'Standard pusht voor nieuwe coach: topkandidaat bekend'

215 stemmen
'Standard pusht voor nieuwe coach: topkandidaat bekend'

Standard heeft sportief gezien een ronduit dramatisch seizoen achter de rug. De gevallen topclub kwam op geen enkel moment in aanmerking voor de prijzen en dreigde zelfs een tijdje in degradatienood terecht te komen. Desondanks is er toch hoop voor de Luikenaars in zicht.


Zo kwam Standard onlangs in Noord-Amerikaanse handen terecht. De nieuwe eigenaars, de zogenaamde '777 Partners', willen de club weer doen aanknopen met de successen van weleer. Maar eerst zal er tabula rasa gemaakt worden. Met de 45-jarige Ier Fergal Harkin, die overkwam van Manchester City, werd alvast een nieuwe sportieve baas aangesteld. Voor hem wachten hem meteen enkele drukke weken.

Zo zal Harkin eerst een opvolger voor de ontslagen hoofdcoach Luka Elsner moeten aanstellen. Daarvoor worden verschillende pistes gevolgd. Eén daarvan is Ronny Deila. Deze 46-jarige Noor was vooral in eigen land actief, maar werkte tussen 2014 en 2016 als T1 bij Celtic Glasgow, waar hij onder meer de Schotse landstitel veroverde. Momenteel is Deila aan de slag bij New York City FC. En volgens La Dernière Heure is deze piste behoorlijk concreet.

SNEL DUIDELIJKHEID
De Waalse krant meldt dat de gesprekken met Deila nu al enkele dagen duren en dat de Noor weldra zijn antwoord zal geven. Hij heeft in New York wel nog een contract tot 2023 en die club zou hem ook graag behouden. Afwachten dus of Standard hem kan behouden. In ieder geval willen de nieuwe eigenaars niet te lang meer wachten. Tegen begin volgende week hoopt men de nieuwe trainer te kunnen voorstellen.

LEES OOK: 'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

🚀 Royal Standard de Liège-fans lezen nu:

'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'
306

Standard kan beter een coach pakken die de competitie kent ...

Meest recent

Optater Ronaldo en co: Congo stunt met historisch WK-punt

Het WK 2026 is met een flinke tegenvaller van start gegaan voor het Portugal van sterspeler ...

26
26
Outfit Garcia maakt tongen los: "Net een treinconducteur"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

53
53
Argentijnse pers komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

185
185
Na WK nieuwe nummer één? Lammens reageert duidelijk

De Rode Duivels begonnen hun WK met een ontgoocheling, want tegen Egypte hadden ze toch meer ...

29
29
AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Net als veel andere Belgische clubs zet AA Gent dezer dagen alsmaar meer in op jong talent. De ...

27
27
'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

343
343
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

87
87
'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

116
116
Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

148
148
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

809
809
Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord

Zulte Waregem maakt zich op voor zijn tweede seizoen terug in de Jupiler Pro League, nadat ze ...

68
68
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

195
195
'Bom op WK: Ivoriaanse speler opgepakt voor matchfixing'

Het WK is ondertussen enkele dagen ver en nu al krijgen we te kampen met de nodige controverses. Een ...

110
110
Rigaux heeft beet: icoon keert terug bij Feyenoord

Dévy Rigaux drukt meteen zijn stempel bij Feyenoord, enkele weken nadat de Belgische sportief ...

71
71
Bromance Ronaldo-Martinez: cijfers spreken boekdelen

Cristiano Ronaldo begint aan zijn zesde en laatste WK. CR7 is op zijn 41ste nog steeds een ...

33
33
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

KV Kortrijk begon als eerste met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Kerels gaan de komende ...

306
306
Congo wil stunten met speler met schimmig Anderlecht-verhaal

Congo trekt met heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League naar het WK. Van Chancel Mbemba tot ...

91
91
'Derde club meldt zich, Westerlo ruikt jackpot'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

64
64
'Antwerp gaat voor topdeal in de Serie A'

Royal Antwerp FC heeft nood aan heel wat versterking, want de ploeg is momenteel niet Jupiler Pro ...

228
228
'KRC Genk mikt hoog: pittige vraagprijs voor toptalent'

Bij KRC Genk hebben ze heel wat talent in de ploeg. De Limburgers krijgen dan ook veel telefoontjes ...

324
324
Sporting Hasselt pakt stevig uit met ervaren Belg

Het wordt uitkijken naar het nieuwe seizoen in de Challenger Pro League, waar met Sporting Hasselt ...

100
100
AA Gent weet waar het aan toe is in Conference League

AA Gent wist afgelopen seizoen op de valreep een Europees ticket te pakken. In de barrages tegen KRC ...

192
192
'Strijd om Engels is los: twee clubs duwen door'

Heel wat Belgen lijken deze zomer voor een toptransfer te staan. Dat geldt bijvoorbeeld ook voor ...

44
44
'Kort maar krachtig: voorbereidingsprogramma Club bekend'

Het WK is nog volop aan de gang, maar voor de meeste Belgische clubs is het stilaan tijd om de ...

278
278
'Doku hakt knoop over toekomst definitief door'

Van Jérémy Doku wordt er op dit WK veel verwacht. De flankaanvaller moet dé ...

79
79

Meer sportnieuws