TU: 'Club ziet aanvaller vertrekken, Lukaku kent toekomst'

door
TU: 'Club ziet aanvaller vertrekken, Lukaku kent toekomst'

Zowel in binnen- als buitenland wordt achter de schermen al volop gewerkt aan de komende transferperiode. Gezien de situatie in Oost-Europa, kunnen spelers uit Oekraïense en Russische competities momenteel zelfs al van club veranderen. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Het is nog niet zeker waar de toekomst van Loïs Openda ligt. Fenerbahçe zou zijn situatie van dichtbij volgen, maar volgens De Gelderlander staat hij ook op de radar bij PSV Eindhoven. Het is afwachten wat Club Brugge van plan is. Vanuit Turkije wordt beweerd dat Blauw-Zwart hem wil verkopen voor zo'n 9 à 10 miljoen euro, maar die berichtgeving valt met een stevige korrel zout te nemen.

Volgens het Franse Foot Mercato heeft Lyon zijn zinnen gezet op Jackson Muleka. De Congolese aanvaller wordt door Standard uitgeleend aan de Turkse eersteklasser Kasimpasa en daar is hij uitgegroeid tot een sensatie. Muleka scoorde er 12 keer in 11 wedstrijden en leverde ook nog eens 3 assists af. Bij Standard zouden de nieuwe eigenaars de aanvaller graag terug in Luik zien voetballen, maar de spits ziet wel wat in een vertrek.

De beloften van Anderlecht mogen volgend seizoen aantreden in 1B. De club mag volgens de huidige regelgeving twee spelers van 30 of ouder aan de spelersgroep toevoegen, op voorwaarde dat deze spelers geen deel uitmaken van de huidige A-kern. Volgens Le Soir heeft RSCA daarvoor het vizier gericht op Guillaume Gillet. De voormalige publiekslieveling van Paars-Wit speelde de voorbije maanden bij Waasland-Beveren, maar is daar einde contract. Anderlecht zou hem als een geschikte begeleider van de jongeren zien en als T2 bij de U21. Gillet heeft echter nog aanbiedingen, waaronder van zijn geliefde RFC Luik.

Cyriel Dessers ontpopte zich de voorbije maanden tot een ware volksheld bij Feyenoord. Volgens Het Nieuwsblad is men er in De Kuip nu stellig van overtuigd dat de benodigde centen gevonden zullen worden om Dessers aan boord te houden. Investeerder Dennis de Roo kondigde alvast aan zelf een fikse duit in het zakje te willen doen. Dessers heeft een aankoopoptie van 4 miljoen euro.

Antwerp heeft Kyano Delaporte zijn eerste profcontract laten tekenen. Dat kondigde de club aan via de officiële kanalen. De jongeling zette zijn kribbel onder een overeenkomst voor drie seizoenen. De 16-jarige verdediger, die ook op het middenveld uit de voeten kan, speelt al sinds de U8 bij Antwerp.

BUITENLAND 

Volgens Sky Sports heeft Chelsea beslist om Romelu Lukaku te verkopen. De Blues zouden die beslissing genomen hebben in overleg met hoofdtrainer Thomas Tuchel. Het Britse medium weet ondertussen ook welk bedrag men bij Chelsea nog wil vangen voor de aanvaller. Zo zou er minstens 75 miljoen euro op tafel moeten gelegd worden.

FC Barcelona zou wel iets zien in de komst van Lukaku. De Blaugrana is dringend op zoek naar een nieuwe prijsschutter, waardoor heel wat grote namen de revue passeren in de Spaanse media. Ook een terugkeer naar Inter lijkt niet meteen ondenkbaar voor Big Rom.

De verdediging van Chelsea zal komende zomer versterkt moeten worden. Antonio Rüdiger en Andreas Christensen staan immers op het punt om de club transfervrij te verlaten. En daarom zou het vizier opnieuw op Jules Koundé (Sevilla) gericht zijn. De Fransman was afgelopen zomer al nadrukkelijk in beeld, maar toen kwam het niet tot een akkoord. Thomas Tuchel is echter nog steeds een grote fan. Koundé heeft een afkoopclausule van 80 miljoen. Daar wil Sevilla volgens Fabrizio Romano niet te veel van afwijken.

Dries Mertens blijft mogelijk langer bij Napoli. Volgens Corriere dello Sport is het slechts een kwestie van tijd alvorens het nieuws over zijn contractverlenging wereldkundig wordt gemaakt. Aanstaande vrijdag viert de aanvaller zijn 35ste verjaardag, dat zou wel eens een mooi moment zijn om de aankondiging te maken. Volgens La Dernière Heure zal hij wel drie keer zo weinig verdienen dan wat hij nu opstrijkt. Het zou wel gaan om een verlenging van slechts één jaar.

Volgens de Turkse transferwatcher Ekrem Konur denken SL Benfica en Zenit Sint-Petersburg aan een hereniging met Axel Witsel. Die laatste ploeg lijkt door de oorlog in Oekraïne echter een moeilijk verhaal. Benfica lijkt dan weer wel een mooie optie voor Witsel, die op zijn 33ste voor één van de laatste transfers in zijn carrière staat. Al is het allerminst duidelijk hoe concreet de vermeende interesse uit Lissabon is.

Youri Tielemans gaat komende zomer het laatste jaar in van zijn overeenkomst bij Leicester. En als hij niet verlengt, die kans wordt met de week groter, zullen de Foxes moeten meewerken aan een vertrek om te voorkomen dat de middenvelder een jaar later gratis de deur uitwandelt. Vooral Arsenal FC en Manchester United werden al meermaals genoemd, net zoals Tottenham Hotspur.

De voorbije dagen werd ook Real Madrid naar voren geschoven. Tielemans zelf zou alvast een voorkeur hebben voor La Liga. Juventus zou geen optie meer zijn voor de Rode Duivel. Leicester zou immers zo'n 50 miljoen euro verlangen en volgens TuttoJuve is dat bedrag veel te hoog voor de Oude Dame.

Het gonst de voorbije weken geruchten rond Frenkie De Jong. De Nederlandse middenvelder zou op de radar staan van heel wat Europese topclubs en de nodige financiële middelen moeten opleveren voor FC Barcelona. Volgens AS heeft de ex-Ajacied het ook helemaal gehad bij Barça, omdat de club nog altijd geen definitieve positie ingenomen heeft over zijn toekomst. De Nederlander zou stilaan zijn geduld verliezen. Met Manchester United en FC Bayern München liggen alvast twee clubs op de loer. Volgens Fabrizio Romano wil De Jong volgend seizoen wel zeker zijn van Champions League-voetbal, en dat zou voor United wel eens een probleem kunnen gaan worden.

Erik Ten Hag, de nieuwe United-coach, kan deze zomer de transfermarkt optrekken met een astronomisch budget. Eén van de meest recente namen op de verlanglijst van Ten Hag, is die van Tyrell Malacia (Feyenoord). Volgens Fabrizio Romano lopen er evenwel nog geen concrete gesprekken. Er wordt ook gewag gemaakt van een aankomend bod van 20 miljoen pond. De voorbije weken vielen ook al de namen van Jurriën Timber en Antony (beiden Ajax).

De gesprekken tussen Mo Salah en Liverpool over een verlenging lopen moeizaam. Nochtans gaat Salah komende zomer zijn laatste contractjaar in. De geruchten omtrent een vertrek weerklinken dan ook steeds luider. Volgens The Telegraph zal Liverpool gedwongen zijn om mee te werken aan een zomerse transfer indien hij niet bijtekent. Salah zelf zou een avontuur in een andere competitie niet uitsluiten. Vooral Paris Saint-Germain, dat normaal gezien afscheid neemt van Kylian Mbappé, wordt genoemd als mogelijke bestemming.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Miljoenendeal Club, verrassende ploeg Openda'

Zal Lukaku vertrekken?

Meest recent

'Leegloop STVV: eerste grote vertrekker staat al klaar'

STVV is bezig aan droomseizoen en is ondertussen zelfs verzekerd van een Europees ticket. Desondanks ...

35
35
Ruben Van Gucht diep geraakt door overlijden Hans Otten

Het nieuws over het overlijden van Hans Otten heeft velen diep geraakt, en ook Ruben Van Gucht bleef ...

10
10
'Kassa kassa bij Club: Juventus klopt aan voor topdeal'

Club Brugge zal komende zomer verschillende sterkhouders zien vertrekken. En daarvoor neemt het ...

122
122
Club Brugge-killer in vizier: Anderlecht ruikt gratis stunt

Anderlecht kijkt naar Frankrijk om zijn aanval te versterken. De Brusselaars zien een jonge ...

141
141
Grote bron van ergernis Genk-bestuur: zware gevolgen in PO's

KRC Genk slikte afgelopen weekend een zware opdoffer en verloor in de Europe Play-Offs op Charleroi ...

89
89
Spanje spreekt schande: geurtje aan finaleticket Arsenal

De eerste finalist in de Champions League is bekend. Arsenal FC won dinsdagavond met het kleinste ...

101
101
'Taravel onder druk: groot slachtoffer voor bekerfinale'

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor een cruciaal tweeluik. Aanstaande zondag staat in de ...

321
321
Doorgestuurd bij RSCA: "Ajax en PSV mogen aankloppen"

Ismaël Baouf kende een fantastisch seizoen bij Cambuur. Zij promoveerden naar de Eredivisie en ...

64
64
Anderlecht heeft groot bekernieuws voor de fans

RSC Anderlecht speelt volgende week de bekerfinale tegen Union SG. De Brusselaars hopen dat de derde ...

87
87
Pakken JPL-clubs uit met doorgestuurde RSCA-sensatie?

Bij RSC Anderlecht maakten ze het afgelopen anderhalf jaar héél veel verkeerde keuzes. ...

89
89
Arsenal naar Champions League-finale na zenuwslopende partij

Vanavond stond in de Champions League de terugwedstrijd van de halve finale tussen Arsenal en ...

60
60
Weergaloos STVV is ‘hot’: "Wie van hen gaat blijven?"

STVV kent een van de beste seizoenen uit zijn geschiedenis. De Truienaars zijn dit jaar veruit de ...

99
99
Patro met straffe prestatie: "We zijn er heel fier op"

Patro Eisden kende alweer een sterk seizoen. Het stond weer in de Promotion Play-Offs, maar daar was ...

81
81
Sonck en Van der Elst zien hét grote probleem bij Anderlecht

RSC Anderlecht verloor kansloos met 1-3 van Club Brugge. Wesley Sonck en Franky Van der Elst waren ...

279
279
'Manchester United heeft deze gigantische transferplannen'

Manchester United staat derde in de Premier League. Michael Carrick doet het geweldig sinds hij ...

90
90
Kompany voorspelt nu al nieuw spektakelstuk

Woensdagavond ontvangt Bayern München PSG. Na de heerlijke 5-4 in Parijs kijkt iedereen ...

37
37
Jbari ziet "verontrustend" nieuws bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht moeten ze flink aan de bak om nog een Europees ticket te bemachtigen. Achter de ...

250
250
'Vertrek Rigaux bij Club Brugge extra stap dichterbij'

Het gonst al lange tijd van de geruchten omtrent Feyenoord en Dévy Rigaux. Vorig jaar was er ...

390
390
'Club Brugge zet door: 10 miljoen voor oude bekende'

Club Brugge wil stevig uithalen op de transfermarkt. Blauw‑zwart denkt aan een miljoenenbod om de ...

717
717
Beveren raast door met volgende smaakmaker

SK Beveren maakt duidelijk werk van de A-kern voor komend seizoen. Na Lennert Martens en Bruno ...

90
90
Ajax doet geweldige zaak met verkoop ex-spits STVV

Ajax moet nog hard knokken voor een Europees ticket. De vetpotten van de Champions League zitten er ...

29
29
Verhuurde JPL-spelers: RSCA-huurlingen met geweldig weekend

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

138
138
Titelrace op volle toeren: refs speeldag 7 bekend

In de Relegation Play-Offs zijn de plaatsen al verdeeld, maar voorts gaat het overal om de knikkers ...

142
142
'Club Brugge gaat all-in voor droomopvolger Mignolet'

Wie er zaterdag tegen STVV postvat onder de lat is voorlopig een vraagteken bij Club Brugge, dat ...

932
932
'Genk kan cashen: PSV drukt door voor sterkhouder'

De lichtpunten vielen het afgelopen seizoen op één hand te tellen bij KRC Genk, dat ...

461
461

Meer sportnieuws