'Hete zomer Anderlecht: halve basisploeg op vertrekken'

522 stemmen
'Hete zomer Anderlecht: halve basisploeg op vertrekken'

RSC Anderlecht sluit komend weekend zijn seizoen af met een overbodige wedstrijd op het veld van Club Brugge. CEO Peter Verbeke en zijn team zijn ondertussen al druk in de weer met de voorbereidingen op de zomerse transferperiode. Want het belooft opnieuw een drukke zomer te worden op Neerpede.


Paars-Wit legde beslag op de derde plaats in het klassement en dat brengt een belangrijk voordeel met zich mee. Anderlecht is hierdoor immers direct geplaatst voor de laatste voorronde van de Conference League. En dus moet pas eind augustus een eerste piek volgen, waardoor er iets meer tijd is om de selectie te vormen. Die tijd is alvast meer dan welgekomen, zo zal er opnieuw behoorlijk aan de selectie gesleuteld moeten worden.

Volgens La Dernière Heure kan Anderlecht immers een halve basisploeg verliezen tijdens de komende mercato. Het vertrek van Christian Kouamé lijkt zelfs een uitgemaakte zaak, financieel gezien is RSCA niet in staat om zijn huurbeurt om te zetten in een definitieve transfer. Wat spitsbroeder Joshua Zirkzee betreft heeft Paars-Wit nog een sprankel hoop, al is het daarvoor afhankelijk van de intenties bij moederclub Bayern München. Ook de samenwerking met Lissandro Magallan, die inmiddels zelfs weer zijn basisplek verloor, wordt niet verder gezet.

HOPEN OP YARI EN GOMEZ
Naast die huurlingen zouden ook enkele spelers die vast onder contract liggen kunnen vertrekken. Doelman Hendrik Van Crombrugge zou een transfer niet uitsluiten en kan rekenen op interesse van PSV. Michael Murillo lijkt ook goed op weg naar de uitgang, net zoals Josh Cullen indien hij niet bijtekent. Bij een goed bod zou ook Francis Amuzu mogen beschikken. Tot slot is het bedoeling om zowel Yari Verschaeren als Sergio Gomez te houden. Al zal de club wel twee keer nadenken als een hoog miljoenenbod voor hen op tafel komt.

LEES OOK: 'Geen Saibari? Kompany heeft Rode Duivel als Plan B'

Indien RSCA slechts één speler kan houden, wie zou u kiezen?

Meest recent

Valse start: Rigaux compleet afgemaakt bij Feyenoord

Devy Riguax maakte de overstap van Club Brugge naar Feyenoord, maar dat valt niet bij iedereen in ...

9
9
Club Brugge dropt grote bom in Jupiler Pro League

Club Brugge werd dit jaar terug kampioen en speelt volgend jaar de Champions League. Dat is alweer ...

229
229
Domper Duitsland: smaakmaker verlaat nu al het WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kreeg ook nog eens ...

95
95
Fit of niet? Ancelotti geeft update over Neymar

De tijd dat Brazilië nog tot verbeelding sprak met talloze geniale voetballers in de selectie, ...

9
9
Vanaken vertelt waarheid achter shirtwissel met Modric

Een doelpunt zat er net niet in, maar Hans Vanaken heeft met zijn invalbeurt tegen Kroatië toch ...

228
228
Eén Duivel maakt tongen los bij Iran: "Iedereen ongerust"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

88
88
'Heftig gevecht barst los: transferklapper Leandro Trossard'

Tijdens het komende wereldkampioenschap rekenen de Rode Duivels onder meer op Leandro Trossard om ...

87
87
Duivels-rel rond Vanaken: “Dit zal hij niet vergeten”

Hans Vanaken kreeg tegen Kroatië opnieuw een harde boodschap van Rudi Garcia. De middenvelder ...

518
518
'Club breekt de bank: absolute topaanwinst onderweg'

Club Brugge is het volgende lid van zijn kampioenenselectie kwijt. In navolging van Simon Mignolet ...

549
549
België - Tunesië: Garcia sleutelt aan basiself Rode Duivels

De Rode Duivels staan zaterdag voor hun laatste test richting het WK. In het Koning ...

256
256
Fans KRC Genk roeren zich: "Gebrek aan respect"

KRC Genk maakte het vertrek van Michel Ribeiro bekend. Die werkte 23 jaar voor de club. Dat gebeurde ...

332
332
SK Beveren maakt volgende vertrekker wereldkundig

Bij SK Beveren is het akelig stil omtrent nieuwe spelers en een nieuwe coach. De Waaslanders ...

86
86
Vandenbempt en Joos voorspellen Belgische WK-ster

De Rode Duivels trekken met de nodige ambitie naar het WK. De kwartfinales bereiken is het doel. ...

160
160
KRC Genk licht optie niet: doelman gratis weg

KRC Genk is volop bezig met de evaluatie van de spelerskernen. Voor de eerste ploeg en Jong Genk ...

201
201
Red Flames verwennen fans met zesklapper

De Belgische Red Flames speelden vanavond aan Den Dreef tegen Luxemburg. Een zege was een bijna ...

92
92
'Geen Saibari? Kompany heeft Rode Duivel als Plan B'

Ismael Saibari lijkt op weg naar Bayern München. De aanvallende middenvelder van PSV heeft al ...

162
162
Wullaert licht tipje van de sluier omtrent volgende club

De Red Flames spelen vanavond tegen Luxemburg. Daar moeten ze ruim van kunnen winnen. Voor de goals ...

75
75
Keuze gemaakt? Garcia gaat niet mee met de hype

De Rode Duivels hebben op een aantal posities enorm veel weelde. Onder meer op het middenveld. Toch ...

181
181
Na Ribeiro weer meubelstuk weg bij KRC Genk: "Na 18 jaar"

Bij KRC Genk is er toch wel wat aan het gebeuren op de achtergrond. De Limburgers maakten het ...

185
185
Sporting Charleroi strikt voormalige speler van Standard

Sporting Charleroi gaat komende zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De Zebra's zijn ...

28
28
De Bruyne onder vuur: dit hakt er keihard in

Antonio Conte is weg bij Napoli en dat lijkt goed nieuws voor Kevin De Bruyne. Maar daardoor valt ...

215
215
Croonen verrast: KRC Genk met straf buitenlands akkoord

KRC Genk zet een volgende stap in de ontwikkeling van de club. De Limburgers gaan de club wereldwijd ...

463
463
'Real Madrid drukt door: Bayern reageert op monsterbod'

Real Madrid gaat voor een enorm grote verandering. Florentino Perez zal wellicht nog steeds de ...

305
305
Patro Eisden verrast iedereen met ervaren Belg

Patro Eisden zit niet stil op de transfermarkt. Ze stelden vandaag een volgende aanwinst voor. En ...

92
92
Coosemans out: Anderlecht stoomt nieuwe nummer 1 klaar

Hopelijk beseft Antoine Sibierski waaraan hij begonnen is, want de nieuwe sportieve baas van RSC ...

1005
1005

Meer sportnieuws