'2 redenen drijven Kompany richting exit bij Anderlecht'

656 stemmen
'2 redenen drijven Kompany richting exit bij Anderlecht'

Zondag sluit Anderlecht zijn seizoen nog af met een trip naar Brugge, waar het voor een aantal jongens wellicht hun laatste wedstrijd voor de club zal worden. Maar de kans lijkt alsmaar groter te zijn dat dat ook voor Vincent Kompany zo zal zijn. De naam van de trainer valt al weken bij verschillende clubs en de kans op een vertrek lijk alsmaar groter te worden.


Donderdagavond kwam vanuit Engeland al overwaaien dat de trainer bij behoud in de Premier League bovenaan de verlanglijst van Burnley zou staan en die informatie wordt ook bevestigd door Het Laatste Nieuws. Alan Pace, de eigenaar van Burnley, zou voor een stijlbreuk willen gaan met een jonge en moderne coach, die liefst ook al de de nodige faam heeft. In dat plaatje past Kompany als lid van de Hall of Fame van de Premier League perfect.

Bovendien zien ze bij HLN enkele factoren die een vertrek van Kompany bij Anderlecht kunnen bespoedigen. Zo moet de 36-jarige straks voor de zoveelste keer aan een nieuw elftal bouwen, want met Van Crombrugge, Murillo, Gomez, Cullen, Verschaeren, Zirkzee en Kouamé lijkt het geraamte van zijn ploeg te kunnen vertrekken. Bij Burnley wacht hem een gelijkaardige uitdaging met negen spelers die einde contract zijn en twee sterkhouders die weg willen, maar zou hij wel over een pak meer middelen beschikken.

FAMILIE
Daarnaast is er ook nog het feit dat een terugkeer naar Engeland op familiaal vlak wel aanlokkelijk is voor Kompany, wiens gezien uiteraard een groot deel van hun leven in Manchester doorbracht. Burnley ligt op amper een uurtje rijden van de stad waar de ex-verdediger zijn grootste successen beleefde. Kompany zal zondag dus ongetwijfeld met aandacht de partij van Burnley tegen Newcastle volgen. Daarin moeten ze minstens even goed doen als Leeds tegen Brentford om het behoud te verzekeren.

LEES OOK: Hasi spreekt na ontslag: "Coucke heeft twee opties"

Zal Kompany Anderlecht verlaten?

Meest recent

'Stankovic hakt belangrijke transferknoop door'

Bij Club Brugge zal na het titelfeest de blik snel op de zomermercato gaan. De vraag lijkt op dit ...

106
106
Pijnlijke beelden: Waalse derby ontspoort nog helemaal

De Europe Play-Off eindigde zaterdag voor Standard op pijnlijke wijze. Het gaf de eindwinst nog uit ...

187
187
Ontknoping LaLiga: drama voor Witsel, Getafe Europa in

Zaterdagavond stond in Spanje de ontknoping van het seizoen op het programma. Bovenaan het ...

43
43
Standard faalt: Genk wint alsnog Europe Play-Off

De Europe Play-Off heeft zaterdagavond nog een verrassende ontknoping gekend. Standard begon als ...

145
145
Ferrera kondigt na degradatie meteen ontslag bij Dender aan

Na twee seizoenen is voor FCV Dender zaterdag een einde gekomen aan het avontuur in de Jupiler Pro ...

80
80
Dubbel is een feit: Bayern pakt nu ook de beker

Bayern München sluit het seizoen af met de Duitse dubbel. Na de landstitel heeft het ...

66
66
Kogel door de kerk: Vrancken kondigt vertrek bij STVV aan

STVV heeft dit seizoen de hele Belgische voetbalwereld verbaast. De Kanaries sluiten het seizoen af ...

156
156
Sibierski krijgt transfertip: Anderlecht moet aan de bak

Anderlecht heeft zich donderdagavond al verzekerd van de vierde plaats en bijhorend ticket voor de ...

251
251
'Barça dringt aan: Club legt vraagprijs vast'

Club Brugge maakt zich na het veroveren van de titel op voor een bewogen transferzomer. Heel wat ...

353
353
Lommel houdt Dender in bedwang en mag naar 1A

Lommel heeft het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 gepakt. Na een bewogen slotfase ...

188
188
'Club Brugge-fans kijken op: eerste transfer na titelwinst'

Na de landstitel speurt Club Brugge opnieuw naar versterking achterin. Een jonge verdediger met ...

543
543
Nederland, opgelet: Union-verhaal in de maak

Union SG, Como en Hearts werken allen samen met Jamestown Analytics, wat hen sportief al ...

60
60
Kritiek op Nicky Hayen neemt steeds meer toe

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen. Dat is best pijnlijk. De Limburgers moeten hopen ...

340
340
Hasi spreekt na ontslag: "Coucke heeft twee opties"

Besnik Hasi werd enkele maanden geleden ontslagen. Dat was geen verrassing, want de resultaten waren ...

250
250
Anderlecht wint de jackpot: tientallen miljoenen in zicht

RSC Anderlecht heeft financieel de ergste jaren achter de rug. De Brusselaars gaan ook deze zomer ...

372
372
Mertens zei dit seizoen 'neen' tegen deze Belgische transfer

Dries Mertens hing vorige zomer zijn schoenen aan de haak. De voormalige Rode Duivel kende een ...

250
250
Defour begrijpt RSCA-fans niet: "Compleet onbegrijpelijk"

RSC Anderlecht kende een slechter seizoen dan vorig jaar. De Brusselaars pakten wel nog een Europees ...

173
173
Stijnen looft Club Brugge: "Dat is top tien in de wereld"

Club Brugge pakte afgelopen donderdag zijn 20ste landstitel in België. De Bruggelingen waren ...

222
222
Boskamp looft 'onderschatte' Rode Duivel: "Wereldster!"

De Rode Duivels maken zich op voor het WK. Eén van de spelers waarvan men in België toch ...

171
171
Vurige Kompany: "Héél de ploeg praat er al heel seizoen over"

Vincent Kompany is een groot succes bij Bayern München en de coach kan dit weekend nog een ...

67
67
Buitenkans voor Anderlecht: keert publiekslieveling terug?

RSC Anderlecht gaat in de zomer op zoek naar meer snelheid en creativiteit, wat uiteraard heel erg ...

649
649
Standard hoopt op énorm succes: "JPL is zo vreemd..."

Standard kan een moeizaam seizoen nog afsluiten met een geweldig feest. Ze staan zelfs op enkele ...

102
102
Beveren neemt afscheid van drie spelers

SK Beveren speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De club, die ook te koop zou staan, gaat ...

52
52
'Sibierski beslist: 'sterkhouder' verlaat Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Brusselaars laten heel wat spelers ...

292
292
STVV viert feest met de fans: "Kans bestaat dat ik blijf"

STVV vierde vrijdagavond samen met de fans dat ze een historisch Europees ticket hebben weten te ...

112
112

Meer sportnieuws