'Anderlecht staat voor gigantisch Kompany-risico'

door
'Anderlecht staat voor gigantisch Kompany-risico'

Nu het seizoen achter de rug is, kan voor het bestuur van RSC Anderlecht een drukke zomer beginnen. Het eerste dossier dat op tafel ligt, is dat van Vincent Kompany. De hoofdcoach kon/wou zondag immers geen uitsluitsel geven over zijn toekomst bij Paars-Wit en dus wordt er volop gespeculeerd over een mogelijk vertrek.


Waar een jaar geleden niemand twijfelde aan de positie van Kompany, spuide hij zondag na de match tegen Club Brugge zelf plots mist over zijn toekomst. "We zitten de komende dagen samen met de clubleiding om het seizoen te evalueren en de doelstellingen voor volgend seizoen op papier te zetten. We gaan samen kijken wat het beste is voor de club. De werkgever heeft wat mij betreft altijd het laatste woord", klonk het. Intern zouden alvast steeds meer signalen opduiken dat een breuk niet meer ondenkbaar is.

Maar in dat geval neemt het bestuur van Anderlecht wel een enorm risico. De resultaten zijn weliswaar nog steeds niet zoals gewenst en Kompany liet zich zelf ook al op de nodige foutjes betrappen, maar zijn belang blijft erg groot. Zo wijst La Dernière Heure erop dat de aanwezigheid van de ex-Rode Duivel een grote invloed heeft op de slagkracht op de mercato. Spelers als Joshua Zirkzee en Lukas Nmecha zouden bijvoorbeeld niet gekomen zijn zonder de aanwezigheid van Kompany.

GEEN GEDULD BIJ FANS
Ook naar jongeren toe vormt de kans om met Kompany te werken een belangrijke aantrekkings- en motivatiefactor. Daarnaast zorgt het clubboegbeeld voor voldoende krediet bij de achterban. Bij een andere trainer zullen de eigen supporters veel minder geduldig zijn. Tot slot zou Anderlecht de hele sportieve omkadering moeten omgooien bij een trainerswissel, vermits het merendeel van de coaches persoonlijk verbonden zijn aan Kompany. De clubleiding kan dus maar best twee keer nadenken alvorens de trainer aan de kant te schuiven.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Topdeal Club in gevaar, Kompany hakt knoop door'

Anderlecht kan Kompany best behouden ...

Meest recent

Duranville doet boekje open over Anderlecht-comeback

De Belgische beloften spelen vrijdagavond een belangrijke EK-kwalificatiewedstrijd tegen Oostenrijk. ...

14
14
Open oorlog Napoli vs. Lukaku: De Bruyne komt met reactie

De voorbije dagen is een heus conflict ontstaan tussen Romelu Lukaku en zijn club SSC Napoli. De ...

47
47
Onrust groeit rond De Cat: fout van Garcia?

De naam van Nathan De Cat springt in het oog bij de Rode Duivels, maar achter die selectie groeit ...

108
108
Europese barrages: dé favorieten voor de laatste WK-tickets

Tijdens de huidige interland-periode worden de resterende zes ticket voor het WK uitgedeeld. Vier ...

40
40
Club Brugge scherpt de messen: zinderend transferoffensief

Terwijl de spotlights deze week op de nationale ploegen zijn gerichten, kunnen de clubs hun plannen ...

229
229
'Anderlecht likt wonden: miljoenenaankoop buitenspel'

De boekhouding kleurt langzaam maar zeker groen bij RSC Anderlecht, dat weliswaar nog altijd op de ...

188
188
'Kroatisch talent zet koers richting Jupiler Pro League'

Onze competitie blijkt alsmaar meer een kweekvijver voor talent. Niet alleen jonge Belgen, ook ...

100
100
Club Brugge klopt tweedeklasser: één opvallende afwezige

Om de benen warm te houden tijdens de interlandbreak staan er bij de meeste ploegen enkele ...

349
349
Mannaert spreekt klare taal over toekomst bij KBVB

Met het oefenkamp in de Verenigde Staten zetten de Rode Duivels de laatste rechte lijn in richting ...

79
79
'Hard verdict Antwerp: sterkhouder moet beschikken'

Antwerp sloot een teleurstellende campagne in de reguliere competitie zondag op gepaste wijze af met ...

732
732
'Anderlecht op vinkenslag: comeback Lukaku deze zomer?'

Een van de vele targets op de verlanglijst van RSC Anderlecht voor volgende zomer is allicht een ...

249
249
Rigaux haalt gram: nieuwe goudmijn voor Club Brugge

Aleksandar Stankovic keert na amper één jaar wellicht al terug naar Inter, maar ook ...

188
188
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: Nog een nieuw gezin?

Ruben Van Gucht blijft één van de meest besproken gezichten van de VRT, niet alleen ...

157
157
Luc Nilis maakt korte metten met Anderlecht

Luc Nilis was in het verleden spitsentrainer bij RSC Anderlecht, maar uiteindelijk koos Paars-Wit ...

315
315
Nieuwe leider Duivels staat op: “Zéér serieus”

De Rode Duivels zijn momenteel op stage in de Verenigde Staten. Morgen staat de oefenwedstrijd tegen ...

122
122
Mokerslag De Cuyper: WK plots in gevaar?

Maxim De Cuyper heeft de afgelopen jaren een ferme opmars gemaakt. Van Club Brugge naar een ...

118
118
‘Strijd om Amadou Onana barst los: drie grootmachten’

Amadou Onana is bij de Rode Duivels niet meer weg te denken. Bij Aston Villa speelt de boomlange ...

77
77
Raman deelt ferme steek uit aan Club Brugge-fans

Benito Raman en Club Brugge, het zal nooit meer goedkomen. De aanvaller maakt nu het mooie weer bij ...

392
392
Vervanger Lukaku? Rudi Garcia maakt keuze

Romelu Lukaku geeft verstek voor de stage van de Rode Duivels in de Verenigde Staten. De topscorer ...

83
83
De Cuyper slaat terug na kritiek op defensie Duivels

Komende zomer willen de Rode Duivels op het WK graag hoge ogen gooien. Om zo goed mogelijk aan de ...

48
48
Ruzie escaleert: Napoli stelt Lukaku ultimatum

De Rode Duivels stomen zich in de Verenigde Staten klaar voor het WK zonder Romelu Lukaku. De ...

275
275
De Cat voor toptransfer? Oude bekende duikt op

Nathan De Cat speelde zich de voorbije maanden al in de kijker en in de komende dagen zal zijn ...

105
105
'BOM: Real wil droomdeal Barça saboteren'

FC Barcelona stevent voorlopig af op de titel in LaLiga en is ook in de Champions League nog steeds ...

84
84
Anderlecht botst op njet van Rode Duivel

Anderlecht heeft nog eens een Rode Duivel, want Nathan De Cat werd voor de oefenmatchen tegen de VS ...

215
215
'Rode Duivel bekroont boerenjaar met knaltransfer'

De Rode Duivels oefenen in de komende dagen tegen de Verenigde Staten en Mexico en die matchen ...

88
88

Meer sportnieuws