'2 redenen drijven Kompany richting exit bij Anderlecht'

door
'2 redenen drijven Kompany richting exit bij Anderlecht'

Zondag sluit Anderlecht zijn seizoen nog af met een trip naar Brugge, waar het voor een aantal jongens wellicht hun laatste wedstrijd voor de club zal worden. Maar de kans lijkt alsmaar groter te zijn dat dat ook voor Vincent Kompany zo zal zijn. De naam van de trainer valt al weken bij verschillende clubs en de kans op een vertrek lijk alsmaar groter te worden.


Donderdagavond kwam vanuit Engeland al overwaaien dat de trainer bij behoud in de Premier League bovenaan de verlanglijst van Burnley zou staan en die informatie wordt ook bevestigd door Het Laatste Nieuws. Alan Pace, de eigenaar van Burnley, zou voor een stijlbreuk willen gaan met een jonge en moderne coach, die liefst ook al de de nodige faam heeft. In dat plaatje past Kompany als lid van de Hall of Fame van de Premier League perfect.

Bovendien zien ze bij HLN enkele factoren die een vertrek van Kompany bij Anderlecht kunnen bespoedigen. Zo moet de 36-jarige straks voor de zoveelste keer aan een nieuw elftal bouwen, want met Van Crombrugge, Murillo, Gomez, Cullen, Verschaeren, Zirkzee en Kouamé lijkt het geraamte van zijn ploeg te kunnen vertrekken. Bij Burnley wacht hem een gelijkaardige uitdaging met negen spelers die einde contract zijn en twee sterkhouders die weg willen, maar zou hij wel over een pak meer middelen beschikken.

FAMILIE
Daarnaast is er ook nog het feit dat een terugkeer naar Engeland op familiaal vlak wel aanlokkelijk is voor Kompany, wiens gezien uiteraard een groot deel van hun leven in Manchester doorbracht. Burnley ligt op amper een uurtje rijden van de stad waar de ex-verdediger zijn grootste successen beleefde. Kompany zal zondag dus ongetwijfeld met aandacht de partij van Burnley tegen Newcastle volgen. Daarin moeten ze minstens even goed doen als Leeds tegen Brentford om het behoud te verzekeren.

LEES OOK: 'Transferbommetje Trésor en Stassin: verrassende deals'

Zal Kompany Anderlecht verlaten?

Meest recent

'Spraakmakende terugkeer Ronaldo in Europa'

De voorbije dagen is er in Saudi-Arabië een bom ontploft rond Cristiano Ronaldo. De Portugese ...

6
6
Edward Still: "Of hij trainer wordt van Anderlecht?"

Edward Still heeft zijn eerste persconferentie als trainer van RSC Anderlecht afgewerkt. De ...

28
28
Ruben Van Gucht in totale shock na 'Tinder-schandaal'

Ruben Van Gucht is op dit eigenste moment te zien op VRT. De journalist doet immers verslag van de ...

3
3
Noa Lang geeft dé reden voor bliksemvertrek bij Napoli

De wintermercato zit er in de meeste landen op. De voorbije maand hebben we heel wat opmerkelijke ...

18
18
Hubert kan revanche nemen: "Bleef wel mooie ervaring"

Deze week worden de heenwedstrijden in de halve finales van de Croky Cup afgewerkt. Woensdagavond ...

8
8
'Club Brugge hoopt: alsnog miljoenen voor flop?'

Club Brugge beleefde al bij al een vrij rustige wintermercato. Het haalde met Felix ...

195
195
'Anderlecht, Club en co te laat voor smaakmaker JPL'

We lijken dit seizoen enkele verrassingen te kunnen krijgen in de Champions' Play-Off. STVV blijft ...

119
119
La Louvière bevestigt bom rond Nicolas Frutos

La Louvière maakte de voorbije jaren een straffe opmars, want op twee jaar tijd ging het van ...

153
153
AA Gent ziet nog een verdediger vertrekken

AA Gent veroverde na de winterstop opnieuw een stek in de top zes en wil er alles aan doen om die ...

49
49
'Pijnlijke onthulling over gemiste transfer Vermeeren'

Na zijn debuut bij Antwerp leek the sky the limit te zijn voor Arthur Vermeeren, maar sinds zijn ...

181
181
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht weigert monsterbod, Kanté terug in Europa'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

208
208
Filip Joos gooit het roer om: “Het was genoeg”

Filip Joos staat bekend als het vaste gezicht en de stem van de sportredactie, iemand die het spel ...

86
86
‘Europese sensatiemove Messi: voorwaarden op tafel’

De toekomst van Lionel Messi wordt nadrukkelijk besproken. Nu de competitie in de Verenigde Staten ...

85
85
‘Union schrikt: alsnog winterse knaltransfer steunpilaar?'

Union SG staat aan de leiding in de Jupiler Pro League en de Brusselse club neemt het in de halve ...

113
113
Leoni verbaast iedereen na Anderlecht: Geraerts jubelt

Theo Leoni brak op latere leeftijd door bij RSC Anderlecht, maar de middenvelder was na een tijdje ...

332
332
Pro League komt met zéér opvallend initiatief voor de fans

De Pro League heeft een opvallend initiatief meegedeeld. Beter laat dan nooit, want velen riepen al ...

94
94
'Opvallend transferverhaal met Club, Bayat en Leko"

Club Brugge haalde enkel Felix Lemaréchal naar het Jan Breydelstadion. Er kwam geen ...

449
449
'Paintsil (ex-Genk) staat voor verrassende megatransfer'

Gaat Joseph Paintsil alsnog een transfer afdwingen de komende dagen? Het zou zomaar kunnen. De ...

257
257
Hubert op zijn hoede: "Een zéér complete ploeg"

In het Zwarte Land staat vanavond de heenmatch van de halve finale van de Croky Cup tussen Sporting ...

53
53
'Carrasco en Dams gaan alsnog transfers versieren'

Yannick Carrasco en Matteo Dams gaan de komende dagen mogelijk nog van club verwisselen. De twee ...

67
67
'Anderlecht zet zinnen op WK-tegenstander van België'

RSC Anderlecht kende alweer geen overtuigende mercato. Door het vertrek van Nilson Angulo lijkt het ...

208
208
'Club Brugge kansloos: bliksemvertrek nieuwe chouchou'

Club Brugge KV wist tijdens de afgelopen wintermercato zijn sterkhouders dan toch aan boord te ...

470
470
Eén man beslist over ontslag Renard: "Als zijn geduld op is ..."

RSC Anderlecht nam afgelopen zondag afscheid van Besnik Hasi als hoofdcoach. Maar ondertussen staat ...

572
572
'Kompany geniet na spectaculaire Bayern-wending'

Bayern München wil zich komend weekend tegen TSG Hoffenheim herpakken na een onverwachte 1 op 6 ...

73
73
Jan Boskamp geeft 'helse' update over gezondheid

Jan Boskamp blijft ook op zijn 77ste één van de meest gewaardeerde voetbalanalisten ...

80
80

Meer sportnieuws