'Hete zomer Anderlecht: halve basisploeg op vertrekken'

door
'Hete zomer Anderlecht: halve basisploeg op vertrekken'

RSC Anderlecht sluit komend weekend zijn seizoen af met een overbodige wedstrijd op het veld van Club Brugge. CEO Peter Verbeke en zijn team zijn ondertussen al druk in de weer met de voorbereidingen op de zomerse transferperiode. Want het belooft opnieuw een drukke zomer te worden op Neerpede.


Paars-Wit legde beslag op de derde plaats in het klassement en dat brengt een belangrijk voordeel met zich mee. Anderlecht is hierdoor immers direct geplaatst voor de laatste voorronde van de Conference League. En dus moet pas eind augustus een eerste piek volgen, waardoor er iets meer tijd is om de selectie te vormen. Die tijd is alvast meer dan welgekomen, zo zal er opnieuw behoorlijk aan de selectie gesleuteld moeten worden.

Volgens La Dernière Heure kan Anderlecht immers een halve basisploeg verliezen tijdens de komende mercato. Het vertrek van Christian Kouamé lijkt zelfs een uitgemaakte zaak, financieel gezien is RSCA niet in staat om zijn huurbeurt om te zetten in een definitieve transfer. Wat spitsbroeder Joshua Zirkzee betreft heeft Paars-Wit nog een sprankel hoop, al is het daarvoor afhankelijk van de intenties bij moederclub Bayern München. Ook de samenwerking met Lissandro Magallan, die inmiddels zelfs weer zijn basisplek verloor, wordt niet verder gezet.

HOPEN OP YARI EN GOMEZ
Naast die huurlingen zouden ook enkele spelers die vast onder contract liggen kunnen vertrekken. Doelman Hendrik Van Crombrugge zou een transfer niet uitsluiten en kan rekenen op interesse van PSV. Michael Murillo lijkt ook goed op weg naar de uitgang, net zoals Josh Cullen indien hij niet bijtekent. Bij een goed bod zou ook Francis Amuzu mogen beschikken. Tot slot is het bedoeling om zowel Yari Verschaeren als Sergio Gomez te houden. Al zal de club wel twee keer nadenken als een hoog miljoenenbod voor hen op tafel komt.

LEES OOK: Kompany zorgt voor gefronste wenkbrauwen bij Bayern

Indien RSCA slechts één speler kan houden, wie zou u kiezen?

Meest recent

De Mos fileert Belgische jaren en doet straffe onthulling

Aad De Mos heeft in België een spoor nagelaten dat tegelijk glorieus en controversieel is. Voor ...

4
4
Lardot velt verdict: rode kaart voor Kana & Tzolis?

De afgelopen dagen werden de kwartfinales van de Croky Cup afgewerkt. Hier en daar ontstond er ...

20
20
Nieuwe Chelsea-coach spreekt duidelijk over Lavia

Chelsea koos ervoor om Enzo Maresca de laan uit te sturen en Liam Rosenior bij Strasbourg weg te ...

35
35
‘Oplossing Vazquez dringt aan: twee opties op tafel’

RSC Anderlecht zoekt naarstig naar een oplossing voor Luis Vazquez. De Argentijnse aanvaller kan ...

137
137
Man City haalt lijstje boven: Kompany opvolger van Pep?

Manchester City is onder Pep Guardiola uitgegroeid tot een Europese grootmacht. De Spanjaard heeft ...

61
61
Ophef rond Ruben Van Gucht na opvallende boodschap

Ruben Van Gucht heeft de voorbije jaren zelden de luwte opgezocht. De VRT journalist en presentator ...

30
30
Groen licht: Patro Eisden pakt uit met Radja Nainggolan

De kogel is door de kerk, Radja Nainggolan verhuist deze wintermercato naar Patro Eisden, dat liet ...

127
127
‘Stroeykens deze winter nog weg: drie clubs strijden’

Mario Stroeykens werd al verschillende keren in verband gebracht met een vertrek bij RSC Anderlecht, ...

146
146
Van der Heyden vloekt en briest: “Dat zei de ref…”

De bekerclash tussen RSC Anderlecht en KAA Gent zindert nog na. De Buffalo’s vinden dat ...

270
270
Terug naar Anderlecht? Goto zaait grote twijfel

Bij Anderlecht willen ze deze winter nog een nieuwe spits binnenhalen, want de voorbije maanden ...

249
249
'Nieuwe Onyedika-update: Club houdt been stijf'

Bij Club Brugge was het in de laatste wedstrijden puzzelen op het middenveld. Ze moesten het immers ...

208
208
'Anderlecht baalt en krijgt koekje van eigen deeg'

Anderlecht was deze winter al actief op de transfermarkt, want met Omar Sarr haalde het nog maar ...

134
134
Volgende vertrekker bij Westerlo, Gent dreigt mis te grijpen

De wintermercato is nog een tweetal weken open en dus wordt er alsmaar meer werk gemaakt van ...

59
59
'Man City pakt zwaar uit: hele Europese top afgetroefd'

Manchester City heeft deze winter al stevig uitgepakt met de komst van Antoine Semenyo, die voor ...

63
63
'Anderlecht gaat hard: dubbel transferplan op tafel'

Bij Anderlecht lijkt de wintermercato eindelijk helemaal op gang te komen. Het heeft er alle schijn ...

550
550
TRANSFERUURTJE: 'City meldt zich bij Club, eerste eis Klopp bij Real'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

203
203
Max Dean foetert na Anderlecht: VAR afgemaakt

KAA Gent voelt zich bestolen na de bekerclash tegen RSC Anderlecht. Paars-Wit trok uiteindelijk aan ...

289
289
‘Anderlecht versnelt op wintermercato: verrassing op komst'

RSC Anderlecht is aan het versnellen op de wintermercato. Paars-Wit is naarstig op zoek naar een ...

228
228
Emotioneel nieuws rond Jan Boskamp raakt veel fans diep

Jan Boskamp is al decennialang een vaste waarde in het Nederlandse en Belgische voetbalwereldje. De ...

316
316
STVV heeft nieuw Japans groeibriljant definitief binnen

Sint-Truiden VV blijft de Japanse toer opgaan. De Kanaries stelden op de officiële kanalen de ...

44
44
KRC Genk pakt ferm uit en troeft AC Milan af

KRC Genk heeft op de officiële kanalen uitgepakt met een contractverlenging dat kan tellen. De ...

272
272
Kassa Cercle: 60 miljoen euro én straffe herinvestering

Cercle Brugge kan de afgelopen jaren straffe transfercijfers voorleggen. Het Laatste Nieuws zocht ...

296
296
‘Ongeziene trainerscarrousel met Mourinho en Amorim’

De Europese topclubs beginnen te bewegen. De resultaten van de eerste seizoenshelft zijn ...

173
173
Union haalt zijn gram met opmerkelijke koers

Bij Union loopt het dit seizoen alweer zeer netjes. De Brusselaars prijken al maandenlang aan de ...

41
41
Hasi moet puzzelen achterin: onverwachte oplossing?

Anderlecht begon het nieuwe jaar uitstekend, want het plaatste zich donderdag met een zege tegen AA ...

243
243

Meer sportnieuws