-Ajax 1-0 (1988)
  • Sampdoria-Anderlecht 2-0 na verlengingen (1990)
  • Parma-Antwerp 3-1 (1993)

LEES OOK: Antwerp in remonte-modus: De Mil kent horrordebuut

Gaat een Belgische club ooit nog een Europese finale spelen?

Meest recent

'Bliksemtransfer Marcus Rashford naar andere grootmacht'

Marcus Rashford staat nog onder contract bij Manchester United, maar dit seizoen speelt de Engelsman ...

8
8
Crisis bij Union: "Gelukkig pakken ze 6 op 15, anders..."

Alles blijft dit seizoen zeer dicht bij elkaar in de Jupiler Pro League. Aanvankelijk leken Union en ...

51
51
Ruben Van Gucht krijgt verdict dat nog lang zal nazinderen

Ruben Van Gucht kwam de voorbije maanden meermaals negatief in het nieuws door ernstige ...

37
37
'Neymar maakt gratis knaltransfer'

Begin 2025 keerde Neymar terug waar het voor hem allemaal begon. De intussen 33-jarige steraanvaller ...

45
45
Conte spreekt duidelijke taal over rentree Lukaku

Vier maanden lang stond Romelu Lukaku aan de kant, nadat hij in augustus tijdens een oefenwedstrijd ...

22
22
Bounida ondanks glansrol aangepakt: "Dat moet eruit"

Rayane Bounida moest in de laatste matchen van Ajax vrede nemen met een rol als invaller nadat hij ...

50
50
'Laatste twee sparringpartners Rode Duivels voor WK bekend'

De Rode Duivels weten sinds enkele weken waar ze volgende zomer aan toe zullen zijn op het WK. Ze ...

152
152
'AA Gent vs Club: soap eindigt met een sisser'

De laatste weken zit het er bovenarms op tussen AA Gent en Club Brugge. In de Arteveldestad zijn ze ...

305
305
'Renard heeft masterplan voor wintermercato'

Olivier Renard staat voor een zeer groot examen in januari. De sportieve baas zal moeten bewijzen ...

170
170
Union SG en Bormans verklaren: "Kost ons 100 miljoen euro"

Union SG lijkt ook dit seizoen weer een gooi te doen naar de landstitel in België. De ...

167
167
Anderlecht haalde slag niet thuis: “Ik had geen goed gevoel"

RSC Anderlecht onderging dit seizoen weer héél wat wijzigingen in het organigram. De ...

164
164
'FCV Dender droomt plots van miljoenendeal'

De Belgische clubs gaan in januari wellicht spelers moeten verkopen door de DAZN-saga. De bevroren ...

55
55
‘Genk vindt topcoach: Belgische klasbak stelt harde eisen’

KRC Genk zoekt rust na het ontslag van Thorsten Fink, maar de naam die nu de ronde doet belooft net ...

1296
1296
Leya Iseka (ex-Anderlecht) vindt eindelijk nieuwe club

Aaron Leya Iseka was ooit het grote spitsentalent van RSC Anderlecht, maar de grote doorbraak volgde ...

45
45
Parys euforisch: "Mijlpaal voor Belgisch voetbal"

OH Leuven heeft voetbalgeschiedenis geschreven. In een uitverkocht stadion verloor de vrouwenploeg ...

49
49
'Verschaeren neemt beslissing over RSCA-toekomst'

Yari Verschaeren staat voor cruciale weken en maanden. Wat brengt de toekomst voor de 24-jarige ...

330
330
‘Buitenkans voor JPL-topclubs? Neerpede-product op de markt’

De Belgische clubs gaan in januari op zoek naar versterking. Ze moeten daar toch vooral zoeken naar ...

135
135
Kindermans kiest deze 5 als zijn beste Neerpede-talenten

Jean Kindermans is nu aan de slag bij Royal Antwerp FC, maar hij werkte vele jaren voor RSC ...

200
200
Club Brugge speelt met vuur: "Moet je daarin meegaan?"

Club Brugge zorgde een dik week geleden voor een heuse schokgolf door Ivan Leko bij AA Gent weg te ...

247
247
Mbappé redt Real wééral, crisis bij Feyenoord compleet

Geen Europa en Champions League deze week, dus werd in het buitenland volop bekervoetbal afgewerkt. ...

53
53
Belgische voetbalgeschiedenis! OHL door in Womens' Champions League

OH Leuven heeft woensdag een knap stukje voetbalgeschiedenis geschreven. De landskampioen stoot als ...

212
212
Genk-bestuur onder vuur: "Dan klopt er toch iets niet"

KRC Genk nam afgelopen maandag zoals verwacht afscheid van Thorsten Fink. En dus moeten de ...

416
416
Competitiehervorming: Pro League hakt knoop definitief door

Volgend seizoen zullen er in de Belgische eerste klasse geen play-offs meer te zien zijn. Op de ...

907
907
Wat een reeks! Leider Beveren profiteert optimaal in CPL

SK Beveren heeft zich tot de grote winnaar van de midweekspeeldag in de Challenger Pro League ...

162
162
PSG pakt alwéér grote trofee: grote held na penalty's

Afgelopen zomer verloor Paris Saint-Germain nog de finale van het WK voor clubteams in de finale ...

47
47

Meer sportnieuws