'Kompany zorgt voor ergernis bij Anderlecht-bestuur'

453 stemmen
'Kompany zorgt voor ergernis bij Anderlecht-bestuur'

De clubleiding van RSC Anderlecht maakt zich andermaal op voor een drukke transferzomer. Maar alvorens aan de spelersselectie gesleuteld kan worden, zal eerst een beslissing genomen moeten worden over coach Vincent Kompany. Zo zijn er de nodige twijfels opgedoken over diens toekomst in het Lotto Park.


Hoewel de resultaten vrij wisselvallig bleven, leek een vroegtijdig vertrek van Kompany lange tijd ondenkbaar. Maar enkele weken geleden werd hij plots gelinkt aan een overstap naar Burnley FC. Nu die club gedegradeerd is uit de Premier League, lijkt dat geen optie meer. En toch blijft er onzekerheid heersen over de positie van het paars-witte clubicoon. Niet in het minst omdat Kompany zelf niet kan/wil verzekeren dat hij op post blijft. "Ik ga met het bestuur praten over de doelen voor volgend seizoen en bekijken of die haalbaar zijn. Ik ben zelf maar een werknemer", is het enige wat hij zondag kwijt wou na de match tegen Club Brugge.

Het lijkt onwaarschijnlijk dat het bestuur Kompany aan de kant zou schuiven, daarmee zou het zelf ook een groot risico nemen. Maar de relatie tussen de trainer en de clubleiding zou wel niet meer optimaal zijn. Zo onthulde analist Peter Vandenbempt maandagavond bij Extra Time dat er wat onderhuidse irritaties zijn. "Of Kompany blijft? Ik ben er niet noodzakelijk zeker van", stelde Vandenbempt. "Ik denk dat de directie minder tevreden is over het seizoen dan Kompany zelf eerlijk gezegd. Ik denk dat zij er meer van verwacht hadden, zeker op het einde van het seizoen. Ze zaten in een uitstekende positie, maar op een paar cruciale momenten liep het mis."

TE POSITIEF
Ook het discours van Kompany naar de buitenwereld toe, zou voor ergernis zorgen. Zo stelt de ex-Rode Duivel de zaken vaak te rooskleurig voor. "Ze hebben zich redelijk gestoord aan zijn positieve communicatie. Zeggen dat voor hem het seizoen drie weken geleden al geslaagd was en nog eens herhalen "ofwel heb je geld ofwel geduld", ...", aldus Vandenbempt. Afwachten dus of het bestuur en Kompany opnieuw naar mekaar kunnen terug groeien. Maar moest de trainer toch aan boord blijven, lijkt er naar volgend seizoen toe nu al weinig foutenmarge.

LEES OOK: Peter Vandenbempt laat tranen rollen: "Het laatste woord..."

Kompany blijft gewoon bij Anderlecht ...

Meest recent

'Witte rook in Brugge: details Onyedika-deal bekend'

De officiële aankondiging ontbreekt nog, maar dat lijkt stilaan louter nog een formaliteit. ...

74
74
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk bij Anderlecht & Club Brugge'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

249
249
'Kassa rinkelt bij Union: duo levert jackpot op'

Vrijdag trekt Union naar Club Brugge, waar de troepen van David Hubert de Supercup hopen toe te ...

48
48
'Leko krijgt zin: Club Brugge pakt uit met dubbelslag'

Vrijdag staat al de eerste officiële opdracht van het seizoen voor de deur bij Club Brugge, dat ...

357
357
Hendrik Van Crombrugge treft Vanessa recht in het hart

Hendrik Van Crombrugge beleeft sportief woelige tijden. De doelman van Racing Genk moet andere ...

196
196
'Grote kuis in Anderlecht: titularis richting exit'

Ook op inkomend vlak heeft RSC Anderlecht nog werk aan de winkel, maar vooralsnog lijkt Antoine ...

338
338
'Leegloop bij Club Brugge: sterkhouder wil vertrekken'

Om een totale leegloop te vermijden moet Nicolo Tresoldi naar verluidt gewoon op post blijven, al ...

355
355
Lamine Yamal in shock: vriendin met hartverscheurend verhaal

Lamine Yamal is opnieuw het gesprek van de dag, maar deze keer gaat het niet om zijn prestaties op ...

61
61
Bruno laat zich gelden: RSCA-bestuur moet trainer intomen

RSC Anderlecht besloot in het tussenseizoen om de Portugees Vitor Bruno als hoofdtrainer aan te ...

628
628
Genk vermorzelt clubrecord: details Karetsas-deal bekend

Na een transfersoap van enkele weken tijd, is dan toch een akkoord gevonden omtrent Konstaninos ...

314
314
'Verhaeghe ramt op tafel: veto tegen miljoenentransfer Club'

Club Brugge harkte deze zomer al een pak miljoenen binnen op de transfermarkt en er komen nog meer ...

971
971
'Transferbom Vinicius: Real Madrid onderneemt actie'

Waar speelt Vinicius Junior in de nabije toekomst? De voorbije dagen raakte bekend dat Premier ...

211
211
Pro League onthult: drastische veranderingen aan Croky Cup

Het nieuwe seizoen in het Belgische profvoetbal staat voor de deur. Dat gaat gepaard met enkele ...

1083
1083
'Witte rook bij Anderlecht: contract van vier seizoenen'

Terwijl coach Vitor Bruno zijn troepen klaarstoomt voor de return tegen Hammarby, blijft RSC ...

469
469
'Standard vindt transferakkoord: deal van 2.5 miljoen'

Ook bij Standard telt men momenteel af naar de start van het nieuwe seizoen. Ondertussen blijven de ...

196
196
‘Club Brugge breekt taboe: ongeziene toptransfer van 17M’

Club Brugge haalt het zwaar geschut boven voor een opvallende toptransfer. Blauw-zwart kan liefst ...

1264
1264
'Nieuwe aanvaller Anderlecht: Sibierski heropent dossier'

RSC Anderlecht haalde tot dusver slechts een drietal verse krachten in huis. Daar moet in de ...

517
517
Zonder anciens: wordt dít de EK-typeploeg van Van Bommel?

Op 15 augustus gaat Mark van Bommel officieel van start als bondscoach van België. De ...

1269
1269
'Supertransfer Barcola: grootmacht start gesprekken op'

Liverpool FC begint komend seizoen aan een nieuw hoofdstuk onder het bewind van Andoni Iraola. De ...

180
180
'Bertaccini in problemen: Anderlecht neemt transferbesluit'

Met een Franse sportieve baas en Portugese hoofdtrainer, is RSC Anderlecht begonnen aan een ...

669
669
'Antwerp casht op revelatie: opvolging al verzekerd'

Er waait een frisse wind bij Antwerp, waar het sinds de overname voorlopig wel nog opvallend rustig ...

618
618
'Buitenkans voor Club Brugge: dure vogel terug op tafel'

Het beloven nog drukke weken te worden bij Club Brugge. Terwijl er ook op uitgaand vlak nog heel wat ...

433
433
'Anderlecht zoekt flankaanvaller: bod op oude bekende'

Na het 1-1 gelijkspel in Zweden moet RSC Anderlecht donderdag Hammarby zien te kloppen om door te ...

425
425
Leko hakt knopen door: typeploeg Club Brugge lekt uit

Vrijdag begint Club Brugge al aan het echte werk, want dan staat de Supercup tegen Union op het ...

972
972
Ryanair pakt Cristiano Ronaldo op heerlijke wijze aan

Cristiano Ronaldo blijft verbazen. De Portugese superster is inmiddels veertig jaar oud, maar de ...

198
198

Meer sportnieuws