Dury genoemd voor verrassende trainersjob

876 stemmen
Dury genoemd voor verrassende trainersjob

Eind vorig kalenderjaar werd afscheid genomen van de langst zittende trainer in de Jupiler Pro League. Zo besloot Zulte Waregem om een einde te maken aan de jarenlange samenwerking met Francky Dury. Maar mogelijk maakt de 64-jarige trainer weldra zijn comeback in het Belgische profvoetbal.


Essevee kende een matige eerste helft van het seizoen en dreigde zelfs in acuut degradatiegevaar terecht te komen. De clubleiding besloot dan ook om in te grijpen. Zo werd het lot in de handen gelegd van het duo Timmy Simons-Davy De fauw. En daarmee kwam in het Regenboogstadion een einde aan het Dury-tijdperk. Die stond in totaal bijna 20 jaar aan het roer van de club.

Sindsdien zit de voormalige medewerker van de federale politie zonder club. Maar hoewel hij stilaan de pensioengerechtigde leeftijd nadert, sluit Dury een nieuw avontuur niet uit. "Het moet iets leuks zijn. De club moet ambitieus zijn. Die voorwaarde zal ik stellen als de telefoon nog een keer gaat", vertelde hij deze week nog in de podcast 'De Tribune'. En mogelijk komt dat telefoontje wel vanuit 1B.

OPVOLGER DE DECKER
Zo meldt Het Laatste Nieuws dat de naam van Dury 'in de wandelgangen' rondgaat bij KMSK Deinze. De ambitieuze club eindigde afgelopen seizoen op de vierde plaats in 1B, maar kon nooit echt aanspraak maken op promotie. Deze week werd dan ook afscheid genomen van hoofdtrainer Wim De Decker. Deinze moet bijgevolg op zoek naar een geschikte opvolger en zou daarbij dus ook aan Dury denken, al lijkt er van een concrete toenaderingspoging (nog?) geen sprake.

🚀

Zulte Waregem had beter vastgehouden aan Dury ...

Meest recent

Union SG zet Club Brugge extra onder druk

Union SG blijft indruk maken met de resultaten. Na een bijzonder povere bekerfinale stonden ze ...

60
60
Vandenbempt oordeelt: "Over twee jaar met België op EK"

Rudi Garcia maakte vandaag zijn WK-selectie bekend. Daar zaten niet echt verrassingen bij. De ...

50
50
Fans Antwerp zijn het beu: "Bol het af!"

Royal Antwerp FC is uitgegroeid tot een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. Het is ...

68
68
Aston Villa viert feest na demonstratie tegen Liverpool

In de Premier League speelde Aston Villa vanavond in eigen huis tegen Liverpool. Kon de thuisploeg ...

17
17
OHL haalt zielloos Antwerp genadeloos door gehaktmolen

De Europe Play-Offs zijn voor Antwerp uitgedraaid op een ware martelgang. The Great Old kende ...

40
40
'Real vindt akkoord: grote terugkeer Mourinho een feit'

Real Madrid kent een absoluut horrorjaar. De Koninklijke gaat van coach wisselen, dat staat vast. ...

148
148
Voormalig JPL-legende verovert hart van Miss België

Een voetballer die aanpapt met een Miss België? Het is zeker niet de eerste keer dat het ...

36
36
Euvrard komt met groot nieuws naar buiten

Standard speelt dit weekend een héél belangrijk duel tegen KRC Genk. Bij winst zetten ...

172
172
Vrancken héél tevreden: "Dit is historisch"

STVV kent een waanzinnig mooi seizoen. Zij willen de komende speeldagen het seizoen in schoonheid ...

75
75
Weelde bij Rode Duivels: Garcia laat waanzinnig elftal thuis

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie van 26 spelers bekend. Heel wat jongens vielen uit de boot. Het ...

326
326
Club-fans massaal geraakt door bericht Julie Vanloo

Julie Vanloo blijft niet bij de pakken zitten. Nadat de Belgian Cat onlangs opnieuw een zware ...

330
330
Hayen voert de druk op bij KRC Genk: "Cruciaal!"

KRC Genk staat voor een cruciaal duel tegen Standard. Wie wint lijkt op weg naar het winnen van de ...

138
138
‘PSG in shock door gigantisch plan van Kompany’

Bayern München davert. Vincent Kompany duwt zelf voor een transferstunt van 100 miljoen bij ...

182
182
Anderlecht-fans komen plots in opstand

RSC Anderlecht likt zijn wonden. De barslechte match tussen Union SG en Anderlecht werd in de ...

353
353
Beerschot neemt afscheid van ex-Rode Duivel

Beerschot speelt ook komend seizoen in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten gaan de kern ...

46
46
Organisatie bekerfinale een flop: hallucinante taferelen

RSC Anderlecht verloor na een bijzonder zwakke bekerfinale al bij al verdiend met 3-1 na ...

185
185
De Mil broedt op debutant: blessuregolf bij AA Gent

Indien het niet alweer het kneusje van de Champions' Play-Offs wil worden, heeft AA Gent dringend ...

110
110
Coucke dient RSCA-fans & criticasters van antwoord

Met de verloren bekerfinale tegen Union is Marc Coucke alweer een teleurstelling rijker. Na afloop ...

409
409
'Antwerp tast in buidel: eerste zomeraankoop ligt vast'

Voor het derde jaar op rij dreigt Antwerp naast een Europees ticket te grijpen. Werk aan de winkel ...

396
396
'Van 30 miljoen naar gratis: stunt van Anderlecht'

Anderlecht speurt naar een ervaren verdediger die het niveau omhoog kan tillen, en plots duikt er ...

625
625
'Club Brugge dumpt topaankoop: miljoenen de vuilbak in'

Club Brugge gaat een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers de kassa zullen doen ...

729
729
Anderlecht verneemt verdict: De Cat in lappenmand?

Daags na de verloren bekerfinale tegen Union likt RSC Anderlecht zijn wonden. Niet alleen neemt de ...

290
290
Club Brugge zoekt doelman: Leko hakt knoop door

Zondag is het D-Day voor Club Brugge, dat dan Union over de vloer krijgt. Voor dat allicht ...

444
444
Anderlecht slikt bittere pil: einde seizoen sterkhouder

RSC Anderlecht heeft weinig tijd om stil te staan bij de verloren bekerfinale, want in de competitie ...

254
254
Leko sneert vlak voor titelkraker: “Heb ik toen geweend?”

Zondag staat de topper tussen Club Brugge en Union SG in het Jan Breydelstadion op het programma, de ...

304
304

Meer sportnieuws