'Club, Anderlecht én Antwerp azen op JPL-revelatie'

door
'Club, Anderlecht én Antwerp azen op JPL-revelatie'

OH Leuven was vorig seizoen nog één van de revelaties in de Jupiler Pro League, maar ondanks grote ambities was de ploeg van Marc Brys dit seizoen toch eerder een grijze muis. Ze konden zich nooit in de strijd om de play-offs mengen en sloten het seizoen uiteindelijk af op een elfde plaats. Ondanks die matige prestaties waren er toch enkele lichtpuntjes.


Zo konden ze zich aan Den Dreef bijvoorbeeld troosten met de doorbraak van een jeugdproduct, want Mandela Keita veroverde dit seizoen een basisplaats. De 19-jarige werd een vaste waarde als defensieve middenvelder en kwam uiteindelijk 28 keer in actie, waarbij hij goed was voor twee assists. Het leverde hem ook zijn eerste selecties voor de Jonge Duivels op en Jacky Mathijssen liet hem tegen Turkije en Denemarken ook invallen.

Volgens Het Nieuwsblad is de talentvolle breker met die prestaties al op de radar verschenen van Club Brugge, Anderlecht en Antwerp. De drie topclubs zullen echter met miljoenen over de brug moeten komen als ze Keita willen strikken. Zijn marktwaarde wordt door Transfermarkt nu al op 2 miljoen euro geschat en hij heeft bij OHL nog een contract tot 2024. Dat willen de Leuvenaars bovendien graag nog openbreken.

BUITENLAND
Bovendien krijgen de Belgische clubs ook nog af te rekenen met stevige concurrentie uit het buitenland. OGC Nice, Sheffield United en Torino volgen de jonge middenvelder, waarbij vooral de Italianen concreet lijken te zijn. De technisch directeur van Torino, dat met Dennis Praet en Thibo Baeten al twee Belgen onder contract heeft, kwam Keita immers al persoonlijk scouten. Er liggen dus heel wat opties op tafel voor de belofteninternational.

LEES OOK: Overmars schokt Anderlecht met 'schaamteloze' zet

Wat zou de beste keuze zijn voor Keita?

Meest recent

Sepp Blatter maakt FIFA én Trump met de grond gelijk

De loting in Washington voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada houdt de ...

22
22
Oosting glundert met nieuw goudhaantje bij Antwerp

Royal Antwerp FC is onder Joseph Oosting een nieuwe weg ingeslagen. De Nederlander moet The Great ...

45
45
Degryse roept ferme WK-waarschuwing naar Garcia

De loting voor het WK 2026 werd gisteren in Washington afgerond. De Rode Duivels zitten in een ...

29
29
Parys op dreef: Pro League slaat keihard terug op DAZN

De perikelen rond DAZN en de Pro League blijft groot nieuws in de Belgische voetbalwereld. Het ...

117
117
Rode Duivels met konijnenpoot: "Drie oefenmatchen op WK"

Rudi Garcia heeft het getroffen met de loting op het WK 2026. De weg naar de kwartfinales ligt ...

58
58
'Club Brugge duizelt: hallucinante Benteke-eis slaat alles'

In Brugge durven ze het bijna niet hardop zeggen, maar de cijfers die rondgaan over Christian ...

464
464
Garcia geeft belangrijke update over Lukaku en De Bruyne

De WK-loting ligt achter de rug. Er zijn een aantal leuke groepen komende zomer, maar niet voor de ...

46
46
Leko viert 'Grote Terugkeer': "Dacht aan hem als titularis"

AA Gent doet het onder Ivan Leko niet beter dan vorig seizoen, toen de Buffalo's ongeveer dezelfde ...

58
58
JPL-mirakel in de maak: "Wij zijn springlevend"

Enkele weken geleden gaf niemand nog een stuiver voor de kansen van FCV Dender om de laatste plaats ...

58
58
STVV-Club: 'Hayen speelt met surprise in basisploeg'

In de Champions League staat Club Brugge volgende week voor een zware uitdaging tegen Arsenal FC. ...

285
285
'JPL davert: Anderlecht plant spectaculaire transfer'

In Neerpede wordt al weken druk gediscussieerd over een nieuwe doelman die de JPL dit seizoen op ...

228
228
"Walgelijk theater" - Voetbalwereld kotst 'lijpzak' Infantino uit

Vrijdagavond werd in Washington geloot voor het wereldkampioenschap van komende zomer. Maar de show ...

328
328
Toptransfer bij Club Brugge? "Hij is de ideale targetspits"

Met een ticket voor de kwartfinales van de Croky Cup, heeft Club Brugge zich herpakt na twee ...

512
512
DAZN-saga zindert voor: Pro League zorgt voor nieuwe wending

Op 22 december verschijnt de zaak tussen de Pro League en DAZN voor de Brusselse arbitragerechtbank ...

248
248
'Afgrijzen bij Club: ster dringt aan op transfer Onyedika'

In zowat elke mercato wordt er druk gespeculeerd over een mogelijke transfer van Raphael Onyedika. ...

325
325
Vermeeren verliest van Duivels, weer uppercut Pocognoli

In de Franse Ligue 1 werd vrijdagavond de vijftiende speeldag op gang getrapt met een grote ...

212
212
Mannaert spreekt duidelijke taal over toekomst Garcia

De Rode Duivels ontdekten vrijdagavond hun tegenstanders op het komende WK, waarin ze belandden in ...

94
94
Dender pakt tweede zege en gooit degradatiestrijd open

De degradatiestrijd in de Jupiler Pro League lijkt weer helemaal open te liggen. Dender was lange ...

148
148
Droomloting voor Broos: "Wat maak ik allemaal mee..."

Naast de delegatie van de Rode Duivels was er nog een Belg aanwezig bij de loting voor het WK op ...

171
171
Garcia spreekt na loting duidelijke WK-ambitie uit

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het komende WK. Ze openen hun toernooi op 15 juni ...

147
147
Patro ontgoochelt, Eupen dringt top zes binnen

Vrijdagavond werden de eerste wedstrijden van de zestiende speeldag in de Challenger Pro League ...

34
34
1B-sensatie reageert op interesse van STVV en Gent

Er vallen in de Challenger Pro League regelmatig interessante zaakjes te doen. Ook dit seizoen ...

181
181
Analisten unaniem over loting Duivels: "Groepswinst is must"

De Rode Duivels keken reikhalzend uit naar vrijdagavond en de ontdekking van hun tegenstanders op ...

153
153
Genk pakt uit met contract voor bekende naam

Bij KRC Genk blijft het dit seizoen met pieken en dalen gaan. Er leek de laatste weken beterschap op ...

366
366
Dit zijn de Belgische tegenstanders: 2 primeurs en zwarte beest

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn voor het WK van volgende zomer. Bij de loting kwam ons ...

316
316

Meer sportnieuws