'2 redenen drijven Kompany richting exit bij Anderlecht'

656
'2 redenen drijven Kompany richting exit bij Anderlecht'

Zondag sluit Anderlecht zijn seizoen nog af met een trip naar Brugge, waar het voor een aantal jongens wellicht hun laatste wedstrijd voor de club zal worden. Maar de kans lijkt alsmaar groter te zijn dat dat ook voor Vincent Kompany zo zal zijn. De naam van de trainer valt al weken bij verschillende clubs en de kans op een vertrek lijk alsmaar groter te worden.


Donderdagavond kwam vanuit Engeland al overwaaien dat de trainer bij behoud in de Premier League bovenaan de verlanglijst van Burnley zou staan en die informatie wordt ook bevestigd door Het Laatste Nieuws. Alan Pace, de eigenaar van Burnley, zou voor een stijlbreuk willen gaan met een jonge en moderne coach, die liefst ook al de de nodige faam heeft. In dat plaatje past Kompany als lid van de Hall of Fame van de Premier League perfect.

Bovendien zien ze bij HLN enkele factoren die een vertrek van Kompany bij Anderlecht kunnen bespoedigen. Zo moet de 36-jarige straks voor de zoveelste keer aan een nieuw elftal bouwen, want met Van Crombrugge, Murillo, Gomez, Cullen, Verschaeren, Zirkzee en Kouamé lijkt het geraamte van zijn ploeg te kunnen vertrekken. Bij Burnley wacht hem een gelijkaardige uitdaging met negen spelers die einde contract zijn en twee sterkhouders die weg willen, maar zou hij wel over een pak meer middelen beschikken.

FAMILIE
Daarnaast is er ook nog het feit dat een terugkeer naar Engeland op familiaal vlak wel aanlokkelijk is voor Kompany, wiens gezien uiteraard een groot deel van hun leven in Manchester doorbracht. Burnley ligt op amper een uurtje rijden van de stad waar de ex-verdediger zijn grootste successen beleefde. Kompany zal zondag dus ongetwijfeld met aandacht de partij van Burnley tegen Newcastle volgen. Daarin moeten ze minstens even goed doen als Leeds tegen Brentford om het behoud te verzekeren.

LEES OOK: Union onthult groots plan na pijnlijke Europese spelerslijst

Zal Kompany Anderlecht verlaten?

Meest recent

Pittige waarschuwing Burgess: "Als ik hem zonder shirt zie ..."

Christian Burgess wordt al enkele weken bejubeld als defensieve leider bij AA Gent. Terecht, want de ...

13
13
Anderlecht wint maar zwoegt: grote winnaar op tribunes

RSC Anderlecht won vrijdagavond van KV Mechelen, maar moest zeker in de tweede helft nog flink ...

113
113
Uytterhoeven opnieuw redder in nood? Van Gucht grijpt in

Mark Uytterhoeven heeft in zijn lange carrière al heel wat levens gered. Als geroemd ...

8
8
'Stankovic op zijspoor: nieuwe knaltransfer in 2027'

Terwijl het middenveld van Club Brugge nog zoekende is, gaat ook één van de vertrokken ...

203
203
Kopzorgen om Vanaken: Leko-surprise aan de aftrap?

Voorlopig staat nog een groot vraagteken achter zijn naam. Maar de kans is reëel dat Club ...

288
288
TRANSFERUURTJE: 'Lukaku-twist bij Anderlecht, jokertransfer Bodart'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

124
124
De Condé baalt enorm van Karetsas: “Lessen uit trekken”

KRC Genk verkocht afgelopen zomer ferm met monstertransfers Konstantinos Karetsas en Lucca ...

314
314
Union onthult groots plan na pijnlijke Europese spelerslijst

Union SG kon voor de Champions League-voorrondes maar 21 spelers op de A-lijst zetten. 8 plekken ...

66
66
KV Mechelen-spelers vellen oordeel over ontslag Vanderbiest

Het rommelt bij KV Mechelen. Malinwa was vorig seizoen nog de grote revelatie van de Jupiler Pro ...

406
406
'Ongeziene trainerswending bij Lukaku: gesprekken gelekt'

Na het 1-1 gelijkspel van Fenerbahçe tegen AS Roma in de Champions League nam hoofdtrainer ...

96
96
Van der Elst ziet groot probleem ontstaan bij Club Brugge

Club Brugge staat mee bovenin het klassement, maar overtuigend is het nog niet. In de Champions ...

232
232
De Condé over knaltransfer: “Zag ik totaal niet aankomen”

KRC Genk heeft er een drukke zomermercato opzitten. De club zag onder meer Konstantinos Karetsas ...

263
263
Cercle Brugge maakt nog een uitgaande transfer bekend

Cercle Brugge heeft alsnog een speler laten vertrekken. De Bruggelingen maakten bekend dat ze een ...

28
28
Boskamp snoeihard: "Ik riep hem niet meer op voor België"

De Rode Duivels spelen binnen enkele weken maar liefst vier matchen in de ronduit overbodige Nations ...

433
433
Anderlecht met grote domper: sterkhouder weken out?

RSC Anderlecht pakte de broodnodige drie punten bij KV Mechelen. Dat was het goede nieuws voor de ...

355
355
Adedeji-soap: De Condé zet Club Brugge fors op zijn plaats

Club Brugge spendeerde afgelopen zomer de nodige miljoenen aan nieuw spelersmateriaal, maar kon niet ...

647
647
'Monstertransfer Pacho: Engelsen reserveren fortuin'

De Jupiler Pro League wist de voorbije seizoenen heel wat jongens te lanceren richting de Europese ...

286
286
Anderlecht spartelt naar zege: kranten zien nieuwe steunpilaar

RSC Anderlecht heeft vrijdagavond zijn derde competitiezege geboekt. Op het veld van KV Mechelen ...

538
538
‘Van Bommel zwicht voor Doku: WK-uitblinker vliegt eruit’

Jérémy Doku is nog altijd niet wedstrijdfit. Toch wacht Mark van Bommel straks een nog ...

676
676
'Club houdt hart vast: laatste maanden voor publiekslieveling'

Club Brugge wist in de zomermercato opnieuw een pak miljoenen op te halen met de verkoop van ...

517
517
Compper met opvallende reactie: "Dat lijkt misschien vreemd"

Royal Antwerp FC moet dit weekend aan de bak tegen Club Brugge. De Great Old heeft er een paar ...

112
112
Bruno velt oordeel over nipte zege van Anderlecht

RSC Anderlecht wist na het puntenverlies tegen KRC Genk weer aan te knopen met een zege tegen KV ...

509
509
Omobamidele: "Dit maakt op het einde het verschil"

RSC Anderlecht won met 0-1 van KV Mechelen. Het was voetbaltechnisch een bijzonder matige pot ...

213
213
Matig Anderlecht pakt zege na zeer povere pot voetbal

In de Jupiler Pro League openden KV Mechelen en RSC Anderlecht vanavond de zesde speeldag. Beide ...

153
153
Kompany lyrisch over topspeler: "Hij is een artiest"

Vincent Kompany is een adept van aanvallend voetbal. Dat was zo bij RSC Anderlecht, Burnley en zeker ...

81
81

Meer sportnieuws