'2 redenen drijven Kompany richting exit bij Anderlecht'

door
'2 redenen drijven Kompany richting exit bij Anderlecht'

Zondag sluit Anderlecht zijn seizoen nog af met een trip naar Brugge, waar het voor een aantal jongens wellicht hun laatste wedstrijd voor de club zal worden. Maar de kans lijkt alsmaar groter te zijn dat dat ook voor Vincent Kompany zo zal zijn. De naam van de trainer valt al weken bij verschillende clubs en de kans op een vertrek lijk alsmaar groter te worden.


Donderdagavond kwam vanuit Engeland al overwaaien dat de trainer bij behoud in de Premier League bovenaan de verlanglijst van Burnley zou staan en die informatie wordt ook bevestigd door Het Laatste Nieuws. Alan Pace, de eigenaar van Burnley, zou voor een stijlbreuk willen gaan met een jonge en moderne coach, die liefst ook al de de nodige faam heeft. In dat plaatje past Kompany als lid van de Hall of Fame van de Premier League perfect.

Bovendien zien ze bij HLN enkele factoren die een vertrek van Kompany bij Anderlecht kunnen bespoedigen. Zo moet de 36-jarige straks voor de zoveelste keer aan een nieuw elftal bouwen, want met Van Crombrugge, Murillo, Gomez, Cullen, Verschaeren, Zirkzee en Kouamé lijkt het geraamte van zijn ploeg te kunnen vertrekken. Bij Burnley wacht hem een gelijkaardige uitdaging met negen spelers die einde contract zijn en twee sterkhouders die weg willen, maar zou hij wel over een pak meer middelen beschikken.

FAMILIE
Daarnaast is er ook nog het feit dat een terugkeer naar Engeland op familiaal vlak wel aanlokkelijk is voor Kompany, wiens gezien uiteraard een groot deel van hun leven in Manchester doorbracht. Burnley ligt op amper een uurtje rijden van de stad waar de ex-verdediger zijn grootste successen beleefde. Kompany zal zondag dus ongetwijfeld met aandacht de partij van Burnley tegen Newcastle volgen. Daarin moeten ze minstens even goed doen als Leeds tegen Brentford om het behoud te verzekeren.

LEES OOK: Kompany doet bekentenis: “Mokerslagen voor mijn gezin”

Zal Kompany Anderlecht verlaten?

Meest recent

Westerlo bestolen? "Schandalig, iedereen heeft het gezien"

Westerlo heeft na een reeks van vijf wedstrijden weer kennis gemaakt met de nederlaag. Ze gingen ...

83
83
Smet op feestvreugde: sterkhouder Gent lang out?

AA Gent heeft na twee maanden eindelijk nog eens kunnen winnen. De Buffalo's haalden het zaterdag ...

54
54
Africa Cup: Nigeria al gekwalificeerd, Put in zak en as

Er werd zaterdagavond ook weer gevoetbald op de Africa Cup. Nigeria heeft zich als tweede land ...

27
27
De Mil pakt eindelijk eerste zege met AA Gent

Rik De Mil heeft eindelijk zijn eerste overwinning als trainer van AA Gent beet. Na twee nederlagen ...

72
72
Rangers-coach geeft grote hint over toekomst Raskin

De voorbije maanden werd er al druk gespeculeerd over de toekomst van Nicolas Raskin, De ...

42
42
'Inter zet derde smaakmaker van Club op verlanglijstje'

Niet alleen delen Club Brugge en Internazionale dezelfde clubkleuren, ze lijken elkaar ook alsmaar ...

232
232
Dender baalt: "We zijn onvoldoende beloond"

Dender sluit zoals verwacht 2025 af als rode lantaarn in de Jupiler Pro League. De Kadavers boekten ...

32
32
Vanderbiest kritisch: "Gebeurt dit seizoen te vaak"

KV Mechelen heeft zichzelf zaterdag geen laat kerstcadeau kunnen bezorgen. Het had zijn positie in ...

49
49
Man Utd-icoon komt met enorme lof voor Lammens

Manchester United pakte op tweede kerstdag een nipte zege tegen Newcastle United en houdt daardoor ...

174
174
Aston Villa toont zich met straffe recordzege titelkandidaat

Aston Villa lijkt zich stilaan helemaal in de titelstrijd te mengen in de Premier League. Het ...

61
61
KV Mechelen kan wonderjaar niet passend afsluiten

Voor KV Mechelen was 2025 een mooi jaar, zeker de tweede helft ervan. Het trekt de winterstop in als ...

75
75
Coucke velt oordeel over bewogen jaar bij Anderlecht

RSC Anderlecht kende geen goed 2025. Het was weer een veel te woelig jaar bij de Belgische ...

403
403
Saliba verrast na pijnlijke nederlaag tegen Charleroi

RSC Anderlecht speelde een zeer matige match tegen Sporting Charleroi. Een wanprestatie en de 1-2 ...

229
229
Buitenland greep mis: Union SG slaat toe

Bij Union SG trokken ze de afgelopen jaren veel onbekende spelers aan. Velen van hen groeiden nadien ...

82
82
AA Gent baalt: sterkhouder drie maanden out

AA Gent neemt het vanavond in eigen huis op tegen KVC Westerlo. Een partij die ze moeten winnen. De ...

107
107
Club Brugge geeft planning winterstage prijs

Club Brugge heeft het jaar goed afgesloten met een negen op negen. De Bruggelingen genieten nu even ...

337
337
KV Mechelen legt lat opvallend hoog

KV Mechelen wil zijn goede eerste deel van het seizoen afsluiten met een zege tegen FCV Dender. ...

70
70
Kelderkraker zonder punch: La Louvière en OHL met kopzorgen

La Louvière en OHL gaan met de nodige zorgen 2026 in. Na een bedroevend schouwspel bleven ...

34
34
Liverpool wint 'Jota-match', Arsenal blijft leider

In de Premier League stonden er om 16u een aantal duels op het programma. Onder meer Arsenal en ...

16
16
Antwerp schept duidelijkheid rond Nozawa

Royal Antwerp FC won gevleid met 2-1 van Zulte Waregem. De Great Old boekt zo een 10 op 12 en doet ...

175
175
Vandenbroeck zorgt voor transfersurprise

Zulte Waregem sloot 2025 af met een onverdiende 2-1-nederlaag op het veld van Royal Antwerp FC. Na ...

232
232
'Deze transfer zou KV Mechelen doen ontploffen'

KV Mechelen speurt rond naar jonge spelers die ze op termijn met flink wat winst kunnen verkopen. De ...

207
207
Club is Stankovic wellicht kwijt: "Trekt onze aandacht"

Club Brugge lijkt maar één jaar te kunnen genieten van Aleksander Stankovic. De ...

943
943
Magie van Oosting doet Antwerp plots dromen van PO1

Na een turbulent 2025, is Antwerp plots weer springlevend. The Great Old zwalpte vandaag ...

183
183
Manchester City zet Arsenal heel stevig onder druk

In de Premier League ging Manchester City om 13u30 op bezoek bij Nottingham Forest. The Citizens ...

49
49

Meer sportnieuws