'Anderlecht bepaalt transferprioriteit nummer één'

319 stemmen
'Anderlecht bepaalt transferprioriteit nummer één'

Anderlecht staat voor een zeer drukke zomer. Paars-Wit sluit het seizoen af op de derde plaats en mag daardoor weer Europa in, maar zal dat mogelijk met een volledig nieuwe equipe moeten doen. Een pak titularissen zouden het Lotto Park kunnen gaan verlaten en zelfs achter het aanblijven van Vincent Kompany komen alsmaar meer vraagtekens te staan.


Er zal dus weer een helse zoektocht naar versterking komen deze zomer, maar desondanks ligt prioriteit nummer één van Anderlecht op de mercato elders. Volgens La Dernière Heure wil de club in eerst instantie absoluut af van zijn overbodige huurspelers. Dit seizoen verhuurde Anderlecht acht spelers: Elias Cobbaut, Michel Vlap, Mustapha Bundu, Timon Wellenreuther, Adrien Trebel, Mo Dauda, Kenny Saief en Aristote Nkaka.

Samen vertegenwoordigen zij een marktwaarde van 10,4 miljoen euro, maar Anderlecht zal sowieso vrede moeten nemen met minder als het een definitieve oplossing wil vinden. En die moet er absoluut komen, want de zeven spelers verdienen samen per jaar bijna 7 miljoen euro per jaar. Met het vrijgekomen budget zou Anderlecht zich dus stevig kunnen versterken.

INTERESSE
Van het achttal keert enkel Saief zeker niet terug, want hij is einde contract. De kans lijkt ook groot dat Anderlecht er nog in zal slagen om Cobbaut en Dauda te verkopen, want voor hen heerst er interesse. Wellenreuther kende ook een goed seizoen bij Willem II, al kon hij de ploeg niet in de Eredivisie houden. Twente wil Vlap graag houden, maar lijkt niet over de middelen voor een definitieve transfer te beschikken. Voor Bundu, Trebel en Nkaka lijkt het minder evident worden hen te verkopen.

LEES OOK: Rode Duivels, opgelet: Egyptenaar wil revanche tegen België

Zal Anderlecht van al die spelers verlost raken?

Meest recent

'Duranville jubelt: clubs akkoord over transfer'

Velen hadden enkele jaren geleden verwacht dat Julien Duranville nu op het WK met de Rode Duivels ...

3
3
Transfernieuws: vertrekkers Antwerp, AA Gent en Charleroi

Het WK mag dan volop bezig zijn, er gebeurt ook heel wat op transfervlak. Zo valt er toch wel wat ...

24
24
WK-favoriet wil status van nummer één kracht bijzetten

Er was een tijd dat Brazilië dé norm was in het international voetbal. De Goddelijke ...

13
13
Sterspeler België ‘onder vuur’: niet meer incontournable

De Rode Duivels speelden 1-1 tegen Egypte. Een billijk resultaat. Na de match ging het vooral over ...

73
73
'Roberto Martinez kondigt vertrek aan bij Portugal'

Portugal opent weldra zijn WK met een verraderlijke partij tegen Congo. Roberto Martinez hoopt dit ...

191
191
Trossard reageert zeer duidelijk op kritiek na Egypte

België speelde 1-1 tegen Egypte. Meer verdiende het zeker niet, want het gaf veel te veel ...

76
76
Bom bij Antwerp: ontslag na supportersprotest

Het blijft onrustig bij Royal Antwerp FC. Een deel van de supporters roerde zich de afgelopen weken ...

282
282
'Anderlecht met rug tegen de muur: solden op De Cat'

Nathan De Cat weigert om zijn aflopend contract te verlengen, en dus staat het zo goed als vast dat ...

377
377
AA Gent kondigt exit aan, Union strikt vijfde (!) aanwinst

Terwijl alle ogen op het WK gericht zijn, draait ook de transfermolen stilaan op volle toeren. Op ...

111
111
Rode Duivels wankelen nu al: akelig WK-scenario dreigt

België is nog maar één match ver op het WK, maar het masterplan komt al een ...

188
188
Anderlecht staat pal: Cvetkovic slikt bittere pil

RSC Anderlecht kan maar beter snel werk maken van een nieuwe hoofdcoach, want op 23 juli moet de ...

239
239
Lukaku klaargestoomd: Rode Duivels lassen oefenmatch in

Daags na het gelijkspel in de WK-opener tegen Egypte mag de riem er even af voor de Rode Duivels. ...

155
155
Garcia grijpt in: karrenvracht wissels tegen Iran?

Na de puntendeling tegen Egypte is Rudi Garcia al meteen aan bezinning toe. Om een nieuwe ...

260
260
Schok bij Rode Duivels: revelatie weer naar de bank

Met een gelijkspel tegen Egypte hebben de Rode Duivels hun start op het WK enigszins gemist. De ...

503
503
Garcia speelt open kaart: De Ketelaere out, Lukaku in?

Ei zo na begonnen de Rode Duivels met een valse noot aan het WK, maar uiteindelijk sleepten de ...

149
149
Ngoy onthult klare boodschap Garcia na België - Egypte

Na het 1-1 gelijkspel van België tegen Egypte worden er heel wat vragen gesteld over de ...

154
154
Ook De Bruyne ontsnapt niet aan kritiek na Egypte

De analisten keuvelen rustig door na het 1-1 gelijkspel van de Belgen tegen Egypte. Het WK is aldus ...

155
155
Duivels wapen staat op: “WK-tegenstanders huiveren”

Ondanks het gelijkspel van België tegen Egypte zou de sfeer in het Duivelse kamp nog goed zijn. ...

163
163
‘Cercle troeft concurrentie af: toptransfer dichtbij’

Cercle Brugge is naarstig op zoek naar zomerse opportuniteiten om de kern voor volgend seizoen te ...

141
141
Nieuw koningskoppel bij Duivels? “Stond gewoon goed”

Het gelijkspel van België tegen Egypte op het WK maakt heel wat wakker. Ook bij de analisten is ...

300
300
“Kan hem niet uitstaan!”: Rudi Garcia compleet afgemaakt

De Belgen speelden 1-1 gelijk tegen Egypte op de eerste groepswedstrijd van het WK. Geen drama, maar ...

376
376
Frustratie loopt op: Egypte haalt ferm uit na België

Egypte stond dicht bij een stunt tegen de Rode Duivels. Mohamed Salah en consorten kwamen op ...

629
629
‘Schoktransfer Lukaku: Spaanse club all-in voor Rode Duivel’

Waar ligt de toekomst van Romelu Lukaku? De aanvaller kwam afgelopen seizoen amper in actie voor ...

480
480
Grijpt Garcia genadeloos in? “Iemand anders kapitein”

Het 1-1 gelijkspel van de Rode Duivels tegen Egypte zindert nog na. België start niet optimaal ...

577
577
Grote Duivelse vrees bij Vandenbempt: “Een schande!”

De eerste WK-wedstrijd van de Rode Duivels in de Verenigde Staten zit erop. Tegen Egypte kwamen de ...

304
304

Meer sportnieuws