Schreuder verbrandt vingers bij ‘vulkaan’ Ajax

354
Schreuder verbrandt vingers bij ‘vulkaan’ Ajax

Na een half seizoen zit de passage van Alfred Schreuder bij Club Brugge er hoogstwaarschijnlijk alweer op. Het was de onderlinge bedoeling om een lange relatie te bestendigen, maar de lokroep van Ajax valt niet te weigeren voor de Nederlander. Indien het tot een effectieve overgang komt, dan neemt Schreuder wel een groot risico. Het wordt namelijk praktisch onmogelijk om bij Ajax de grote successen van Erik ten Hag te evenaren. Daarnaast is Ajax ook een explosieve club.


DE PARADOX-SCHREUDER

Tot op heden coachte Alfred Schreuder 16 wedstrijden bij Club Brugge. De balans van de Nederlander oogt erg indrukwekkend met 12 zeges, 2 draws en 2 nederlagen. De West-Vlamingen wonnen ook hun laatste 8 competitiewedstrijden en zijn nog steeds een grote kandidaat om de Belgische landstitel te winnen. Die prima resultaten verwezenlijkte Schreuder trouwens met zijn eigen visie en ideologie, gestoeld op veel balbezit en positionele wissels. In zijn beginperiode op Jan Breydel draaide het niet erg vlotjes, waardoor Schreuder eerst veel kritiek kreeg, maar tijdens de laatste maanden lijkt Club Brugge bijna onverslaanbaar te zijn.



Alfred Schreuder staat voor een aanvallende voetbalvisie, maar opvallend genoeg scoort Club Brugge minder doelpunten dan onder het vorig bewind van Philippe Clement. Toen scoorde Blauw-Zwart 2,18 doelpunten per wedstrijd, terwijl dat gemiddelde onder Schreuder daalde naar 1,98 doelpunt per wedstrijd. Daarnaast blijven de expected goals ook op een gelijkaardig niveau. Schreuder verhoogde het gemiddeld balbezit wel van 55% naar 58%, maar bovenal bouwde hij meer defensieve zekerheid in - toch wel opvallend als een aanvallend ingestelde coach. Daardoor daalde het gemiddeld aantal tegendoelpunten van 1,22 per match onder Clement naar amper 0,88 onder Schreuder.

DE VULKAAN AJAX

Dankzij die defensieve focus kon Alfred Schreuder een knappe balans voorleggen van 12 zeges in 16 wedstrijden, maar Club Brugge voetbalt vooralsnog niet volgens het Ajax-principe, wat nochtans de basis is van Schreuders voetbalvisie. Schreuder legt namelijk ook meer moderne nuances in het spel van Club Brugge, meer realisme, meer controle en meer georganiseerde aanvallen. En Ajax lijkt alvast danig gecharmeerd te zijn door die aanpak van Schreuder, want vandaag is de Nederlander de grootste kandidaat om de scepter van Erik ten Hag over te nemen aan het eind van dit voetbalseizoen.

Alfred Schreuder zal in dat scenario wel moeten rekening houden met een immense druk op zijn schouders. Erik ten Hag zette nieuwe torenhoge standaarden bij Ajax, zowel op het Nederlands en Europees niveau. De titel is elk jaar een must, en de uitschakeling in de achtste finales van de Champions League (!) tegen Benfica dit jaar was een groot drama. Ajax is geen meeloper meer in Europa, met dank aan hun prachtcampagne in het Kampioenenbal anno 2019 en een foutloze groepsfase in 2021 onder ten Hag. Het is duidelijk dat Schreuder enorm goed zal moeten scoren op alle fronten, want met minder zal de Amsterdamse clubleiding zeker geen genoegen nemen.



Daarnaast is Ajax ook geen doorsnee club. Erik ten Hag beschreef het werken bij Ajax al eens als ‘dansen op een vulkaan.’ En net om die reden zou Alfred Schreuder de beste kandidaat zijn volgens de clubleiding van Ajax, want als ex-assistent-manager kent hij het reilen en het zeilen van de club heel goed. Ook zijn goede band met enkele huidige topspelers, zoals Dusan Tadic, bezorgt hem een groot voordeel. Dat kan uiteraard helpen om “het wespennest van weleer op afstand te houden”, schrijft Algemeen Dagblad. “Maar alles staat of valt ook dan met in hoeverre Ajax een derde kampioensploeg en Europese (sub)top-waardige selectie optuigt. De nieuwe coach weet dat hij Ten Hag als referentiekader heeft.”

AJAX PUSHT SCHREUDER

Terwijl Erik ten Hag bij Manchester United moeilijk slechter kan presteren dan zijn voorgangers, wordt ten Hags erfenis voor Alfred Schreuder wel loodzwaar om dragen. Bovendien heeft Schreuder een beperkte ervaring als hoofdcoach: bij Club Brugge wilde hij zijn carrière als T1 helemaal op de rails zetten. Dat lukte hem ook bijzonder goed, waardoor de vraag kan gesteld worden of Schreuder niet té vlug de stap wil zetten naar ‘de vulkaan’ of ‘het wespennest’ van Ajax. Ook de Nederlandse voetbalcoryfee Willem van Hanegem stelt zich vragen bij de potentiële aanstelling van Schreuder bij de Ajacieden.



In zijn column voor Algemeen Dagblad stelt Willem van Hanegem dat hij zelfs geen idee heeft waarom Alfred Schreuder wordt gepusht als opvolger van Erik ten Hag. “Ontslagen bij FC Twente, eerder vertrokken bij Hoffenheim en na het vertrek van Ronald Koeman als assistent ook meteen weg bij Barcelona. Bij Club Brugge gaat het redelijk, maar die club doet het daar altijd goed. Begrijp me niet verkeerd, Schreuder mag van mij best Ajax onder zijn hoede krijgen, hoor. Waarom niet? Maar de partijen die er belang bij hebben, doen net alsof Ajax gered is als hij komt.”

LEES OOK: Barça zet krankzinnige reeks voort na hattrick; zure slipper Ajax

Is Schreuder de juiste coach voor Ajax?

Meest recent

Rode Duivels aan het feest: Moreira schittert bij Milan

Enkele landgenoten hadden zondagavond alle reden om te vieren. In Italië boekte AC Milan een ...

0
0
Pakkende beelden: Koeman Jr diep geraakt bij eerbetoon

Een voetbalwedstrijd werd zondag even een bijzonder emotioneel moment voor de familie Koeman. Ronald ...

7
7
Vossen spreekt duidelijke taal na hartverscheurend nieuws

Jelle Vossen kreeg zaterdag een stevige domper te verwerken. De 37-jarige aanvaller hoopte bij ...

47
47
Fans Beerschot en KV clashen: "Zelfs doodsbedreigingen"

De rivaliteit tussen Beerschot en KV Mechelen gaat al enkele jaren terug. In het seizoen 2018-2019 ...

122
122
Dender zet opmars verder, Patro moet wonden likken na 0/15

Dender blijft op positieve wijze verbazen in de Challenger Pro League. De degradant uit de JPL kende ...

39
39
Kerels leven weer: KV Kortrijk verlost van rode lantaarn

Na zeven speeldagen weet ook KV Kortrijk weer wat winnen is in de Jupiler Pro League. De Kerels ...

35
35
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

Michiel Jonckheere heeft KV Kortrijk al verlaten. Het eerste trainersontslag in de Jupiler Pro ...

128
128
Topper baart een muis: Club haalt Genk door gehaktmolen

Club Brugge mag met een zalig gevoel richting de interlandbreak. Blauw-Zwart haalde een defensief ...

188
188
'Ito op weg naar spraakmakende terugkeer in JPL'

Ryotaro Ito wordt nog steeds gesignaleerd in Sint-Truiden. De Japanse smaakmaker wacht in Haspengouw ...

161
161
'Nieuw stadion bezorgt Club-fans stevige mokerslag'

Club Brugge droomt al jaren van een nieuw stadion, maar voor de supporters komt daar ook een minder ...

1040
1040
Compper maakt ref met de grond gelijk na nieuw verlies

Royal Antwerp FC is ronduit matig aan het seizoen begonnen. Een 7 op 21 zijn de cijfers. Trainer ...

101
101
Man Utd verliest weer punten: knullige tegengoal nekt Lammens

Manchester United is alweer slecht begonnen aan het seizoen. Ze moesten vanavond op bezoek gaan bij ...

36
36
Club Brugge op rozen tegen Genk: "Hij is te goed voor JPL"

Club Brugge begon om 18u30 aan zijn thuismatch tegen KRC Genk. De eerste 45 minuten liggen achter de ...

265
265
Lukaku slikt: concurrent scoort 4 keer in immense afstraffing

Romelu Lukaku kan met een overwinning op zak naar de nationale ploeg afzakken. Maar op individueel ...

67
67
Optater Courtois en co: rode kaart hypothekeert pittige derby

Real Madrid heeft daags voor het ingaan van de interland-periode een flinke opdoffer moeten slikken. ...

67
67
Lokeren bijt tanden stuk op stevig blok van Virton in CPL

Na de indrukwekkende 2-6 overwinning op het veld van Anderlecht wilde Lokeren ook tegen promovendus ...

28
28
Hubert krijgt extra wapen: "Wou alleen maar naar Union"

Union SG heeft zijn ijzersterke reeks van de laatste weken bevestigd. Op het veld van Antwerp FC ...

64
64
Westelse machine draait overuren: Kanaries kind van rekening

Wat een machine is Westerlo geworden de laatste weken! De Kemphanen speelden ook op Stayen een ...

45
45
Opstellingen: drie wissels bij Club, Genk met Adedeji-Sternberg

Daags voor de start van een lange interland-periode staat in de Jupiler Pro League nog een affiche ...

82
82
City leider na doelpuntenfeest; opvallende koploper Eredivisie

Manchester City mag de interland-break inzetten als enige leider in de Premier League. De ...

29
29
Drastische wissel bij Duivels: "Van Bommel start met hem"

Maandag is het zover, dan blazen de Rode Duivels een eerste keer dit seizoen verzamelen. En er wacht ...

166
166
Nieuwe lieveling bij Anderlecht: tweetal krijgt klappen

RSC Anderlecht won zaterdagavond op overtuigende wijze van Zulte Waregem: 3-0. Daarbij scoorde ...

342
342
Union bevoordeeld? Antwerp-coach haalt uit naar arbitrage

Antwerp FC blijft in de hoek waar de klappen vallen. De Great Old zette zondagmiddag bij momenten ...

283
283
Wéér averij De Bruyne en co; Feyenoord haalt sloophamer uit

In de Serie A heeft SSC Napoli al voor de derde keer op vijf speeldagen tijd averij opgelopen. Kevin ...

42
42
Cercle Brugge in vieze papieren: "Dit komt hard aan"

Cercle Brugge is er niet in geslaagd om de interland-periode al winnend in te zetten. Groen-Zwart ...

288
288

Meer sportnieuws