'Club Brugge vreest vertrek drie basiskrachten'

392 stemmen
'Club Brugge vreest vertrek drie basiskrachten'

Ondanks het behalen van de derde landstitel op rij, begint Club Brugge deze zomer aan een nieuwe cyclus. Door het vertrek van Alfred Schreuder richting Ajax zal Blauw-Zwart sowieso al in zee gaan met een andere hoofdtrainer. Daarnaast dreigen ook enkele hoekstenen van de basisploeg weg te vallen.


Allereerst het goede nieuws: de huidige basiself zal voor een groot deel intact blijven. Simon Mignolet bevestigde zondag alvast dat hij komend seizoen voor de vierde titel op rij wil gaan. De doelman blijft dus op post. In de defensie maakt Brandon Mechele evenmin aanstalten om te vertrekken. Stanley Nsoki blijft normaal gezien ook op post. Op het middenveld is een transfer van Mats Rits uitgesloten gezien zijn blessure. Flankspelers Tajon Buchanan en Andreas Skov Olsen zullen evenmin vertrekken vermits ze nog maar een halfjaartje in Brugge spelen. Met oog op hun WK-selecties zullen ze geen overbodige risico's nemen. Ook voor Denis Odoi lijkt een vertrek niet aan de orde slechts enkele maanden na zijn komst.

Achter Hans Vanaken staat zoals elke zomer een vraagteken, maar de Rode Duivel liet al uitschijnen dat hij volgend seizoen voor de vierde titel op rij wil gaan. Bovendien wordt hij straks vader en wil hij zeker zijn van speelminuten in functie van het WK. Een vertrek van de draaischijf lijkt dus onwaarschijnlijk. Bij Noa Lang geldt dan weer het omgekeerde verhaal. Hij wil in de zomer een nieuwe stap zetten en kreeg ook garanties van het bestuur.

TWIJFEL BIJ CDK
En dus blijven nog twee steunpilaren over: Clinton Mata en Charles De Ketelaere. De verdediger liet vorige week nog verstaan dat het op zijn 29ste misschien wel 'tijd is voor een nieuw avontuur'. Afwachten welke aanbiedingen hij straks zal ontvangen. En ook De Ketelaere sluit een vertrek allerminst uit. "Ik laat alles op mij afkomen en probeer de goeie keuze te maken. Mijn makelaar vertelt mij alles. Ik moet zeggen dat ik met veel nieuwsgierigheid uitkijk naar wat komt", klonk het zondag nog bij het goudhaantje.

LEES OOK: Hein spreekt pers en analisten tegen over verguisde Duivel

De Ketelaere speelt volgend seizoen nog steeds bij Club Brugge ...

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

65
65
Club hakt knoop door: extra transfer voor Preud'homme

Door het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord, zal Guilian Preud'homme een groot deel van ...

90
90
Wilmots smult van verrassende Duivel: "Quasi perfecte match"

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

50
50
Oranje met kopzorgen naar VS, Congo bedwingt Denemarken

De 48 WK-deelnemers zijn momenteel volop bezig met hun oefencampagne. Voor Nederland draaide de ...

86
86
El Ouahdi beleeft drama vlak voor opstijgen WK-vlucht

Heel wat WK-deelnemers hebben de oversteek van de Atlantische Oceaan inmiddels ingezet. Ook Marokko, ...

185
185
'PSG wil oppermachtig worden met 'man van 100 miljoen'

Paris Saint-Germain legde afgelopen weekend voor het tweede jaar op rij beslag op de eindzege in de ...

82
82
Twijfels rond Rode Duivel: levenslijn voor Brandon Mechele?

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

178
178
Opvolging Vanaken: 'Club meldt zich bij oude bekende'

Club Brugge verlengde recentelijk het contract van Hans Vanaken. Maar de draaischijf wordt in ...

461
461
"Zoals Modric" - Opvolger Conte heeft groots De Bruyne-plan

Kevin De Bruyne wil in de komende weken schitteren op het wereldkampioenschap met de Rode Duivels. ...

107
107
Zware klap Vanaken vlak voor WK: "Gaat Garcia nóóit doen"

Een aantal Rode Duivels heeft dinsdagavond punten gescoord in de oefenzege op Kroatië (0-2). ...

540
540
Dubbele boost Duivels: "Ongelooflijk hoe gemotiveerd hij is"

De korte trip naar Kroatië is goed uitgedraaid voor de Rode Duivels. Dinsdagavond wonnen ze er ...

308
308
'Grote wending bij Club: opvolger Onyedika al klaar?'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato. Op het middenveld dreigt Raphael Onyedika te ...

650
650
'STVV baalt: volgende sterkhouder staat op vertrekken'

STVV mag zich volgend seizoen verlekkeren op een Europees avontuur nadat het dit seizoen een uiterst ...

166
166
'Straffe wending in transferdossier Hatenboer compleet'

Het transferrapport van Anderlecht oogde afgelopen seizoen niet al te positief. Van de vijftien ...

410
410
'Cercle flikt het weer: volgende miljoenentransfer'

Cercle Brugge kende op sportief vlak wel enkele lastige seizoenen, maar de kassa bleef al die tijd ...

186
186
Patro pakt uit met zeer opvallende eerste aanwinst

Patro Eisden groeide de voorbije jaren uit tot een vaste waarde in de (sub)top van de Challenger Pro ...

77
77
'STVV pakt uit met jonge Belgische spits'

STVV heeft na het behalen van een Europees ticket weinig tijd om te ontspannen, want er is deze ...

123
123
KRC Genk neemt afscheid van jeugdinternational

KRC Genk beleefde een uiterst teleurstellend seizoen. Het kon zich niet voor de Champions' Play-Off ...

117
117
'Nieuw middenveld Anderlecht: Roemeen op lijstje SIbierski'

Er staan bij Anderlecht deze zomer heel wat veranderingen op til. De nieuwe sportief directeur ...

303
303
Hein spreekt pers en analisten tegen over verguisde Duivel

Er viel heel wat positief nieuws te rapen bij de Rode Duivels na de 0-2-overwinning in Kroatië. ...

321
321
'Standard shopt bij Club: transfersom bekend'

Standard eindigde dit seizoen op pijnlijke wijze, want op de slotspeeldag gaf het nog de eindzege in ...

457
457
Raman zet deur open voor terugkeer naar ex-club

Bij KV Mechelen gaan ze de komende weken en maanden knopen moeten doorhakken. Zo is er onder meer ...

495
495
KRC Genk geeft dé reden voor vertrek Ribeiro

Bij KRC Genk namen ze vandaag afscheid van Michel Ribeiro. De techniektrainer, die als assistent mee ...

516
516
Onana ziet potentiele topper rondlopen bij de Rode Duivels

Amadou Onana speelde tegen Kroatië centraal achteraan. Dat deed hij zeker niet slecht. De Rode ...

185
185
De Cuyper vol lof over Duivel: "Onder de indruk van hem"

Maxim De Cuyper speelde zijn eerste seizoen in de Premier League. Het was een correct eerste jaar ...

221
221
Gok van Garcia krijgt lof van Vandenbempt

Rudi Garcia scoorde punten met zijn tactische vondsten tegen Kroatië. De Belgen hebben er een ...

89
89

Meer sportnieuws