'Kompany zorgt voor ergernis bij Anderlecht-bestuur'

door
'Kompany zorgt voor ergernis bij Anderlecht-bestuur'

De clubleiding van RSC Anderlecht maakt zich andermaal op voor een drukke transferzomer. Maar alvorens aan de spelersselectie gesleuteld kan worden, zal eerst een beslissing genomen moeten worden over coach Vincent Kompany. Zo zijn er de nodige twijfels opgedoken over diens toekomst in het Lotto Park.


Hoewel de resultaten vrij wisselvallig bleven, leek een vroegtijdig vertrek van Kompany lange tijd ondenkbaar. Maar enkele weken geleden werd hij plots gelinkt aan een overstap naar Burnley FC. Nu die club gedegradeerd is uit de Premier League, lijkt dat geen optie meer. En toch blijft er onzekerheid heersen over de positie van het paars-witte clubicoon. Niet in het minst omdat Kompany zelf niet kan/wil verzekeren dat hij op post blijft. "Ik ga met het bestuur praten over de doelen voor volgend seizoen en bekijken of die haalbaar zijn. Ik ben zelf maar een werknemer", is het enige wat hij zondag kwijt wou na de match tegen Club Brugge.

Het lijkt onwaarschijnlijk dat het bestuur Kompany aan de kant zou schuiven, daarmee zou het zelf ook een groot risico nemen. Maar de relatie tussen de trainer en de clubleiding zou wel niet meer optimaal zijn. Zo onthulde analist Peter Vandenbempt maandagavond bij Extra Time dat er wat onderhuidse irritaties zijn. "Of Kompany blijft? Ik ben er niet noodzakelijk zeker van", stelde Vandenbempt. "Ik denk dat de directie minder tevreden is over het seizoen dan Kompany zelf eerlijk gezegd. Ik denk dat zij er meer van verwacht hadden, zeker op het einde van het seizoen. Ze zaten in een uitstekende positie, maar op een paar cruciale momenten liep het mis."

TE POSITIEF
Ook het discours van Kompany naar de buitenwereld toe, zou voor ergernis zorgen. Zo stelt de ex-Rode Duivel de zaken vaak te rooskleurig voor. "Ze hebben zich redelijk gestoord aan zijn positieve communicatie. Zeggen dat voor hem het seizoen drie weken geleden al geslaagd was en nog eens herhalen "ofwel heb je geld ofwel geduld", ...", aldus Vandenbempt. Afwachten dus of het bestuur en Kompany opnieuw naar mekaar kunnen terug groeien. Maar moest de trainer toch aan boord blijven, lijkt er naar volgend seizoen toe nu al weinig foutenmarge.

LEES OOK: Vandenbempt haalt hard uit naar hervorming

Kompany blijft gewoon bij Anderlecht ...

Meest recent

Vandenbroeck haalt keihard uit naar Union en refs

Zulte Waregem blijft in het sukkelstraatje zitten. Na vijf gelijke spelen op een rij liep het ...

115
115
Hubert opgelucht: "Dat was belangrijk"

Na een tegenvallende twee op negen is Union er zaterdagavond opnieuw in geslaagd om een ...

14
14
Mbappé evenaart Ronaldo, Arsenal zuinig weer naar de kop

Arsenal moest zaterdag even zijn koppositie in de Premier League afstaan aan Manchester City, maar ...

25
25
Efficiënt Union knoopt eindelijk weer met de zege aan

Na een maand zonder zege en een twee op negen heeft Union eindelijk weer een competitiematch ...

18
18
Openda maakt eindelijk einde aan waanzinnige reeks

Voor Loïs Openda is 2025 zeker niet het makkelijkste jaar geweest. De spits zakte weg in de ...

43
43
Kater voor Ajax ondanks nieuwe goal Godts

Ajax had de voorbije weken de weg naar boven weer ingezet met vijf overwinningen op een rij, maar is ...

19
19
Beveren wint topper na remontada, Kortrijk blijft in spoor

SK Beveren is zaterdag zeer dicht bij zijn eerste nederlaag van het seizoen gekomen. Na een ...

121
121
Charleroi komt met update over trainersdossier

De voorbije weken heeft er weer een heuse trainerswals plaatsgevonden in de Jupiler Pro League. Club ...

47
47
Ontlading bij Westerlo: "Daarom is deze zege belangrijk"

Westerlo is bezig aan een fraaie opmars. Na een wisselvallig seizoensbegin hebben ze de top zes ...

35
35
'Bom op ontploffen bij Club na trainerssoap'

Zondag staat de Slag om Vlaanderen tussen Club Brugge en AA Gent op het programma en die zal een ...

957
957
Liverpool bibbert tegen negenkoppig Spurs top vier binnen

Liverpool is na een moeilijke periode weer de top vier van de Premier League binnengeslopen. De ...

31
31
Westerlo mengt zich na dolle slotfase in strijd om top zes

Westerlo pakte in de laatste weken een knappe vier op zes tegen Anderlecht en Genk, en slaagde er ...

42
42
Oranje bonje: Simons pakt rood na aanslag op Van Dijk

In de Premier League waren de ogen zondagavond gericht op de topper tussen Tottenham Hotspur en ...

52
52
Enorme schok in Club-Gent? Markante voorspelling Boskamp

Dé affiche van het weekend in de Jupiler Pro League is ongetwijfeld de zogenaamde 'Slag om ...

444
444
1B-duel escaleert compleet: "Met paraplu op ref proberen slaan"

In de Challenger Pro League werd de voorbije dagen een midweekspeeldag afgewerkt. Het duel van ...

134
134
Wending in trainerszoektocht? 'Genk houdt opvallend gesprek'

KRC Genk hoopt eerstdaags zijn nieuwe hoofdtrainer te presenteren. Het heeft er alle schijn van dat ...

716
716
Antwerp op scherp gezet: Janssen stelt toekomst-voorwaarde

Nu de rust binnen de club is teruggekeerd, kan de sportieve leiding van Antwerp FC zich weer ...

448
448
Fenomenale Haaland passeert Ronaldo, Lokonga wéér belangrijk

Manchester City heeft voorlopig beslag gelegd op de koppositie in de Premier League. Het legde ...

71
71
Standard terug zesde: doelpunt na 34 seconden nekt Dender

De spelers van Standard kunnen straks met een gerust gemoed aanschuiven bij de het kerstbuffet. De ...

81
81
Club Brugge-Gent: Leko verrast met selectie voor clash

De Jupiler Pro League maakt zich op voor een uiterst geladen 'Slag om Vlaanderen' tussen Club Brugge ...

866
866
'Verrassend vertrek steunpilaar? Bal in kamp Anderlecht gelegd'

RSC Anderlecht is bezig aan een degelijk seizoen tot dusver en mag daar verschillende spelers voor ...

624
624
Ferguson heeft héél slecht nieuws voor Man Utd-fans

Het draait al vele jaren vierkant bij Manchester United. Ook dit seizoen doen ze absoluut niet mee ...

133
133
Broos over RSCA: "Zijn vertrek heeft de sfeer veranderd"

RSC Anderlecht staat derde in de Jupiler Pro League. Een positie waar ze de afgelopen jaren wel ...

367
367
Crasson verrast met nieuwe uitdaging in het voetbal

Bertrand Crasson is een bekende naam in het Belgische voetbal. De voormalige Rode Duivel is in ...

35
35
Vanderhaeghe trok naar CPL: "Plots interesse uit die hoek"

Yves Vanderhaeghe is sinds enkele weken weer trainer in het Belgische profvoetbal. Hij tekende ...

104
104

Meer sportnieuws