Zebra's pakken eerste zege na spektakelrijk duel met Malinwa

door
Zebra's pakken eerste zege na spektakelrijk duel met Malinwa

Op speeldag vijf heeft Charleroi eindelijk zijn eerste zege gepakt in deze Europe Play-Offs. Na een uiterst vermakelijk duel klopte het in eigen huis een verdienstelijk KV Mechelen. De Zebra's wippen zo over Malinwa naar de derde plek, al waren beide ploegen al uitgeteld voor een Europees ticket.

Ze hadden allebei behoorlijk veel verwachtingen voor deze Europe Play-Offs maar met nog twee speeldagen voor de boeg was deze confrontatie tussen Charleroi en KV Mechelen er enkel nog eentje voor de 'eer'. Wouter Vrancken was mogelijk bezig aan zijn voorlaatste wedstrijd als T1 van Malinwa en gooide heel de ploeg (deels noodgedwongen) stevig door mekaar. Zo kregen onder meer Van den Eynden, Wouters en Engvall hun kans. Ook Still wijzigde op enkele plaatsen maar hield toch grotendeels vast aan de verwachte namen, de jonge Wasinski kreeg zijn kans.
Zebra's en Malinwa verwennen supporters
Beide ploegen voetbalden met veel energie in de openingsfase, na dik vijf minuten trapte Bayo een eerste keer binnen het bereik van Thoelen. KV Mechelen had nadien lange tijd het betere van het spel maar het kon daar voorlopig geen doelrijpe kans aan koppelen. Bij de eerste kans was het wel raak voor KV, na twintig minuten spelen dropte Hairemans een hoekschop in de box, Koffi ging glansrijk onder de bal door en Engvall profiteerde door de 0-1 eenvoudig in doel te koppen. Ei zo na maakten de bezoekers meteen een tweede doelpunt maar het schot van Shved ging rakelings naast. KV Mechelen leek snel komaf te maken met Charleroi maar Engvall vergat om een dot van een kans in een doelpunt om te zetten. De thuisploeg profiteerde en een machtige uithaal van Nkuba hing de bordjes iets voorbij het halfuur weer gelijk: 1-1. KV speelde (niet voor het eerst in deze Play-Offs) met zijn geluk, amper een minuut later liet Cuypers oog in oog met Koffi na om de trekker over te halen. Ook nadien waren er nog kansen over en weer, halfweg stond het gelijk na een uiterst vermakelijke eerste helft.

Malinwa opent sterk maar vergeet nadien om zichzelf te belonen.
Bayo toont andermaal klasse bij Charleroi
Ook na de rust zagen we meteen een kans in het Stade du Pays de Charleroi: Cuypers mocht ver oprukken maar schoot vervolgens (te) wild over de kooi van Koffi. Aan de overzijde was het even later wel raak, Morioka schilderde een vrije trap op het hoofd van Bayo en die kopte krachtig raak: 2-1, nog maar eens een doelpunt dat Malinwa tegen kreeg op een stilstaande fase. KV Mechelen reageerde opnieuw met een prima actie en schot van Engvall, Koffi zette er zijn vingertoppen net voldoende tegen. Op twintig minuten van het einde leken de Zebra's de wedstrijd uiteindelijk helemaal te beslissen, Morioka legde opzij voor Bayo en de huurling zette de 3-1 op het bord. Een veerkrachtig Malinwa bleef echter vechten en luttele minuten later lukte Engvall al de aansluitingstreffer na een counter uit het boekje: 3-2. De bezoekers joegen nog op de gelijkmaker, verdienden die ook maar kregen hem uiteindelijk niet. Zo pleziert Charleroi zijn thuissupporters op de valreep nog met een zege in deze nacompetitie.
Scoreverloop:
0-1 (21') Engvall, 1-1 (34') Nkuba, 2-1 (53') Bayo, 3-1 (71') Bayo, 3-2 (74') Engvall

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: talent toont zijn enorme potentieel

Verdiende KV Mechelen meer vanavond?

Meest recent

Rode Duivels houden hart vast: WK-boycot door Trump

De loting voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. De Rode ...

6
6
Mertens dropt grote hint: bezoek aan verrassende club

Dries Mertens speelde de afgelopen jaren bij het Turkse Galatasaray. Na zijn afscheid bij Cim Bom ...

18
18
Anderlecht jubelt: geweldig duo sust supporters

Een tijdje geleden lag Besnik Hasi nog zwaar onder vuur bij RSC Anderlecht, maar door de sterke ...

61
61
Nieuwe twist in DAZN-affaire: cruciaal nieuws voor abonnees

Het Belgisch voetbal blijft voorlopig dan toch te bekijken via de app van DAZN. Maar ondertussen zit ...

330
330
Alderweireld klaar en duidelijk over titel Anderlecht

Na zestien speeldagen blijft Union SG het klassement aanvoeren, gevolgd door Club Brugge. Maar na de ...

108
108
HUMO publiceert enorme Mannaert-bom: heftig incident met RSCA-topman

Ongeveer een jaar geleden werd Vincent Mannaert aangeduid als nieuwe sportief directeur bij de KBVB. ...

351
351
Onthuld: de échte reden achter vreemde wissel Mignolet

De keeperskwestie die bij Club Brugge al een heel seizoen de gemoederen bedaard, is sinds afgelopen ...

254
254
'De Bruyne krijgt grote transferplannen Napoli te horen'

In de Italiaanse Serie A won SSC Napoli zondagavond de topper op het veld van AS Roma. Daags nadien ...

93
93
Straffe ontdekking bij Antwerp: "De nieuwe Vermeeren"

Amper een week nadat de bodem was bereikt, durft Antwerp FC opnieuw positief naar de nabije toekomst ...

202
202
Anderlecht kampioen dit seizoen? Harde voorwaarde op tafel

Met 34 landstitels op het palmares, blijft RSC Anderlecht de onbetwiste recordkampioen in ...

148
148
Club Brugge davert: is dit de laatste druppel voor Hayen?

Nog geen maand geleden gold Nicky Hayen nog als de wondercoach van Club Brugge. Vandaag gaat het ...

434
434
Nieuwe uitdager voor titel? "Schrijf ons nog niet af"

Op een week tijd kan er veel veranderen in het voetbal, dat is ook bij KRC Genk het geval. Na de ...

385
385
'Sterke man Bayern heeft groot nieuws voor Kompany'

Nog een vijftal wedstrijden te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn ...

168
168
'Club op de dool: grote gevolgen op transfermarkt'

Club Brugge verkeert momenteel in een behoorlijke dip. Van zijn laatste vier wedstrijden, verloor de ...

317
317
DAZN dropt nieuwe A-bom: 'faillissement verschillende clubs'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal blijft maar escaleren. Maandag raakte bekend ...

799
799
Code oranje bij Club Brugge: Van Der Elst luidt alarmbel

Na drie nederlagen in vier matchen gaan de alarmbellen af bij Club Brugge, dat zondag in eigen huis ...

272
272
Fink hakt knopen door: duo buitenspel bij KRC Genk?

KRC Genk boekte zondag een deugddoende zege in Leuven. Veel tijd om na te genieten is er evenwel ...

461
461
Lardot velt verdict: Union ontsnapt tegen Anderlecht?

Besnik Hasi houdt de voeten op de grond, maar na zege in de Brusselse stadsderby mag RSC Anderlecht ...

342
342
Hayen slikt bittere pil: blessuregolf bij Club Brugge

Sinds de stunt tegen FC Barcelona ging Club Brugge in vier matchen drie keer onderuit. De crisis ...

387
387
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

242
242
Brys midden in nieuwe rel: Eto'o dropt plots enorme bom

Eind deze maand gaat de Africa Cup van start. Normaal gezien zou Marc Brys ook aan dat grote ...

97
97
Deschacht: 'Dubbele transferklapper bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft een sterke reeks van 12 op 12 neergezet en klopte onder meer Union SG en Club ...

907
907
Loting WK '26: deze landen moeten Duivels absoluut ontlopen

Aanstaande vrijdag is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

191
191
Protesten Club terecht? Lardot beoordeelt penaltyfase

Antwerp FC boekte zondagmiddag een verrassende stuntzege op het veld van Club Brugge na een late ...

577
577
Engelsen verbluft: De Cuyper tikkende tijdbom bij Brighton

Er zijn avonden waarop een speler alles doet wat een trainer van hem vraagt, en toch met een vreemd ...

186
186

Meer sportnieuws