'2 redenen drijven Kompany richting exit bij Anderlecht'

656 stemmen
'2 redenen drijven Kompany richting exit bij Anderlecht'

Zondag sluit Anderlecht zijn seizoen nog af met een trip naar Brugge, waar het voor een aantal jongens wellicht hun laatste wedstrijd voor de club zal worden. Maar de kans lijkt alsmaar groter te zijn dat dat ook voor Vincent Kompany zo zal zijn. De naam van de trainer valt al weken bij verschillende clubs en de kans op een vertrek lijk alsmaar groter te worden.


Donderdagavond kwam vanuit Engeland al overwaaien dat de trainer bij behoud in de Premier League bovenaan de verlanglijst van Burnley zou staan en die informatie wordt ook bevestigd door Het Laatste Nieuws. Alan Pace, de eigenaar van Burnley, zou voor een stijlbreuk willen gaan met een jonge en moderne coach, die liefst ook al de de nodige faam heeft. In dat plaatje past Kompany als lid van de Hall of Fame van de Premier League perfect.

Bovendien zien ze bij HLN enkele factoren die een vertrek van Kompany bij Anderlecht kunnen bespoedigen. Zo moet de 36-jarige straks voor de zoveelste keer aan een nieuw elftal bouwen, want met Van Crombrugge, Murillo, Gomez, Cullen, Verschaeren, Zirkzee en Kouamé lijkt het geraamte van zijn ploeg te kunnen vertrekken. Bij Burnley wacht hem een gelijkaardige uitdaging met negen spelers die einde contract zijn en twee sterkhouders die weg willen, maar zou hij wel over een pak meer middelen beschikken.

FAMILIE
Daarnaast is er ook nog het feit dat een terugkeer naar Engeland op familiaal vlak wel aanlokkelijk is voor Kompany, wiens gezien uiteraard een groot deel van hun leven in Manchester doorbracht. Burnley ligt op amper een uurtje rijden van de stad waar de ex-verdediger zijn grootste successen beleefde. Kompany zal zondag dus ongetwijfeld met aandacht de partij van Burnley tegen Newcastle volgen. Daarin moeten ze minstens even goed doen als Leeds tegen Brentford om het behoud te verzekeren.

LEES OOK: 'Anderlecht wil stunten met peperdure MLS-aankoop'

Zal Kompany Anderlecht verlaten?

Meest recent

De Cuyper geniet van Belgische fans: "Héél leuk om zien"

De Rode Duivels spelen in de nacht van maandag op dinsdag tegen de Verenigde Staten. Maxim De Cuyper ...

35
35
'Union SG verhoogt bod: transfer stap dichterbij'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

32
32
Egypte na triller door naar achtste finales

Australië en Egypte speelden vanavond hun zestiende finale. Beide landen hoopten geschiedenis ...

31
31
Vanaken, Tielemans of De Bruyne? Deze Duivel verliest plaats

Bepaalde media riepen zeer hard om een middenveld met Youri Tielemans, Hans Vanaken en Kevin De ...

135
135
'STVV slaat toe: derde zomeraanwinst is bijna een feit'

STVV is op weg naar een derde ingaande transfer. De Kanaries gaan weldra een volgende speler ...

62
62
'Anderlecht wil stunten met peperdure MLS-aankoop'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterkingen. De geruchtenmolen begint stilaan op gang te ...

233
233
Nederland oordeelt over Lukaku: "Rom is een betere versie"

Romelu Lukaku is al vele jaren een spits die het voortreffelijk doet bij de Europese top en subtop. ...

247
247
'Union SG ontvangt monsterbod van 20 miljoen euro'

Union SG gaat deze zomermercato héél flink cashen. De bekerwinnaar heeft vandaag een ...

67
67
Sibierski, Pétrot en Biancone: vloek doorbreken bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft met Gulian Biancone en Léo Petrot twee Franse verdedigers gehaald, nadat ...

293
293
Al-Nassr stunt met coach, Aké verrast iedereen

Toch wel verrassend transfernieuws. Al-Nassr heeft een nieuwe coach aangesteld en het is niét ...

37
37
De Cat dreigt transferbom Anderlecht zwaar te verknallen

Nathan De Cat moest dé droomtransfer van Anderlecht worden. Een jackpot van 25 miljoen euro ...

445
445
'Anderlecht plant miljoenenbod op ex-smaakmaker Antwerp'

RSC Anderlecht is op zoek naar ervaring, dat is duidelijk. De Brusselaars haalden al twee stevige ...

317
317
Transfervuurwerk bij STVV: ‘topspelers’ op komst

STVV zag al heel wat volk vertrekken. De club nam ook afscheid van Wouter Vrancken, die naar Hearts ...

391
391
Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

148
148
De Ketelaere krijgt gouden raad: “Bestudeer WK-revelatie!”

Charles De Ketelaere krijgt het vertrouwen in de basis van bondscoach Rudi Garcia dit WK, maar de ...

67
67
Verrassend oordeel akkefietje Tielemans – Trossard

Het was een opvallend beeld tijdens België – Senegal. Bij een 0-2 achterstand ging ...

123
123
Cercle Brugge hoort kassa rinkelen: onverwachte transfer

Cercle Brugge wist de afgelopen seizoenen enkele knappe uitgaande deals af te ronden. Groen-Zwart ...

104
104
Ongezien: 'aardbevingen' gemeten bij Duivelse comeback

De comeback van de Rode Duivels tegen Senegal blijft nog nazinderen. Na een 0-2 achterstand vochten ...

51
51
Kljestan roept ferme waarschuwing richting Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het in de 1/8e finales op tegen de Verenigde Staten. Het gastland kent een ...

223
223
‘Diego Moreira versiert op WK direct toptransfer’

Diego Moreira leek als extra joker mee te gaan naar het WK, maar bondscoach Rudi Garcia gebruikte ...

282
282
Rode Duivels met voetjes op de grond: “Slechter kon niet”

Ondanks de kwalificatie voor de 1/8e finales blijft het bang afwachten hoe de wedstrijd tegen de ...

135
135
‘Westerlo start transferoorlog met Dender: juridische stappen'

Westerlo is druk in de weer om de zomermercato af te speuren. De Kemphanen willen ferm toeslaan deze ...

81
81
Dropt Garcia bom? ‘Mechele ineens geen zekerheid meer’

Brandon Mechele is één van de grote revelaties van de Rode Duivels, zoniet van het WK. ...

814
814
Anderlecht verbaast met opmerkelijke zomerplannen

Terwijl het WK volop aan de gang is, zijn de Belgische clubs zich al aan het voorbereiden op het ...

531
531
‘KAA Gent lonkt naar ambitieuze knaltransfer’

KAA Gent is naarstig op zoek naar opportuniteiten op de zomertransfermarkt. De Buffalo’s ...

296
296

Meer sportnieuws