'Ten Hag haalt meteen Barça-klepper naar Man Utd'

door
'Ten Hag haalt meteen Barça-klepper naar Man Utd'

Wat al enkele weken in de lucht hing, werd donderdag ook officieel: Erik ten Hag wordt volgend seizoen de nieuwe trainer van Manchester United. De Nederlander wordt weggehaald bij Ajax en moet Old Trafford terug successen gaan bezorgen na een aantal magere jaren. Hij zal daarvoor ook de nodige middelen krijgen, want in de zomer zou een transferenveloppe van maar liefst 240 miljoen euro klaarliggen.


Daarmee zal Ten Hag enkele stevige aanwinsten kunnen binnenhalen en daarvoor zou hij onder meer in Camp Nou gaan aankloppen. Fichajes schrijft immers dat de kersverse coach aast op een reünie met Frenkie de Jong. De middenvelder werkte nog met Ten Hag samen bij Ajax tussen 2017 en 2019. De coach maakte toen van de jonge middenvelder één van zijn sleutelpionnen en samen haalden ze de halve finale van de Champions League in 2019.

Het verleidde FC Barcelona ertoe om die zomer maar liefst 86 miljoen euro neer te tellen voor De Jong, maar die kon de torenhoge verwachtingen niet helemaal inlossen. De inmiddels 24-jarige Nederlander ontsnapte niet aan de sportieve malaise en lijkt nu ook niet in de bovenste schuif te liggen bij trainer Xavi. Die zet De Jong regelmatig op de bank, want naast zekerheden Busquets en Pedri kiest hij op het middenveld ook regelmatig voor jeugdproducten Gavi en Nico Gonzalez.

MILJOENEN RECUPEREREN
Daardoor zou Barça weleens geneigd kunnen zijn om mee te werken aan een transfer. De club heeft nog steeds geld nodig om zich te kunnen versterken en zou weleens eieren voor zijn geld kunnen kiezen voor de marktwaarde van De Jong keldert. Deze zomer zouden ze nog kunnen proberen om een zo groot mogelijk deel van de geïnvesteerde som te recupereren, iets wat gezien het enorme budget van Man Utd weleens goed zou kunnen lukken.

LEES OOK: Wéér slipper United: Engelse pers pakt Lammens onder de loep

Moet Barça meewerken aan een transfer?

Meest recent

Letterlijk code rood: bijzondere beelden op stage Club

Om de tweede seizoenshelft tot in de puntjes voor te bereiden, trokken de meeste eersteklassers naar ...

35
35
Absolute nachtmerrie Vermeeren, Napoli wint brute veldslag

Het nieuwe kalenderjaar is dramatisch begonnen voor Athur Vermeeren. De middenvelder pakte zondag ...

77
77
Wéér slipper United: Engelse pers pakt Lammens onder de loep

Manchester United is niet bepaald goed aan het nieuwe kalenderjaar begonnen. Zondagnamiddag raakten ...

80
80
'Anderlecht en Antwerp nek aan nek voor eerste winteraanwinst'

Officieel gaat de winterse transferperiode voor de Belgische ploegen pas open op 6 januari. Maar ...

253
253
Leko drukt stempel bij Club: drie spelers in vizier

Ivan Leko is goed begonnen aan zijn tweede ambstermijn bij Club Brugge en pakte meteen 9 op 9 in de ...

567
567
'Vanzeir verlaat AA Gent: straffe JPL-transfer krijgt vorm'

Bij AA Gent willen ze af van een aantal spelers, vooral jongens die door een ander netwerk dan het ...

498
498
Manchester United blijft op de dool in de Premier League

Manchester United ging om 13u30 op bezoek bij Leeds United. Kon de gevallen Engelse topclub nog eens ...

59
59
Analisten lyrisch over Tielemans: "Een droom!"

Aston Villa is bezig aan een geweldig seizoen in de Premier League. Ze zijn zelfs outsider voor de ...

85
85
Kindermans rekent af met Neerpede-verhaal

Het was een opmerkelijk fenomeen. Bepaalde analisten riepen plots gezamenlijk dat de jeugd van RSC ...

278
278
Antwerp in actie: terugkeer plots wél op de tafel

Antwerp maakte de voorbije maand een serieuze remonte. Dankzij een tien op twaalf wipte het van de ...

343
343
Anderlecht aan de bak: club wil 'drama' vermijden

RSC Anderlecht eindigde 2025 met een fikse tegenvaller door met 1-2 te verliezen van Sporting ...

301
301
Standard doet zéér verrassende transfermove

Standard wil deze maand een aantal versterkingen halen, maar de Rouches hebben geen groot budget. De ...

89
89
Diamanten bij Club, RSCA en Genk: toppers op komst

We opperen voor meer kansen voor de Belgische jeugd. En of er nog meer dan genoeg talent zit aan te ...

235
235
Anderlecht en Genk: weldra wéér 2 jonkies bij wereldtop?

Neerpede is al vele jaren een garantie op doorstroming, net als de Jos Vaessen Academy in Genk. ...

229
229
Hallo, Belgische clubs? Deze 6 ‘vergeten’ Belgen schitteren

De Belgische clubs kijken veel te vaak naar buitenlanders om hun ploeg te versterken. Er zijn ook ...

204
204
RSCA, Club en Genk: drie buitenlandse parels op komst

Bij RSCA Futures, Club NXT en Jong Genk lopen ondertussen ook heel wat buitenlandse spelers rond. ...

707
707
TRANSFERUURTJE: 'Floptransfer weg bij RSCA, bod op Tzolis'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

196
196
Courtois ooit T1? Rode Duivel verklapt grootse plannen

Thibaut Courtois gaf een interview aan Sporza en de doelman sprak er onder meer over zijn toekomst. ...

97
97
‘Napoli genadeloos voor Noa Lang: topper op komst'

De transfer van Noa Lang naar Napoli is nog geen succes gebleken. De buitenspeler was een smaakmaker ...

145
145
Club Brugge incasseert ferme domper op winterstage

Veel Belgische clubs gaan deze winter op stage, meestal naar een warme bestemming. Dat was ook het ...

483
483
Straffe onthulling Courtois: “Dit riep Haaland naar mij”

Thibaut Courtois is één van de beste doelmannen ter wereld. Bij Real Madrid is hij de ...

399
399
Afrika Cup in de ban van Belgische mirakelman: “Een droom!”

Het gaat om de knikkers nu in de Afrika Cup. In het Afrikaanse landentornooi zien we enkele oude ...

192
192
Winterdeal afgerond: Anderlecht doet zaken met Westerlo

RSC Anderlecht en Westerlo doen zaken op de wintermercato. Op de officiële kanalen van De ...

222
222
Marc Coucke doet fans schrikken met donker toekomstbeeld

Marc Coucke staat bekend om zijn gevoel voor humor, maar zijn nieuwste Instagrambericht deed toch ...

223
223
Storm rond Herman Brusselmans krijgt onverwachte wending

Herman Brusselmans is opnieuw het middelpunt van een storm die veel groter werd dan enkel een ...

173
173

Meer sportnieuws