Benzema in elite-club na wereldprestatie

stemmen
Benzema in elite-club na wereldprestatie

In de Champions League blijft recordhouder Real Madrid een goede kans behouden op het behalen van de finale. De leider uit La Liga slikte dinsdagavond op het veld van Manchester City nochtans vier tegendoelpunten. Maar uiteindelijk werd het 4-3 en daar had Karim Benzema andermaal een belangrijk aandeel in.


Real zal de terugmatch nog steeds moeten winnen om door te stoten, maar had er veel erger kunnen voorstaan. In de eerste helft leek de Koninklijke immers af te stevenen op een afstraffing. De wedstrijd kantelde echter toen Benzema er na een dik halfuur op fraaie wijze 2-1 van maakte. En ook daarna bleef de Franse international veruit de meest bepalende speler bij de Madrilenen. Uiteindelijk bekroonde hij zijn straffe prestatie met de 4-3 na een strafschop.

Benzema zit daardoor alweer aan 14 goals dit seizoen in de Champions League. Nog maar vier spelers konden hem dat voordoen in één campagne: Cristiano Ronaldo (3x), Robert Lewandowski en Lionel Messi. Van een exclusieve club gesproken. In totaal zit de Fransman overigens aan 41 goals in 41 duels namens zijn club. Daar deed hij ook nog eens 13 assists bovenop. Geen wonder dat zijn coach Carlo Ancelotti hem bestempelt als 'de beste speler ter wereld'.

MENTALE STERKTE
Dat Benzema de strafschop voor zijn rekening nam, was overigens wel opvallend. Vorige week nog liet hij twee elfmeters liggen in eendezelfde match. Maar dit keer pakte de spits het anders aan scoorde hij met een fraaie Panenka. "Ik heb heel veel vertrouwen in mezelf. Dus besloot ik het zo te doen en het pakte gelukkig goed uit. Als je nooit een strafschop neemt, kun je er ook nooit eentje missen. Wat ik vandaag liet zien met die penalty, zegt veel over de mentale sterkte van mij", reageerde Benzema bij Sky.

LEES OOK: Toby Alderweireld roept grote schande na CL-finale

🚀

Benzema is momenteel de beste spits ter wereld ...

Meest recent

Solo slim Gheysens: sleutelfiguur verlaat Antwerp

Antwerp heeft niet alleen een tegenvallend seizoen achter de rug, boven de Bosuil hangen ook donkere ...

136
136
Garcia kiest basisploeg: WK-elftal Duivels bekend?

De laatste rechte lijn richting de VS wordt dinsdag om 18 uur ingezet. Dan nemen de Rode Duivels het ...

138
138
'Club Brugge hakt knopen door: trio mag beschikken'

Na de landstitel en fraaie Champions League-campagne vertrekt er straks wellicht heel wat volk door ...

540
540
KRC Genk pakt uit: meubelstuk tekent monstercontract

KRC Genk greep zondag op de valreep naast een Europees ticket. Om de pijn enigszins te verzachten ...

139
139
Hans Vanaken ontroert iedereen tot tranen toe met één beeld

Hans Vanaken heeft er alweer een seizoen opzitten om in te kaderen. De aanvoerder van Club Brugge ...

392
392
WK '26: Ex-JPL'ers schitteren bij Noorwegen, Turken halen uit

Het aftellen tot de start van het wereldkampioenschap is nu ook echt begonnen. De 48 deelnemende ...

41
41
'Bliksemvertrek Cvetkovic: Anderlecht vraagt gepeperde som'

Antoine Sibierski moet bij RSC Anderlecht opnieuw een selectie bouwen die kan meedoen voor de ...

474
474
Kroatisch bondscoach vreest twee Duivels: "Geweldige speler"

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het WK. Dan werken ze een ...

250
250
Schokgolf bij Genk: Courtois keert terug als investeerder

Thibaut Courtois gaat zijn stempel nog wat steviger drukken op het Belgische voetbal. Maandagavond ...

239
239
Amper 7 maanden in dienst: Monaco zwiert Pocognoli buiten

De ex-coaches van Union SG hebben niet bepaald een goed seizoen achter de rug. Alexander Blessin ...

138
138
Keiharde De Cat-bom: 'Dit zag niemand komen'

Anderlecht droomde lang van een nieuwe recordtransfer met Nathan De Cat. De grens van 30 miljoen ...

1259
1259
‘Zomerse monstertransfer Arne Engels: strijd barst los’

Arne Engels kende een sterk seizoen bij Celtic. De Schotse topclub werd kampioen na een heuse ...

106
106
Theate licht defensief tipje van Duivelse sluier op

De Rode Duivels zijn aan de voorbereidingen voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ...

56
56
Sporting Hasselt pakt uit met toppers: RSCA en RAFC

Sporting Hasselt zal volgend seizoen te zien zijn in de Challenger Pro League. De club van Sam ...

325
325
Rudi Garcia meldt groot nieuws over Romelu Lukaku

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Italië en ...

196
196
Rugnummers Rode Duivels bekend: één enorme verrassing

De Rode Duivels zijn op weg naar Kroatië om de eerste oefenpot voor het WK af te werken. De ...

251
251
KAA Gent wrijft zich in de handen: goudhaantje staat op

KAA Gent heeft alsnog Europees voetbal over de streep weten te trekken. In een thriller tegen KRC ...

201
201
'Robbie Ure (ex-Anderlecht) versiert knaltransfer'

Bij RSC Anderlecht maakten ze het afgelopen anderhalf jaar héél veel verkeerde keuzes. ...

217
217
'STVV kiest voor verrassende opvolger Vrancken'

STVV is op zoek naar een opvolger voor Wouter Vrancken. De Limburgers speuren de binnen- en ...

513
513
Burgess naar Genk? Hayen doorbreekt stilte

Union SG en Christian Burgess maakten bekend dat ze uit elkaar gaan. Zo komt er een einde aan een ...

918
918
Lierse SK is Franse clubs te snel af voor toptalent

Lierse SK is een club die jonge Belgen kansen geeft. De club uit de Challenger Pro League is een van ...

50
50
'Sibierski verrast: extra versterking bij Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat deze zomer de nodige transfers afronden. De Brusselaars willen op ...

711
711
'Noa Lang versiert opnieuw droomtransfer'

Noa Lang staat voor een drukke zomer. Hij trekt met Nederland naar het WK en het is belangrijk voor ...

277
277
Rigaux zorgt meteen voor bommetje bij Feyenoord

Feyenoord stelde vandaag Dévy Rigaux en Robert Eenhoorn officieel voor aan de media. De ...

154
154
'Standard ruikt miljoenen euro's na onverwachte transfer'

Standard zoekt volgens bepaalde media naar ongeveer 13 à 14 miljoen euro. Dat moet via ...

244
244

Meer sportnieuws