'Kompany zorgt voor ergernis bij Anderlecht-bestuur'

door
'Kompany zorgt voor ergernis bij Anderlecht-bestuur'

De clubleiding van RSC Anderlecht maakt zich andermaal op voor een drukke transferzomer. Maar alvorens aan de spelersselectie gesleuteld kan worden, zal eerst een beslissing genomen moeten worden over coach Vincent Kompany. Zo zijn er de nodige twijfels opgedoken over diens toekomst in het Lotto Park.


Hoewel de resultaten vrij wisselvallig bleven, leek een vroegtijdig vertrek van Kompany lange tijd ondenkbaar. Maar enkele weken geleden werd hij plots gelinkt aan een overstap naar Burnley FC. Nu die club gedegradeerd is uit de Premier League, lijkt dat geen optie meer. En toch blijft er onzekerheid heersen over de positie van het paars-witte clubicoon. Niet in het minst omdat Kompany zelf niet kan/wil verzekeren dat hij op post blijft. "Ik ga met het bestuur praten over de doelen voor volgend seizoen en bekijken of die haalbaar zijn. Ik ben zelf maar een werknemer", is het enige wat hij zondag kwijt wou na de match tegen Club Brugge.

Het lijkt onwaarschijnlijk dat het bestuur Kompany aan de kant zou schuiven, daarmee zou het zelf ook een groot risico nemen. Maar de relatie tussen de trainer en de clubleiding zou wel niet meer optimaal zijn. Zo onthulde analist Peter Vandenbempt maandagavond bij Extra Time dat er wat onderhuidse irritaties zijn. "Of Kompany blijft? Ik ben er niet noodzakelijk zeker van", stelde Vandenbempt. "Ik denk dat de directie minder tevreden is over het seizoen dan Kompany zelf eerlijk gezegd. Ik denk dat zij er meer van verwacht hadden, zeker op het einde van het seizoen. Ze zaten in een uitstekende positie, maar op een paar cruciale momenten liep het mis."

TE POSITIEF
Ook het discours van Kompany naar de buitenwereld toe, zou voor ergernis zorgen. Zo stelt de ex-Rode Duivel de zaken vaak te rooskleurig voor. "Ze hebben zich redelijk gestoord aan zijn positieve communicatie. Zeggen dat voor hem het seizoen drie weken geleden al geslaagd was en nog eens herhalen "ofwel heb je geld ofwel geduld", ...", aldus Vandenbempt. Afwachten dus of het bestuur en Kompany opnieuw naar mekaar kunnen terug groeien. Maar moest de trainer toch aan boord blijven, lijkt er naar volgend seizoen toe nu al weinig foutenmarge.

LEES OOK: 'Kompany kijkt toe: nieuwe Kane-wenteling bij Bayern'

Kompany blijft gewoon bij Anderlecht ...

Meest recent

Bayat en Charleroi ambitieus: JPL-topclub als hét voorbeeld

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportieve baas. De Argentijn ...

22
22
Genk bijna zeker: "Alleen mag dàt niét meer gebeuren"

Club Brugge, Union SG en STVV zijn al zeker van de top zes. RSC Anderlecht bijna, en ook KV Mechelen ...

56
56
Godts komt met pijnlijk verhaal voor KRC Genk

Mika Godts breekt volledig door bij Ajax en is er dit seizoen veruit de beste speler. De Belgische ...

104
104
Grove blunder Anderlecht? Banneling in 'Elftal vd Week'

RSC Anderlecht nam in januari afscheid van enkele spelers die geen hoofdrol meer hadden in de ...

177
177
"Tien speeldagen schorsen!" - Tzolis-aanslag zindert na

Sporting Charleroi leek zondag op weg naar een goed resultaat tegen een matig Club Brugge. Maar de ...

242
242
De Tafel van Gert davert: Ruben Van Gucht onthult alles

Het klettert momenteel in BV-land. Alles begon met een pikante uitspraak van Herman Brusselmans ...

93
93
'Kompany kijkt toe: nieuwe Kane-wenteling bij Bayern'

Nu de landstitel binnen handbereik is voor Bayern München, heeft Vincent Kompany zijn zinnen ...

74
74
'Overmars in actie: oude bekende als eerste zomeraanwinst'

Antwerp FC boekte zaterdag een bijzonder deugddoende zege tegen revelatie STVV, desondanks lijkt de ...

173
173
'Monstertransfer Club: PSG klopt aan voor sterkhouder'

Club Brugge KV toonde zich de voorbije jaren een ideale springplank richting de Europese ...

509
509
Straffe woorden: Lineker en Richards gaan wild op Lammens

Manchester United is de laatste weken uitstekend bezig in de Premier League. Na een puike reeks is ...

199
199
‘Alle remmen los bij Anderlecht: stunttransfer in de maak'

RSC Anderlecht wil deze zomer stunten, en één groot dossier dreigt sneller te ...

738
738
Anderlecht hoopt op meevaller: aanwinst toont zich

RSC Anderlecht rondde dit seizoen een karrenvracht aan transfers af voor de eerste en tweede ploeg. ...

187
187
Hallo, Rudi Garcia? "Rode Duivels? Had al gemoeten"

Deze maand spelen de Rode Duivels in Chicago tegen de Verenigde Staten en Mexico. Door de hoge ...

128
128
Hein luidt alarmbel: "Zo verliezen ze de JPL-titel"

Union SG verloor alweer punten op verplaatsing. Het spelniveau van de landskampioen is al weken te ...

159
159
Deschacht ziet 'onverwachte' uitblinker bij Anderlecht

Het transferbeleid van RSC Anderlecht onder Olivier Renard was niet bepaald een succes. Zo mocht er ...

236
236
Lardot zag één grote bepalende fout in Charleroi-Club Brugge

Club Brugge won met 1-2 van Sporting Charleroi. Bij de Zebra's waren ze woedend over de 10 minuten ...

660
660
Wesley Sonck kiest onverwacht nieuw pad in zijn carrière

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

67
67
'Anderlecht en De Cat: nieuwe contractupdate'

RSC Anderlecht moet snel duidelijkheid verschaffen over de contractsituatie van Thorgan Hazard, al ...

372
372
Stunt richting PO 1: "Ik hoop dat ze het halen"

STVV is al zeker van Play-Off 1 en dat is een zeer grote stunt. De Limburgers weten al dat ze tegen ...

318
318
Druk op Borguet en Bornauw neemt toe: "Verleng het contract"

Thorgan Hazard scoorde vijf keer in twee matchen en plots lezen we dat Anderlecht zijn contract moet ...

184
184
Na aanslag op Tzolis: Bondsparket vordert heel stevige straf

Club Brugge pakte zondagavond in extremis de drie punten op Sporting Charleroi na een doelpunt van ...

429
429
Frutos verklapt: "Of Anderlecht belde na ontslag Renard?"

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportief directeur. Hij kwam ...

204
204
RAFC-fan Tom Waes verrast iedereen: “Vertrek komt eraan”

Tom Waes was de laatste weken in oorlogsgebied. De man achter succesreeksen zoals Kamp Waes en ...

73
73
Charai niet 'happy': "Dat gaan we binnenskamers bespreken"

Bij KVC Westerlo pakten ze een oververdiend punt tegen Union SG. Ze hadden zelfs misschien nog ...

55
55
"Ik sprak met Anderlecht, niet met Club Brugge"

RSC Anderlecht en Club Brugge gaan komende zomer ongetwijfeld offensieve versterking zoeken. De twee ...

325
325

Meer sportnieuws