'Anderlecht bepaalt transferprioriteit nummer één'

door
'Anderlecht bepaalt transferprioriteit nummer één'

Anderlecht staat voor een zeer drukke zomer. Paars-Wit sluit het seizoen af op de derde plaats en mag daardoor weer Europa in, maar zal dat mogelijk met een volledig nieuwe equipe moeten doen. Een pak titularissen zouden het Lotto Park kunnen gaan verlaten en zelfs achter het aanblijven van Vincent Kompany komen alsmaar meer vraagtekens te staan.


Er zal dus weer een helse zoektocht naar versterking komen deze zomer, maar desondanks ligt prioriteit nummer één van Anderlecht op de mercato elders. Volgens La Dernière Heure wil de club in eerst instantie absoluut af van zijn overbodige huurspelers. Dit seizoen verhuurde Anderlecht acht spelers: Elias Cobbaut, Michel Vlap, Mustapha Bundu, Timon Wellenreuther, Adrien Trebel, Mo Dauda, Kenny Saief en Aristote Nkaka.

Samen vertegenwoordigen zij een marktwaarde van 10,4 miljoen euro, maar Anderlecht zal sowieso vrede moeten nemen met minder als het een definitieve oplossing wil vinden. En die moet er absoluut komen, want de zeven spelers verdienen samen per jaar bijna 7 miljoen euro per jaar. Met het vrijgekomen budget zou Anderlecht zich dus stevig kunnen versterken.

INTERESSE
Van het achttal keert enkel Saief zeker niet terug, want hij is einde contract. De kans lijkt ook groot dat Anderlecht er nog in zal slagen om Cobbaut en Dauda te verkopen, want voor hen heerst er interesse. Wellenreuther kende ook een goed seizoen bij Willem II, al kon hij de ploeg niet in de Eredivisie houden. Twente wil Vlap graag houden, maar lijkt niet over de middelen voor een definitieve transfer te beschikken. Voor Bundu, Trebel en Nkaka lijkt het minder evident worden hen te verkopen.

LEES OOK: Albert ziet een zéér duidelijke boodschap van Renard

Zal Anderlecht van al die spelers verlost raken?

Meest recent

Albert ziet een zéér duidelijke boodschap van Renard

RSC Anderlecht speelde een degelijke eerste en bijzonder slechte tweede helft tegen AA Gent. Ze ...

14
14
La Louvière rondt deal af, Cercle gaat voor oude JPL-bekende

De mercato draait op volle toeren en bij La Louvière hebben ze een uitgaande transfer ...

9
9
'AA Gent pakt door en rondt volgende miljoenendeal af'

AA Gent nam zondag revanche voor de bekeruitschakeling tegen Anderlecht door Paars-Wit met 4-2 te ...

54
54
Wanprestatie Antwerp: Goots vreest voor nieuwe crisis

Voor de winterstop zette Antwerp een straffe reeks neer, waardoor het opklom van de voorlaatste ...

40
40
'Dender drukt door voor herhaling succestransfer'

Dender boekte zondag een knappe zege en stuitte zo de opmars van Antwerp, maar de Kadavers verkeren ...

11
11
'Rentree en dan bliksemvertrek Lukaku bij Napoli'

Bij Napoli konden ze dit seizoen nog niet genieten van Romelu Lukaku. De Rode Duivel liep in ...

221
221
Bevestiging: Rode Duivels treffen nog topland voor WK

De Rode Duivels hopen komende zomer hoge ogen te kunnen gooien op het WK. De groepsfase overleven ...

87
87
Charleroi herleeft: Bayat prikt naar De Mil

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Vorig weekend nam AA Gent de zesde ...

77
77
Coosemans hard aangepakt: "Hij moet zich herpakken"

Voorlopig blijft Anderlecht ook in 2026 wisselvallig presteren. Drie dagen nadat het AA Gent nog ...

186
186
Transferblunder bij Genk? "Wil bewijzen dat ze fout waren"

Bij KRC Genk blijft de jeugdopleiding een belangrijk stokpaardje, maar niet elk groot talent weet ...

114
114
Bloedmooi model legt alles op tafel over Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht zorgde voor een absolute primeur afgelopen weekend. De VRT-journalist speelde een ...

130
130
'Anderlecht gaat hard: volgende aanwinst is binnen'

Bij Anderlecht lijkt de mercato stilaan helemaal op gang te komen. Na het vertrek van Cedric ...

369
369
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht slaat toe, Lang heeft knaltransfer beet'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

304
304
Vandenbempt maakt Belgische clubs compleet af

Het is enorm spannend in de Jupiler Pro League. De strijd om de top 6 is volledig losgebarsten en de ...

279
279
Snoeiharde Degryse ziet waar het schoentje wringt bij Club

Club Brugge zit in de hoek waar de klappen vallen. Afgelopen speeldag ging het pijnlijk onderuit ...

329
329
‘Afrika Cup krijgt ferm staartje: FIFA grijpt stevig in’

De Afrika Cup stond bol van incidenten, maar op het einde trok Senegal aan het langste eind. ...

533
533
SK Beveren maakt vertrek spits wereldkundig

SK Beveren staat riant aan de leiding in de Challenger Pro League. Het lijkt nu al vast te staan dat ...

91
91
Euvrard likt zijn wonden: dit liep er grondig mis bij Standard

Een alweer zwak Standard verloor kansloos met 2-0 van Sporting Charleroi. Vincent Euvrard krijgt de ...

156
156
Vandenbempt ziet énorm groot probleem bij Club Brugge

Het onterechte ontslag van Nicky Hayen bij Club Brugge heeft niet voor beterschap gezorgd. ...

411
411
'Napoli en AS Roma krijgen ervaren Rode Duivel aangeboden'

AS Roma en Napoli zijn twee ploegen die strijden voor de landstitel in de Serie A, waar ...

85
85
Moet FCV Dender bod JPL-topclub(s) vrezen?

FCV Dender is al een tijdje beter bezig. Afgelopen weekend wonnen ze van een ontstellend zwak Royal ...

132
132
'KRC Genk en FC Utrecht openen transfergesprekken'

Bij KRC Genk was het tot dusver geen geslaagd seizoen. Nicky Hayen ziet dat er toch wel hiaten zijn ...

374
374
Verwerpelijke beelden: Marokkaanse ballenjongens over schreef in finale

Senegal heeft zondagavond de Africa Cup gewonnen ten koste van Marokko na een finale die om allerlei ...

341
341
Spanning in Brugge loopt op: bliksemontslag Leko?

In de Champions League neemt Club Brugge het dinsdagnamiddag op tegen Kairat Almaty. Voor de ...

1044
1044
Grote ambitie bij herboren Gent: "Gaan we voor vechten"

AA Gent heeft zich zondag op gepaste wijze gerevancheerd voor de bekeruitschakeling op RSC ...

143
143

Meer sportnieuws