Schreuder heeft al megaprobleem bij Ajax

door
Schreuder heeft al megaprobleem bij Ajax

Nog even de titel binnenhalen en daarna trekt Alfred Schreuder de deur achter zich toe bij Club Brugge. De Nederlandse coach verhuist eind dit seizoen naar Amsterdam, waar hij aan de slag gaat bij zijn grote liefde Ajax. Hoewel de resultaten bij Club echt wel indrukwekkend waren, lijdt het geen twijfel dat Schreuder nog alles te bewijzen heeft bij Ajax. Daar ligt de druk vele malen hoger dan in Brugge, en er moet bovendien ook goed altijd voetbal gespeeld worden.


TACTISCH STERKE TRAINER

Alfred Schreuder pakte bij Club Brugge 2,37 punt per wedstrijd. Sinds het begin van de tellingen was er bij Club Brugge geen enkele andere coach die dergelijk puntengemiddelde kon halen. Qua resultaten was de passage van Schreuder aldus een enorm groot succes. Club stevent momenteel af naar de Belgische landstitel en daarmee is de opdracht van de Nederlander helemaal geslaagd. Op naar Ajax dus, waar Schreuder zijn grote droom zal waarmaken als hoofdcoach van de Ajacieden.

Alfred Schreuder was reeds anderhalf jaar assistent-coach van Ajax, tussen 2018 en 2019, waar hij de trouwe luitenant was van Erik ten Hag en straks diens opvolger wordt. In de Johan Cruijff-Arena zijn de verwachtingen alvast hooggespannen rond Schreuder. “Alfred staat bij ons bekend als een tactisch sterke trainer met goede en veelzijdige oefenstof”, kondigde Edwin van der Sar, algemeen directeur van Ajax, zijn nieuwe coach aan.



Alfred Schreuder leverde op het tactisch vlak inderdaad uitstekend werk bij Club Brugge. Na een moeilijke aanloopperiode vond hij vervolgens de juiste formule en waren de resultaten gewoonweg uitstekend. De Amsterdammers zien in Schreuder een trainer met een moderne denkwijze die Ajax naar nieuwe successen kan leiden. Maar bij Ajax moeten resultaten gekoppeld worden aan goed voetbal volgens de club-DNA. En dat wordt wel moeilijker voor Schreuder.

DE GROTE VALKUIL

Want net daar knelde het schoentje bij Club Brugge dit seizoen. Blauw-Zwart speelde zelden als een echte kampioen en dikwijls zonder overtuiging. “Over vijf jaar spreekt men enkel nog over de titel van Schreuder, niet over het stroeve voetbal”, zei Henk Houwaart zaterdag in Het Nieuwsblad. Over vijf jaar zal in België die perceptie inderdaad heersen over Schreuder, maar bij Ajax zal hij de titel moeten halen én bovendien attractief voetbal moéten leveren. Daar is geen twijfel over mogelijk.

Frank De Boer won als trainer van Ajax bijvoorbeeld vier Nederlandse titels op een rij (2011, 2012, 2013 en 2014), maar ondanks die grote successen stond hij op het eind zwaar ter discussie. De coach kreeg vooral veel kritiek te slikken door het saaie en irriterende voetbal van Ajax, zonder al te veel aanvallende intenties. En dat is een valkuil die Alfred Schreuder zal moeten proberen te vermijden, want veel attractief en aanvallend voetbal was er niet te zien tijdens zijn periode bij Club Brugge.



Alfred Schreuder predikt nochtans een aanvallende voetbalvisie, maar opvallend genoeg scoort Club Brugge onder zijn bewind minder doelpunten dan onder het vorig beleid van Philippe Clement. Schreuder deed anderzijds wel het aantal tegendoelpunten per wedstrijd stevig afnemen: minder doelpunten scoren maar ook minder doelpunten incasseren dus. En door een goed wedstrijdplan met de juiste tactische beslissingen zette hij erg goede resultaten neer.

NIET AANVALLEND, NIET DOMINANT, NIET ATTRACTIEF

Maar dominant, aanvallend of attractief was het spel van Club Brugge niet meteen. En dat zal Alfred Schreuder volgend seizoen wél degelijk moeten brengen bij Ajax, of zijn verblijf in Amsterdam zal helaas geen lang leven beschoren zijn. Ajax was dit seizoen zelfs één van de dominantste ploegen in de Europese nationale competities, terwijl Schreuder bij Club Brugge bijzonder laag scoort op dat vlak. Het gemiddeld balbezit is een eerste goede indicatie van de dominantie van een ploeg.

Ajax vergaart dit seizoen een gemiddeld balbezit van 64,7%, een hoog balaandeel dat in de belangrijkste Europese competities enkel overtroffen wordt door Manchester City (67%). Bayern München (64%), FC Barcelona (63%), FC Porto (62%), Olympique Marseille (62%) en Fiorentina (58%) troeven namelijk allemaal het Club Brugge van Alfred Schreuder af, dat onder zijn bewind ‘slechts’ een gemiddeld balbezit van 56% haalt. Om maar te staven: dominant was het dus niet helemaal.



Ook het gemiddeld gescoorde doelpunten per wedstrijd belooft alvast niet veel goeds voor Alfred Schreuder. Club Brugge maakt onder zijn bewind 1,9 doelpunt per wedstrijd, terwijl Ajax dit seizoen aan de lopende band scoorde met 2,9 goal per wedstrijd. Daarnaast speelt Ajax ook gewoon veel aanvallender voetbal (18 doelpogingen per wedstrijd) dan Club Brugge (13 doelpogingen per wedstrijd). Het is duidelijk dat Schreuder ook op het offensief gebied zwaar aan de bak moet in Amsterdam.

De tacticus zal zich niet alleen mogen blindstaren op resultaten, maar hij moet zich ook focussen op dominantie en aanvallend voetbal. De Nederlandse voetbalcoryfee Willem van Hanegem stelde zich onlangs grote vragen over het potentiële functioneren van Alfred Schreuder bij Ajax. “ Begrijp me niet verkeerd, Schreuder mag van mij best Ajax onder zijn hoede krijgen, hoor. Waarom niet? Maar de partijen die er belang bij hebben, doen net alsof Ajax gered is als hij komt”, zei hij in zijn column voor het Algemeen Dagblad.

LEES OOK: Ajax zakt weg: experts vrezen Anderlecht-scenario

Zal Schreuder slagen bij Ajax?

Meest recent

Hasi haalt opgelucht adem: "Hopelijk is hij nu vertrokken"

RSC Anderlecht juichte, zonder uitfans, toch heel hard na 93 minuten voetballen. De Brusselaars ...

21
21
Pover Anderlecht viert in extra tijd alsnog feest

RSC Anderlecht speelde om 18u30 op het veld van La Louvière. De Brusselaars hadden een ...

115
115
Antwerp zet Stef Wils op straat

Royal Antwerp FC heeft zopas Stef Wils ontslagen. Dat volgt na de zwakke prestatie tegen FCV Dender, ...

191
191
KV Mechelen stunt: Vanderbiest ziet grote kwaliteit

KV Mechelen zorgde voor een geweldige stunt door te winnen op het veld van KRC Genk. Voor de eerste ...

83
83
Scorende Trossard geeft met Arsenal Tottenham pak slaag

In de Premier League stond om 17u30 de topper tussen Arsenal en Tottenham op het programma. Wat ...

29
29
Anderlecht bevestigt niet: "Wat staan we te doen?"

RSC Anderlecht is om 18u30 begonnen aan zijn partij tegen La Louvière. De eerste 45 minuten ...

108
108
C4 onvermijdelijk? Wils spreekt zich uit over ontslag

Antwerp FC heeft zondagnamiddag gezichtsverlies geleden op eigen veld. De Great Old ging immers met ...

142
142
Alwéér goud waard: Trossard beukt Londense derby open

In de Premier League waren de ogen zondagavond op het noorden van Londen gericht. Daar stond ...

40
40
CPL razend spannend: Beerschot weer volop in titelstrijd

In de Challenger Pro League heeft ook Beerschot VA optimaal geprofiteerd van het puntenverlies bij ...

111
111
Totale afgang Antwerp: Dender pakte eerste zege op Bosuil

Antwerp FC heeft zondagnamiddag een zoveelste dieptepunt bereikt. De Great Old verloor op eigen veld ...

228
228
La Louvière-Anderlecht: Hasi voert bijzondere wissel door

Na twee verdiende thuiszeges wil RSC Anderlecht zondagavond ook bevestigen op verplaatsing. Maar dat ...

211
211
Bedroevende 8 op 21 in eigen huis: Fink maakt balans op

KRC Genk verloor zondagnamiddag met 0-1 van KV Mechelen. Hierdoor moeten de Limburgers de heenronde ...

174
174
PSV lacht tanden bloot: ook Feyenoord blameert zich thuis

In de Nederlandse Eredivisie heeft leider PSV dit weekend gouden zaken gedaan. Terwijl het zelf won ...

42
42
Arbitrage velt helder verdict na VAR-relletje Westerlo-Gent

KVC Westerlo speelde zaterdag een meer dan degelijke wedstrijd, maar bleef uiteindelijk op 0-0 ...

245
245
Sporting-coach dropt groot nieuws voor clash met Club

Volgende week wordt de League Phase van de Champions League hervat. Club Brugge staat voor een ...

305
305
Antwerp slikt dubbele opdoffer vlak voor kelderkraker

Antwerp FC wil zondagnamiddag koste wat kost de volle buit pakken in de thuiswedstrijd tegen FCV ...

53
53
Genk blijft sputteren: KVM boekt fraaie stunt in Cegeka Arena

KRC Genk is er niet in geslaagd om op de slotspeeldag van de heenronde in de reguliere een plekje in ...

190
190
Dé surprise in WK-selectie? 'Vermeeren steekt Duivel voorbij'

Nu het WK-ticket definitief op zak is, kan bondscoach Rudi Garcia zich stilaan buigen over het ...

196
196
'Winters vertrek Tzolis: Club stelt keiharde voorwaarde'

In de Champions League kruist Club Brugge volgende week de degens met Sporting CP. Om het verschil ...

309
309
Renard bijt terug: "Als Bart Verhaeghe dat doet ..."

Ongeveer een jaar geleden werd Olivier Renard aangesteld als sportief directeur bij RSC Anderlecht. ...

370
370
Crisis bij Club Nxt compleet: "Dit valt ons zwaar"

De jeugdwerking van Club Brugge heeft de voorbije jaren enorme stappen gezet met Club Nxt als het ...

399
399
"Het zijn leeuwen" - La Lou-coach noemt vijf RSCA'ers bij naam

RSC Anderlecht legde vlak voor de interland-break twee overtuigende prestaties neer tegen KV ...

197
197
Reactie Lukaku zegt alles: Noa Lang krijgt Italianen stil

Hoewel het nog steeds Rode Duivels Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne moet missen, boekte SSC Napoli ...

141
141
'Hoogspanning bij Duivels: bondstop moet actie ondernemen'

De Rode Duivels hebben zich tijdens de voorbije interland-periode geplaatst voor het WK van komende ...

291
291
Hoog bezoek in Cegeka Arena, opstellingen Genk-KVM bekend

KRC Genk krijgt zondag de kans om de heenronde van de reguliere competitie af te sluiten op de ...

76
76

Meer sportnieuws